Bromergon - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-30, 21:55   #61
eliame
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 264
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Ja zażywałam zarówno bromergon jak i parlodel 1/4 tabletki na noc. Rano zawsze miałam odruchy wymiotne i niechęć do jedzenia. Aż mną trzęsie jak pomyśle, że znów muszę powrócić do tych tabletek..
eliame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 21:51   #62
magda1603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
GG do magda1603
Bromergon

czy ktos stosował ten lek??? jesli tak prosze pisac.
magda1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:46   #63
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Bromergon

ale co chcesz konkretnie na jego temat wiedzieć?
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 08:22   #64
magda1603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
GG do magda1603
Dot.: Bromergon

chce wiedziec czy moze mi sie spozniac mi sie okres przy pierwszym opakowaniu bo teraz własnie juz powinnam miec a jeszcze nie mam go. I czy przy tych lekach mozna chodzic bardziej narwowy, spiacy????? I jakie dawki na pocztku najlepiej brac. Bo ja dostałam jedna talbetke na noc. I nie wiem czy to mi pomoze. Pozdrawaim
magda1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 10:07   #65
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Bromergon

- co do krwawienie - moim zdaniem może, mi pod wpływem leków które brałam przesunęło się kiedyś o 1 dzień.
ale pamiętaj - krwawienie nie musi zawsze pojawić się w tym samym dniu.

- hmm nerwowy i śpiący? nie wiem, naprawdę. to może warto skonsultować z lekarzem

- skoro lekarz zalecił jedną dawkę na noc - to tego się trzymaj przecież to lekarz najlepiej wie o co chodzi i ile musisz tego brać (z tego co wyczytałam na innym forum dziewczyny też biorą jedną, później lekarze zmniejszają im do połowy)


dodam jeszcze tylko - ze Bromergon osłabia działanie tabletek anty
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:15   #66
aksa24
Raczkowanie
 
Avatar aksa24
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: Bromergon

Ja brałam Bromergon. Ale juz baaaaaardzo dawno temu. Na mnie działał nasennie, i jeszcze jakoś ale juz nie pamietam dokładnie co mi jeszcze było. I też brałam jedną na noc, a poźniej chyba połówkę by zmniejszyć te skutki uboczne, w postaci nadmiernej senności i czegoś tam jeszcze.
Ale skutki uboczne masz wypisane na ulotce. O ile się nie mylę uczucie senności też tam jest.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie To czuję, że JESTEM



Kocham...


http://www.suwaczek.pl/cache/f350441464.png?html
aksa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 20:06   #67
magda1603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
GG do magda1603
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

dzien dobry.
Mam 19 lat i bylam u lekarza i mam stwierdzony podwyznoszny poziom prolaktyny i dostałam bromergon i mam brac jedna talbetke na noc. Mam pytanie czy po nim moze mi sie przesunac okres bo juz powinnam miec go i czy moge sie teraz starac o dziecko czy nie bed miec zadnych problemów. Czekekam na odpowiedz.
magda1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 09:40   #68
portofino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Hej, bromergon biore od 3 dni, czuje sie bardzo zle, ciągle leze, nie mam siły i ochoty na nic, czuje sie jak na haju jakims, a od wczoraj od godz 3 nad ranem mam bóle całego brzucha i rozwolnienie z krwia, czy przyczyna moze byc bromek? czy powinnam zglosic sie do lekarza, czy poczekac jeszcze? bo podobno po paru dniach dolegliwosci miną?
portofino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 10:10   #69
Amaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

jeżeli krew pojawiła się w trakcie wyprózniania ze stolcem nie masz okresu - to NATYCHMIAST/ JAK NASZYBCIEJ powinnaś zgłosić się do lekarza na badanie krwi...
możliwe, iż to nic poważnego, ale trzeba sprawdzić
Amaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 10:24   #70
portofino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

dzieki, pozdrawiam
portofino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 10:57   #71
Trusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Question Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Ja mam do was takie pytanko. Czy podczas brania bromka mozna pić alkohol??? Nie chodzi mi o picie go ciagle codziennie,zeby sie narąbać. Tylko tak okazjonalnie.

