Policja i allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-13, 06:25   #1
dziwna sprawa
Raczkowanie
 
Avatar dziwna sprawa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielkopolska-Mazowieckie
Wiadomości: 50

Policja i allegro


Witam czy policja zajmie się sprawą oszustwa na kwotę 88zł?tak czytam i czytam na necie i mam mieszane uczucia oczywiście chodzi o oszustwo na allegro(prawdopodobnie jestem jedyną osobą oszukaną) Był ktoś w podobnej sytuacji? policja interweniowała?
__________________
170 jest 59 będzie 54

Edytowane przez dziwna sprawa
Czas edycji: 2012-03-13 o 06:26
dziwna sprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 06:35   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez dziwna sprawa Pokaż wiadomość
Witam czy policja zajmie się sprawą oszustwa na kwotę 88zł?tak czytam i czytam na necie i mam mieszane uczucia oczywiście chodzi o oszustwo na allegro(prawdopodobnie jestem jedyną osobą oszukaną) Był ktoś w podobnej sytuacji? policja interweniowała?
Jakieś szczegóły? Jesteś pewna, że zostałaś oszukana, czy po prostu transakcja się przedłuża? Skąd pewność, że jesteś jedyna? Zawsze się może okazać, że ktoś ma nowe konto, a już wcześniej oszukiwał.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 06:40   #3
dziwna sprawa
Raczkowanie
 
Avatar dziwna sprawa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielkopolska-Mazowieckie
Wiadomości: 50
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jakieś szczegóły? Jesteś pewna, że zostałaś oszukana, czy po prostu transakcja się przedłuża? Skąd pewność, że jesteś jedyna? Zawsze się może okazać, że ktoś ma nowe konto, a już wcześniej oszukiwał.
tak jestem pewna załozyłam spór, pisałam e-maile dzwoniłam niestety człowiek który nic nie ma na sumieniu nie odącza telefonów gdy się do niego dzwoni, odpisuje na e-maile( a się loguje na allegro)
__________________
170 jest 59 będzie 54
dziwna sprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 06:58   #4
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Policja i allegro

Ogólnie sprawami allegro się zajmuje.... nam zabrali kupioną baterię jako dowód w sprawie bo się okazało że facet handluje podróbkami.... ani kasy, ani baterii.... ale widać że coś działają... chociaż myślę że jak jesteś jedyna to za wiele nie zrobią bo mała kwota....
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 07:00   #5
dziwna sprawa
Raczkowanie
 
Avatar dziwna sprawa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielkopolska-Mazowieckie
Wiadomości: 50
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Ogólnie sprawami allegro się zajmuje.... nam zabrali kupioną baterię jako dowód w sprawie bo się okazało że facet handluje podróbkami.... ani kasy, ani baterii.... ale widać że coś działają... chociaż myślę że jak jesteś jedyna to za wiele nie zrobią bo mała kwota....
dziwne te nasze prawo, wydawało mi się że już od 50zł można coś ździałać
__________________
170 jest 59 będzie 54
dziwna sprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 07:17   #6
Percival
Raczkowanie
 
Avatar Percival
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 299
Dot.: Policja i allegro

