Męskie włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-15, 10:14   #1
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549

Męskie włosy


Hejka,
wczoraj masowałam głowę mojemu chłopakowi, zauważyłam że ma "czerwone kropki" przy mieszkach włosa. Przypuszczam że jest to spowodowane silnym szamponem (head & shoulders), wiem że borykał się kiedyś z łupieżem (kilka lat temu miał kurację prowadzoną przez dermatologa, ale ją porzucił, bo musiał nakładać olej na włosy...). Od tamtej pory stosuje tylko head & shoulders, bo tylko po nim nie ma łupieżu...

Udało mi się go namówić na delikatniejszy szampon, oraz wodę brzozową (wczoraj sama mu ją wcierałam, nie podrażniła go mimo dużej ilości alkoholu). Do dermatologa nie pójdzie na pewno, bo dla niego to nie problem, oraz jest cholernym leniem...

Jak myślicie co jeszcze mogłabym robić mu ze skalpem żeby polepszyć jego stan?

Czy któraś z was pomaga swojemu TŻ w dbaniu o włosy? Co im polecacie? Co im "robicie na głowie? (tak z ciekawości, bo może to tylko ja tak zbzikowałam na punkcie włosów że zabrałam się za głowę TŻ'a :P )
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:40   #2
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Męskie włosy

Woda brzozowa ma alkohol i może podrażniać. Mi pomagają maski z siemienia lnianego, na gojenie olej z tamanu, ogólnie nawilżacze - pantenol, hydromanil. To nie łupież zapewne, ale przesuszenie skóry głowy lub jakieś grzybki
http://www.wiedzmabloguje.com/2013/1...-skadniki.html
przydatny post!

Ah sory, nieuważnie przeczytałam. Skoro nie ma nadmiernego przesuszenia i podrażnienia (woda brzozowa go nie wysuszyła - acz po 1 użyciu to nie ma co przesądzać) to może warto spróbować z tym szamponem aptecznym Pirolam?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-11-15 o 14:43
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.