Mamy luty 2020 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-10, 16:31   #3031
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, a jaką witaminę D podajcie maluszkom? Mi położna powiedziała, że ulewanie i problemy brzuszkowe czasem nasilają się na skutek podawania witaminy D z olejem w składzie. I faktycznie od kiedy podaję witaminę, mały pręży się i ulewa. Od dzisiaj spróbujemy z inna witaminą, bez oleju w składzie.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 17:03   #3032
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Oooo to dlatego na książeczkach kontrastowych jest ograniczenie wiekowe 3 miesiące +. A ja się zastanawiałam czemu dzięki! Już pokazywałam, ale w takim razie wstrzymam się na chwilę

Witaminę D mam vigantol, starsza właśnie po tych twist off miała problemy z brzuszkiem więc teraz od razu tę kupiłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 17:13   #3033
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Witam dawno nic nie pisałam. Dzisiaj byłyśmy na ważeniu i Zuzka ma juz 4030 g Nie moge narzekać Poki co złote dziecko. Ostatnio zasypia przed 20 i spi do 2:30. Pozniej 4:30 i o 7 wstaje razem z bracmi ) Ja Od 5 dni jestem na antybiotyku i nie moge karmić więc doszła mi dodatkowa robota z laktatotrm zeby utrzymać laktacje. W koncu tez pogoda dopisuje wiec staramy sie z Zuzka 10 km dziennie zrobić Ogolnie poki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Tak sie balam co bedzie z 3 maluchów a jest super ( poki co ). Milego wieczoru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 07:16   #3034
GreenyYogini
Raczkowanie
 
Avatar GreenyYogini
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 52
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Ja nie odbijam po kp - próbowałam, nosiłam, odkładałam do łóżeczka, znowu nosiłam, ale małej się zwyczajnie nie odbijało. Po mm odbija jej się na szczęście od razu, jak tylko ustawię ją pionowo. Ja karmię tylko na leżąco, ale my nie mamy problemów z ulewaniem.

U nas też ostatnio problemy ze snem. Niby nie powinnam narzekać, bo noce mamy super - karmienie wypada nam zwykle o 21.00, 2.30 i 6.00 - ale w ciągu dnia jest jakaś masakra. Mała śpi po 15 minut, a przez kilka godzin spokojnie wytrzymuje bez żadnej drzemki. Wyjątkiem są spacery, które przesypia niezależnie od tego ile by trwały, ale gdy tylko wracamy do domu od razu jest pobudka. W ciągu dnia nie mogę praktycznie nic zrobić. Zrobione rano pranie wieszam dopiero późnym popołudniem, a prasowanie wychodzi nam tylko wtedy, gdy jedną nogą jednocześnie bujam wózek! Poza tym mam wrażenie, że moje dziecko bardzo szybko wszystkim się nudzi i ciągle muszę wymyślać mu jakieś nowe aktywności - rozmawiam, śpiewam, noszę, lulam, pokazuję książeczki, puszczam muzykę, masuję. Wszystko jest dobre na 5 minut. I raczej nie chodzi o przebodźcowanie, bo gdy odkładam ją do łóżeczka albo zostawiam na chwilę bez żadnego zajęcia to dopiero jest wrzask... Karty i książeczki kontrastowe ratują mi życie, gdybym czekała z nimi do 3. miesiąca to chyba bym zwariowała. Szczerze nie sądziłam, że pierwsze miesiące będą aż tak wyczerpujące.
Moja jest taka sama !!! W ciągu dnia łapie drzemki 15 minut, chyba że mam ją na rękach po karmieniu wtedy śpi, ale jak tylko staram się ją odłożyć to już się kręci wierci i rozbudza i chce ssać- smoczki wypluwa, więc doskonale rozumiem. Np teraz zjadła i w życiu nie zaśnie. Leży obok mnie i jest strasznie aktywna. Dlatego tak ciężko jest w nocy. Zje i najlepiej zasypia przy piersi. Odkładam mając nadzieję że sama zaśnie. Nie ma szans, po chwili jest jęk:///
GreenyYogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 09:22   #3035
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez GreenyYogini Pokaż wiadomość
Moja jest taka sama !!! W ciągu dnia łapie drzemki 15 minut, chyba że mam ją na rękach po karmieniu wtedy śpi, ale jak tylko staram się ją odłożyć to już się kręci wierci i rozbudza i chce ssać- smoczki wypluwa, więc doskonale rozumiem. Np teraz zjadła i w życiu nie zaśnie. Leży obok mnie i jest strasznie aktywna. Dlatego tak ciężko jest w nocy. Zje i najlepiej zasypia przy piersi. Odkładam mając nadzieję że sama zaśnie. Nie ma szans, po chwili jest jęk:///
A jak leży to poleży sama na macie, łóżku czy musisz z nia leżeć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 09:28   #3036
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Witam dawno nic nie pisałam. Dzisiaj byłyśmy na ważeniu i Zuzka ma juz 4030 g Nie moge narzekać Poki co złote dziecko. Ostatnio zasypia przed 20 i spi do 2:30. Pozniej 4:30 i o 7 wstaje razem z bracmi ) Ja Od 5 dni jestem na antybiotyku i nie moge karmić więc doszła mi dodatkowa robota z laktatotrm zeby utrzymać laktacje. W koncu tez pogoda dopisuje wiec staramy sie z Zuzka 10 km dziennie zrobić Ogolnie poki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Tak sie balam co bedzie z 3 maluchów a jest super ( poki co ). Milego wieczoru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ania, podziwiam Cię bardzo! Trójka maluchów to dla mnie jakiś kosmos! Chociaż mam nadzieję, że kiedyś będę mogła tego doświadczyć i sobie poradzę tak rewelacyjnie jak Ty

