Wspierajmy się (niepłodność) - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-12, 00:25   #1141
Ewka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Witam wszytkie dziewczyny
W koncu znalazlam forum, z kim moge porozmawiac o swoim problemie. Tak jak i u Was, znajomi w naszym kregu jak i rodzina wiedza, ze chcemy miec drugie dziecko, no i juz 3 lata sie staramy i nic.. z pierwszym dzieckiem, bylo podobnie. Dwa lata staran ale na zasadzie, nie udalo sie, mamy czas.. tym razem czas ucieka, ja glupieje.. najblizsze kolezanki, leca do mnie z wiadomoscia "jestem w ciazy" nie zazdroszcze im, niech maja ale w glowie mysli "tez bym juz chciala".. te kobiety w ciazy przyciagam do siebie jak magnes.. ogolnie problem u mnie PCOS... otylosc(z ktora walcze jak szalona), mąz robi badania na nasienie okazuje sie, ze slaba ruchliwosc, mala ilosc, zla jakosc... jednym slowem "do dupy". Oczywiscie durne pytania "a wy kiedy", "i co jestes w ciazy" dobijaja mnie, normalnie mam juz dosyc psychicznie.. walcze jak szalona, ciesze sie ze mam to jedno wyczekane dziecko ale chce dac mu rozenstwo... w glowie mysli tysiace, szukam pomocy itd.. ale czasami, czuje w srodku ze sie poddaje, 3 lata. Na dodatek mieszkamy za granica chwilowo, nikt nie traktuje mnie tu powaznie. Nie bedziemy cie leczyc, musisz schudnac.. a to drugi temat, przez ktory mam ochote strzelic sobie w łeb! Cwicze, dietetyk, diety.. 8 kg trace nagle, bumm nie wiem jak, po kilku dniach wraca polowa kg.. lekarz w PL "podejrzewam u cb tz.ukryta cukrzyce,potrzebujesz lekow zeby schudnac, ale ci ich nie dam, bo nie jestes na miejscu" na dodatek po chwili dodaje, "ja juz Was nie bede leczyl bo moje leczenie nie daje skutkow" widzac winiki badan meza... w glowie mysle ok, wracam do PL, monitoring, stymulacja itd ale maz musi byc na miejscu a na to w tym momencie nie mozemy pozwolic, bo mamy za duzo wydatkow.. pewnie pomyslicie o mnie, ze jestem jak desperatka ale ja juz naprawde mam dosyc.. na poczatku marca, lecimy z synem na operacje do PL i sie zastanawiam, czy szukac tam kolejnego lekarza? W innym miescie... moze jednak nie.. jak sobie radzicie z tym przytlaczajacym otoczeniem? Pozdrawiam Was wszystkie, trzymam kciuki za nas ..
Ewka1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 22:46   #1142
zemstablondynki
Raczkowanie
 
Avatar zemstablondynki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 180
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Spotkałam dziś dawną koleżankę, w zasadzie znajomą. Odbierała dziecko z przedszkola. Chwilę rozmawiałyśmy. Mówię, że dzieciak do niej podobny, a ona do mnie prosto z mostu - a Ty nie chcesz dzieci czy nie możesz mieć?

Zamurowało mnie. Nigdy nie byłyśmy jakimiś superkoleżankami, ale żeby tak bez ceregieli, na ulicy? Totalnie brak taktu.

Nie przyznałam się. Powiedziałam, że narazie skupiam się na pracy.

