Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-26, 21:50   #1
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Cool

Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?


Hej dziewczyny, przychodzę z zapytaniem jak w temacie

Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.

Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?

Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.
Teren też jest przepiękny.


Podpowiedzcie proszę, na co zwracacie uwagę przy wyborze oferty ?
Czego nie jesteście w stanie strawić, co jest bardzo negatywnym zaskoczeniem?
A co wręcz przeciwnie, pozytywnie Was zaskoczyło ?
Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!

Dziękuję za wszelkie wskazówki
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 17:18   #2
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

hop hop ?
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-02, 12:10   #3
Heavydirtysoul6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 30
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przychodzę z zapytaniem jak w temacie

Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.

Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?

Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.
Teren też jest przepiękny.


Podpowiedzcie proszę, na co zwracacie uwagę przy wyborze oferty ?
Czego nie jesteście w stanie strawić, co jest bardzo negatywnym zaskoczeniem?
A co wręcz przeciwnie, pozytywnie Was zaskoczyło ?
Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!

Dziękuję za wszelkie wskazówki
Hej Ja zawsze zwracam uwagę na wytrój. Odstrasza mnie typowo komunistyczny, od razu takie zakwaterowanie na starcie jest skreślone, nie wytrzymałabym w takim pokoju nawet jednego dnia Myślę, że na plus jest duży ogród, zieleń i przestrzeń, bardzo miło zjeść śniadanie w takim miejscu. No i standard to wi-fi, czystość (szczególnie w łazience i kuchni).
Heavydirtysoul6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 12:42   #4
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Dziękuję bardzo za odzew!

Pokoje raczej komuny nie pamiętają ale są dosyć "surowe" i właśne tak myślę nad dodaniem czegoś, obraki, poduszeczki, żeby zrobiło się tak bardziej domowo
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 13:05   #5
Bartala
Raczkowanie
 
Avatar Bartala
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Zwracam uwage na otoczenie. Nie chciałabym wypoczywać w miejscu, w którym są brzydkie domy (niestety ale większość polskich wsi jest po prostu brzydkich).
Przyklad pierwszego z brzegu domu z google, który oferuje agroturystykę, w którym w życiu bym nie wynajęła noclegów


Druga rzecz to estetyka obejścia.

Trzecia możliwośc spróbowania lokalnych smakołyków
Bartala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 15:33   #6
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przychodzę z zapytaniem jak w temacie

Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.

Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?

Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.
Teren też jest przepiękny.


Podpowiedzcie proszę, na co zwracacie uwagę przy wyborze oferty ?
Czego nie jesteście w stanie strawić, co jest bardzo negatywnym zaskoczeniem?
A co wręcz przeciwnie, pozytywnie Was zaskoczyło ?
Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!

Dziękuję za wszelkie wskazówki
Cześć!
Chętnie cos od siebie napiszę, bo jestem wielką fanką agroturystyk Uwielbiam taką formę wypoczynku!

Na co zwracam uwagę:
1. Śniadania - zawsze! dla nas to must have, reszta posiłków już nie ma znaczenia uwielbiamy fajne śniadania z lokalnych produktów - mniej, a lepsza jakość.
2. Pokój - w sumie tutaj po prostu patrzę, żeby było czysto, schludnie i w miarę przytulnie
3. Teren agroturystyki - akurat niedawno szukałam noclegu na lipiec i ważne dla mnie były: leżaki/hamaki do wypoczynku, obszar przeznaczony na grilla lub ognisko, ładny widok lub ogród, w którym można miło spędzić czas. Fajnie, jeśli jest opcja pożyczenia rowerów. Ale tak sobie myślę, że te leżaki to tak niewiele, a efekt super
4. Plusem jest też, jeśli na miejscu są do wypożyczenia gry planszowe lub książki - w ostatnich kilku miejscach tak było i naprawdę kienci korzystali
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 21:15   #7
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Aliczee Pokaż wiadomość
Cześć!
Chętnie cos od siebie napiszę, bo jestem wielką fanką agroturystyk Uwielbiam taką formę wypoczynku!