Jeżeli zostałaś oszukana, to kwota nie ma znaczenia - nawet gdyby to było 5 zł policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie. To przy kradzieży granicą jest wartość mienia - i albo jest to przestępstwo, albo wykroczenie, nie jest to bezkarne. Czy namierzą oszusta to juz inna sprawa, ale uważam, że powinnaś zgłosić, od tego właśnie jest policja. Wydrukuj maile Twoje i sprzedawcy, zwięźle opisz sytuację - możesz to wysłać pocztą, chociaż i tak będziesz przesłuchana osobiście.
Ja zgłosiłam oszustwo na około 100 złotych, raz umorzyli postępowanie, a potem zupełnie inna prokuratura z drugiego końca Polski je podjęła, bo namierzyli oszustów i zapadł wyrok skazujący, w którym orzeczono obowiązek naprawienia szkody na moją rzecz (i innych oszukanych też). Nie spodziewam się, by panowie cokolwiek mi zwrócili, ale satysfakcję mam.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Ogólnie sprawami allegro się zajmuje.... nam zabrali kupioną baterię jako dowód w sprawie bo się okazało że facet handluje podróbkami.... ani kasy, ani baterii.... ale widać że coś działają... chociaż myślę że jak jesteś jedyna to za wiele nie zrobią bo mała kwota....
Ja bym wyjaśniała tę sprawę. Jeżeli nie miałaś wiedzy, że to podróbka i kupowałaś w dobrej wierze, to ten dowód powinien do Ciebie wrócić. Skądinąd wiem, że czasami przedstawiciele organów ścigania podejmują niezbyt trafione decyzje i wtedy trzeba walczyć o swoje. Zgłoś się do organu, który wydał postanowienie o zatrzymaniu rzeczy (zapewne prokurator) i przedstaw sprawę, chyba, że sprawa jest jeszcze w toku, gdyby trafiła do sądu, to zgłoś do sądu, że wnosisz o zwrot baterii. Chociaż pewnie każą Ci pozwać sprzedawcę w procesie cywilnym, jeśli zostanie skazany ale próbuj
Percival jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 07:35   #7
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Policja i allegro

A jakie ten sprzedający ma komentarze? Czytałaś?
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 07:48   #8
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez Percival Pokaż wiadomość
Jeżeli zostałaś oszukana, to kwota nie ma znaczenia - nawet gdyby to było 5 zł policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie. To przy kradzieży granicą jest wartość mienia - i albo jest to przestępstwo, albo wykroczenie, nie jest to bezkarne. Czy namierzą oszusta to juz inna sprawa, ale uważam, że powinnaś zgłosić, od tego właśnie jest policja. Wydrukuj maile Twoje i sprzedawcy, zwięźle opisz sytuację - możesz to wysłać pocztą, chociaż i tak będziesz przesłuchana osobiście.
Ja zgłosiłam oszustwo na około 100 złotych, raz umorzyli postępowanie, a potem zupełnie inna prokuratura z drugiego końca Polski je podjęła, bo namierzyli oszustów i zapadł wyrok skazujący, w którym orzeczono obowiązek naprawienia szkody na moją rzecz (i innych oszukanych też). Nie spodziewam się, by panowie cokolwiek mi zwrócili, ale satysfakcję mam.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------


Ja bym wyjaśniała tę sprawę. Jeżeli nie miałaś wiedzy, że to podróbka i kupowałaś w dobrej wierze, to ten dowód powinien do Ciebie wrócić. Skądinąd wiem, że czasami przedstawiciele organów ścigania podejmują niezbyt trafione decyzje i wtedy trzeba walczyć o swoje. Zgłoś się do organu, który wydał postanowienie o zatrzymaniu rzeczy (zapewne prokurator) i przedstaw sprawę, chyba, że sprawa jest jeszcze w toku, gdyby trafiła do sądu, to zgłoś do sądu, że wnosisz o zwrot baterii. Chociaż pewnie każą Ci pozwać sprzedawcę w procesie cywilnym, jeśli zostanie skazany ale próbuj
to było 6 lat temu to Wiesz już nie warto nie Wiem nawet jak to się skończyło....
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:12   #9
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Policja i allegro

W październiku mój szwagier kupił na all coś o wartości 100zł (+przesyłka) pomimo ponagleń i założenia sporu na alegro sprzedawca nie wywiązał się z umowy. Szwagier na początku stycznia złożył doniesienie o kradzieży na policji, bo tak sugerował mu serwis aukcyjny - ta ich tzw. ochrona kupujących. Policja przyjeła doniesienie i miała się odezwać w ciągu 30 dni. Do dzisiaj nie ma z ich strony odzewu. Najprawdopodobniej nie zajmą się tą sprawą, za mała szkodliwość społeczna.

