STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-27, 23:38   #31
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Agusiamiss
niestety nie za dużo... moim zabezpieczeniem będzie kierunek zdrowie publiczne specjalizacja ochrona zdrowia pracujących tam łatwo sie dostać a też w miare ciekawe przedmioty mają... ale bardzo bym chciała się dostać na dietetykę.... tak bardzo bardzo...

w ogóle byłam już dzisiaj na badaniach... i mi krew pobrali... w poniedziałek po 11 będą wyniki. jestem ciekawa jakie jeszcze mnie czekają badania...ale chyba najgorsze mam już za sobą
hmm a to badania na dietetyke??z tego co wiem,wystarczy samo zaswiadczenie od lekarza medycyny pracy..? ten drugi kierunek to nie jest się swoją drogą właśnie po tym lekarzem medycyny pracy?a jak nie to kim mniej więcej?bo może też na ten kierunek złoże
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:07   #32
Agusiamiss
Raczkowanie
 
Avatar Agusiamiss
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 124
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez tripka
hmm a to badania na dietetyke??z tego co wiem,wystarczy samo zaswiadczenie od lekarza medycyny pracy..? ten drugi kierunek to nie jest się swoją drogą właśnie po tym lekarzem medycyny pracy?a jak nie to kim mniej więcej?bo może też na ten kierunek złoże
szczerze to nie mama pojęcia ale lepiej idż czym prendzej na te badania bo było by bez sensu że ŚAM rafunduje badania (gdzie to masz napisane na ich stronie) a potem wychodzi na to ze są zbędne....
Agusiamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:13   #33
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Agusiamiss
szczerze to nie mama pojęcia ale lepiej idż czym prendzej na te badania bo było by bez sensu że ŚAM rafunduje badania (gdzie to masz napisane na ich stronie) a potem wychodzi na to ze są zbędne....
aha to poprstu byłaś tam u lekarza,co jest wizyta bezpłatna,tam gdzies jest adres przychodni podany na stronie? bo ja byłam u siebie,u lekarza med.pracy,bo nie chcialo mi sie szczerze jechac po skierowanie tam do szkoly i jeszcze tam do przychodni
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 14:44   #34
Agusiamiss
Raczkowanie
 
Avatar Agusiamiss
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 124
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez tripka
aha to poprstu byłaś tam u lekarza,co jest wizyta bezpłatna,tam gdzies jest adres przychodni podany na stronie? bo ja byłam u siebie,u lekarza med.pracy,bo nie chcialo mi sie szczerze jechac po skierowanie tam do szkoly i jeszcze tam do przychodni
w sumie tam na ich stronie masz skierowanie i po prostu musisz je sobie wydrukować, tak badania sa za darmo a w zabrzu (akutrat tam byłam) krew pobieraja we wtorki i czwartki do 9 i mysle ze powinnaś być na czczo.
Agusiamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 07:57   #35
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

skończyłam tą szkołę bardzo łatwa i przyjemna może oprócz anatomi trochę trzeba było się pouczyć
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 11:10   #36
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

patrycja77 - ale którą szkołę?
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:34   #37
mellay
Przyczajenie
 
Avatar mellay
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 15
GG do mellay
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja też sie wybieram na dietetykę na ŚAM do Bytomia - wlaśnie dzisiaj złozyłam papiery. Tylko szkoda,ze wyniki beda dopiero 9 wrzesnia...
mellay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 22:41   #38
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez mellay
Ja też sie wybieram na dietetykę na ŚAM do Bytomia - wlaśnie dzisiaj złozyłam papiery. Tylko szkoda,ze wyniki beda dopiero 9 wrzesnia...
mellay a ile miałaś procent z biologii,jeśli można spytać?
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 11:24   #39
Agusiamiss
Raczkowanie
 
Avatar Agusiamiss
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 124
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

uuu widze że ten kierunek jednak cieszy się powodzeniem


mellay możesz sie pochwalić ile miałaś procent z biologi??
Agusiamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:45   #40
laurynka
Rozeznanie
 
Avatar laurynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 589
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Czesc dziewczyny
Ja mam za rok mature i tez chciała bym studiować na ŚAM.. dietetyke albo własnie zdrowie publiczne. Rozmawiałam z koleżanką, która studiuje zdrowie publiczne i mówiła, że bardzo fajny kierunek to jest i że jak sie ma średnią powyzej 4,0 dostaje się stypendium ok. 200 zł miesięcznie... a zdobyć taką średnią wcale nie jest tak trudno.