Na co zwracam uwagę:
1. Śniadania - zawsze! dla nas to must have, reszta posiłków już nie ma znaczenia uwielbiamy fajne śniadania z lokalnych produktów - mniej, a lepsza jakość.
2. Pokój - w sumie tutaj po prostu patrzę, żeby było czysto, schludnie i w miarę przytulnie
3. Teren agroturystyki - akurat niedawno szukałam noclegu na lipiec i ważne dla mnie były: leżaki/hamaki do wypoczynku, obszar przeznaczony na grilla lub ognisko, ładny widok lub ogród, w którym można miło spędzić czas. Fajnie, jeśli jest opcja pożyczenia rowerów. Ale tak sobie myślę, że te leżaki to tak niewiele, a efekt super
4. Plusem jest też, jeśli na miejscu są do wypożyczenia gry planszowe lub książki - w ostatnich kilku miejscach tak było i naprawdę kienci korzystali
A to dobrze kombinuje bo akurat jestem na etapie gromadzenia książek Jutro mam w planie czyścić stare skrzynki z których powstaną regały na biblioteczkę

Leżaki! - dzięki za podpowiedź! Dom stoi na pięknym, słonecznym pagórku, przydadzą się jak znalazł

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Bartala Pokaż wiadomość
Zwracam uwage na otoczenie. Nie chciałabym wypoczywać w miejscu, w którym są brzydkie domy (niestety ale większość polskich wsi jest po prostu brzydkich).
Przyklad pierwszego z brzegu domu z google, który oferuje agroturystykę, w którym w życiu bym nie wynajęła noclegów


Druga rzecz to estetyka obejścia.

Trzecia możliwośc spróbowania lokalnych smakołyków
Dziękuję za odpowiedź Myślę, że nasz najgorzej nie wypada, jest to dosyć spory drewniany dom, oczywiście w ogrodzie mnóstwo rzeczy do dopracowania, chociażby roślinność - tego mi ciągle mało
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-08, 14:50   #8
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przychodzę z zapytaniem jak w temacie

Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.

Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?

Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.
Teren też jest przepiękny.


Podpowiedzcie proszę, na co zwracacie uwagę przy wyborze oferty ?
Czego nie jesteście w stanie strawić, co jest bardzo negatywnym zaskoczeniem?
A co wręcz przeciwnie, pozytywnie Was zaskoczyło ?
Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!

Dziękuję za wszelkie wskazówki

Czystosc!!
Funkcjonalny , mily dla oka wystroj. Wszelkie poduszki mile widziane, ciekawe obrusy badz biezniki na stoly nadaja domowy cieply nastroj a latwo i szybko mozna poszewki i inne materialowe rzeczy prac po kazdym! kliencie.
Szybki internet.
Kilka kanalow telewizyjnych plus kanal dla dzieci--- bardzo pomocne szczegolnie jak pada badz pogoda nie sprzyja siedzeniu na zewnatrz.
Jakosc recznikow, poscieli, poduszek , kolder itd. Warto zrobic przynajmniej jeden pokoj tzw antyalergiczny. Przyda sie. i dobrze wyglada na anonsach ze bierzesz pod uwage rozmaite potrzeby klientow.
Ksiazki, gry, jakies zabawki dla dzieci--tego typu rzeczy zbiera sie od innych jak ich potomstwo juz wyrasta. Niekoniecznie trzeba wydawac duzo pieniedzy.
Zielen w domu i w ogrodzie.
Mozliwosc przyjazdu pozno, ludzie pracuja czesto i w tym samym dniu po pracy moga wyjechac dopiero.
na okolice i sasiadow masz niewielki wplyw pewnie ale fajnie jak jest zadbana i czysta.
To co pokazujesz na zdjeciach przy rezerwacjach to tak dokladnie maja wygladac pokoje jak klient przyjezdza. Nie zawsze tak jest...grrr...

ZAwsze na klienta czeka woda butelkowana i kilka herbat, kaw aby zaraz po przyjezdzie mogl sie czegos napic. Fajnie jak mozesz dac np. sezonowe owoce badz male co nieco przy przyjezdzie . Bardzo licza sie takie gesty.

Zawsze pojemniki na mydlo sa pelne, kilka srodkow czystosci w kuchni do dyspozycji klienta. Plyny do naczyn itd. nie oczekuj ze klienci beda swoje rzezcy przywozic. To pomaga rowniez zachowac czystosc.

Pralka dostepna? Fajna opcja dla rodzin szczegolnie przy dluzszych pobytach.

Dobre oznaczenie domu, skretu itd aby klient nie szukal i nie kluczyl.
Szczegolnie jak pada, badz robi sie ciemno.
Informacja o parkowaniu, czy jest miejsce przy domu.

Lezaki, krzesla, lawy do ogrodu jak najbardziej. nie zapomnij o parasolu chroniacym od slonca rowniez.

Generalnie pomysl co Ty bys chciala zastac w takim domu jakbys pojechala z rodzina na wakacje.

Jak w okolicy jest czyste powietrze napisz o tym. Jak jest to park krajobrazowy rowniez napisz. Cicha okolica bez halasu ulicznego itd.itd.