I wróciłam do domu i sobie popłakałam... Chyba potrzebowałam wywalenia z siebie emocji.
__________________
Nikt jej nie obiecał, że raj jest tani...
zemstablondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 21:33   #1143
Ewka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 8
Post Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

#zemstablondynki- doskonale cię rozumiem, dokładnie tak samo reaguje na takie głupie pytania. Po ślubie na dziecko czekaliśmy 3 lata więc można sobie wyobrazić przez jaki stos pytań byłam przerzucana. Wtedy też mówiłam, mamy czas, nie spieszy nam się... Ale teraz jak staramy się o drugie dziecko to tym bliskim mówię po prostu "nie wychodzi nam". A najbardziej mnie boli jak przychodzi taka "koleżanka" na kawę z synkiem 7 letnim i córeczka 2 letnia bo też miała problemy z zajściem w ciążę i pyta głupio mojego synka 4 letniego "a ty nie chciałbyś mieć braciszka albo siostrzyczki ".. przepraszam za wyrażenie ale normalnie szlag mnie trafia na miejscu ..
Ewka1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 18:26   #1144
zemstablondynki
Raczkowanie
 
Avatar zemstablondynki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 180
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Frustrujące, wiem :/ My czekamy na pierwszą ciążę. Ja szczerze rozmawiam na ten temat tylko z mamą i siostrą. Czasem wydaje mi się, że umiem sobie powiedzieć: odpuść. Ale to zawsze jest chwilowe. I potem dostaję @ i jestem znów zła/zrozpaczona.
__________________
Nikt jej nie obiecał, że raj jest tani...
zemstablondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 22:04   #1145
Ewka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

U mnie większość wie, że się staramy i nam nie wychodzi ale nikt oprócz tego forum, nie ma pojęcia że wina również jest po męża stronie. Nie wiem czemu, ale jak mnie pytają co jest u nas przyczyną, zawsze biorę winę na siebie. Bo mam PCOS bo to i tamto, nigdy nie wspomniałam o mezu..
Przy pierwszym dziecku, 3lata nam nie wychodziło, chyba wtedy też trochę odpuściłam i się udało. Ale to też nie tak do końca.. jednak miałam gdzieś w tyle głowy "może jednak się uda".. teraz tak jak i Ty piszesz, niby nie chce myslec, niby chce miło spędzić czas z mężem ale dokładnie tak samo, przychodzi @a ja jestem zawiedziona.. jeszcze rok temu miałam bardzo nieregularne @, nawet przez 4 miesiące nie miałam @, teraz cieszę się że mam bo znowu jest ta nadzieja i kończy się lipa... A jak jest u Was, jeśli mogę zapytać, jak wy się leczycie, nie leczycie?
Ewka1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 11:45   #1146
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Witam, pozwolicie że się przyłącze do Was ☺
Mamy z mężem po 35 lat więc czasu niewiele na zostało. Staramy się o pierwsze dziecko od 7 m-cy, ja zrobiłam część badań, ogólnie ok, TSH i prolaktyna zawyżone ale biorę leki, progesteron 7dpo jest ok, mierze też temperaturę i z wykresu wynika że owu jest. Wysłałam w końcu męża na badania i tu wyszlo fatalnie (ponad 50 % martwych i 90% nieruchomych &#128546 nie był z tym wynikiem jeszcze u lekarza. Generalnie to ja się zalamalam, straciłam całkiem nadzieję na dziecko, chodzę i płacze po kontach. Sypie się moje życie i mój związek bo mąż się obwinia... ja obwiniam siebie że tak późno zaczęliśmy się starać i teraz jest mało czasu 😟 nie radzę sobie z tym w ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 12:29   #1147
zemstablondynki
Raczkowanie
 
Avatar zemstablondynki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 180
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Ewka1288, u nas jest tak, że najpierw ja szukałam winy u siebie. Ginekolog nie stwierdziła żadnych zmian anatomicznych oprócz tyłozgięcia, które nie powinno być źródłem problemu. TSH, estrogen, progesteron w normie, prolaktyna też, ale w górnej granicy, więc brałam Bromocorn na zbicie. Cały czas biorę kwas foliowy, od niedawna też magnez i multiwitaminę. Miałam monitoring cyklu jest OK. Doktor powiedziała, żeby jednak sprawdzić męża.

Miał badanie jakości nasienia i niestety wyszło słabo. Androlog twierdzi, że nie ma rewelacji, ale nie jest tragicznie. Zalecił suplementację.
Myślę, że powinnam nakłonić męża, żeby poszedł do innego lekarza, który może dałby leki nie suplementy.
A Wy i wasi panowie coś bierzecie?

aidil1982, głowa do góry. Może Twojemu mężowi też przyda się suplementacja? Trzeba próbować i wierzyć. W końcu nam się uda, dziewczyny!
__________________
Nikt jej nie obiecał, że raj jest tani...

