Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-17, 14:24   #91
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Nad Tri to można się jeszcze zastanowić, ale Effaclar? Ta forma retinolu, którą on zawiera, na dodatek w śladowej ilości, to mniej więcej to samo co w aptecznej maści z wit. A za 3 PLN.

Ech, no to słabo

Potrzebuję Retin A lub Atrederm, ale mam ogromny problem, bo u mnie do jakiegokolwiek lekarza zapisują dopiero na marzec, a w aptekach nie chcą mi dać tych preparatów bez recepty
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 12:17   #92
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Nad Tri to można się jeszcze zastanowić, ale Effaclar? Ta forma retinolu, którą on zawiera, na dodatek w śladowej ilości, to mniej więcej to samo co w aptecznej maści z wit. A za 3 PLN.
A co sądzicie o Ystheal'u?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 13:37   #93
Izabela9999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Stosuję retinoidy juz bardzo dlugo, z 7-9 lat (nie pamietam dokładnie). Stosuję regularnie w okresie od września do marca. Był Retin A, Atrederm, Zorac obecnie sprowadzam z Anglii. Mam 46 lat i niezmiernie się ciesze jak ludzie zastanawiaja sie dlaczego w ty wieku nie mam zmarszczek. Moje młodsze o 10-12 lat kolezanki maja ich wiecej. Ostatnio byłam na imprezie z pracy i podczas robienia zdjęć okazało się , że pomimo, iż jestem najstarsza to zmarszczek mam najmniej Drugi przykład: kosmetyczna, nie wierzyła , że mam tyle lat i tak młodą cerę. Tak więc dziewczyny polecam retinoidy z całego serca. Sa męczące, czasem kłopotliwe (łuszczenie) ale odpłacają się młodą skórą. Myślę, że stosowanie np przez rok niewiele da, trzeba je włączyć na stałe w pielęgnację
Izabela9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 19:44   #94
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez Izabela9999 Pokaż wiadomość
Stosuję retinoidy juz bardzo dlugo, z 7-9 lat (nie pamietam dokładnie). Stosuję regularnie w okresie od września do marca. Był Retin A, Atrederm, Zorac obecnie sprowadzam z Anglii. Mam 46 lat i niezmiernie się ciesze jak ludzie zastanawiaja sie dlaczego w ty wieku nie mam zmarszczek. Moje młodsze o 10-12 lat kolezanki maja ich wiecej. Ostatnio byłam na imprezie z pracy i podczas robienia zdjęć okazało się , że pomimo, iż jestem najstarsza to zmarszczek mam najmniej Drugi przykład: kosmetyczna, nie wierzyła , że mam tyle lat i tak młodą cerę. Tak więc dziewczyny polecam retinoidy z całego serca. Sa męczące, czasem kłopotliwe (łuszczenie) ale odpłacają się młodą skórą. Myślę, że stosowanie np przez rok niewiele da, trzeba je włączyć na stałe w pielęgnację
To ciekawe i budujące co piszesz. A jak z działaniem u Ciebie grawitacji na twarz (z moich obserwacji wynika, że to wygląda gorzej i bardziej postarza niż zmarszczki). Używasz filtrów przeciwsłonecznych (jeśli tak to jakich jeśli można wiedzieć, cały rok?).
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 20:22   #95
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Autorka bloga uroda40plus stosuje/stosowała długo retinoidy, tutaj można obejrzeć efekty KLIK. Tutaj są zdjęcia chyba jej całej twarzy KLIK.

Ja bym się pomimo takich relacji jak powyższa nie zdecydowała na taką kurację, bo miałam złe doświadczenia z retinoidami (jak również z długim stosowaniem kwasów) i wiem, że moja cera by mi po prostu nie pozwoliła jej męczyć w tak długiej perspektywie i zmuszać do ciągłego złuszczania i odnawiania się.
Ale podziwiam efekty u tych, co się na takie coś decydują.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 14:13   #96
Izabela9999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

[QUOTE=MariaFrancesca;8707 0933]To ciekawe i budujące co piszesz. A jak z działaniem u Ciebie grawitacji na twarz (z moich obserwacji wynika, że to wygląda gorzej i bardziej postarza niż zmarszczki). Używasz filtrów przeciwsłonecznych (jeśli tak to jakich jeśli można wiedzieć, cały rok?).
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE

Filtrów używam cały rok, nigdy w życiu nie opalałam się celowo. Na wakacjach obowiązkowo okulary i kapelusz.Filtry w sztyfcie 50 , w polsce raczej niedostepne, sprowadzane przez koleżankę z Australii. Co do grawitacji... chyba jedynie powieki trochę opadają, ale taka już moja rodzinna tendencja.
Izabela9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 12:03   #97
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Ja stosuję tretinoinę od 8 lat. Z sukcrsem. Nikt mi nie daje tyle lat ile mam. Teraz w Polsce nie jest dostępna. Kupuję na receptę transgraniczną w UE.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 14:15   #98
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Na youtube jest sporo filmów kobiet, które stosują retinoidy od długiego czasu. Dobrze jest zobaczyć twarz w ruchu, wtedy widać jak twarz pracuje, czy tworzą się załamania, zmarszczki podczas mówienia. Na statycznych zdjęciach można mieć gładką skórą, ale wystarczy buzię otworzyć i czar trochę czasami pryska


28 lat na tretynoinie, kobieta ma 61 lat
https://www.youtube.com/watch?v=dqkt9rYtt2Q


52 lata, 25 lat używania tret
https://www.youtube.com/watch?v=EOAqInT5YGo


Obie mają bardzo ładne policzki, i świetną skórę jak na swój wiek- co myślcie?
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 14:21   #99
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
Na youtube jest sporo filmów kobiet, które stosują retinoidy od długiego czasu. Dobrze jest zobaczyć twarz w ruchu, wtedy widać jak twarz pracuje, czy tworzą się załamania, zmarszczki podczas mówienia. Na statycznych zdjęciach można mieć gładką skórą, ale wystarczy buzię otworzyć i czar trochę czasami pryska


28 lat na tretynoinie, kobieta ma 61 lat
https://www.youtube.com/watch?v=dqkt9rYtt2Q


52 lata, 25 lat używania tret
https://www.youtube.com/watch?v=EOAqInT5YGo


Obie mają bardzo ładne policzki, i świetną skórę jak na swój wiek- co myślcie?
Efekty są świetne, ale tak czy siak moja skóra by tego nie zniosła. Zazdroszczę tym, którzy mogą bez większych skutków ubocznych stosować mocne retinoidy, zazdroszczę tym, którzy mogą się 365 dni w roku filtrować. Dla mnie to niestety niewykonalne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 14:52   #100
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Efekty super. Ja się boję

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 15:36   #101
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Dziewczyny a jak to jest z receptą na tretinoinę? Można ją dostać bez problemu, czy trzeba mieć jakieś wskazania?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 16:21   #102
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Melissa ma chyba obecnie trochę więcej lat? 63 jak dobrze pamiętam. Oglądam ją od czasu do czasu
U niej na pewno nie doszły żadne kwasy hialuronowe, wypełniacze, unika medycyny estetycznej, bo ma specyficzne problemy i obawy związane z zespołem Crohna.

Robiła jakieś przerwy, nie jest to aż tyle lat ciągiem. Ale wiele lat bez przerw.

Szczerze to byłabym zadowolona z takiej skóry po 60
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 16:40   #103
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Melissa wygląda świetnie, ale to również fryzura, figura. oraz tretynoina oczywiscie. Ja jestem też bardzo zadowolana z jej działania. Szkoda, że nie ma w Polsce. Receptę dostaje bez problemu. Idę do dermatologa prywatnie i proszę o tretinoinę. Zabiegów inwazyjnych nie planuję. Boję się, oraz stosuję zasadę życiową mojej babci: lepsze jest wrogiem dobrego.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 17:08   #104
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Ale nie trzeba koniecznie stosować tretynoiny - słabszymi retinoidami też powinno się osiągnąć zbliżony efekt. Biorąc większe stężenie i stosując częściej.
Spotkałam się z różnymi teoriami nt o ile tret jest silniejsza od retinolu. Tu np jest takie badanie porównujące tret do retinolu w 10x więcej dawce (np o,1% tret vs 1% retinolu). I wyszło im, że nie ma różnicy
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25607905/
Chociaż czytałam też teorie że różnica w działaniu to 20x - 100x silniej na korzyść tret.