No i najwazniejsze, wlasciciel! Klimat hoteli, pensjonatow tworza ludzie. Od Ciebie zalezy jak sie beda czuli i wspominali wakacje.


Tyle na szybko i na poczatek.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 08:48   #9
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Czystosc!!
Funkcjonalny , mily dla oka wystroj. Wszelkie poduszki mile widziane, ciekawe obrusy badz biezniki na stoly nadaja domowy cieply nastroj a latwo i szybko mozna poszewki i inne materialowe rzeczy prac po kazdym! kliencie.
Szybki internet.
Kilka kanalow telewizyjnych plus kanal dla dzieci--- bardzo pomocne szczegolnie jak pada badz pogoda nie sprzyja siedzeniu na zewnatrz.
Jakosc recznikow, poscieli, poduszek , kolder itd. Warto zrobic przynajmniej jeden pokoj tzw antyalergiczny. Przyda sie. i dobrze wyglada na anonsach ze bierzesz pod uwage rozmaite potrzeby klientow.
Ksiazki, gry, jakies zabawki dla dzieci--tego typu rzeczy zbiera sie od innych jak ich potomstwo juz wyrasta. Niekoniecznie trzeba wydawac duzo pieniedzy.
Zielen w domu i w ogrodzie.
Mozliwosc przyjazdu pozno, ludzie pracuja czesto i w tym samym dniu po pracy moga wyjechac dopiero.
na okolice i sasiadow masz niewielki wplyw pewnie ale fajnie jak jest zadbana i czysta.
To co pokazujesz na zdjeciach przy rezerwacjach to tak dokladnie maja wygladac pokoje jak klient przyjezdza. Nie zawsze tak jest...grrr...

ZAwsze na klienta czeka woda butelkowana i kilka herbat, kaw aby zaraz po przyjezdzie mogl sie czegos napic. Fajnie jak mozesz dac np. sezonowe owoce badz male co nieco przy przyjezdzie . Bardzo licza sie takie gesty.

Zawsze pojemniki na mydlo sa pelne, kilka srodkow czystosci w kuchni do dyspozycji klienta. Plyny do naczyn itd. nie oczekuj ze klienci beda swoje rzezcy przywozic. To pomaga rowniez zachowac czystosc.

Pralka dostepna? Fajna opcja dla rodzin szczegolnie przy dluzszych pobytach.

Dobre oznaczenie domu, skretu itd aby klient nie szukal i nie kluczyl.
Szczegolnie jak pada, badz robi sie ciemno.
Informacja o parkowaniu, czy jest miejsce przy domu.

Lezaki, krzesla, lawy do ogrodu jak najbardziej. nie zapomnij o parasolu chroniacym od slonca rowniez.

Generalnie pomysl co Ty bys chciala zastac w takim domu jakbys pojechala z rodzina na wakacje.

Jak w okolicy jest czyste powietrze napisz o tym. Jak jest to park krajobrazowy rowniez napisz. Cicha okolica bez halasu ulicznego itd.itd.

No i najwazniejsze, wlasciciel! Klimat hoteli, pensjonatow tworza ludzie. Od Ciebie zalezy jak sie beda czuli i wspominali wakacje.


Tyle na szybko i na poczatek.
Bardzo dziękuję za pomocną podpowiedź zanotowałam sobie kilka podpunktów

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

A możecie dorzucić info na jakich stronach najczęściej poszukujecie noclegu na terenie Polski?

Nie ukrywam, że reklamy są dosyć drogie, oczywiście że nie ma nic za darmo i reklama jest dźwignią handlu
Ale wolałabym opłacić te, z których ludzie faktycznie korzystają
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 19:08   #10
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przychodzę z zapytaniem jak w temacie

Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.

Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?

Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.
Teren też jest przepiękny.


Podpowiedzcie proszę, na co zwracacie uwagę przy wyborze oferty ?
Czego nie jesteście w stanie strawić, co jest bardzo negatywnym zaskoczeniem?
A co wręcz przeciwnie, pozytywnie Was zaskoczyło ?
Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!