Edytowane przez zemstablondynki
Czas edycji: 2018-02-16 o 12:34
zemstablondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-16, 13:23   #1148
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez zemstablondynki Pokaż wiadomość
Ewka1288, u nas jest tak, że najpierw ja szukałam winy u siebie. Ginekolog nie stwierdziła żadnych zmian anatomicznych oprócz tyłozgięcia, które nie powinno być źródłem problemu. TSH, estrogen, progesteron w normie, prolaktyna też, ale w górnej granicy, więc brałam Bromocorn na zbicie. Cały czas biorę kwas foliowy, od niedawna też magnez i multiwitaminę. Miałam monitoring cyklu jest OK. Doktor powiedziała, żeby jednak sprawdzić męża.

Miał badanie jakości nasienia i niestety wyszło słabo. Androlog twierdzi, że nie ma rewelacji, ale nie jest tragicznie. Zalecił suplementację.
Myślę, że powinnam nakłonić męża, żeby poszedł do innego lekarza, który może dałby leki nie suplementy.
A Wy i wasi panowie coś bierzecie?

aidil1982, głowa do góry. Może Twojemu mężowi też przyda się suplementacja? Trzeba próbować i wierzyć. W końcu nam się uda, dziewczyny!
Czy możesz podać jakie suplementy bierze twój mąż? Mój idzie narazie z wynikami do urologa A potem już chyba pójdziemy do kliniki.
Ja biorę Wit. b6 (50 mg dziennie) bo wyczytałam że dobrze działa na progesteron, poza tym folik i olej z wiesiołka do 12 dc.
Męża karmię narazie tylko cynkiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 21:46   #1149
Ewka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Ja sama biorę tylko Ovarin, problem mam z owulacja i w 5dc biorę Clostilbegyt tylko przez 5 dni a mąż bierze Profentil. To jest suplement dla facetów z zaburzeniami płodności pragnących mieć dzieci. Ogólnie ten lek jest drogi, za 180 kapsułek zapłaciliśmy ponad 600 zł..ale jak to mówią "tonący brzytwy się chwyta". Ogólnie przed pierwszą ciąża mąż brał "salfazin".. wtedy sama gdzieś wyczytałam ze niby ma pomóc.. wtedy zaszłam w ciążę ale czy to akurat pomogło?? Nie wiem..
Wyniki męża są do pupy.. mało ruchliwych plemników itd. z racji że mam PCOS mój ginekolog powiedział ze u mnie, jajniki tak jakby mają termin ważności... Do 33rż. Nie konsultowałam tego z innym lekarzem ale mam to na uwadze..
Ewka1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 22:10   #1150
zemstablondynki
Raczkowanie
 
Avatar zemstablondynki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 180
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Mój mąż bierze Fertilman plus i dodatkowo magnez. Ten suplement ma dobry skład, choć myślałam, że nie jest najtańszy, to w porównaniu z Profentilem grosze. 120kapsułek kosztuje ok 200zł. Poczytam i porownam skład.
A wiesiołka bierze się tylko w 1 połowie cyklu?
__________________
Nikt jej nie obiecał, że raj jest tani...
zemstablondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 09:40   #1151
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Dzięki, w takim razie oblukam te suplementy i coś wybiorę ☺
zemstablondynki - tak wyczytałam na forach że wiesiolek może powodować mikroskurcze macicy więc gdyby do czegoś doszło to może to utrudnić implantacje, nie wiem czy to prawda ale na wszelki wypadek tego się trzymam i lykłam to tylko do owu (4 kapsułki dziennie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-18, 17:48   #1152
zemstablondynki
Raczkowanie
 
