Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-25, 16:04   #4411
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było... ^^
Moje U, do sprawdzenia:
I (6:20) Makaron pełnoziarnisty z twarogiem, bananem, domowym masłem orzechowym crunchy, powidłami śliwkowymi i cynamonem

II (9:45) Podwójna kanapka z masłem ziołowym, polędwicą drobiową, pomidorem, oliwkami i ogórkiem, 2 kostki mlecznej czekolady

duże kwaśne jabłko, kilka marchewek (13:00)

III (14:30) 2 talerze gęstej grochówki z ziemniakami na wędzonym mięsku, potem jeszcze 2 mandarynki

IV (17:15) Ciepły, orkiszowy waniliowy scone z naturalnym serkiem homo i miodem, kubek inki z mlekiem, gruszka

V (20:00) Sałatka z brokułów i pomidorów, z jogurtowym sosem czosnkowym, fetą i prażonymi płatkami migdałów

Obleci?
Stęsniłam się za Tobą Co tam i Ciebie? Menu jak zwykle smaczne
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 16:11   #4412
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było... ^^
Moje U, do sprawdzenia:
I (6:20) Makaron pełnoziarnisty z twarogiem, bananem, domowym masłem orzechowym crunchy, powidłami śliwkowymi i cynamonem

II (9:45) Podwójna kanapka z masłem ziołowym, polędwicą drobiową, pomidorem, oliwkami i ogórkiem, 2 kostki mlecznej czekolady

duże kwaśne jabłko, kilka marchewek (13:00)

III (14:30) 2 talerze gęstej grochówki z ziemniakami na wędzonym mięsku, potem jeszcze 2 mandarynki

IV (17:15) Ciepły, orkiszowy waniliowy scone z naturalnym serkiem homo i miodem, kubek inki z mlekiem, gruszka

V (20:00) Sałatka z brokułów i pomidorów, z jogurtowym sosem czosnkowym, fetą i prażonymi płatkami migdałów

Obleci?
Też byłam ciekawa, kiedy znów się tu pojawisz. Jadłospis pyszny, zdrowy i nie ma czasu na głód.
No i jest czekolada Jaka, jaka?
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-10-25 o 16:18
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 16:16   #4413
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

To i swoje wrzucę

I owsianka z 4 łyżek z serkiem wiejskim, jabłkiem, crunchy tropikalnym, orzeszkami ziemnymi i włoskimi
II 4 mniejsze kromki żytniego z salaterką babcinej sałatki jarzynowej, gruszka
III talerz grzybowej suszonymi grzybami (3 chochle)
po jakimś czasie woreczek kaszy gryczanej z warzywami w sosie śmietankowym

IV Mus jabłkowy z cynamonem i orzechami i kilka herbatników
V 3 zapiekane naleśniki ze szpinakiem i fetą


I domowy twarożek kokosowy z orzechami włoskimi, fistaszkami, startą gorzką czekoladą i wiśniami
II 2 spore kromki razowego każda z dwoma plastrami serka naturlanego z Mascarpone (jest przepyszny o wiele lepszy od tych zwykłych ), gotowanym jajkiem na twardo (w sumie dwa spore jajka), ogórkiem zielonym i szczypiorkiem
III talerz zupy jarzynowej z ryżem
kotleciki sojowo-ryżowe z surówką z kiszonej kapusty
IV kilka kawałków babki czekoladowo-cytrynowej kubek mleka sojowego
V sałatka z kaszy kuskuks z warzywami
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-10-25 o 16:18
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 17:04   #4414
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze:
I (5:00): kasza manna (2 łyżki kaszy, łyżka otrębów) posypana cynamonem, z łychą domowego musu jabłkowego, 2 łyżkami jogurtu naturalnego, płatkami migdałów i słonecznikiem + gruszka + kawa zbożowa;
-> (8:00): większa połówka czerwonej papryki do pochrupania
II (9:00): składana kanapka z razowca z plastrem szynki z indyka (taka w galarecie, z warzywami), pomidorem i ogórkiem kiszonym + miseczka mojej standardowej domowej sałatki konserwowej + kawa rozpuszczalna;
III (12:30): jabłko + 1/4 grejpfruta + jogurt naturalny (150 g);
IV: (15:30): 1. talerz zupy jarzynowej (kalafior, marchew, fasolka szparagowa, groszek) / 2. pół woreczka kaszy gryczanej + kostka z dorsza (przyrządzone na parze) + porcja sałatki konserwowej + trochę groszku ze słoika;
V: (19:00): kromka razowca z masłem i żółtym serem + kromka razowca z pomidorem i rzodkiewką + szklanka soku warzywnego (niestety kupny);
-> dzisiaj kładę się później, bo jest mecz, więc pewnie wpadną ok. 21:30 jakieś warzywka.
Ponadto do picia: woda, herbata czarna z miodem i cytryną, herbata jabłko i cynamon, kawa zbożowa.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 18:11   #4415
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

to a dam U

I płatki orkiszowe gotowane na naturalnym mleku sojowym z masłem orzechowym, jabłkiem i jagodami goji, kawa parzona

II świeży sok pomarańczowy 300ml, kapuśniaczek z grzybami (domowy, duży)

III zupa-krem pomidorowo-ciecierzycowa z marchewką do tego grzanki z chleba ziarnistego z czerwoną tapenadą i szynką parmeńską

ricore, pasek lindt pictacjowej

IV zapiekana tortilla z łososiem, kremowym serkiem i pomidorem

do picia ponadto: woda, czarna herbata i pokrzywa

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-10-25 o 18:13
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 18:46   #4416
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez monita01 Pokaż wiadomość
Te kawy to jedna na obudzenie, a druga rzeczywiscie na zabicie glodu, bo zapomnialam wziac posilku do pracy....