Ja się martwię o tą maturę z biologii... na świadectwie maturalnym juz mam 4 .. ale boje sie, że sobie na maturze nie poradze. Jak myślicie zdołam przyswoić wszystkie informacje przez te pare miesięcy?
laurynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 10:54   #41
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Dziewczyny a jak to właśnie w końcu jest na tym SLAM'ie,czy dietetyka to jest kierunek czy tylko specjalność?a kierunek to zdrowie publiczne?czy jak?
aha mam pytanko do dziewczyn,które już złozyły papiery tam-jak opisałyście teczkę?wiem,glupie pytanie,ale nie ma wzoru na stronie-ale podejrzewa,,że tak jak zawsze czyli:nazwa kierunku,imie, nazwisko,adres, telefon...?
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 11:16   #42
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez tripka
Dziewczyny a jak to właśnie w końcu jest na tym SLAM'ie,czy dietetyka to jest kierunek czy tylko specjalność?a kierunek to zdrowie publiczne?czy jak?
aha mam pytanko do dziewczyn,które już złozyły papiery tam-jak opisałyście teczkę?wiem,glupie pytanie,ale nie ma wzoru na stronie-ale podejrzewa,,że tak jak zawsze czyli:nazwa kierunku,imie, nazwisko,adres, telefon...?
Ja niby składałam na AM w Warszawie, ale wzór powinien być taki sam również na ŚLAMie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg teczka1.jpg (16,2 KB, 78 załadowań)
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 11:26   #43
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez laurynka
Czesc dziewczyny
Ja mam za rok mature i tez chciała bym studiować na ŚAM.. dietetyke albo własnie zdrowie publiczne. Rozmawiałam z koleżanką, która studiuje zdrowie publiczne i mówiła, że bardzo fajny kierunek to jest i że jak sie ma średnią powyzej 4,0 dostaje się stypendium ok. 200 zł miesięcznie... a zdobyć taką średnią wcale nie jest tak trudno.

Ja się martwię o tą maturę z biologii... na świadectwie maturalnym juz mam 4 .. ale boje sie, że sobie na maturze nie poradze. Jak myślicie zdołam przyswoić wszystkie informacje przez te pare miesięcy?
Jeśli lubisz biologię to na pewno uda ci świetnie przygotować do matury. Ja traktowałam naukę do biologii jako relaks po wkuwaniu chemii(zdawałam oba przedmioty na poziomie rozszerzonym).
Najważniejsza jest systematyczność i dobre materiały do nauki. Ja do matury z biologii przygotowywałam się zupełnie sama, bo moja nauczycielka wiecznie była na zwolnieniu lekarskim, więc na jej pomoc nie mogłam liczyć.

Na razie ciesz się wakacjami i zapomnij o maturze
Pozdrawiam
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:29   #44
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Przede wszystkim dziękujemy Pani Basiu za odpowiedź
Też uważam,że przy zawodzie dietetyka nie można zaprzestać nauki po skończeniu studiów,ale nadal należy się interesować,szukać,dokszt ałcać bo przecież wciąż powstają jakieś nowe diety,nowe poglądy,terorie.
Zdaje sobie też niestety sprawę,że studia te do najprostszych nie należa..matematyka i fizyka jest chyba najgorsza
A praca w szpitalu rzeczuwiście do ambitnych nie należy,do super płatnych też nie...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 09:31   #45
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja dostałam sie na wydział nauk o zywności na AR we wrocławiu wiec jeszcze długa droga przede mną zobaczymy co czas przyniesie
Na szczescie fizyka i matma to mój żywioł ciekawe tylko co ja robiłam przez cały rok na studiach humanistycznych
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 17:10   #46
Emi19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

witam wszystkichw tym roku dostałam się na dietetyke na AM a Białymstoku próbowałam tez na farmacje ale nie wyszło,dietetyka była moja ze tak powiem alternatywą wiec nie wiem czy się cieszyc czy nie .w sumie mało wiem o tym kierunku. jest tu może ktoś kto studijue dietetyke na akademii medycznej i moze cos wiecej powiedziec czy to dobre studia warte zainteresowania?dostalam sie jeszcze na chemie ale wybrałam dietetyke i tak sie zastanawiam czy dobrze zrobilam...a co myslicie o analityce medycznej bo tam jescze rekrutacja sie nie skonczyla moze to to lepszy kierunek ech... zawsze trudno jest mi podejmowac decyzje.pozdrawiam
Emi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 18:54   #47
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Barbaro, a polecisz mi jakieś dobre książki na temat dietetyki?
Zwłaszcza, że mnie interesuje żywienie sportowców.
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 13:53   #48
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

A jest tu ktoś kto studiował na AWF w Katowicach dietetykę???
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 16:14   #49
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Na AWF jest dietetyka?...

Dziewczyny, napsizcie mi, proszę, na jakie uczelnie "z tych Waszych" wystarczy matura z biologii NA PODSTAWIE?...
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-07, 16:32   #50
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez loneliness
Na AWF jest dietetyka?...

