Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-18, 00:01   #241
Neldoreth_
Raczkowanie
 
Avatar Neldoreth_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 319
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo.. Tzn. ja nigdy jakoś nie pałałam nie wiadomo jakim entuzjazmem na myśl o zakupach, ale jakoś tak inaczej to wyglądało, niż teraz gdy jest mnie więcej. Dodatkowo zrobiłam się turbo wybredna bo mam wrażenie, że gdzie nie wejdę to wszędzie materiały tych rzeczy pozostają dużo do życzenia a jak już są okej, to szkoda mi wybulić tyle kasy.

No i oprócz tego o czym mówisz, że przez wygląd męczą mnie zakupy, to jeszcze myślę sobie "aaa, to ja wolę schudnąć i wtedy sobie sprawię cudnie piękną szafę, pełną super kobiecych i seksownych rzeczy, teraz szkoda kasy na to". Inna sprawa, że zdaje sobie sprawę, że to co sobie robię jest dość toksyczne, bo nie dość, że jestem gruba to ciągle chodzę w tym samym jak jakaś fleja, bo nie chcę kupować nowych, bo a nuż schudnę.






Właśnie wiem, że szkoda bo pofarbować to łatwo, a wrócić później do naturalnego jest już ciężko. Z drugiej strony nie cierpię tego wyrzeczenia, które sobie narzucam nie wiem w imię czego z perspektywą "na zawsze", bo kocham rudości i niedługo zacznę się ślinić na widok każdej rudej kobiety jaką zobaczę w mojej mieścinie
To chyba przez to bezrobocie już mi przychodzą do głowy różne pomysły
Też tak mam, chciałabym sobie kupić nowe jeansy, mam już nawet upatrzoną parę, ale póki nie zrzucę paru kilo chyba nie dojdzie do zakupu.
Rudości polecam jako ruda z wyboru.
Neldoreth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 06:52   #242
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Moim problemem pierwszego świata od kilku dni jest to, że chciałabym znowu pofarbować włosy, ale od dwóch lat tego nie robiłam i już mam swoje naturalne i mi szkoda.
Zrób sobie sombre. Genialna rzecz. Będziesz mieć u góry i do pewnego momentu naturalne, a potem piękne przejście na inny kolor. Jak nie będziesz chciała to nie będziesz musiała więcej farbować, bo nie ma odrostów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 06:57   #243
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Ja się zastanawiam, czy nie zrobić sobie jakiegoś jaśniejszego, ciepłego brązu. Tylko że jak kiedyś farbowalam farba z drogerii to trzymało się to 3 tygodnie Może u fryzjera byloby lepiej. Albo jakieś jaśniejsze refleksy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 07:14   #244
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Moim problemem pierwszego świata od kilku dni jest to, że chciałabym znowu pofarbować włosy, ale od dwóch lat tego nie robiłam i już mam swoje naturalne i mi szkoda.
O właśnie, też tak mam. Szkoda mi naturalnych. Tego, że się zniszczą i że potem trudno będzie wrócić do innego koloru. A z jasnego brązu/ciemnego blondu chciałabym przejść na bardzo jasny blond.
W ogóle chyba za bardzo przywiązana jestem do swoich włosów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 07:31   #245
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Też bym chciała pofarbować na rudo ale jestem jasną blondynką i po 2 tygodniach mam odrost wyglądający jak łysa skóra głowy :/ a nie chce mi się tak często farbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 07:58   #246
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Ile ja bym teraz dała, żeby nie musieć farbować A całe dorosłe życie odkąd mogłam, to farbowałam na wszystkie możliwe kolory.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 08:03   #247
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Ja porzuciłam farbowanie, jednak najlepiej mi w moim naturalnym kolorze. Tylko ombre raz zrobiłam, fajna opcja bo nie ma odrostu tylko ładne refleksy.
Rudości lubiłam, ale wyglądałam w nich jak topielica
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-18, 08:59   #248
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Było już mnóstwo razy ale to nadal mój problem
Grupa o IO i średnio 10 razy dziennie posty "Jestem nowa. Właśnie zdiagnozowano u mnie IO. Nie wiem co mam jeść. Gdzieś wyczytałam to czy tamto. Jestem zielona. Pomocy". I tak w kółko.
W plikach na grupie jest vademecum, gdzie wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione, autorka napracowała się, żeby je stworzyć. Każdą nową osobę odsyła się do przeczytania ale i tak codziennie pojawiają się nowe posty w tym stylu.
Albo - już tyle razy było napisane (i w kółko jest pisane nadal), że jeśli mąka to z pełnego przemiału, typ od 1850, że pełnoziarniste ok. A i tak codziennie posty typu: czy ta mąka jest dla nas, czy możemy ten makaron itd? Wrrr
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 09:00   #249
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;87255365]Idź do tego, do którego masz najbliżej [/QUOTE]