Dziękuję za wszelkie wskazówki

Zwracam uwagę na:
- ogrodzony teren
- możliwość zabrania ze sobą psa (średnia rasa) must have!
- nowoczesne wyposażenie domu / pokoju
- wyposażona kuchnia (łyżki, noże, widelce, talerze, miski, garnki itp)
- czystość pomieszczeń
- osobna, zamykana łazienka
- ciepła woda!!!
- lokalne sklepy z jedzeniem / knajpy
- możliwość zrobienia ogniska na terenie
- brak placu zabaw dla dzieci obok domku, który wynajmuję (hałas, dzieciarnia )
- atrakcje w okolicy
- las!!!

kolejność bez znaczenia
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 06:52   #11
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Zwracam uwagę na:
- ogrodzony teren
- możliwość zabrania ze sobą psa (średnia rasa) must have!
- nowoczesne wyposażenie domu / pokoju
- wyposażona kuchnia (łyżki, noże, widelce, talerze, miski, garnki itp)
- czystość pomieszczeń
- osobna, zamykana łazienka
- ciepła woda!!!
- lokalne sklepy z jedzeniem / knajpy
- możliwość zrobienia ogniska na terenie
- brak placu zabaw dla dzieci obok domku, który wynajmuję (hałas, dzieciarnia )
- atrakcje w okolicy
- las!!!

kolejność bez znaczenia
Czyli zapraszam do mnie jak tylko postawię ogrodzenie
Dziękuję za wskazówki
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-19, 07:05   #12
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Czyli zapraszam do mnie jak tylko postawię ogrodzenie
Dziękuję za wskazówki

Zdradzisz, w jakiej okolicy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 08:04   #13
Pevll
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 80
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Autorko, odwiedzam agroturystyki regularnie. Mogę tutaj wskazać dwie, które są dla mnie wzorem do naśladowania

Maciejewka
Chata nad Wisłokiem

Pyszne jedzenie, ładne otoczenie. Wystrój ala wiejski luksus
Pevll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 08:56   #14
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Zdradzisz, w jakiej okolicy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Beskid Sądecki, okolice Krynicy-Zdroju, Muszyny itd

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Pevll Pokaż wiadomość
Autorko, odwiedzam agroturystyki regularnie. Mogę tutaj wskazać dwie, które są dla mnie wzorem do naśladowania

Maciejewka
Chata nad Wisłokiem

Pyszne jedzenie, ładne otoczenie. Wystrój ala wiejski luksus
Dziękuję!
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 17:07   #15
7890bc1b377a5416551befc97751d9fcee09a13b_608ddd8419bd3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 083
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Beskid Sądecki, okolice Krynicy-Zdroju, Muszyny itd

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cudowny region! Zazdroszczę. Beskid podobno znowu bardzo modny, a w tym roku, z wiadomego powodu, ludzie będą w lato oblegać Polskę, więc gości na pewno nie zabraknie.

Gdybym mogła, to sama bym wpadła.
7890bc1b377a5416551befc97751d9fcee09a13b_608ddd8419bd3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 13:59   #16
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cześć
Raczej jeżdżę po prywatnych pensjonatach, ale dorzucę coś od siebie, część dziewczyny już wymieniły:
- wystrój raczej współczesny, ale z bibelotami uważaj, bo nie ma nic gorszego niż masa gadżetów, których nie odkurzasz regularnie
- łóżko musi być długie, co najmniej 2 metry. Jeśli kanapa to nie z z zawiniętymi do góry bokami (nie wiem jak Ci to określić )
- czyste pomieszczenia i pościel!
- balkon lub taras, ewentualnie duże okna, nie lubię, gdy nie możesz nawet głowy wsadzić
- siatki w oknach na robactwo, zwłaszcza komary
- suszarka/sznury do rozwieszenie choćby ręcznika po kąpieli
- dostępna dla gości miotła, odkurzacz
- plac zabaw i ognisko na grilla, żeby nie były zaraz pod oknami
- okolica i sam dom dobrze jakby nie straszyły wyglądem
- wypożyczalnia rowerów (nie mam, a chętnie bym korzystała
- chociaż podstawowe kanały TV, książki, filmy do wypożyczenia w razie deszczowej pogody
- dobre jedzonko, regionalne ale też mogłoby być coś zaskakującego z innych kuchni
- lubię zwierzęta, ale nie lubię, gdy pensjonat oferuje możliwość pobytu ze zwierzętami. Nie mam zaufania do ludzi, którzy często na zbyt wiele zwierzętom pozwalają.
- zasada ciszy nocnej i jej przestrzegania
- mili i pomocni właściciele
Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Beskid Sądecki, okolice Krynicy-Zdroju, Muszyny itd

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------



Dziękuję!
Podaj adres na priv, może kiedyś skorzystam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:17   #17
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, przychodzę z zapytaniem jak w temacie



Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.



Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?



Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.

Teren też jest przepiękny.





Podpowiedzcie proszę, na co zwracacie uwagę przy wyborze oferty ?