Skuteczność retinoidów można sobie jeszcze podkręcić stosując je z kwasami AHA.


Poza tym dziś mamy składniki , których 30 lat temu nie było, jak peptydy, czynniki wzrostu. Można działać na kilku frontach. I filtry są dziś skuteczniejsze niż kiedyś, jeśli idzie o UVA.
Ja też nie jestem w stanie używać tret, ani filtrów LRP z PPD 40+ (bo alkohol mi wypala policzki) więc stosuje słabsze kosmetyki licząc że jakiś efekt będzie.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 17:40   #105
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

No niestety 90% retinolu przekształca się w skórze w palmitynian, a tylko 10% w kwas retinowy. Palmitynian nawilża, ale nic więcej. Ale pewnie lepszy rydz niż nic. Sptkałam się z opracowaniami dermatologów, którzy twierdzą, że retinol to chwyt marketingowy i nie działa. Przynajmniej w dawkach w dermokosmetykach na poziomie 0,3. Tam gdzie nie ma określonego stężenia to w ogóle nie ma o czym mówic.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 19:17   #106
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Myślę, że nie bez powodu jest recepta na tretinoinę a na wyższe stężenia retinolu już nie. Niby są☠badania próbujące przeliczyć siły, ale retinol jest też mniej przewidywalny, powtarzalny.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 08:37   #107
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Ostatnio obstawiałam, że Melissa ma 63 lata, a tu jednak już 65, na YT mi wyskoczyło teraz. Miałam deko nieaktualne informacje w głowie

A propos dyskusji o porównywalności retinolu do tretinoiny - przy wyższych stężeniach typu 1% zauważyłam, że niektórzy piszą o większych podrażnieniach niż przy tretinoinie o teoretycznie porównywalnej "mocy", przy 1% retinolu to byłoby powiedzmy klasyczne 0,05%. Nie wiem czy ktoś tu ma podobne porównanie i doświadczenia, ale to może mieć nawet sens - że poza tym kwasem retinowym, do którego się przekształci w jakiejś małej części retinol, reszta retinolu też jakoś zdąży podziałać na skórę.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 13:13   #108
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Stosuje tretinoine juz od 3 czy 4 lat, nie pamietam dokladnie. Nieskromnie mowiac cere mam rewelacyjna, gladka, bez zmarszczek, przebarwien. Na poczatku bylo dosc ciezko, bo cera sie luszczyla i byla bardzo podrazniona, ale bylo warto wytrwac dla efektow. Stosuje krem na cala twarz i pod oczy oraz szyje.
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 20:25   #109
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Stosuje tretinoine juz od 3 czy 4 lat, nie pamietam dokladnie. Nieskromnie mowiac cere mam rewelacyjna, gladka, bez zmarszczek, przebarwien. Na poczatku bylo dosc ciezko, bo cera sie luszczyla i byla bardzo podrazniona, ale bylo warto wytrwac dla efektow. Stosuje krem na cala twarz i pod oczy oraz szyje.
A ile masz lat, jeśli można wiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-11, 21:22   #110
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Stosuje tretinoine juz od 3 czy 4 lat, nie pamietam dokladnie. Nieskromnie mowiac cere mam rewelacyjna, gladka, bez zmarszczek, przebarwien. Na poczatku bylo dosc ciezko, bo cera sie luszczyla i byla bardzo podrazniona, ale bylo warto wytrwac dla efektow. Stosuje krem na cala twarz i pod oczy oraz szyje.

