Edynburg - Szkocja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-30, 01:24   #1
angelika9011
Raczkowanie
 
Avatar angelika9011
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 135

Edynburg - Szkocja


Cześć No to postanowione.. Po urlopie spędzonym w Edynburgu postanowiliśmy wyemigrować. Mamy tu rodzinę, która nam pomoże.
Chciałabym się dowiedzieć jak z Waszej perspektywy wygląda życie w Edi? Jak z pracą , mieszkaniem i towarzystwem? Jakie są wasze wrażenia? Chętnie dowiem się ważnych i ciekawych informacji..
angelika9011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 10:37   #2
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Edynburg - Szkocja

Cytat:
Napisane przez angelika9011 Pokaż wiadomość
Cześć No to postanowione.. Po urlopie spędzonym w Edynburgu postanowiliśmy wyemigrować. Mamy tu rodzinę, która nam pomoże.
Chciałabym się dowiedzieć jak z Waszej perspektywy wygląda życie w Edi? Jak z pracą , mieszkaniem i towarzystwem? Jakie są wasze wrażenia? Chętnie dowiem się ważnych i ciekawych informacji..
Opowiem to co pamiętam sprzed kilku lat, bo byłam tam mając 19. Moja wieloletnia przyjaciółka tam wyjechała na studia i zamieszkała, problemu z pracą nigdy nie było, chociaż nie była to taka "prawdziwa" praca, po prostu dorabianie w restauracji do stypendium na studiach. Teraz pracuje już na uczelni i chyba zostanie tam na stałe.
Miasto ma typowo studencki charakter, mnóstwo młodych ludzi, mogłabym porównać klimat do Irlandii. Podobała mi się jego zabudowa, uniwersytet wyglądał jak Hogwart Generalnie bardzo podoba mi się Szkocja i Irlandia, więc myślę że mogłabym tam mieszkać, aczkolwiek to trzecie miejsce po Francji i Włoszech, te trzy regiony Europy są dla mnie najciekawsze i w pierwszej kolejności rozważane na podróże, no a miejscem marzeń jest daleka Nowa Zelandia.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 10:44   #3
Kasia_Pelasia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: Edynburg - Szkocja

Cytat:
Napisane przez angelika9011 Pokaż wiadomość
Cześć No to postanowione.. Po urlopie spędzonym w Edynburgu postanowiliśmy wyemigrować. Mamy tu rodzinę, która nam pomoże.
Chciałabym się dowiedzieć jak z Waszej perspektywy wygląda życie w Edi? Jak z pracą , mieszkaniem i towarzystwem? Jakie są wasze wrażenia? Chętnie dowiem się ważnych i ciekawych informacji..
Hej
Mieszkam w Edin od 2012. Jeśli chodzi o pracę,to zależy czy szukasz takiej pracy, aby po prostu była, typu kelnerka/barmanka/czy sprzątanie czy takiej za biurkiem. Co do tej pierwszej to takiej pracy jest cała masa, drukujesz CV i biegasz po mieście Swoją drogą,to polecam także gumtree!
A jeżeli chodzi o pracę w banku czy gdzieś w biurze, to oczywiście też są możliwości, ale myślę,że tutaj poniekąd trzeba mieć już znajomości bądź DOŚWIADCZENIE i umięjętność "sprzedania się" na interview
Mieszkania- jak dla mnie to ceny wygórowane, wystarczy,że zajrzysz w ogłoszenia mieszkań poza Edin, np Balerno, Livingstone i ceny są duuużo niższe niż tutaj! Do tego ten okrutny Council Tax Bill, który MUSISZ płacić wynajmując mieszaknie..Znaleźć tutaj fajne mieszkanko, bez wilgoci i grzyba to nie lada wyzwanie...! Często jest tak,że idziesz oglądać mieszkanie,które jest tak obrzydliwe i paskudne,że aż nasuwa się myśl "jak ci nie wstyd pokazywac mi takie mieszkanie?!"
Reasumując: Mieszkając we dwójkę praktycznie jedna pensyjka idzie na rent i rachunki.
Ludzie w porządku, pomocni bardzo, sympatyczni i otwarci.

Jak masz jakieś pytania,to śmiało pytaj, chętnie odpowiem!
Kiedy przylatujecie do Edin?Angielski znacie na tyle,aby komunikować się swobodnie?(Pytam o to, bo i w tej kwestii mogę pomóc, doradzić )

Pozdrawiam)
Kasia_Pelasia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 17:21   #4
angelika9011
Raczkowanie
 
Avatar angelika9011
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 135
Dot.: Edynburg - Szkocja

Przylatujemy w połowie kwietnia. Mój angielski komunikatywny łatwo się uczę więc mśle ze duzego problemu nie będzie - choc zdaje sobie sprawe ze latwo nie będzie. Myśle że taka praca na typu opiekunka , sprzatanie , czy barmanka na początku bedą wlasciwym krokiem
angelika9011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-31 18:21:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.