Avatar zemstablondynki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 180
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez aidil1982 Pokaż wiadomość
Dzięki, w takim razie oblukam te suplementy i coś wybiorę 
zemstablondynki - tak wyczytałam na forach że wiesiolek może powodować mikroskurcze macicy więc gdyby do czegoś doszło to może to utrudnić implantacje, nie wiem czy to prawda ale na wszelki wypadek tego się trzymam i lykłam to tylko do owu (4 kapsułki dziennie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też wiesiołkuję, ale tylko 2,czasem 1 kapsułkę dziennie, aczkolwiek skoro tak, to ja też, jeśli coś, będę brać w pierwszej połowie cyklu
__________________
Nikt jej nie obiecał, że raj jest tani...
zemstablondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 00:05   #1153
Ewka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

olej z wiesiołka, coś słyszałam ale nigdy się nie zainteresowalam. Chyba muszę się zagłębić więcej w ten temat.. chyba że wy mi opowiecie, jakie ma mieć działanie itd..
Dzisiaj, znowu padło głupie pytanie, "a wy co, drugiego nie planujecie.."
Do jasnej ciasnej! Czemu ludzie są aż tak podli, przecież wie "koleżanka" że się staramy, że mamy problemy, nie wychodzi.. ale dalej głupio padają pytania. Zastanawiam się nad jakimś jednym, trafionym zdaniem, w stylu "a wy co.. GÓWNO!" Bo naprawdę mam serdecznie dosyć.. może wy macie jakąś konkretną odpowiedź żeby więcej takie pytania nie padały?

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Cytat:
Napisane przez zemstablondynki Pokaż wiadomość
Mój mąż bierze Fertilman plus i dodatkowo magnez. Ten suplement ma dobry skład, choć myślałam, że nie jest najtańszy, to w porównaniu z Profentilem grosze. 120kapsułek kosztuje ok 200zł. Poczytam i porownam skład.
A wiesiołka bierze się tylko w 1 połowie cyklu?

Jak ten suplement diety męża, nic nie pomoże to myślę że będziemy próbować ten Fertilmann, nie słyszałam o tym leku wcześniej ale różnica w cenie jest... Mąż dostał termin na badanie nasienia na 27 luty. Zaleceniem lekarza było powtórzenie badania po 3 miesiącach i się mega obawiam bo zdaje się nasienie może poprawić się po 3miesiacach brania leku a u nas będzie 1,5 roku.. nie wiem czy wspomniałam o tym wcześniej, mieszkamy tymczasowo zagranicą i tutaj zapisałam się do lekarza który, specjalizuje się niepłodnością. Doktor tłumaczy coś, że jakby próba nasienia znowu byłaby zła to jest metoda w której bezpośrednio z jąder? pobiera się też żywy plemnik i zapładnia się komorke.. tak to zrozumiałam, czy któraś z was o czymś takim słyszała? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.. czy to jest ten zabieg invitro?
Ewka1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 10:20   #1154
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Bezpośrednio z jądra to pobierają plemniki w wyniku biopsji i zapładniają komórkę metodą ICSI lub IMSI, tak, to zakłada procedurę in vitro
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 11:23   #1155
zemstablondynki
Raczkowanie
 
Avatar zemstablondynki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 180
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

A inseminacja? Nie zaczyna się od tego?
Nie interesowałam się procedurami, bo narazie próbujemy tylko naturalnie, ale słyszałam, że wiele par przed invitro próbuje inseminacji.
__________________
Nikt jej nie obiecał, że raj jest tani...
zemstablondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 11:28   #1156
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Od inseminacji się odchodzi bo ma niską skuteczność, nam przy kryptozoospermii nikt nie śmiał proponować, zresztą do niej musi być dużo plemników dobrej jakości a nie wysupłane kilka z biopsji. W dodatku te z jądra jeszcze niekoniecznie byłyby same dojrzałe żeby poradzić sobie z otoczką komórki i lepiej im pomóc bezpośrednio wstrzykując

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2018-02-19 o 11:29
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 13:56   #1157
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Ewka1288 olej z wiesiołka ma pomoc na śluz 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 12:42   #1158
Martyna12524
Rozeznanie
 
