Co załatwiać najpierw? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-03, 22:08   #31
Ana844
Raczkowanie
 
Avatar Ana844
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 153
Co załatwiać najpierw?

Hej dziewczyny z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować salę??? w Lublinie lub okolicach??? czy mam szansę na ten rok ??? napiszcie cosik
Ana844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 22:38   #32
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Myślę, że coś jeszcze znajdziesz, ale im szybciej się zabierzesz, tym lepiej, bo jest szansa na coś, co Ci się spodoba, a nie na coś co trzeba brać z braku alternatywy

zobacz jeszcze tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211246
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193172
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 07:36   #33
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

ja juz od 6 dni jestem szczęsliwą narzeczoną dzis ofizjalne zaręczyny no i przygotowania do slubu. wczoraj ustalilismy datę na 25 lipca (choc dobra by była tez 1 lub 8 sierpnia). tylko jest problem bo ja za 3 dni jade już na studia i wracam po sesji czyli w połowie lutego i dopiero wtedy będzie można coś rezerwowac mam nadzieje, ze to nie za późno.
I mam do was pytanko: czy jak rezerwowaliście salę to od razu trzeba było wpłacać zaliczkę??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 08:13   #34
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
ja juz od 6 dni jestem szczęsliwą narzeczoną dzis ofizjalne zaręczyny no i przygotowania do slubu. wczoraj ustalilismy datę na 25 lipca (choc dobra by była tez 1 lub 8 sierpnia). tylko jest problem bo ja za 3 dni jade już na studia i wracam po sesji czyli w połowie lutego i dopiero wtedy będzie można coś rezerwowac mam nadzieje, ze to nie za późno.
I mam do was pytanko: czy jak rezerwowaliście salę to od razu trzeba było wpłacać zaliczkę??

Gratuluję!
U nas najpierw rezerwowaliśmy salę wstępnie, a gdy już byliśmy pewni, że to ta dostarczyliśmy zaliczkę 1000pln.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 08:18   #35
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Gratuluję!
U nas najpierw rezerwowaliśmy salę wstępnie, a gdy już byliśmy pewni, że to ta dostarczyliśmy zaliczkę 1000pln.
to by było super. bo jak juz pisałam zarezerwowac możemy dopiero w połowie lutego. a teraz byśmy tylko zadzwonili (lub TZ by pojechał) i zarezerwował wstepnie.
ciekawe czy tak wszędzie można?? a wstepnie tzn. ze tylko cię zapisują. ale to jest juz pewne i wcisną nikogo innego bez twojej wiedzy an ten teramin tak??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 08:35   #36
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
to by było super. bo jak juz pisałam zarezerwowac możemy dopiero w połowie lutego. a teraz byśmy tylko zadzwonili (lub TZ by pojechał) i zarezerwował wstepnie.
ciekawe czy tak wszędzie można?? a wstepnie tzn. ze tylko cię zapisują. ale to jest juz pewne i wcisną nikogo innego bez twojej wiedzy an ten teramin tak??
Jeżeli jesteś wpisana wstępnie i znajdzie się ktoś chętny na Twój termin to dzwonią do Ciebie i proszą o decyzję: albo wpłacasz zaliczkę albo rezygnujesz. Myślę, że wszędzie tak można, tym bardziej, że jest jeszcze na tyle wcześnie, że nie będzie problemu ze znalezieniem chętnych na termin nawet jak zrezygnujesz.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 08:37   #37
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś wpisana wstępnie i znajdzie się ktoś chętny na Twój termin to dzwonią do Ciebie i proszą o decyzję: albo wpłacasz zaliczkę albo rezygnujesz. Myślę, że wszędzie tak można, tym bardziej, że jest jeszcze na tyle wcześnie, że nie będzie problemu ze znalezieniem chętnych na termin nawet jak zrezygnujesz.
oj, to mnie uspokoiłas jutro zrobimy z TZ wstępną listę gosci aby wiedziec jak wielką salę rezerwowac i zadzwonimy wtedy juz kokretnie do jakiejs sali
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 11:20   #38
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez Ana844 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować salę??? w Lublinie lub okolicach??? czy mam szansę na ten rok ??? napiszcie cosik
Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
wczoraj ustalilismy datę na 25 lipca (choc dobra by była tez 1 lub 8 sierpnia). tylko jest problem bo ja za 3 dni jade już na studia i wracam po sesji czyli w połowie lutego i dopiero wtedy będzie można coś rezerwowac mam nadzieje, ze to nie za późno.
I mam do was pytanko: czy jak rezerwowaliście salę to od razu trzeba było wpłacać zaliczkę??
Nie żebym straszyła ale u mnie trzeba było sale rezerwować przynajmniej na rok wcześniej. Tym bardziej że na pewno nie zdecydujecie się od razu na pierwszą lepsza salę tylko dlatego że tam akurat jest wolny termin (i to jeszcze niekoniecznie taki jak sobie wybraliście). Najlepiej pooglądać kilka, wypytac o wszystkie szczegóły (typu jedzenie, cena itp.) i wtedy rozważać która Wam pasuje a wiem że to też może troszke potrwać
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 11:22   #39
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

ja chce salę na 25 lipca ale dopiero na 2009 rok
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 16:01   #40
iwa.4
Raczkowanie
 
Avatar iwa.4
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 95
GG do iwa.4
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Myśmy zaczęli od sali, potem szybkie szukanie orkiestry a ksiądz dowie sie dopiero za kilka dni. Termin ślubu to 18.10.2008 r.
iwa.4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 22:30   #41
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Co załatwiać najpierw?

