Skolioza - Paranoja ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 18:06   #1
Technikum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 35

Skolioza - Paranoja ?


Witam wszystkich przepraszam z góry wiem , że tematów pewnie było kilka ale proszę o przeczytanie i zrozumienie . Obecnie mam 23 byłam po prostu na wizycie u rodzinnego , pani doktor mi powiedziała , ze mam mała skoliozę dała skierowanie do ortopedy i ogólnie mi dużo gadała o ciąży bardziej pod tym kontem . Moi rodzice mi powiedzieli , ze mam paranoje razem z narzeczonym , tzn mam minimalnie na lewo ale widać jak się wpatruje choć mój narzeczony mi powiedział żebym wyluzowała , Jak sobie poczytałam to się za głowę złapałam w senie współczuje , gorsetów operacji i chodzenia po setkach lekarzy naprawdę . Bo mnie nigdy nie bolało nic w kręgosłupie i oby nie rozbolało . Mama mi mówiła , że jak byłam w gimnazjum to coś lekarka jej o tym (rodzina) wspomniała ale kazała ćwiczyć i tyle . I chciałam się doradzić co ja mam niby z tym zrobić mam iść do ortopedy ?
Technikum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 19:54   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Skolioza - Paranoja ?

Cytat:
Napisane przez Technikum Pokaż wiadomość
Witam wszystkich przepraszam z góry wiem , że tematów pewnie było kilka ale proszę o przeczytanie i zrozumienie . Obecnie mam 23 byłam po prostu na wizycie u rodzinnego , pani doktor mi powiedziała , ze mam mała skoliozę dała skierowanie do ortopedy i ogólnie mi dużo gadała o ciąży bardziej pod tym kontem . Moi rodzice mi powiedzieli , ze mam paranoje razem z narzeczonym , tzn mam minimalnie na lewo ale widać jak się wpatruje choć mój narzeczony mi powiedział żebym wyluzowała , Jak sobie poczytałam to się za głowę złapałam w senie współczuje , gorsetów operacji i chodzenia po setkach lekarzy naprawdę . Bo mnie nigdy nie bolało nic w kręgosłupie i oby nie rozbolało . Mama mi mówiła , że jak byłam w gimnazjum to coś lekarka jej o tym (rodzina) wspomniała ale kazała ćwiczyć i tyle . I chciałam się doradzić co ja mam niby z tym zrobić mam iść do ortopedy ?
Masz robić to co kiedyś ci lekarz powiedział. ćwiczyć.
Zapisz sie na pilates, jak się wzmocnisz, polecam dodatkowo trening funkcjonalny, oraz coś z wolnymi cięzarami (ketle lub stangi, trening typowo siłowy lub wytrzymałosciowo siłowy) moze być pływanie jak wolisz. Ale przy wsdach postawy podstawa to pilates, kalanetiks a najlepiej joga u dobrego instruktora.
Przy dobrej korekcie (instruktorów i sama siebie w lustrze jak robisz) pieknie Cię optycznie wyprostujea wada nie bedzie się powiekszać
Niewielka skolioza to zaden problem. zadbana (czyli jak zaczniesz ćwiczyć i zbudujesz solidne miesnie głebokie) nie będzie żadnym problemem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 07:50   #3
Technikum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 35
Dot.: Skolioza - Paranoja ?

Czyli po prostu mam dbać o kondycje nie przeciążając się ? I przy takiej skoliozie nie muszę robić typowo dla skoliozy ćwiczeń czy iść do ortopedy , a orientuje się ktoś z was jak sprawdzić czy to się pogłębia (nie robiłam nigdy zdjęcia RTG , ale też z biegiem lat nie zauważyłam jakoś różnicy )
Technikum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:29   #4
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Skolioza - Paranoja ?

Lepiej iść, bo sam wygląd nie świadczy o głębokości wady , to dopiero lekarz może ocenić .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 19:32   #5
Technikum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 35
Dot.: Skolioza - Paranoja ?

zrobiłam zdj Rtg dziś , a ogólna mi powiedziała ,, w pani wieku to się pani nie powiększy '' Zdj robiłam na swój koszt wyszło mi skolioza esowata ale ja tam litery S nie widzę tylko linie prostą w każdym razie opis( niewielka Skolioza 1 st w skali Grucy (wikipedia podaje uwzglednia sklale Coba do 30 stopni) bez rotacji wyrównawczej kręgów , Poza tym Rtg w normie) , ( gościu co mi robił zdj powiedział , że mogę następne zrobić za 10 lat ) Tylko nie pisze ile to stopni ;s

Edytowane przez Technikum
Czas edycji: 2016-09-15 o 20:49
Technikum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 20:38   #6
Technikum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 35
Dot.: Skolioza - Paranoja ?

Zdj mam nadzieje , że dobrze widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RTG.jpg (44,6 KB, 26 załadowań)
Technikum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-15 21:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.