Edytowane przez Trusik
Czas edycji: 2008-07-03 o 10:58 Powód: pomyłki w tekście
Trusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 20:50   #72
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Bromergon nasila działanie alkoholu. Odkąd go biorę jednym piwem potrafię się porządnie upić (co u mnie objawia się sennością nie do opanowania)
Dlatego lepiej uważaj...
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 08:51   #73
madziulala81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 46
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Witam serdecznie
Staramy sie z mezem o dziecko, zaledwie od dwuch miesiecy, ale na szczescie udalo mi sie zorganizowac wczesniej skierowanie na badania i poziom hormonow, czego lekarze chetnie nie robią, twierdzac, ze trzeba dac czas naturze.
Ja tam wole dmuchac na zimne i od poczatku wiedziec na czym stoje, wiec juz teraz mam wszystkie badania za soba.
Rowniez mam podwyzszona prolaktyne, norma jest do 25, ja mam 38...
Nie jest to strasznie duzo.
Moj lekarz przepisal mi bromergon i jego konska dawke- 1 tabletka dwa razy dziennie
Bylam pewna obaw po opiniach jakie czytalam, ale niepotrzebnie...
Znosze go o dziwo dobrze, rano mam tylko jakies mdlosci i musze szybko cos zjesc, przez reszte dnia jest wszystko ok. Zazywam go ok tygodnia.
Nie wiem tylko jak mam rozumiec fakt, ze juz czwarty dzien nie mam miesiaczki...
Czy ten lek moze ja opozniac, nigdy nie mialam z tym problemow, zawsze regularne, teraz to nawet piersi nie mam nabrzmialych jak to zawsze bywalo...
Mąz uwaza, ze powinnam kupic test ciazowy, ale mysle, ze jest to zbedne...
Czy ktoras miala podobna sytuacje?
madziulala81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 15:00   #74
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

wlasnie wykupilam Bromergon (pco, podwyzszona prolaktyna) jestem ciekawa jak bede reagowac, ale lekarka powiedziala, ze jak bede sie bardzo zle po nim czuc to mam wykupic castagnus i brac zamiast Bromka...
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:00   #75
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

dziewczyny mam pytanie biore bromergon od niedawna włącznie z luteiną czy ten lek przesuwa owulację? Ja mam w 8 dc wczesniej jak jeszcze nie bralam bromergonu mialam miesiaczke 2 dni teraz mialam 5 i jeszcze mam delikatne plamienia. czy to normalne. Biore pol tabletki dziennie i dziwnie tez sie po nim czuje .
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 22:04   #76
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Witam, bardzo proszę o poradę...oto moja krotka historia...
od 10 miesięcy staramy się z mężem o dzidzie, niestety bezskutecznie... W zleconych badaniach wyszedł mi znacznie podwyższony poziom prolaktyny (49.9) w tym samym czasie zrobiłam również badania tarczycy (ponieważ w dzieciństwie leczyłam się na niedoczynność), TSH wyszło mi 4.13, przy normie 0.13 - 4.7. FT3 i FT4 idealne. Tak więc dostałam od lekarza ginekologa tylko bromergon, który mam brać 2xdziennie po 1 tabl na zbicie prolaktyny, skończyłam właśnie drugie opakowanie. Ale zaniepokoił mnie poziom TSH, wydaje mi się że wskazuje na niedoczynność, więc poszłam do endokrynologa, który zrobił mi USG tarczycy i stwierdził minimalne powiększenie, dostałam Jodid 100. I właśnie moje pytanie brzmi:czy sam jod wystarczy? czy nie powinnam doatać jakiś syntetycznych hormonów? Dodam, że bardzo zależy mi aby jak najszybciej być w upragnionej ciąży!!! z góry dziekuję za odpowiedź !!!Anna
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 10:35   #77
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

dziewczyny czy mozecie mi powiedziec Cy bromergon wpływa jakos na wydłużenie fazy lutealnej. Ostatnio miałam owulke z 7/8 dc a teraz mam 8 dc i zadnych objawow. biore bromergon z luteiną. nie wiem czy brac go dalej czy czekac az bedzie owulka.
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:58   #78
anusiaanulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 51
GG do anusiaanulka
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Witam Was!! Mam problem, ponieważ zaniknęła mi miesiączka po odstawieniu tabletek anty, teraz lekarz przepisał mi Bromergon ale ja nie pamiętam jak długo powinnam go barć!! Czy całe opakowanie i kiedy powinnam dostać @??? Powiem tylko tyle, że zażywam 1 na noc i nie mam żadnych skutków ubocznych. Do tego do pochwowo biorę na noc 2 tabletki Luteiny. Staram się żeby zajść w ciążę. Proszę pomóżcie mi bo nie wiem przez jaki czas mam zażywać ten Bromergon!!!!!
anusiaanulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 08:28   #79
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

ja mam go brac 3 miesiace...
jesli dostalas jedno opakowanie to moze masz je wybrac do konca i zglosic sie na kontrole?
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 19:35   #80
anusiaanulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 51
GG do anusiaanulka
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

natee no właśnie problem w tym, że ja mieszkam za granicą i do kontroli raczej się nie wybiorę w najbliższym czasie. Może faktycznie skoro dostałam jedno opakowanie to powinnam je brać do końca. Zastanawia mnie jednak kiedy dostanę @?? Czy w trakcie brania tabletek czy po całym opakowaniu dopiero??
anusiaanulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:03   #81
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

powinnas dostac normalnie, a ze jej nie masz to przyjmujesz luteine, bromergon nie zatrzymuje miesiaczki , on obniza prolaktyne.
__________________



