Teście kontra moi rodzice - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 16:51   #31
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Bo gdyby zapisala przed slubem to tylko na Tezeta,i on bylby wlascicielem a ja do tego domu nie mialabym zadnych praw,chociaz bede wkladac kase na remont,a jak zapisze na nas po slubie ,to oboje bedziemy wspolwlascicielami.W razie draki to dom idzie na pol
w przypadku darowizny babci tylko na TŻta - dom nie wchodzi do majątku wspólnego. Musicie oboje dostać darowiznę, stanąć do aktu, oboje musicie być wpisani do księgi wieczystej.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 20:18   #32
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
w przypadku darowizny babci tylko na TŻta - dom nie wchodzi do majątku wspólnego. Musicie oboje dostać darowiznę, stanąć do aktu, oboje musicie być wpisani do księgi wieczystej.
Klamka zapadla,10 pazdziernika slubuje a potem razem z babcia do notariusza.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 20:33   #33
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Klamka zapadla,10 pazdziernika slubuje a potem razem z babcia do notariusza.
Babcia i tak musi wyraźnie zaznaczyć, że przepisuje też dla ciebie, ślub tu niczego nie zmienia. Tak samo jak przed ślubem mogła darować dom też tobie.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2015-09-02 o 20:39
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 07:44   #34
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Klamka zapadla,10 pazdziernika slubuje a potem razem z babcia do notariusza.
Ten ślub nie ma żadnego znaczenia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 11:07   #35
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Bo gdyby zapisala przed slubem to tylko na Tezeta,i on bylby wlascicielem a ja do tego domu nie mialabym zadnych praw,chociaz bede wkladac kase na remont,a jak zapisze na nas po slubie ,to oboje bedziemy wspolwlascicielami.W razie draki to dom idzie na pol

Nie jest tak, jak myślisz. Darowizny i spadki nie wchodzą w skład wspólnoty majątkowej małżeńskiej, a więc nawet jak babcia zapisze dom po ślubie tylko na niego, to będzie tylko jego.

Twój mąż musi przepisać (aktem notarialnym) połowę domu na Ciebie i dopiero wtedy będziecie współwłaścicielami. Gdyby zrobiła to jego babcia, będziesz musiała zapłacić podatek, a więc najlepsza droga to taka: babcia wnukowi, a wnuk - Twój mąż Tobie. Bardzo możliwe, że sprawę można załatwić jednym aktem notarialnym, co obniży koszty u notariusza.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 13:24   #36
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Ja robiłam coś takiego.
Przy czym przepisanie 50% udziałów w nieruchomości przez męża na mnie kosztuje % od wartości nieruchomości.
Dlatego zrobiliśmy coś innego i tańszego.
Notarialnie rozszerzyliśmy wspólność majątkową na majątek sprzed ślubu. Wówczas jest stała taksa, niezależna od wartości majątku.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 14:20   #37
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ja robiłam coś takiego.
Przy czym przepisanie 50% udziałów w nieruchomości przez męża na mnie kosztuje % od wartości nieruchomości.
Dlatego zrobiliśmy coś innego i tańszego.
Notarialnie rozszerzyliśmy wspólność majątkową na majątek sprzed ślubu. Wówczas jest stała taksa, niezależna od wartości majątku.
To jest dobry pomysl,wczesniej nawet nie myslalam o placeniu podatku.Bo bacia Tezeta ,to taka twarda sztuka,typowa goralka,tak zarzadzila i juz,dyskusji nie ma.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-05, 08:21   #38
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Teście kontra moi rodzice

autorko ale się wpakowałaś w bagno
skoro dom jest na teściów to nie rozumiem dlaczego twoi rodzice mieliby się dokładać, skoro twoi teściowie zaproponowali budowe domu i znali sytuację twoich rodziców to nie powinni od nich wymagać finansowania, jeszcze jakby ten dom był przynajmniej na twojego faceta zapisany ale on jest na teściów, i co z tego że mówili że budują go dla was, skoro mówili jedno a jak widać jest inaczej.
mieszkanie na tym samym podwórku i to jeszcze z takimi ludźmi koszmar, co do dzwonienia to jak już jakaś z dziewczyn napisała niech odwiedzi was twoja rodzina, znajomi jak im co chwilę będzie ktoś dzwonił dzwonkiem to ciekawe czy będą zadowoleni, a jakby ktoś postanowił was odwiedzić jak oni już będą spać to co też ma dzwonić?
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 00:48   #39
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Teście kontra moi rodzice

nie bardzo umiem sobie wyobrazić to dzwonienie :P
jest posesja,ogrodzona płotem, tak? na posesji stoją dwa domy, Wasz i teściów. żeby wejść na posesję trzeba zadzwonić dzwonkiem czy tam domofonem, który słychać u teściów czy macie dwa domofony a teściowie chcą, żeby też do nich dzwonić?
i serio nie da się wytyczyć osobnego wejścia?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 08:12   #40
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
nie bardzo umiem sobie wyobrazić to dzwonienie :P
jest posesja,ogrodzona płotem, tak? na posesji stoją dwa domy, Wasz i teściów. żeby wejść na posesję trzeba zadzwonić dzwonkiem czy tam domofonem, który słychać u teściów czy macie dwa domofony a teściowie chcą, żeby też do nich dzwonić?
i serio nie da się wytyczyć osobnego wejścia?
ja to wyobrazam sobie tak,jest dluga waska dzialka,na poczatku stoi dom tesciow zaraz od drogi a za domem tesciow drugi dom,ten wybudowany dla syna.Kazdy kto idzie do domu syna to musi przejsc pod oknami tescow.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 07:57   #41
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Już pisałam w innym poście, ale do tego też to pasuje - wolałabym mieszkać w ciasnej kawalerce ale na swoim niż w takich dzikich układach!
Rodzice znaleźli sobie świetny pomysł na podporządkowanie i posłuszeństwo dorosłego dziecka - ja Ci wybuduje dom, ale u mnie, na moim i na moich warunkach a Ty masz do gadania fige.

Chcesz rady autorko? Powiele chyba to co wyżej, wnajmijcie coś i pokażcie rodzicom że Wy jesteście dorosli i sami o swoim życiu decydujecie. I nie szukajcie dziwnych wymówek: że kasa, że ciąża. Naprawdę wszystko da się ogarnąć, przemyśleć - może to wymagaćjednak zejścia na niższą stopę życiową, będzie biedniej, ciaśniej, ale będzie spokój.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 12:59   #42
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Z innej beczki, ale jak widzę w tytule to "teście" to mnie trzęsie....
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 13:59:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.