tak zrobilam, poszlam wczoraj na tournee czy jest ktos kto akurat ma wolne i mnie obetnie od reki


Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Moim problemem pierwszego świata od kilku dni jest to, że chciałabym znowu pofarbować włosy, ale od dwóch lat tego nie robiłam i już mam swoje naturalne i mi szkoda.

refleksy,koncowki,jakies randomowe pasemka?


Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Też bym chciała pofarbować na rudo ale jestem jasną blondynką i po 2 tygodniach mam odrost wyglądający jak łysa skóra głowy :/ a nie chce mi się tak często farbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

zaproponowalabym henne,ale to juz z wlosow nie zejdzie
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 09:10   #250
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87257204]Eee, traumy czyszczenia kafli nie mam, bo przeważnie H. Się nad nimi pastwi ja im urządzam co jakiś czas sesję z mopem parowym.

Kasztanka, nos inne buty na zmianę i zmieniaj jak tylko poczujesz że buty Cię odcieraja. U Ciebie prawie lato, więc możesz pomykac w klapkach

Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]

Dzisiaj wlasnie zalozylam te nowe buty do pracy, spakowalam buty na zmiane na wszelki wypadek i kurde czary - te nowe wcale mnie nie obtarly! W ogole bardzo wygodne sie okazaly [o dziwo] - a kilka dni po zakupie prawie je zwrocilam, bo stwierdzilam, ze na bank beda obcierac, bo wygladaja na takie wredne
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 13:24   #251
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Wczoraj odebralam nowiutkie okulary z salonu, dzisiaj zdązył juz z nich wypaśc nosek wraz ze śrubką
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-18, 14:08   #252
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Było już mnóstwo razy ale to nadal mój problem
Grupa o IO i średnio 10 razy dziennie posty "Jestem nowa. Właśnie zdiagnozowano u mnie IO. Nie wiem co mam jeść. Gdzieś wyczytałam to czy tamto. Jestem zielona. Pomocy". I tak w kółko.
W plikach na grupie jest vademecum, gdzie wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione, autorka napracowała się, żeby je stworzyć. Każdą nową osobę odsyła się do przeczytania ale i tak codziennie pojawiają się nowe posty w tym stylu.
Albo - już tyle razy było napisane (i w kółko jest pisane nadal), że jeśli mąka to z pełnego przemiału, typ od 1850, że pełnoziarniste ok. A i tak codziennie posty typu: czy ta mąka jest dla nas, czy możemy ten makaron itd? Wrrr

To są problemy chyba większości fejsbukowych grup... Chyba na wszystkich, na których jestem są takie typu problemy - i w sumie zamiast użyć lupki albo przeczytać, to się powielają te problemy. Ja też tego nie czaję.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87258525]Ile ja bym teraz dała, żeby nie musieć farbować A całe dorosłe życie odkąd mogłam, to farbowałam na wszystkie możliwe kolory.[/QUOTE]


A dlaczego musisz farbować?



Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Też bym chciała pofarbować na rudo ale jestem jasną blondynką i po 2 tygodniach mam odrost wyglądający jak łysa skóra głowy :/ a nie chce mi się tak często farbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie. Tzn ja nie mam tego problemu, ale rudości mają to do siebie, że szybko tracą kolor, więc farbować wypadałoby co 3 tygodnie, jeśli chce się zachować pożądany kolor A jeśli już ktoś, tak jak ja, myje włosy codziennie to już w ogóle dramat.




Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
O właśnie, też tak mam. Szkoda mi naturalnych. Tego, że się zniszczą i że potem trudno będzie wrócić do innego koloru. A z jasnego brązu/ciemnego blondu chciałabym przejść na bardzo jasny blond.
W ogóle chyba za bardzo przywiązana jestem do swoich włosów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie. Schodzenie do naturalnych jest zazwyczaj trochę problematyczne.


Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
refleksy,koncowki,jakies randomowe pasemka?
zaproponowalabym henne,ale to juz z wlosow nie zejdzie

Rozważam coś, co by dało takie odświeżenie a szybko można się tego pozbyć, nie jest trwałe. W sumie chyba są takie farby na kilka myć, jakieś fancy kolory typu niebieski itd. Nigdy nie miałam takich wariacji na włosach, więc może by tak zaszaleć?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 14:14   #253
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
A dlaczego musisz farbować?
Bo mam już sporo siwych.
I to nie tak, że mi jakieś modelki wmawiają, że siwe są be, ale mnie samej się nie podobają.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 15:01   #254
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87259861]Bo mam już sporo siwych.

I to nie tak, że mi jakieś modelki wmawiają, że siwe są be, ale mnie samej się nie podobają.[/QUOTE]Łącze się w bólu
Ja mam kręcone, to już w ogóle dramat

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 21:53   #255
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Było już mnóstwo razy ale to nadal mój problem
Grupa o IO i średnio 10 razy dziennie posty "Jestem nowa. Właśnie zdiagnozowano u mnie IO. Nie wiem co mam jeść. Gdzieś wyczytałam to czy tamto. Jestem zielona. Pomocy". I tak w kółko.
W plikach na grupie jest vademecum, gdzie wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione, autorka napracowała się, żeby je stworzyć. Każdą nową osobę odsyła się do przeczytania ale i tak codziennie pojawiają się nowe posty w tym stylu.
Albo - już tyle razy było napisane (i w kółko jest pisane nadal), że jeśli mąka to z pełnego przemiału, typ od 1850, że pełnoziarniste ok. A i tak codziennie posty typu: czy ta mąka jest dla nas, czy możemy ten makaron itd? Wrrr
Mnie w ogóle często zadziwiają komentarze na Facebooku. Wielu ludzi pisze tak... Jakby nie myśleli.
A dzisiaj przeczytałam jakiś apel o kobiecym okresie. Że niektórych kobiet w Polsce nie stać na podpaski/tampony i organizuje się specjalne zbiórki, by im pomóc. Nie miałam pojęcia, że taki problem istnieje. Hm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 22:08   #256
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87259861]Bo mam już sporo siwych.
I to nie tak, że mi jakieś modelki wmawiają, że siwe są be, ale mnie samej się nie podobają.[/QUOTE]


A rozumiem. Jednak no najważniejsze to czuć się dobrze ze sobą. A większość kobiet raczej farbuje włosy. Chociaż można szaleć z kolorami.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 22:18   #257
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Moim problemem jest rachunek za telefon.
Pech zagapiłam sie nie zobaczyłam sms z wystawieniem faktury i nie zapłaciłam. Dziś dostałam SMS i chciałam zapłacić ale nie moge
Szukam i widzę ze na maila mi nie przyszła faktura, ale przyszło mi pomaglenie. Klikam w link do zapłaty i kurczę wyskakuje błąd. Wchodzę w konto t.mobile i się nie da też. A przelew musi być zaksięgowany w 3 dni.
Problemem jest to że doliczyli mi też 33zł za jakąs usługę premium. Tylko że jak tylko przyszła mi informacja o tym ze sie włączyła (sama!) to zaraz ja wyłączyłam i miałą kosztować 13zł za tydz a tu 33.
Oczywiście guzik się dowiem bo umowa jest na mojego tate i pewnie nic się nie dowiem...
Zeby było smieszniej to nie mogę nawet zapłacić nowej faktury bo po prostu nie da sie wejść w link.