Czego nie jesteście w stanie strawić, co jest bardzo negatywnym zaskoczeniem?

A co wręcz przeciwnie, pozytywnie Was zaskoczyło ?

Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?



Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!



Dziękuję za wszelkie wskazówki
Ooo, pytanie chyba stworzone dla mnie, bo się dużo "bujam". Mamy z mężem taką zasadę, że jeśli *da się* wybrać rodzinny biznes, to w takim nocujemy, żeby nasze pieniądze szły bezpośrednio do mikroprzedsiębiorcy, a nie jakiegoś funduszu posiadającego dziesiątki hoteli (zasada jest zawieszana na te weekendy, kiedy jedziemy do spa, ale to inna sytuacja). Stąd często szukamy pensjonatów, a jeśli jest 2w1, pensjonat + lokalna restauracyjka, to już mega.

O czystości nawet nie wspominam, bo to się rozumie samo przez się. Nie opisuję też niczego z punktu widzenia rodzin z dziećmi, gdyż my jesteśmy bezdzietną parą. Zaznaczam też, że nie jesteśmy turystami "budżetowymi", owszem, jesteśmy świadomi cen, ale też patrzymy co dostajemy za to w zamian, jeśli jesteśmy dopieszczeni, to chętnie płacimy.

Okej, to moje tipy:
1. Dostępność przez Booking com. Nawet jeśli zapłacę nieco więcej, niż bezpośrednio, to i tak wolę zaklepywać nocleg przez Booking, bo: nie muszę się z nikim kontaktować i od razu widzę dostępność pokoju (nie znoszę rozmawiać przez telefon, maila do iluś obiektów, zanim znajdę rzeczywiście dostępny, też mi się nie chce pisać). Na Bookingu widzę wszystkie udogodnienia. Nie przepadam za air bnb, więc jeśli coś jest tam, to i tak nie trafię. Ważne są też dobre opinie, zwykle nie bookuję poniżej 8, chyba że negatywy są z sufitu; np. ktoś nie wymienia istotnych wad, ale że za mało kanałów TV było, czy jakieś inne bzdury. Albo za wadę uważa brak atrakcji dla dzieci - dla mnie to akurat atut, nie przepadamy za hałasem generowanym przez dzieci na urlopie, to mamy na codzień u siebie, dlatego celujemy raczej w miejsca "nieprzyjazne" małym dzieciom. Lubię też opcję bezpłatnego anulowania (do tych 2-4 dni przed). Czasem coś rezerwuję z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, ale też cierpię na chorobę przewlekłą, która się czasem zaostrza i wtedy muszę zrezygnować z wyjazdu. Przy paru dniach do przodu jestem skłonna założyć, że się będę nadal dobrze czuła i zabookować ofertę bezzwrotną (albo utrzymać wcześniejszą rezerwację), przy bezzwrotnym bookowaniu tygodnie do przodu, to wróżenie z fusów, więc szukam czegoś innego.
2. Prawidłowo opisane udogodnienia i atrakcje. Nie ma tak, że obiekt jest opisany jako ulokowany "bezpośrednio przy plaży", a ta plaża to chyba piaskownica, bo miejsce nawet przy rzece nie leży, a co dopiero morzu czy jeziorze, i nie zwrócę na to uwagi. Albo rzekomo jest basen, a że zdjęcie widzę, że to tylko dmuchany basenik. Jeśli obiekt przekłamuje na takich rzeczach, to nie chcę sprawdzać, na czym jeszcze i tam nie jadę.
3. Must have: prywatna łazienka. Niektórzy wynajmujący dzieloną opisują jako prywatną i jest to mega słabe. Bez prywatnej łazienki w ogóle nie rozpatruję obiektu. Czasem nie jestem w stanie że zdjęć wyciągnąć wniosków i też sobie odpuszczam. Suszarka do włosów, nawet byle jaka, też powinna być. Postawowe kosmetyki, nawet jeśli w dużym podajniku.
4. Neutralny wystrój. Jeśli pokój ma zielone ściany to zawsze przewijam dalej. Inne intensywne kolory ścian też pomijam. Ma być jasno (warto robić sensowne zdjęcia), bez kwiatków w pokoju, bez okurzonych bibelotów. Zasłony zaciemniające. Żadnych "biurowych" elementów, a czasem, niestety, zdarza się (żaluzje typowo biurowe czy krzesła). Żadnych niedopasowanych mebli, które wyglądają, jakby zostały z jakichś wystawek pozbierane. Wszystko ma do siebie pasować. Telewizor z dupą mnie odstrasza. Smart TV jest miłym akcentem, nawet jeśli loguję się na własne usługi. Jeśli coś jest na dłużej, niż jedną noc, to chcę mieć gdzie usiąść, gdzie wyłożyć rzeczy. Nie wynajmę dla nas np. ostatniego wolnego pokoju 4 os., gdzie nie ma gdzie usiąść (poza łóżkiem), a w pokoju będą te nieużywane łóżka. W ogóle nie wynajmuję miejsc, w których poza miejscem do spania nie ma niczego.
