Czy psychiatra może zapisać leki na pierwszej wizycie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-15, 22:05   #1
Caffee8080
Przyczajenie
 
Avatar Caffee8080
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 28

Czy psychiatra może zapisać leki na pierwszej wizycie?


Cześć
W skrócie: jest mi ciężko wstawać z łóżka, zrobić cokolwiek pożytecznego. Wychodzę z domu tylko do szkoły, ewentualnie zejdę gdzieś po drodze. Najchętniej spałabym całymi dniami, ale trzeba się w końcu ogarnąć. Raz miałam zapłacić w sklepie 8 zł z groszami. Wyjęłam z portfela monety 5zł, 2zł i 2zł, patrzyłam się na nie, podałam kasjerce i do końca nie byłam pewna czy wystarczy.
Byłam u psychologa i powiedział mi, że jestem już w takim stanie, że trzeba zacząć brać antydepresanty, tylko wiecie, psycholog nie przepisuje, tylko psychiatra. Poradził mi, żebym poszła prywatnie, bo na NFZ są kolejki kilka m-cy.
Tylko problem jest w tym, że chodzę do liceum, nie pracuję, nie mam za wiele pieniędzy na wizyty prywatnie po 100 zł każda przez 2 m-ce, żeby po tym czasie można było zapisać mi leki. Chciałabym to załatwić na pierwszej wizycie.
Nie orientujecie się, czy psychiatra może mi zapisać leki na pierwszej wizycie? Wiem, że ogólnie to powinno się najpierw jakąś terapię zacząć, a leki to w ostateczności, ale opisałam Wam, jaka jest sytuacja. Proszę pomóżcie, a może kupić coś w internecie, nie z żadnej apteki internetowej, bo tam silniejsze leki są na receptę, tylko od kogoś. Wiem, że to jest niebezpieczne, ale jak mi nie przepisze na pierwszej wizycie to ja na drugą nie mam pieniędzy....

Dzięki, jeśli ktoś chciałby się zaangażować.
Caffee8080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 23:15   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy psychiatra może zapisać leki na pierwszej wizycie?

po pierwsze - wizyta u lekarza rodzinnego, żeby wykluczyć inne choroby, które mogą mieć wpływ na wystąpienie depresji. czyli krótko mówiąc musisz sprawdzić, czy depresja nie jest objawem innej choroby.
na pierwszej wizycie psychiatra może przepisać leki. a później możesz dostać zaświadczenie, że się leczysz i leki wypisuje rodzinny.
mała rada - idź do przychodni, gdzie lekarz przyjmuje na NFZ i zorientuj się, czy jest szansa, żeby cię przyjął jako dodatkową pacjentkę. albo może ktoś się nie zjawi i akurat będzie miejsce...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 13:28   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy psychiatra może zapisać leki na pierwszej wizycie?

Skąd pomysł, że trzeba chodzić 2 miesiące żeby dostać leki? Jeśli lekarz uzna, że leki są konieczne, to je przepisuje, a nie każe męczyć się 2 miesiące.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 10:16   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czy psychiatra może zapisać leki na pierwszej wizycie?

psychiatra jest od tego, aby zapisywać leki, więc na pewno to zrobi.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 15:06   #5
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Czy psychiatra może zapisać leki na pierwszej wizycie?

Jest jeszcze opcja sprawdzic czy lekarz przyjmujacy na nfz przymuje prywatnie i isc na 1 wizyte i poprosic o zapisanie na nfz szybciej. Ja tak zrobilam, po 1 wizycie prywatnej dr powiedzial zebym zadzwonila jak bedzie w przychodni i zapisali mnie jak leczaca sie juz pacjentke bez czekania kilka miesiecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-19 16:06:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.