Oj mój maluch też śpi w dzień tylko na rękach. Właśnie zasnął mi w chuście, po kilkunastu minutach podjęłam próbę dołożenia go i od razu grymas, oczy jak piec złotych, spania nie ma. Uśpiłam, kołysząc i utknęłam na kanapie od dzidziusiem Chyba musimy się z tym pogodzić i odpuścić. Pewnie z czasem będzie lepiej. Może po 6 tygodniu? Albo 3 miesiącu? Liczę na to!
W nocy mały ma kryzysy i czasem po dwie godziny próbuję go uśpić, a czasem zasypia bez problemu przy piersi i od razu mogę go odłożyć. Naprawdę nie ma jakiejś reguły, codziennie sytuacja mnie zaskakuje
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-12, 02:57   #3037
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Ja tez podziwiam, Ania! Ledwo z jednym daje rade i reszta cyrku (koty i pies) a co dopiero jakby wiecej malych ludzi mialo tu byc!

Zwierzaki, mimo ze bardzo wyrozumiale i cierpliwe, tez domagaja sie uwagi i pieszczot i tutaj nie ma, ze mnie ktos zastapi. Jeden z kotow wczesniej przychodzil rano po uslyszeniu budzika, moglam zapomniec o wciskaniu drzemki trzeba bylo przytulac i glaskac. Teraz, jak synus mi sie zaczyna wiercic i kwekac, to jest sygnal do przyjscia i proszenia o pieszczoty. Drugi kot na szczescie sie nauczyl przychodzic np jak karmie, wtedy dwa w jednym moge robic.

Odciaganie mleka plus mm to byl strzal w 10. Polecam dziewczyny, tzn chociaz odciaganie jednej porcji i karmienie z butelki swoim ten raz dziennie. Wtedy partner/maz czy ktokolwiek moze to zrobic, do tego wiadomo, ze szybciej, niz piersia. Po podaniu pierwszej butelki (z moim mlekiem) moj zalapal o co chodzi ze smoczkiem, dzieki temu mozna go odlozyc i on sobie zasypia sam. Wydaje mi sie tez, ze po pierwsze podczas i po karmieniu jest vardziej aktywny i moge z nim zalapac lepszy kontakt (bo patrzy mi na twarz a nie w cycka a po drugie sam sen ma chyba mocniejszy.
Psychicznie sama swiadomosc, ze juz nie trzeba mnie budzic co te 2h mi bardzo ulzyla.
Teraz mlody spal od ok 10 do 2, przy czym od 8 zajmowal sie nim partner, wiec tak naprawde mialam kilka dobrych godzin snu.
Jedyny problem, to bolace, przepelnione piersi. Odciagam regularnie i glownie moje mleko jest w uzyciu, ale to i tak niewiele daje. Odciagam, poki leci i wychodzi tego 60-80ml z kazdej piersi, nie wiem jak to ogarnac, zeby nie czuc takiego dyskomfortu

Dzis siostra zrobila nam tez sesje zdjeciowa, bardzo ladnie nam pozowal i chyba mu sie podobalo, ale tez pierwszy raz widzialam jak bardzo jest ze mna zwiazany: gdy siostra go trzymala, podazal wzrokiem za mna i za moim glosem, gdy ja to skupial sie na mnie.

Na netflixie jest jakis dokument o dzieciach i snie, widzialam tylko urywki poki co, ale wyglada ciekawie.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-12, 14:44   #3038
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, założyłam wątek na Odchowalni W końcu wszystkie maluszki są już na świecie! https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1274122
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.