5. Łóżko. Nie akceptuję kanap, nie po to jadę na weekend/wakacje, by się nie wysypiać. Lubię spać razem z mężem, stąd biorę tylko pokoje, w których łóżko jest podwójne lub przynajmniej da się sensownie połączyć. Jeśli są dwa byle jakie łóżka w sosnowej ramie, rozłożone w oddzielonych końcach pokoju, bo układ inaczej nie pozwala, to to do mnie nie przemawia i nie bookuję. Lubię białą pościel (nie znoszę tych kolorowych misz-masz, zwłaszcza z "kory"). Lubię mieć dwie poduszki. Ale nie lubię poduszek "kanapowych", które nie wiadomo kiedy były przebieranek gdzie leżały.
6. Śniadanie w cenie i bezpłatny parking. Przy wystawianiu oferty na Bookingu powinno się od razu oznaczyć "bezpłatne" śniadanie (wiadomo, w odpowiedniej cenie pokoju). Booking nie pozawala (przynajmniej w apce) na filtrowanie po miejscach, gdzie śniadanie można dokupić. Ja akurat jestem skłonna "dopłacić" za śniadanie, ale po prostu filtrując nie zauważę takich obiektów. To samo z parkingiem, zawsze dodaję ten filtr.
7. Prosty i z góry znany cennik. Są kraje, gdzie przy takiej agroturystyce, często doliczane są magiczne opłaty dodatkowe za pościel i ręczniki, zużycie prądu, oddzielnie parkowanie etc. No nie. Chcę z góry znać końcową cenę. Jeśli obiekt oferuje kolacje, to też chciałabym wiedzieć z góry za ile i co wchodzi w zakres, inaczej się nie zdecyduję na wykupienie i będę szukać restauracji w pobliżu. Tak na marginesie, to ja jestem team lokalne jedzenie. Na wakacjach zawsze żywię się tym, co regionalne i mnie po prostu burgery czy pizza dostępne dosłownie wszędzie, nie przekonują. Co innego, jak ktoś super gotuje i dla urozmaicenia coś spoza regionu dorzuca.
8. Dobre śniadania, w tym dobra kawa. Zawsze zwracam uwagę, co w komentarzach pada odnośnie śniadań. Do tego mąż jest wybredny i wszystkiego nie jada. Jeśli w komentarzach pada, że np. jajka są robione na bieżąco pod gości, to jest to dla mnie dużym dodatkowym atutem. W przypadku dłuższego pobytu fajnie jest, jeśli śniadania są urozmaicone, tj. postawowe kontynentalne + coś ekstra, takie "śniadanie dnia", np. jednego naleśniki z serem, drugiego słodki omlet z owocami, sałatka etc. etc. Ważne jest, żeby były świeże warzywa, choćby tylko ogórek i pomidor. Wiem, że śniadania w niektórych obiektach to jest problem wiążący się z marnowaniem dużej ilości jedzenia, dlatego w wielu miejscach jest pokusa, by bufet zastąpić śniadaniami "z karty". Kiedyś dłuższy czas spędziłam w obiekcie, który super sobie z tym radził: mieli wydrukowane zawieszki na drzwi z kilkoma zestawami śniadań (zestaw 1-4) oraz, jak komuś żaden zestaw nie pasował, to z checkboxami (typu: wybierz jak chcesz zrobione jajka, jakie pieczywo, jakie dodatki, co do picia, czy coś słodkiego). Zaznaczało się na którą godzinę śniadanie ma być przygotowane. Zawieszki wieszało się wieczorem na klamce, a rano śniadanie było dostępne bez jakiegoś długiego czekania (byli po prostu przygotowani że wszystkim, szybciutko smażyli jajka). Dla mnie to było mega rozwiązanie, bo to czego nie znoszę przy śniadaniach z karty, to czekanie. Z kolei to, czego nie lubię w bufecie, to jajka z podgrzewarza. Z takich protips, miejsca które świetnie zapamiętałam z uwagi na wyróżniające się śniadania, to był pensjonacik, w którym przy bufecie był wystawiony kosz pomarańczy i ręczna wyciskarka do cytrusów, każdy mógł zrobić sobie sok (większości gości i tak się nie chciało, był dostępny dzbanek ze zwykłym sokiem, więc nie sądzę, by to dramatycznie podwyższało koszt prowadzenia biznesu). A drugi to kąt z herbatami - kilkanaście słoi z różnymi liściastymi herbatami + takie czajniczkofiliżanki. Co prawda nawet nie pijam herbaty, ale mega mi ten szczegół utkwił w pamięci i dał punkty B&B, podejrzewam, że herbaciarze wniebowzięci.
9. Lodówka oraz czajnik w pokoju lub dostęp do kuchni, która to zawiera. Fajnie, jeśli jest zestaw do parzenia kawy/herbaty. Fajnie, jeśli kompletny. Nie uznaję kawy rozpuszczalnej i śmietanek w proszku. Wydaje mi się, że można to sensownie zorganizować, wolę zaparzyć sobie kawę z dripa, niż rozpuszczalną. Musi być mleko. Bookuję czasem noclegi bez dostępu do lodówki/czajnika, ale na 1-2 noce max.
10. Latem - klima, zimą porządne ogrzewanie, dodatkowy koc.