Edytowane przez Lumimi
Czas edycji: 2019-10-18 o 22:20
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 22:21   #258
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Rozważam coś, co by dało takie odświeżenie a szybko można się tego pozbyć, nie jest trwałe. W sumie chyba są takie farby na kilka myć, jakieś fancy kolory typu niebieski itd. Nigdy nie miałam takich wariacji na włosach, więc może by tak zaszaleć?

w LO robilam szamponetki. Uwazaj,bo mozesz sie zdziwic ich (nie)zmywalnoscia:brzydal :


Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle często zadziwiają komentarze na Facebooku. Wielu ludzi pisze tak... Jakby nie myśleli.
A dzisiaj przeczytałam jakiś apel o kobiecym okresie. Że niektórych kobiet w Polsce nie stać na podpaski/tampony i organizuje się specjalne zbiórki, by im pomóc. Nie miałam pojęcia, że taki problem istnieje. Hm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hmm, no pomyslalabym,ze biedni ludzie dostaja zasilki i powinno im na podpaski starczyc ale moze nie?
Wogole jak kobiety w najbiedniejszych krajach Afrykanskich sobie radza z okresami?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 00:00   #259
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Moim problemem jest rachunek za telefon.
Pech zagapiłam sie nie zobaczyłam sms z wystawieniem faktury i nie zapłaciłam. Dziś dostałam SMS i chciałam zapłacić ale nie moge
Szukam i widzę ze na maila mi nie przyszła faktura, ale przyszło mi pomaglenie. Klikam w link do zapłaty i kurczę wyskakuje błąd. Wchodzę w konto t.mobile i się nie da też. A przelew musi być zaksięgowany w 3 dni.
Problemem jest to że doliczyli mi też 33zł za jakąs usługę premium. Tylko że jak tylko przyszła mi informacja o tym ze sie włączyła (sama!) to zaraz ja wyłączyłam i miałą kosztować 13zł za tydz a tu 33.
Oczywiście guzik się dowiem bo umowa jest na mojego tate i pewnie nic się nie dowiem...
Zeby było smieszniej to nie mogę nawet zapłacić nowej faktury bo po prostu nie da sie wejść w link.

Sprawdziłaś dokładnie z jakiego emaila to przyszło? Czy przypadkiem nie próba oszustwa? Albo zainfekowany link.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-19, 05:09   #260
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Moim problemem jest rachunek za telefon.
Pech zagapiłam sie nie zobaczyłam sms z wystawieniem faktury i nie zapłaciłam. Dziś dostałam SMS i chciałam zapłacić ale nie moge
Szukam i widzę ze na maila mi nie przyszła faktura, ale przyszło mi pomaglenie. Klikam w link do zapłaty i kurczę wyskakuje błąd. Wchodzę w konto t.mobile i się nie da też. A przelew musi być zaksięgowany w 3 dni.
Problemem jest to że doliczyli mi też 33zł za jakąs usługę premium. Tylko że jak tylko przyszła mi informacja o tym ze sie włączyła (sama!) to zaraz ja wyłączyłam i miałą kosztować 13zł za tydz a tu 33.
Oczywiście guzik się dowiem bo umowa jest na mojego tate i pewnie nic się nie dowiem...
Zeby było smieszniej to nie mogę nawet zapłacić nowej faktury bo po prostu nie da sie wejść w link.
Wyszukaj w historii przelewów opłacanie ostatniej faktury i ponów zmieniając kwotę. Bezpośrednio z banku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 07:32   #261
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Sprawdziłaś dokładnie z jakiego emaila to przyszło? Czy przypadkiem nie próba oszustwa? Albo zainfekowany link.
Sprawdziłam z sieci. Po prostu linki mi nie działały. Ale jakims cudem po setnej próbie przekierowalo mnie na przelewy 24. Przynajmniej jeden problem z głowy.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Wyszukaj w historii przelewów opłacanie ostatniej faktury i ponów zmieniając kwotę. Bezpośrednio z banku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze płaciłam przez przelewy24. Na szczęście poszło