Jak długo były problemy z łuszczeniem i podrażnieniami?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 10:54   #111
Grajmi
Raczkowanie
 
Avatar Grajmi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 94
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

U mnie przez pierwszy miesiac. Pomagał krem z betuliną od sylveco ( w zasadzie jako jedyny). Potem skóra się przyzwyczaja i nie ma już takiego efektu.
Grajmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 12:36   #112
Izabela9999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Czy przy stosowaniu tretioniny mozna stosowac jednoczesnie mezoterapię ?Mam wizyte na piątek, ale zapaliła mi sie lampka, a nigdzie nie doczytałam
Izabela9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 16:10   #113
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez Izabela9999 Pokaż wiadomość
Czy przy stosowaniu tretioniny mozna stosowac jednoczesnie mezoterapię ?Mam wizyte na piątek, ale zapaliła mi sie lampka, a nigdzie nie doczytałam
mezoterapia mikroiglowa czy iglowa ? ja bym odstawila pare dni przed zabiegiem
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 17:48   #114
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cześć dziewczyny, opiszę swoją historię. Retinaldehydu zaczęłam używać w wieku 21 lat, obecnie mam 36. Używałam go gdzieś tak do 30-32 roku życia w połączeniu z kwasem glikolowym i witaminą C. Nie miałam zmarszczek, skóra była ładna, jędrna. W wieku 33 lat jednak zaczęłam zauważać, że to za mało i wprowadziłam tretynoinę, od tego czasu jestem na stężeniu 0,25.

Widzę ogromną różnicę pomiędzy działaniem retinaldehydu a tretynoiny, wręcz niebo a ziemia. Obecnie retinal stosuję tylko na szyję (Avene a-Oxitive), a na twarz Retirides (tertynoina). Moja skóra jest jaśniejsza, zdrowsza, pory na nosie, które są moją zmorą w końcu się zmniejszyły. Wygładziła się znacząco okolica wokół oczu mimo, że staram się tam nie smarować tretynoiną. Naprawdę polecam.

Zachciało mi się rok temu powrotu na dzienne studia, ze zgrozą widziałam dziewczyny, które miały już utrwalone zmarszczki na czole. Mam od urodzenia opadające powieki, non stop żyję na uniesionych lekko brwiach i czoło jest gładkie.

Co ciekawe weszłam też w medycynę estetyczną i żadne stymulatory tkankowe czy Dermapeny nie dały mi takiego efektu jaki dała tretynoina.

Natomiast na co tretynoina wg mnie NIE działa? Na zmarszczki wynikające z silnej mimiki. Mam bardzo silną mimikę zmarszczki międzybrwiowej i o ile nie utrwaliły mi się na skórze linie, to widać lekkie zagłębienia, zaczęłam to traktować botoksem.

Wg mnie tretynoina też średnio działa na owal, w sensie nie mam strasznych bruzd nosowo-wargowych, ale zaczynają się powoli pojawiać. Ale tak czy siak polecam ogromnie, ja jestem zachwycona.

A co od Melissy z yt, nikt mi nie powie, że ta kobieta nie korzysta z medycyny estetycznej Sorry, ale wystarczy spojrzeć na jej starsze filmiki, ona miała przynajmniej robione lasery na twarz, jej czoło też zdradza trochę botoksu i policzki też są podejrzanie wypukłe. Tretynoina pomaga, ale to nie cud, który sprawi, że w wieku Melissy będziemy wyglądać jak ona, w te cuda nie wierzę.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 08:15   #115
3388d7ee97c7e815d316e251017421d4101c5b6d_6223fea9c597d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 169
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

red-witch, mogę podpytać jak często stosujesz tretynoinę, a jak często wcześniej stosowałaś retinaldehyd? Używasz tego z taką samą częstotliwością czy rzadziej?