Avatar Martyna12524
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 634
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez aidil1982 Pokaż wiadomość
Ewka1288 olej z wiesiołka ma pomoc na śluz 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej! Też słyszałam o dobroczynnym dzialaniu wiesiołka, ale biorę go tylko w pierwszej polowie cyklu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martyna12524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 16:13   #1159
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Od inseminacji się odchodzi bo ma niską skuteczność, nam przy kryptozoospermii nikt nie śmiał proponować, zresztą do niej musi być dużo plemników dobrej jakości a nie wysupłane kilka z biopsji. W dodatku te z jądra jeszcze niekoniecznie byłyby same dojrzałe żeby poradzić sobie z otoczką komórki i lepiej im pomóc bezpośrednio wstrzykując

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też ostatnio usłyszałam od lekarza że szkoda kasy na inseminacje 😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewka1288 Pokaż wiadomość
olej z wiesiołka, coś słyszałam ale nigdy się nie zainteresowalam. Chyba muszę się zagłębić więcej w ten temat.. chyba że wy mi opowiecie, jakie ma mieć działanie itd..
Dzisiaj, znowu padło głupie pytanie, "a wy co, drugiego nie planujecie.."
Do jasnej ciasnej! Czemu ludzie są aż tak podli, przecież wie "koleżanka" że się staramy, że mamy problemy, nie wychodzi.. ale dalej głupio padają pytania. Zastanawiam się nad jakimś jednym, trafionym zdaniem, w stylu "a wy co.. GÓWNO!" Bo naprawdę mam serdecznie dosyć.. może wy macie jakąś konkretną odpowiedź żeby więcej takie pytania nie padały?

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------




Jak ten suplement diety męża, nic nie pomoże to myślę że będziemy próbować ten Fertilmann, nie słyszałam o tym leku wcześniej ale różnica w cenie jest... Mąż dostał termin na badanie nasienia na 27 luty. Zaleceniem lekarza było powtórzenie badania po 3 miesiącach i się mega obawiam bo zdaje się nasienie może poprawić się po 3miesiacach brania leku a u nas będzie 1,5 roku.. nie wiem czy wspomniałam o tym wcześniej, mieszkamy tymczasowo zagranicą i tutaj zapisałam się do lekarza który, specjalizuje się niepłodnością. Doktor tłumaczy coś, że jakby próba nasienia znowu byłaby zła to jest metoda w której bezpośrednio z jąder? pobiera się też żywy plemnik i zapładnia się komorke.. tak to zrozumiałam, czy któraś z was o czymś takim słyszała? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.. czy to jest ten zabieg invitro?
Ja narazie karmię mojego zwyklym zestawem witamin i minerałów zobaczymy czy to coś da 😏

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-22, 21:05   #1160
Ewka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Teraz czekamy na badanie nasienia, wyniki i zobaczymy jaka decyzja lekarza będzie...
Kupię jeszcze ten olej z wiesiołka, nie zaszkodzi a może jednak coś pomoze.
Jeśli chodzi o inseminację, to lekarz nam zaproponowal, nawet nie wiedziałam zbytnio o co mu chodzi jak to tłumaczył. Boże, żeby w końcu i nam i Wam się udało bo zaczyna mnie to przerastać..
Ewka1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 15:17   #1161
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Hej. Mam pytanko dotyczące kliniki w okolicy Gliwic. Podczas starań o synka chodziliśmy do Angeliusa, jednak teraz mieszkamy w Gliwicach i szukamy polecanego miejsca w Gliwicach. Niby blisko, ale trochę nie po drodze
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 16:48   #1162
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez Ewka1288 Pokaż wiadomość
Teraz czekamy na badanie nasienia, wyniki i zobaczymy jaka decyzja lekarza będzie...
Kupię jeszcze ten olej z wiesiołka, nie zaszkodzi a może jednak coś pomoze.
Jeśli chodzi o inseminację, to lekarz nam zaproponowal, nawet nie wiedziałam zbytnio o co mu chodzi jak to tłumaczył. Boże, żeby w końcu i nam i Wam się udało bo zaczyna mnie to przerastać..
U nas nasienie dobre i tez proponowal inseminacje,ale o in vitro tez wspomnial..tylkoze nie stać nas na to niestety choc jak trzeba będzie to cos wtmyslimy pewnie.
Poki co stymulacja cykli i nic od tylu lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016