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 07:50   #262
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
w LO robilam szamponetki. Uwazaj,bo mozesz sie zdziwic ich (nie)zmywalnoscia:brzydal :





Hmm, no pomyslalabym,ze biedni ludzie dostaja zasilki i powinno im na podpaski starczyc ale moze nie?
Wogole jak kobiety w najbiedniejszych krajach Afrykanskich sobie radza z okresami?
No chyba nie. Zasiłek z urzędu pracy jest dla ostatnio pracujących, rodzinny z mops to marne jakieś 150 zł? Nawet innych pomocy nie znam, raczej to na dzieci się dostaje. Przy założeniu kobiety bezdzietnej, to nie wiem czy cokolwiek się należy?
A okres zanika poniżej pewnej wagi. Związane jest to z poziomem tłuszczu w organizmie. Być może to niedożywienie odpowiada na twoje pytanie, jak sobie radzą.
Miałam taki czas i wiem, że np. u mnie to tylko kilka kg wstecz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 07:51   #263
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Moim zbliżającym się problemem jest zmiana czasu. Nienawidzę tego po prostu i nieważne czy śpi się godzinę krócej, czy dłużej. Cały tydzień mam rozwalony po zmianie czasu, nic mi się nie chcę i serio nie kumam po co wciąż to robimy. Kto jest zadowolony z tego, że zaraz o 16 zapadną egipskie ciemności.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 08:12   #264
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
No chyba nie. Zasiłek z urzędu pracy jest dla ostatnio pracujących, rodzinny z mops to marne jakieś 150 zł? Nawet innych pomocy nie znam, raczej to na dzieci się dostaje. Przy założeniu kobiety bezdzietnej, to nie wiem czy cokolwiek się należy?
A okres zanika poniżej pewnej wagi. Związane jest to z poziomem tłuszczu w organizmie. Być może to niedożywienie odpowiada na twoje pytanie, jak sobie radzą.
Miałam taki czas i wiem, że np. u mnie to tylko kilka kg wstecz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że w wielu miejscach w Afryce to też kwestia różnic kulturowych. Mają może jakieś naturalne materiały albo w ogóle inne podejście do okresu. Tak jak z opieką nad dziećmi, gdzie czasem nie używa się wielu artykułów, pieluszek itd. Przynajmniej tak mi się przypomina jak czytałam o jakiejś wiosce. Nie jestem na 100% pewna.
Ale dziwi mnie, że w Polsce są takie problemy. Jeśli faktycznie biednych nie stać na podpaski czy tampony to powinny być jakieś miejsca, gdzie każdy może wziąć je sobie za darmo. Ale niestety już sobie wyobrażam, że w pierwszej kolejności pchają się ci, co akurat zasiłków mają dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 08:48   #265
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Moim zbliżającym się problemem jest zmiana czasu. Nienawidzę tego po prostu i nieważne czy śpi się godzinę krócej, czy dłużej. Cały tydzień mam rozwalony po zmianie czasu, nic mi się nie chcę i serio nie kumam po co wciąż to robimy. Kto jest zadowolony z tego, że zaraz o 16 zapadną egipskie ciemności.
Ja z kolei w ogóle tego nie odczuwam. Widzę fizycznie, że szybciej jest jasno, a później ciemno, ale dla organizmu nie ma to żadnego znaczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 09:51   #266
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Moja mama jest chora już z tydzień przed zmianą czasu i potem jeszcze z miesiąc po niej nie może się przyzwyczaić. Marzy o tym, żeby to zlikwidowali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 10:08   #267
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Moim zbliżającym się problemem jest zmiana czasu. Nienawidzę tego po prostu i nieważne czy śpi się godzinę krócej, czy dłużej. Cały tydzień mam rozwalony po zmianie czasu, nic mi się nie chcę i serio nie kumam po co wciąż to robimy. Kto jest zadowolony z tego, że zaraz o 16 zapadną egipskie ciemności.
Ja! nie przeszkadza mi zmiana czasu, jeden dzień jest może dziwniejszy, ale za dużej różnicy nie odczuwam. Pracuje całe dnie więc po południu nie ma dla mnie różnicy czy o 16 jest ciemno czy o 17, natomiast wielką różnicę mi to robi rano - wolę wstawać jak jest jasno niż jak panują egipskie ciemności.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 10:24   #268
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Moim problemem jest rachunek za telefon.
Pech zagapiłam sie nie zobaczyłam sms z wystawieniem faktury i nie zapłaciłam. Dziś dostałam SMS i chciałam zapłacić ale nie moge
Szukam i widzę ze na maila mi nie przyszła faktura, ale przyszło mi pomaglenie. Klikam w link do zapłaty i kurczę wyskakuje błąd. Wchodzę w konto t.mobile i się nie da też. A przelew musi być zaksięgowany w 3 dni.
Problemem jest to że doliczyli mi też 33zł za jakąs usługę premium. Tylko że jak tylko przyszła mi informacja o tym ze sie włączyła (sama!) to zaraz ja wyłączyłam i miałą kosztować 13zł za tydz a tu 33.
Oczywiście guzik się dowiem bo umowa jest na mojego tate i pewnie nic się nie dowiem...
Zeby było smieszniej to nie mogę nawet zapłacić nowej faktury bo po prostu nie da sie wejść w link.
Tmobile od jakiegoś czasu bardzo oszukuje. Ja akurat mam telefon na zwykłą kartę, z której po prostu znikają pieniądze, nie wiadomo za co. Ostatnio byłam za granicą to pobierali jakieś z du*y wzięte opłaty za smsy (raptem było ich 2) i wyczyścili mi konto. Już kilka razy do nich pisałam z awanturą po takiej akcji i zwracali mi pobrane niesłusznie pieniądze, ale teraz już mi się nie chce, zamierzam po prostu przenieść numer. A i to zawsze były niewielkie kwoty, 3 zł, 5 zł, żeby człowiekowi nie chciało się w ogóle tematu zaczynać.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 10:24   #269
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja z kolei w ogóle tego nie odczuwam. Widzę fizycznie, że szybciej jest jasno, a później ciemno, ale dla organizmu nie ma to żadnego znaczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kiedyś też nie robiło to na mnie wrażenia, ale od jakiegoś czasu jednak tak.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87261336]Moja mama jest chora już z tydzień przed zmianą czasu i potem jeszcze z miesiąc po niej nie może się przyzwyczaić. Marzy o tym, żeby to zlikwidowali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