11. Folder informacyjny w pokoju. Czyli jakie jest hasło do WiFi (WiFi musi być, czasem musimy zabrać lapki i zalogować się do pracy na chwilę, przy wyjeździe w góry nie polegamy na internecie mobilnym), jakie są atrakcje w okolicy, jakie restauracje, czasem, jeśli dostępne, skąd można zamówić jedzenie do pensjonatu. Jakie usługi dostępne (+ceny, np. może udostępnisz pralkę albo coś eksta robisz, np. sprzedajesz swoje konfitury, coś wypożyczasz). Mapki z informacji turystycznej. Kiedyś nocowaliśmy w takiej osadzie pośrodku pustyni, chyba ze 30 km do kolejnej osady, kilkadziesiąt więcej do miasteczka; właścicielka przygotowała fenomenalny folder, w którym wylistowała okoliczne biznesy - u kogo kupisz domowy hummus, u kogo oliwki, gdzie jest salon kosmetyczny, gdzie jakiś sklepik, kto tu robi masaże, gdzie jest lekarz w razie czego etc. Super przemyślane to było, też u mnie zapunktowała, mimo że stosunkowo krótko tam byliśmy i nie mieliśmy czasu skorzystać. W każdym razie wydaje mi się, że jeśli uda Ci się "pozyskać" i dodać informacje typu: pani Hela sprzedaje swój bundz, pani Stasia wiejskie jajka, pan Zdzich miód z własnej pasieki - to wszystko jest na propsie, mieszczuchy lubią...
12. Ten punkt nie zawiera listy tego, co dane miejsce musi mieć, ale co bardzo dobrze wspominam lub bym chciała:
- taki "minisklepik" z artykułami żywnościowymi, czyli półka/lodówka, z której można kupić jakieś podstawowe przekąski/słodycze, wino, piwo (schłodzone), napój (również). Bardzo popularne w Niemczech: mała witrynowa lodówka w widocznym miejscu, obok jakaś półka, jasny cennik (ceny zaokrąglone, ale bez przesady z zawyżaniem), do tego skarbonka na zapłatę. Gdzieniegdzie (gdzie najwidoczniej były problemy...) nad tym kamera (bądź atrapa), ale zwykle to kącik zaufania. Taki trochę tańszy odpowiednik hotelowego minibarku. Ostatnio widziałam w Niemczech dyskretnie ulokowany kącik z artykułami higienicznymi, tampony bez opłaty, jakieś rajstopy czy szczoteczka - symboliczna opłata. Z tego pewnie niemal nikt nie korzysta, zabierając swoje, ale miły akcent;
- kąt z kawą, herbatą, czasem przekąską, czyli pokrojonym prostym (i tanim) ciastem, gdzie każdy może sobie "za darmo" wziąć kawałek, talerz owoców, choćby jabłek (bardzo powszechne w pensjonatach i hotelikach w Izraelu, też miło wspominam);
- w sumie jeszcze nie trafiłam na takie miejsce, ale podobno istnieją: prowiant na drugie śniadanie/lunch/dzień/piknik. Czyli masz info w pokoju, że możesz wykupić zestaw (w dobrej cenie) "na drogę": kanapka/sałatka, owoc, jogurt, picie (np. termos), kubek termiczny z kawą na drogę, sztućce i serwetki. Wydaje mi się, że można to niedrogo i sensownie zaoferować, np. z depozytem za termos/info ile kosztuje brak zwrotu; jakbym prowadziła biznes pensjonatowy, to bym spróbowała np. opisać ofertę w folderze, dać wywieszki na klamki, poprosić, by wybrać elementy posiłku "na wynos" i godzinę, na którą to ma być przygotowane. Dlaczego? My często jesteśmy "poza szlakiem" i po prostu lubimy mieć ze sobą coś do przekąszenia. Dopiero wieczorem zasuwamy do restauracji. Biorąc pod uwagę, że dużo ludzi się zatrzymuje na "paśnikach", to więcej ma podobne upodobania;
- dostępne lokalne produkty do kupienia do domu;
- dostępne "pamiątki", czyli np. w pensjonacie mogę kupić kartkę i znaczek, a gdzieś niedaleko wrzucić do skrzynki (praktykujemy zwyczaj wysyłania pocztówek), magnes na lodówkę z danej miejscowości; w pensjonatach w miastach super, gdy można kupić bilet na komunikację miejską;
- lubię gdy wszystko jest dopisywane do rachunku na pokój i płacę za całość przy wymeldowaniu (dodatkowe jedzenie etc.), dla mnie wygodniej, bo nie muszę biegać z portfelem, dla obiektu chyba też, bo gość mniej czuje ile wydał...
13. Last but not least: prywatność. Nie lubimy "rodzinnej atmosfery", która polega np. na sadzaniu nieznanych sobie osób przy jednym stoliku. Właściciele mogą być super ludźmi, ale też nie chcemy z nimi za dużo interakcji. Jedziemy pobyć ze sobą przez weekend, a nie poznawać ludzi. Może będziemy chcieli wyjść że swojej skorupki, a może nie. To akurat kwestia charakteru, na pewno są ludzie, którzy mają odwrotnie. Mnie natomiast te miejsca przesadnie "przyjazne", gdzie "każdy gość jest jak rodzina", a obiekt np. eksponuje zdjęcia "rodzinne", jak to wszyscy razem świetnie się bawią - well, mnie to odstrasza, nie mój typ wypoczynku.