A propos medycyny estetycznej - korzystałaś może z lasera? Mnie bardzo interesuje kwestia skuteczności retinoidów kontra laser - zastanawia mnie czy warto cały czas torturować skórę tretinoiną, czy może ten sam efekt dałby laser raz na pół roku.
Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie to jestem bardzo ciekawa.
3388d7ee97c7e815d316e251017421d4101c5b6d_6223fea9c597d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 08:29   #116
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Retinaldehyd (A-oxitive a wcześniej Ystheal i chyba Eluage?) stosowałam 6x w tygodniu, bo zawsze raz w tygodniu stosowałam do tego tonik z kwasem glikolowym. Tretynoinę stosuję w stężeniu 0,25 ale ja mam bardzo cienką i gładką skórę, która bardzo źle reaguje na retinol (nie mogłam np używać Sesdermy Retises 0,5). Tretynoinę staram się stosować codziennie, ale teraz miałam długą przerwę na lato i bardzo tego żałuję. Znowu muszę zaczynać od 2x w tygodniu przez minimum miesiąc, potem 3x w tygodniu przez minimum miesiąc i może w nowym roku będę mogła używać codziennie, ale efekty w postaci zmniejszonych porów i ładniejszej skóry widzę już od stosowania 3x w tygodniu. W przyszłym sezonie letnim nie rezygnuję z tretynoiny, nie ma to sensu, ostatecznie kobiety żyjące w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie też stosują tretynoinę a lato tam prawie przez cały rok. Po prostu trzeba pamiętać o filtrach i się nie opalać.

Nie korzystałam z lasera, bo jak wcześniej pisałam mam dość cienką i gładką skórę, nie widziałam potrzeby. Natomiast na logikę laser robisz raz na pół roku, efekty w pierwszych dwóch, trzech miesiącach są pewnie super, potem już zanikają, przy tretynoinie masz złuszczanie i stymulowanie skóry ciągłe. Jedno raczej nie jest w stanie zastąpić drugiego, w necie znajdziesz info o tym kiedy ostawić tretynoinę przed laserem, czyli ludzie robią i to i to. Znalazłam też artykuł z wypowiedziami amerykańskich dermatologów, gdzie mówili, że przy całym arsenale zabiegów i laserów, który posiadają na początek i tak proponują tretynoinę. Jeden z tych lekarzy powiedział tylko, że on nie ma cierpliwości do nakładania codziennie tret i stosuje na sobie laser.

Ja zostaję przy tretynoinie, przynajmniej póki jest jak ją zdobyć, bo z tym będzie zaraz problem. Mam 36 lat i laser może zrobię po 40, ale nie zamierzam tego traktować jako zamiennik stosowania tretynoiny.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 11:13   #117
3388d7ee97c7e815d316e251017421d4101c5b6d_6223fea9c597d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 169
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Dzięki za odpowiedź.
Ja też już nie robię przerw na lato przy retinoidach - i tak się nie opalam, krem spf50 stosuję cały rok na twarz i szyję.
Cienka skóra to raczej nie przeszkoda przy laserach - teraz modne są lasery, które nie złuszczają skóry (clear lift) i o czymś takim myślałam dla siebie. Tylko ciekawi mnie czy to będzie warte zachodu i pieniędzy jeśli ktoś regularnie od lat jedzie na retinoidach


Jesteśmy w podobnym wieku, retinoidy stosuję codziennie od kilkunastu lat (ale nigdy nie stosowałam tretinoiny) - faktycznie one robią ogromną różnicę w skórze, ale nie działają na wszystkie oznaki starzenia.
Robią mi się już lekkie bruzdy nosowe - niestety, na to chyba nie ma sposobu poza wypełniaczami.
Lwia zmarszczka - miałam robić botoks, ale udało mi się ją w 80% spłycić kosmetykami. Dobre jest serum the ordinary z argireliną, ale jeszcze lepsze jest serum peptydowe nacomi.Teraz moją zmarszczkę widać tylko pod światło patrząc z profilu jak się dobrze przyjrzę. En face nie widać jej w ogóle.


I jeszcze rozmyślam czy nie kupić urządzenia foreo bear, bo po zdjęciach efektów wydaje mi się, że warto - to wzmacnia mięśnie twarzy, więc może przy regularnym używaniu dałoby efekt utrzymania owalu. Bo na owal zgadzam się, że retinoidy nie pomogą, i nie podniosą policzków do góry. A jednak z wiekiem mięśni ubywa, twarz się 'zapada', a jędrna skóra to tylko element sukcesu.


Także retinoidy polecam z czystym sercem -widać efekty! ale nie jest to kombajn który zrobi wszystko i zastąpi zabiegi.