Edytowane przez natee
Czas edycji: 2009-04-18 o 12:05
natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 12:30   #82
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

u mnie bromergon np nie doprowadził do owulacji lekarz sam był zdziwiony takim działaniem leku, ale niestety potwierdziło to usg wiec nie jest to tak do konca pewne czy @ przyjdzie planowo no chyba, ze bierze się bromergon z luteinką wiety możliwe , że tak.
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:42   #83
anusiaanulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 51
GG do anusiaanulka
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Witam! Kochane dzisiaj dostałam @ Teraz mam zacząć brać Clostilbegyt a później znów Luteinę.
anusiaanulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 08:01   #84
allebazi
Rozeznanie
 
Avatar allebazi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 708
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

witam mam zażywać bromergon ale nie pamiętam jak mi lekarz zalecił czy połykać czy pod język w ultoce jest ze polykac a kolezanka ktora tez zazywa na obnizenie prolaktyny ma pod jezyk. Jak wy zażywacie i jaka jest różnica?
allebazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 11:25   #85
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

mi kazano normalnie łykac, ewentualnie jesli boałby mnie brzuch od nich to dopochwowo....
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:07   #86
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

hej dziewczyny mam pytanie ile planowo powinno sie dostać miesiaczke od odstawienia lutki. zawsze mialam dzien po odst raz sie zdarzylo ze mialam podczas brania ale wtedy bralam tez bromergon. teraz jest piatek mialam dostac we wtorek test wyszedl negat. temp. podw. sie dzisiaj na 37.4 a wczesniej utrzymywałą sie od poniedzialku na poziomie 37.czy bromergon mogl az tak zamieszac?
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:28   #87
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

ja od kiedy biore Bromka i mierze temp to mam prawie cały cykl podwyższoną, moze to on na to wpływa....?
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:31   #88
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Tylko, ze ja bromergon odstawiłam 3 tygodnie temu bo nie umialam przy nim unkcjonowac. Tylko czy po jego odstawieniu mogłam miec az takie skutki?
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 17:41   #89
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny. Dzisiaj byłam u ginekologa po wyniki badań (progesteron, prolaktyna), badania byly wykonywane poniewaz mialam bardzo rozregulowany cykl, pojawialy sie tez dziwnie plamienia. Progesteron wyszedl w normie, prolaktyna - 48,5 ng/ml. Lekarz przepisal mi lek Bromergon, kazal mi brac 1 tabletke na noc, a potem zwiekszyc dawke do 2 tabletek; jedna rano, druga wieczorem. Czytam wszedzie gdzie moge i mam wiele watpliwosci Podobno nie mozna przyjmowac tak duzej dawki od samego poczatku? Boje sie, ze organizm silnie zareaguje i bede miala nudnosci, zwroty glowy, o czym przestrzegal mnie lekarz. O stosowaniu dopochwowym od niego nie uslyszalam. Na pytanie co moze byc spowodowane nadmiarem PRL, nie umial uzasadnic. Powiedzial tylko, ze przysadka mozgowa produkuje go za duzo. Lek kazal mi brac przez 3 miesiace, dodatkowo zlecil mi usg dopochwowe. Czy mysliscie ze dobrze byloby wybrac sie do innego lekarza? W wiekszosci z tego co wyczytalam, wywnioskowalam iz leki biora zazwyczaj kobiety planujace/starajace sie o dziecko, a ja kilka miesiecy temu skonczylam 18 lat i narazie nie planuje dzidziusia. Jesli teraz nie zdecyduje sie na leczenie, czy w przyszlosci moge miec tego konsekwencje? Moja mama nie jest zadowolona z tego leku i nie chce zebym go brala. Doradzcie cos, prosze.
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 14:22   #90
lenka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

wczoraj na noc wzięłam pierwszą całą tabletkę bromergonu, dziś rano tak źle się czułam, że nie poszłam do pracy, a dopiero około godz. 14 zaczęłam dochodzić do siebie. Miałam ból głowy, nudności, kiedy wstawałam na nogi kręciło mi się w głowie i robiło ciemno przed oczami, nawet miałam wrażenie, że zatyka mi uszy. To było naprawdę straszne. Teraz jest już lepiej ale wciąż mam ciężką głowę. Nie wiem czy odstawić te tabletki czy zacząć brać od mniejszych dawek, może po 1/4 tabletki, miałam iść rano do lekarza ale nie miałam siły
lenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-18 10:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.