Edytowane przez spray
Czas edycji: 2012-03-13 o 08:14
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:43   #10
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: Policja i allegro

Jak byłam na stażu w policji to były sprawy związane z allegro. Zawsze przyjmowali zgłoszenia i interweniowali. Na początku takiego delikwenta sami straszyli, dzwonili i próbowali się dogadać a jak nie pomagało to prokurator. Nie było tych spraw za dużo ale z tego co pamiętam to zawsze kończyły się raczej zwrotem pieniędzy poszkodowanym. Pamiętam nawet jak zajęli się sprawą chłopaka który zamówił t-shirt ze specjalnym nadrukiem za jakieś 40zł i sprawę doprowadzili do końca.
Ja przynajmniej z takimi działaniami się spotkałam. Myślę że nie zaszkodzi spróbować.
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:09   #11
dziwna sprawa
Raczkowanie
 
Avatar dziwna sprawa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielkopolska-Mazowieckie
Wiadomości: 50
Dot.: Policja i allegro

hmm napisałam d0 radcy prawnego na pewnym formu, otrzymałam e-maila w którym poinformował mnie że może zajać się sprawą tylko mam przesłać na jego e-maile dane sprzedajacego skan potwierdzenia zrobienia przelewu. Takze dodał "Wazne: jesli decydujesz się na takie rozwiązanie poinformuj (mailem) sprzedajacego że sprawę przekazujesz radcy prawnemu o ile nie dokona wpłaty na moje konto do dn14.03.2012r. Więcej nie proś go o zapłatę. "

czy to jest zgodne z prawem? nie chce mieć problemów pomocy
__________________
170 jest 59 będzie 54
dziwna sprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 09:15   #12
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez dziwna sprawa Pokaż wiadomość
Witam czy policja zajmie się sprawą oszustwa na kwotę 88zł?tak czytam i czytam na necie i mam mieszane uczucia oczywiście chodzi o oszustwo na allegro(prawdopodobnie jestem jedyną osobą oszukaną) Był ktoś w podobnej sytuacji? policja interweniowała?
Zajmie się Mnie kiedyś oszukano na kwotę około 90 złotych, Policja spisała protokół, byłam informowana na bieżąco o przebiegu sprawy. I co ciekawsze, odzyskałam te pieniądze - ten kto mnie oszukał, oddał mi je żeby dostać w sądzie mniejszą karę.
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 12:08   #13
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez dziwna sprawa Pokaż wiadomość
hmm napisałam d0 radcy prawnego na pewnym formu, otrzymałam e-maila w którym poinformował mnie że może zajać się sprawą tylko mam przesłać na jego e-maile dane sprzedajacego skan potwierdzenia zrobienia przelewu. Takze dodał "Wazne: jesli decydujesz się na takie rozwiązanie poinformuj (mailem) sprzedajacego że sprawę przekazujesz radcy prawnemu o ile nie dokona wpłaty na moje konto do dn14.03.2012r. Więcej nie proś go o zapłatę. "

czy to jest zgodne z prawem? nie chce mieć problemów pomocy
Hmm, rozumiem że przekazujesz tą sprawę radcy prawnemu. Czy ta osoba (radca) zamierza zająć się tym oficjalnie a nie przez forum? Prawdopodobnie będziesz musiała mu za to zapłacić więc nie wiem czy ci się to zwyczajnie opłaca.
Ja bym na twoim miejscu na razie spróbowała tak: poinformuj sprzedającego że ma ci przelać pieniądze lub wysłać paczkę i pokazać dowód nadania pieniędzy/paczki dajesz mu czas na to np do 15 marca jeśli nie to 16 marca idziesz zgłosić sprawę na policję.
I już.
To jest legalne, nie ma nic złego w tym że oczekujesz rozliczenia się z transakcji.
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 12:46   #14
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez Percival Pokaż wiadomość
Jeżeli zostałaś oszukana, to kwota nie ma znaczenia - nawet gdyby to było 5 zł policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie. To przy kradzieży granicą jest wartość mienia - i albo jest to przestępstwo, albo wykroczenie, nie jest to bezkarne. Czy namierzą oszusta to juz inna sprawa, ale uważam, że powinnaś zgłosić, od tego właśnie jest policja. Wydrukuj maile Twoje i sprzedawcy, zwięźle opisz sytuację - możesz to wysłać pocztą, chociaż i tak będziesz przesłuchana osobiście.
u mnie były dane oszusta, wszystko im podałam łącznie z dowodami, nie byłam jedyną oszukaną, a prokuratura umorzyła postępowanie - uznali, że facet 'nie wiedział' że sprzedaje sporo przeterminowane kosmetyki. jeśli faktycznie tak by było, to ciekawe dlaczego pozdzierał z nich etykietki, mimo że na zdjęciach było info że są ważne dłużej i w aukcji nie było informacji o zdartych etykietkach.
krótko mówiąc zawiodłam się na prokuraturze i już uważniej kupuję na allegro
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:01   #15
dziwna sprawa
Raczkowanie
 