Edytowane przez 3388d7ee97c7e815d316e251017421d4101c5b6d_6223fea9c597d
Czas edycji: 2021-09-20 o 11:30
3388d7ee97c7e815d316e251017421d4101c5b6d_6223fea9c597d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 19:08   #118
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Stieva widzę, że interesują nas podobne zabiegi, też mnie kusił Clear Lift, ale potem zerknęłam na realself i opinie o tych wszystkich laserach są naprawdę mocno różne. Jedni widzą efekty, inni w ogóle, a jeszcze inni mają jakieś okropne blizny i ślady długo po zabiegu. Jak sobie wpiszesz w google "clear lift laser reviews" to wyskoczą Ci linki z różnymi postami i kurcze, niektóre zniechęcają. Żałuję, że nie mam żadnej koleżanki, która korzystałaby z med estetycznej ale poza powiększaniem ust i botoksem, bo mam wrażenie, że wszyscy wokół tylko to robią.

Z bruzdami w pełni się zgadzam. Nie wiem tylko czy wypełniać bruzdy, czy jednak policzki by trochę podnieść owal, ale policzki mam duże to chyba nie. Ostatnio na pudelku widziałam zdjęcia Kasi Warnke, przepiękna kiedyś aktorka, teraz z polikami, które prawie oczy zasłaniają. Dlatego tak doceniam retinoidy, wolę się łuszczyć, męczyć, ale przynajmniej mam gwarancję, że to mi rysów twarzy nie zmieni. Do tego med estetyczna, ale właśnie z umiarem i nie wypychanie wszystkiego na blachę, bo to się kończy tragicznie.

Ja się bardzo staram pracować nad psychiką i tłumaczę sobie, że nie próbuję mieć ponownie 25 lat, bo to jest niemożliwe i celem jest po prostu wyglądanie możliwie świeżo i młodo jak na swój wiek.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-25, 08:47   #119
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Red-witch, a zdradzisz jak dbałaś i dbasz o okolice oczu? Mówiłaś, że starasz się nie używać tretinoiny tam, a jednak widzisz poprawę pod względem zmarszczek.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-27, 10:30   #120
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Red-witch, a zdradzisz jak dbałaś i dbasz o okolice oczu? Mówiłaś, że starasz się nie używać tretinoiny tam, a jednak widzisz poprawę pod względem zmarszczek.
Z moimi oczami jest tak, że od tego 20 roku życia używałam albo kremów na noc pod oczy z retinalem albo retinolem, głównie te wszystkie avenowskie Ystheale czy A-oxitive. Fajne też rezultaty widziałam po Strivectinie pod oczy z retinolem.

Odkąd stosuję tretynoinę, to faktycznie nie używam jej pod oczy, ale uważam, że ona i tak tam działa bo okolica pod oczami się poprawiła. Używam tam nadal A-oxitive pod oczy, na dzień w ogóle nie używam kremu. Raz prewencyjnie stosowałam botoks w kurze łapki, robiłam też serię stymulatorem tkankowym Lumi Eyes - polecam, super efekt rozjaśnienia u mnie był, ale jak każdy stymulator, to się przynajmniej u mnie nie utrzymuje zbyt długo. Nie wykluczam jednak, że powtórzę albo serię Lumi Eyes albo Nucleofill Soft Plus.

Do tego staram się nie nakładać pod oczy niczego mocniejszego do makijażu od YSL Touche Eclat, on ma bardzo wodną nieobciążającą formułę, na szczęście nie mam cieni i mogę sobie na to pozwolić.

Widzę jednak, że to wszystko nie działa na grawitację, mam 36 lat i policzek jednak nieco się obniżył, mam lekki cień w dolinie łez, na szczęście leciutki. Do tego jestem okularnicą, a nic tak nie tuszuje wyglądu skóry pod oczami jak okulary krótkowidza

Zamierzam nadal robić, to co robię i nic więcej, a pewnie max w wieku 50 lat czeka mnie plastyka powiek dolnych. Uważam, że to jest błąd, który popełnia sporo osób - zbyt dużo próbują w pewnym wieku ogarnąć medycyną estetyczną, gdzie już dawno powinna wjechać plastyka dzięki której zachowa się swoje rysy twarzy. Nigdy nie zdecydowałabym się na wypełnianie doliny łez kwasem.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-02 07:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.