Edit. Dodam jeszcze, że lubię, jak jest praktycznie. Tj. jeśli jest gdzie zrobić grilla, to akcesoria są kompletne do tego, a nie - grill jest, ale zasuwaj po węgiel na stację (jeśli właściciel ma ofercie dostarczenie kaszanki / kiełbasy, to mega, tak samo jeśli kuchnia oferuje ketchup/musztardę). Głupota, ale lubię jak są na zewnątrz dobre wycieraczki/odwrócona szczota, do tego prowadząc taki biznes, należy liczyć się z tym, że goście będą łazić w butach, wymaganie ściągania jest dla mnie nieakceptowane. Gniazdka przy łóżku, jeśli nie ma blisko, to sensownie rozmieszczone (i ukryte) przedłużki. Nastrojowe światło. Moskitiera na propsie.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2020-09-28 o 14:44
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 09:24   #18
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
- wypożyczalnia rowerów (nie mam, a chętnie bym korzystała

Odniosę się do powyższego. Coraz częściej wyszukujemy z mężem fajne miejscówki w urokliwych przyrodniczo miejscach, często z dala od aglomeracji miejskich, i często wypożyczalnia rowerów jest dla nas must have. Kilka razy się nacięliśmy, bo na stronie obiektu/ lub na bookingu była wzmianka, że obiekt oferuje wypożyczenie swoich rowerów, po czym na miejscu okazało się, że"
- nie ma rowerów
- są, ale kompletnie nie przygotowane do jazdy - nie napompowane koła, odpadające kosze, nieprzykręcone błotniki, brak reflektorów.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 15:22   #19
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Odniosę się do powyższego. Coraz częściej wyszukujemy z mężem fajne miejscówki w urokliwych przyrodniczo miejscach, często z dala od aglomeracji miejskich, i często wypożyczalnia rowerów jest dla nas must have. Kilka razy się nacięliśmy, bo na stronie obiektu/ lub na bookingu była wzmianka, że obiekt oferuje wypożyczenie swoich rowerów, po czym na miejscu okazało się, że"
- nie ma rowerów
- są, ale kompletnie nie przygotowane do jazdy - nie napompowane koła, odpadające kosze, nieprzykręcone błotniki, brak reflektorów.
My z kolei na odwrót, jeździmy z własnymi rowerami. Źle mi się jeździ na przypadkowym rowerze, niedostosowanym do wzrostu.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-11 16:22:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.