Ekspert odpowiedział Dieta dla zabieganych :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 19:47   #1
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028

Dieta dla zabieganych :)


Witam, pracuję w zwykle w godzinach 9-17 lub 11-19- takze praktycznie jestem caly dzien poza domem. Rano zjem na szybko kanapkę a w pracy ...
No wlasnie tu jest problem- nie mamy tam mikrofalowki. Zwykle biorę kanapki lub w pobliskim sklepie na garmazerce kupuję nalesniki z serem, pierogi ruskie lub placki ziemniaczane odgrzewane tam w mikrofali. Czasem biorę z domu ryż lub makaron z sosem, bo w pracy mamy taki palnik i garnuszek W domu nie zawsze jem kolację ... często wracając jadę do mcdonalda lub na pizze ... Wiem,że to nie zdrowe jedzenie .. .Zwłaszcza ,że mam problem z zoladkiem. Na gastroskopii wyszło mi,że mam refluksy Po prawie każdym posiłku jest mi niedobrze ... mdli mnie i wogole mi jest źle ;/
Szczerze to nie wiem już co jadać ... A zwlaszcza,że chcę przytyć ! Większość chce schudnąć a ja odwrotnie ...
Może jakieś porady? Z góry bardzo dziękuje
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 16:55   #2
Anna Englisz
Przyczajenie
 
Avatar Anna Englisz
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: Dieta dla zabieganych :)

Witam!

Bez względu na rodzaj pracy w Pani diecie powinno się znaleźć 5 urozmaiconych posiłków. Jedzonych regularnie co 3-4 godziny. Trzy z posiłków powinny być większe (śniadanie 1, lunch/obiad i kolacja/obiadokolacja), a pozostałe dwa - uzupełniające w postaci przegryzek na śniadanie 2 i na podwieczorek. Planując skład posiłków należy zadbać o ich urozmaicenie i różnorodność, aby każdego dnia w Pani diecie pojawiały się inne produkty, w różnych kompozycjach.
W każdym głównym posiłku powinny pojawić się warzywa, w uzupełniających to czego nie było w głównych, np. sok, orzechy, owoc, jogurt czy serek.

Jeśli chodzi o refluks może być powodowany zbyt dużymi i tłustymi posiłkami (pizza i inne fast-foody!), za dużą ilością wypijanych w ciągu dnia kaw. Warto wprowadzić do swojej diety więcej warzyw, owoców i zrezygnować z tak ciężkostrawnych kolacji. Warzywa i owoce koniecznie należy obierać ze skóry. Pełny żołądek na noc przyczynia się do bezsenności i zmniejsza poranny apetyt.

Po więcej wskazówek zapraszam do dietetyka.

Pozdrawiam,
Anna Englisz

Anna Englisz jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.