Edytowane przez Siva5
Czas edycji: 2018-03-04 o 21:35
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 07:42   #1163
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
U nas nasienie dobre i tez proponowal inseminacje,ale o in vitro tez wspomnial..tylkoze nie stać nas na to niestety choc jak trzeba będzie to cos wtmyslimy pewnie.
Poki co stymulacja cykli i nic od tylu lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdyby nie brak kasy to juz dawno zdecydowalabym się na in vitro bo już po prostu tego nie wytrzymuje, jestem zmęczona i zestresowana całą ta sytuacją


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 09:30   #1164
Madelaine_O
Raczkowanie
 
Avatar Madelaine_O
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 421
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Hej dziewczyny, czy mogę i ja dołączyć?

jak będę miała dłuższa chwilę to przejrze wątek a tymczasem sie przedstawie

Mam 30 lat, kilka miesięcy po ślubie, 3 miesiące temu po 10 lat odstawiłam tabletki anty, mówimy z mężem, czekamy do wakacji a potem działamy ale ... w międzyczasie postanowiłam pójść zrobić podstawowe badania i sie załamałam, bo nie wiem czy w ogóle coś z tego będzie

wyszła niedoczynność tarczycy, w środę endokrynolog, jeden ginekolog zauważył torbiel na jajniku i prawdopodobnie brak owulacji, druga na porządnym sprzęcie mówi, że torbieli nie ma ale obraz klasyczny jak jajniki policystyczne, kazała poczytać o zespole PCOS i przyjść za pół roku dodatkowo jakaś nadżerka ze stanem zapalnym jest, czekam na wyniki cytologii. Ciooos, najprawdopodobniej czeka nas leczenie i różne wspomagacze czy są tutaj podobne przypadki?
__________________
"Im bliżej celu jest człowiek, tym większy wysiłek jest gotów podjąć, by cel ten osiągnąć".
Madelaine_O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 07:31   #1165
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez Madelaine_O Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy mogę i ja dołączyć?

jak będę miała dłuższa chwilę to przejrze wątek a tymczasem sie przedstawie

Mam 30 lat, kilka miesięcy po ślubie, 3 miesiące temu po 10 lat odstawiłam tabletki anty, mówimy z mężem, czekamy do wakacji a potem działamy ale ... w międzyczasie postanowiłam pójść zrobić podstawowe badania i sie załamałam, bo nie wiem czy w ogóle coś z tego będzie

wyszła niedoczynność tarczycy, w środę endokrynolog, jeden ginekolog zauważył torbiel na jajniku i prawdopodobnie brak owulacji, druga na porządnym sprzęcie mówi, że torbieli nie ma ale obraz klasyczny jak jajniki policystyczne, kazała poczytać o zespole PCOS i przyjść za pół roku dodatkowo jakaś nadżerka ze stanem zapalnym jest, czekam na wyniki cytologii. Ciooos, najprawdopodobniej czeka nas leczenie i różne wspomagacze czy są tutaj podobne przypadki?
Ja mam lekką niedoczynność, biorę letrox, jeśli chodzi o brak owulacji to może zacznij tak dla siebie mierzyć temp. będziesz widziała czy masz skok 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 12:16   #1166
aadelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez zemstablondynki Pokaż wiadomość
Spotkałam dziś dawną koleżankę, w zasadzie znajomą. Odbierała dziecko z przedszkola. Chwilę rozmawiałyśmy. Mówię, że dzieciak do niej podobny, a ona do mnie prosto z mostu - a Ty nie chcesz dzieci czy nie możesz mieć?

Zamurowało mnie. Nigdy nie byłyśmy jakimiś superkoleżankami, ale żeby tak bez ceregieli, na ulicy? Totalnie brak taktu.