Dziewczyny, napsizcie mi, proszę, na jakie uczelnie "z tych Waszych" wystarczy matura z biologii NA PODSTAWIE?...
Spokojnie Do matury masz, zdaje się, jeszcze troszkę czasu. Niewykluczone, że zasady przyjęść zdążą się zmienić, wiele uczelni po ostatnich wybrykach ministra Giertycha zastanawia się nad przywróceniem egzaminów wstępnych. Możliwe, że spokojnie będziesz mogła startować na wybrany kierunek po maturze z biologii, a i chemia na wstępnym może Cię ominie
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 17:21   #51
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

W Katowicach raczej nie ma dietetyki na AWF-ie
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 23:17   #52
laurynka
Rozeznanie
 
Avatar laurynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 589
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

napewno nie ma
laurynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:35   #53
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Za mną pierwszy rok na dietetyce na AM w Warszawie. Więc wiem co mówię, a mówię-gratuluję dziewczynom, które się dostały, życzę wiele sił, samozaparcia i cierpliwości i podstawowa zasada-nie dziwić się niczemu, bo "świat" na tej uczelni jest odmienny od tego, jaki znamy Ciepłe pozdrówka
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:39   #54
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez ula-po-prostu
życzę wiele sił, samozaparcia i cierpliwości i podstawowa zasada-nie dziwić się niczemu, bo "świat" na tej uczelni jest odmienny od tego, jaki znamy Ciepłe pozdrówka
hmm co masz na myśli...?
Tak w ogóle to już złożyłam papiery na AM do Bytomia..teraz tylko czekać..
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 21:36   #55
Eli_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Heh, to ja dołaczam do grona składających na dietetyke na slaskiej akademi medycznej ehh...i też czekam na wyniki..chociaż nie spodziewam się niczego dobrego...trochę mi brakuje do Waszych wyników ( 70 % z bioli z podstaw...:/ )...no w każdym razie fajnie że w końcu udało mi się znaleźć jakieś forum na ten temat, szkoda tylko że się raczej podłamałam...ale co zrobić...jakoś to będzie, pozdrawiam i życze powodzenia
Eli_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 18:21   #56
Agusiamiss
Raczkowanie
 
Avatar Agusiamiss
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 124
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Eli_s
Heh, to ja dołaczam do grona składających na dietetyke na slaskiej akademi medycznej ehh...i też czekam na wyniki..chociaż nie spodziewam się niczego dobrego...trochę mi brakuje do Waszych wyników ( 70 % z bioli z podstaw...:/ )...no w każdym razie fajnie że w końcu udało mi się znaleźć jakieś forum na ten temat, szkoda tylko że się raczej podłamałam...ale co zrobić...jakoś to będzie, pozdrawiam i życze powodzenia
Nie masz się co załamywać wiem że są dziewczyny które składają na ten kierunek mając po 42, 60, 62 procent... więc się nie martw zresztą ja mam nadzieje że próg bedzie od 64% Moja Krówka wie dlaczego
Agusiamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 18:40   #57
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

nio ja mam nadzieje,że próg będzie nie za wysoki..złożyłam też zapasowo właśnie na tą ochrone zdrowia pracujących zobaczymy co będzie..tyle czasu czekać na wyniki
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 18:53   #58
Agusiamiss
Raczkowanie
 
Avatar Agusiamiss
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 124
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

ja dzisiaj też tam złożyłam papiery... ale nie uważasz ze zrobili beznadziejnie z tymi kopertami?? kolejne 7zł bo rządają znaczku poleconego... zdzierstwo
Agusiamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 21:04   #59
kajka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 218
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

a ja studiuje technologie zywności w Szczecinie (Akademia Rolnicza)

u nas najpierw trzeba zrobic inzyniera technologii zywności (3,5 roku) potem na studiach 2 stopnia wybiera sie specjalizacje , m.in. dietetyka , ja skonczyłam dopiero 1 rok studiow, rzeczywiscie chemi jest najwiecej - trzeba sie tego uczyc , poza tym mialam na 1 roku matematyke, informatyke, statystyke, fizyke czyli same ścisle przedmioty , inne tez były ale tamte do wymienionych to już lajcik. Podobno drugi rok to tez cięzka przeprawa, pozyjemy zobaczymy

ja tam się na dietetyke nie wybieram, mysle o specjalizacji ocena, analiza i zarzadzanie jakościa, dietetyke moge zrobic podyplomowo jak mi się bedzie chcialo. jak ktoś bedzie chciał jakis informacji prosze pisac na priva.
ps. ja dostalam sie jeszcze przze konkurs świadectw (stara matura)
kajka216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 23:21   #60
Taosi
Raczkowanie
 
Avatar Taosi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 94
GG do Taosi
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja wybieram się na AR do Poznania na Technologię Żywności, ale jeszcze nie wiem jaką potem będę robić specjalizację. Na ten czas chce iść na dietetykę, ale czy ja wiem czy mi się nie odmieni za 2 lata
__________________


studentka Technolgii Żywności i Żywienia Człowieka

za dwa miesiące praca inżynierska i egzamin inżynierski
Taosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-18 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.