Avatar dziwna sprawa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielkopolska-Mazowieckie
Wiadomości: 50
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez jezozwierzyk Pokaż wiadomość
Hmm, rozumiem że przekazujesz tą sprawę radcy prawnemu. Czy ta osoba (radca) zamierza zająć się tym oficjalnie a nie przez forum? Prawdopodobnie będziesz musiała mu za to zapłacić więc nie wiem czy ci się to zwyczajnie opłaca.
Ja bym na twoim miejscu na razie spróbowała tak: poinformuj sprzedającego że ma ci przelać pieniądze lub wysłać paczkę i pokazać dowód nadania pieniędzy/paczki dajesz mu czas na to np do 15 marca jeśli nie to 16 marca idziesz zgłosić sprawę na policję.
I już.
To jest legalne, nie ma nic złego w tym że oczekujesz rozliczenia się z transakcji.
a jesli zostałam poinformowana że to będzie bezpłatna pomoc?
__________________
170 jest 59 będzie 54
dziwna sprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 16:37   #16
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez dziwna sprawa Pokaż wiadomość
a jesli zostałam poinformowana że to będzie bezpłatna pomoc?
Osobiście nie wierzę w to. Może mam złe wspomnienia...

Co do sprzedającego:
- drukujesz stronę przedmiotu, wszelkie maile od niego, jego dane i..na policję.
Przyjąć przyjmą zgłoszenie. Ja kiedyś zgłosiłam o 30zł (doładowanie) i dostałam zwrot z Programu Ochrony Kupujących. Jeśli przestrzegasz terminów (sprawdź odnośnik na allegro) to w ciągu 30 dni od zgłoszenia (przysyłają listem poleconym priorytetowym decyzję wzg wszczęcia lub odrzucenia śledztwa). W przypadku tego 1 potem otrzymasz też listem informację o przebiegu oraz zakończeniu.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez dziwna sprawa Pokaż wiadomość
hmm napisałam d0 radcy prawnego na pewnym formu, otrzymałam e-maila w którym poinformował mnie że może zajać się sprawą tylko mam przesłać na jego e-maile dane sprzedajacego skan potwierdzenia zrobienia przelewu. Takze dodał "Wazne: jesli decydujesz się na takie rozwiązanie poinformuj (mailem) sprzedajacego że sprawę przekazujesz radcy prawnemu o ile nie dokona wpłaty na moje konto do dn14.03.2012r. Więcej nie proś go o zapłatę. "

czy to jest zgodne z prawem? nie chce mieć problemów pomocy
Hah zgodne z prawem
To nie jest bezpłatna porada. Radca wynagrodzenie potrąci sobie w wysokości kwoty zwrotu a Ty jej nie dostaniesz bo zalicza się to na poczet jego wynagrodzenia
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 17:39   #17
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: Policja i allegro

Cytat:
Napisane przez dziwna sprawa Pokaż wiadomość
a jesli zostałam poinformowana że to będzie bezpłatna pomoc?
Ja również nie wierzę w bezpłatną pomoc ...

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
O-



Hah zgodne z prawem
To nie jest bezpłatna porada. Radca wynagrodzenie potrąci sobie w wysokości kwoty zwrotu a Ty jej nie dostaniesz bo zalicza się to na poczet jego wynagrodzenia
dokładnie
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.