Nie przyznałam się. Powiedziałam, że narazie skupiam się na pracy.

I wróciłam do domu i sobie popłakałam... Chyba potrzebowałam wywalenia z siebie emocji.
Brak słów... jak tak mogła zapytać... Co do płaczu, mi baaaaardzo pomaga, trzeba tak czasem wyrzucić emocje, można się drzeć, płakać, cokolwiek, człowiek potrzebuje nawet czasem trochę spazmów z siebie wydobyć

A tak w ogóle, to jestem tu pierwszy raz, więc cześć dziewczyny ;* ja po 20 miesiącach starań, póki co będzie chyba inseminacja, bo żołnierzyki męża no wiecie... staraliśmy się poprawić, wprowadzić dietę, kazałam mu wstawać od biurka, wygoniłam go do sportu i tak dalej, nawet był zadowolony, jak się poruszał, ale niestety wyniki się nie poprawiły
aadelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 18:59   #1167
IwonaFizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Dziewczyny to prawda starania o dziecko jednym przychodzą łatwiej, a drugim oporniej, ale głowa do góry trzeba zacząć dbać o siebie bo widocznie jest to jakiś sygnał od organizmu . Ważne jest przygotowanie organizmu do tego ważnego wydarzenia, widocznie naszym komórką czegoś brakuje, są niedożywione i niedotlenione. I tak samo w przypadku Panów, przez tryb życia jaki prowadzą jakość plemników spada.
Warto pomyśleć o oczyszczeniu, odżywieniu oraz dotlenieniu swojego organizmu. Tutaj mam na myśli dietę dobraną indywidualnie do potrzeb pacjenta, na podstawie testu o nietolerancjach pokarmowych (np kod metaboliczny 200). Test ten wykonywany jest z krwi i pokazuje jak nasz układ białokrwinkowy reaguje na dany produkt. Produkty, na które mamy alergie powinny być wykluczone przez pewien czas z jadłospisu by wyciszyć organizm i zagoić stany zapalne , które toczą się w naszych jelitach. Takie przewlekłe stany zapalne uszkadzają kosmki jelitowe co upośledza trawienie oraz wchłanianie pokarmu, przez co proces odżywiania komórek jest zaburzony. Przygotowując takie posiłki dla siebie mamy dobroczynny wpływ na nasz organizm.
Bardzo dobre efekty terapeutyczne daje korzystanie z tlenoterapii hiperbarycznej. Dzięki niej dotlenimy wszystkie komórki w organizmie, a także namnożymy komórki macierzyste, które mają regeneracyjne oraz naprawcze właściwości.
Powodzenia

Edytowane przez IwonaFizjo
Czas edycji: 2018-03-14 o 19:06
IwonaFizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 19:07   #1168
Ewka1288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Dziewczyny, jak to jest z in vitro? Lekarz ginekolog musi Cię skierować czy można jakoś samemu zarejestrować się i jaki jest tego koszt ?
Ewka1288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 21:05   #1169
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Cytat:
Napisane przez Ewka1288 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest z in vitro? Lekarz ginekolog musi Cię skierować czy można jakoś samemu zarejestrować się i jaki jest tego koszt ?
Nie wiem czy lekarz musi cie skierowac ale jeśli chodzi o koszt to w trójmieście zaczyna się od ok. 6500 zł, to cena za podstawową procedurę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 08:41   #1170
Magdalena_diet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wspierajmy się (niepłodność)

Dzień dobry,
jestem studentką studiów magisterskich na kierunku dietetyka.
Prowadzę obecnie badania na temat wpływu diety na płodność u kobiet mających problemy z zajściem w ciążę.

Bardzo Panie proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, którą znajdą Panią pod linkiem:

https://☠☠☠☠☠☠☠/forms/kD8QimEryXxJwr7b2

Dzięki Pań odpowiedziom uda mi się napisać pracę magisterską i później wspomagać płodność kobiet odpowiednim żywieniem.

Będę wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę!
Pozdrawiam,
MKowalewska
Magdalena_diet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-28 23:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.