To przypadek ekstremalny, współczuję.


Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja! nie przeszkadza mi zmiana czasu, jeden dzień jest może dziwniejszy, ale za dużej różnicy nie odczuwam. Pracuje całe dnie więc po południu nie ma dla mnie różnicy czy o 16 jest ciemno czy o 17, natomiast wielką różnicę mi to robi rano - wolę wstawać jak jest jasno niż jak panują egipskie ciemności.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Mnie się lepiej śpi jak jest ciemno, więc ja wolę jak rano słońce zbyt wcześnie nie wstaje, bo budzę się o bezsensownych godzinach typu 5-6.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-19, 11:06   #270
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Moim zbliżającym się problemem jest zmiana czasu. Nienawidzę tego po prostu i nieważne czy śpi się godzinę krócej, czy dłużej. Cały tydzień mam rozwalony po zmianie czasu, nic mi się nie chcę i serio nie kumam po co wciąż to robimy. Kto jest zadowolony z tego, że zaraz o 16 zapadną egipskie ciemności.
U mnie zmiana czasu na zimowy zawsze jest bezproblemowa, dodatkowa godzina snu (mimo, ze jednorazowa) to dla mnie super sprawa, ale pare tygodni temu byla zmiana czasu na letni i jakos tak dziwnie mi sie wstawalo wczesniej do pracy, moj organizm odczul 6:00 rano jak 5:00, jednak bylo za wczesnie, zeby wstac.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-01 12:35:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.