My mamy zarezerwowaną salę na kwiecień 2009 i 2 tyg temu mieliśmy do wyboru tylko 1 termin, gdyż jeden był już zajęty, a kwiecień 2009 ma tylko 2 soboty, bo swięta są. Teraz oglądamy się za zespołe, ale taka lipa jest, że czekamy na próbki...a później dopiero kościół, fotograf itp
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 06:32   #42
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

a nie lepiej : sala potem koscił i potem zespół??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 07:25   #43
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
a nie lepiej : sala potem koscił i potem zespół??
My w takiej właśnie kolejności załatwialiśmy. Wiadomo największy problem z terminami na sali, potem jak już wiedzieliśmy to szybko do księdza bo chcieliśmy na godz. 16 no i cała reszta. Pewnie z terminem u księdza nie będzie problemu bo wiem że u nas nawet na kilka tygodni przed ślubami są nieraz wolne godziny ale niestety takie już bardzo skrajne czyli albo np. godz. 18 albo 14. Jeśli chcesz na konkretną wybraną godzinę to faktycznie księdza lepiej też załatwić razem szybko razem z salą.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 11:23   #44
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Co załatwiać najpierw?

U nas była najpierw sala bo to najtrudniej zarezerwować, a potem kościoł na konkretną godzinę (chociaż ksiądz bardzo sie zdziwił i poweidział że wystarczy 3-4 miesiące przed ślubem przyjść). Na końcu była orkiestra i fotograf (chociaż my mieliśmy troche szczęścia bo nam zalatwił orkiestrę mój kuzyn i nie było problemu ale nie warto odkładać tego w niskończoność Mojej koleżance orkierstra wymówiła 4 tygodnie przed ślubem- wyobrażacie sobie jaka panika była.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:03   #45
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Co załatwiać najpierw?

U nas decyzja na temat sali byla spontaniczna- spodobalo nam sie w lasku otaczającym lokal.Potem ja bylam tam ze znajomymi na dancingu (o ludzie jak to brzmi- ale chcielismy wczuc sie w klimat przed weselem kumpeli) i urok pozostał.Co wiecej wiem ze teraz restauracja jest wyremontowana.
Najpierw zalatwia sie u nas sale(1,5 roku przed) potem kosciol(warunkowo ksiądz nas zapisal ale powiedzial ze to zbyt wcześnie) i zespol.Z zespolem nam sie trafilo bo mieli zajety termin ale para zrezygnowala( przyspieszali slub bo dzidzia w drodze)...Zatem im szybciej tym lepiej
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 18:29   #46
czarnuska
Raczkowanie
 
Avatar czarnuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 79
GG do czarnuska
Dot.: Co załatwiać najpierw?

My najpierw zamówiliśmy sale, póżniej zespół, fotografa itp. Z kościołem u nas najmniejszy problem bo jak się zamawia na rok, czy półtora na przód to mają dośc wolnych terminów (jednak lepiej się zorientować tak mniej więcej). Zamawialiśmy sale i zespół rok wcześniej a i tak byłby problem. Jedyny plus to to, że ślub mamy w lipcu, bo nie jesteśmy przesądni na literkę "r" w nazwie miesięca :P więc lipiec był prawie cały wolny, a tak to reszta roku pozajmowane... Także jeśli się chce mieć wesele w wymarzonym miejscu, to lepiej dostosować kościół do terminu, w którym lokal jest wolny
__________________
"Żoną miałam być... Miał być ślub i wesele też..."
czarnuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:34   #47
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez wiedzminka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy juz ktos o to pytal, ale nic jeszcze takiego nie znalazlam. czy moze ktos mi powiedziec co z data slubu? co najpierw powinno sie zaklepac? date slubu w kosciele czy zarezerwowac termin sali weselnej i zespolu? prosze pomozcie? od czego zaczac? slub bedzie w kwietniu 2008. liste gosci juz mamy.
z gory dziekuje
pozdrawiam
ja najpierw zarezerwowałam sale, niby dużo ich jest ale chciałam tą a nie inną sale trzeba zazwyczaj rezerwowac rok wcześniej a w kociele tak z 8 miesiacy wczesniej, poóżniej dj, fotograf kamerzysta itd ;]
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 16:28   #48
WiolettaSM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 93
Pomozcie mi:)

moze to troche dziwne albo nawet glupie pytanie, ale zapewne wiekszosc z Was jest "doswiadczone" w zwiazek malzenski, wiec powiedzcie mi co i jak czyli jesli planujemy slub to co najpierw trzeba sobie rezerwowac
WiolettaSM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 16:35   #49
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Pomozcie mi:)

na początek proponuję skorzystać z wyszukiwarki w interesujących Cię kwestiach
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.