Dzis takie R:

sniadanie: owsianka, pol miski mleka 2%, 4 lyzki platow, lyzka rodzynek, lyzka mieszanki: kawalki orzechow wloskich, migdalow i pestek dyni, herbata czarna. dorzuciłabym owoc

tu wpadly dwie kawy z mlekiem, lyzeczka cukru, na pobudzenie

drugie sniadanie: jogurt z ziarnami zboz do picia lub jablko jeżeli już jogurt, to I jabłko, a nie ALBO!

lunch w pracy: kanapka z bulki z ziarnami, pol steka z piersi z indyka grillowanego w ziolach, do chrupania czerwona papryka, zielona herbata z pigwa. kanapka, mam nadzieję, podwójna? tzn. cała bułka?

podwieczorek: jogurt lub jablko, w zaleznosci od tego, co zostanie z 2giego sniadania. za mało i źle, weź twarożek albo serek wiejski i dorzucić do tego warzywa albo orzechy

kolacja w domu na cieplo: filet z indyka jak w kanapce (to zostalo z wczoraj), do tego salatka z pomidorow, ziolka na dobry sen.
Jesz za mało.
Poza tym, skoro już się kłopoczę z ocenę Twoich jadłospisów, to proszę Cię, uwzględnij te rady, bo ja się nie lubię powtarzać, a widzę te samy błędy co poprzednio

Moje R
I owsianka budyniowa z gruszką i garstką suszonej żurawiny
II kanapka podwójna (jakiś ziarnisty chleb na zakwasie) z wędliną drobiową i papryką, jabłko
III 2 naleśniki pełnoziarniste ze szpinakiem, fetą i jakimiś orzechami w Green Wayu
i tu ból brzucha, nie wiem, czemu...
IV kleik z 1,5łyż siemienia lnianego na mleku (nic innego nie dałam rady ze względu na ból żołądka, a siemię muszę pić codziennie w ramach eksperymentu-kuracji )

+ 2 kawy z mlekiem, herbata "grzaniec malinowy" , woda mineralna
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-10-25 o 18:48
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 18:52   #4417
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było... ^^
Moje U, do sprawdzenia:
I (6:20) Makaron pełnoziarnisty z twarogiem, bananem, domowym masłem orzechowym crunchy, powidłami śliwkowymi i cynamonem

II (9:45) Podwójna kanapka z masłem ziołowym, polędwicą drobiową, pomidorem, oliwkami i ogórkiem, 2 kostki mlecznej czekolady

duże kwaśne jabłko, kilka marchewek (13:00)

III (14:30) 2 talerze gęstej grochówki z ziemniakami na wędzonym mięsku, potem jeszcze 2 mandarynki

IV (17:15) Ciepły, orkiszowy waniliowy scone z naturalnym serkiem homo i miodem, kubek inki z mlekiem, gruszka

V (20:00) Sałatka z brokułów i pomidorów, z jogurtowym sosem czosnkowym, fetą i prażonymi płatkami migdałów

Obleci?

tęskniłam
a menu

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To i swoje wrzucę

I owsianka z 4 łyżek z serkiem wiejskim, jabłkiem, crunchy tropikalnym, orzeszkami ziemnymi i włoskimi
II 4 mniejsze kromki żytniego z salaterką babcinej sałatki jarzynowej, gruszka
III talerz grzybowej suszonymi grzybami (3 chochle)
po jakimś czasie woreczek kaszy gryczanej z warzywami w sosie śmietankowym

IV Mus jabłkowy z cynamonem i orzechami i kilka herbatników
V 3 zapiekane naleśniki ze szpinakiem i fetą


I domowy twarożek kokosowy z orzechami włoskimi, fistaszkami, startą gorzką czekoladą i wiśniami
II 2 spore kromki razowego każda z dwoma plastrami serka naturlanego z Mascarpone (jest przepyszny o wiele lepszy od tych zwykłych ), gotowanym jajkiem na twardo (w sumie dwa spore jajka), ogórkiem zielonym i szczypiorkiem
III talerz zupy jarzynowej z ryżem
kotleciki sojowo-ryżowe z surówką z kiszonej kapusty
IV kilka kawałków babki czekoladowo-cytrynowej kubek mleka sojowego
V sałatka z kaszy kuskuks z warzywami
pysznie jak zawsze...
jak robisz ten twarozek?
Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze:
I (5:00): kasza manna (2 łyżki kaszy, łyżka otrębów) posypana cynamonem, z łychą domowego musu jabłkowego, 2 łyżkami jogurtu naturalnego, płatkami migdałów i słonecznikiem + gruszka + kawa zbożowa;
jakos tak malo tej kaszy i jogurtu...
-> (8:00): większa połówka czerwonej papryki do pochrupania
II (9:00): składana kanapka z razowca z plastrem szynki z indyka (taka w galarecie, z warzywami), pomidorem i ogórkiem kiszonym + miseczka mojej standardowej domowej sałatki konserwowej + kawa rozpuszczalna;
tu super
III (12:30): jabłko + 1/4 grejpfruta + jogurt naturalny (150 g);
dorzucilabym tu jakies orzeszki,pestki albo saszetke musli
IV: (15:30): 1. talerz zupy jarzynowej (kalafior, marchew, fasolka szparagowa, groszek) / 2. pół woreczka kaszy gryczanej + kostka z dorsza (przyrządzone na parze) + porcja sałatki konserwowej + trochę groszku ze słoika;
fajnie tylko zasatanawiam sie dlaczego zawsze masz wszystko z pary?nie lubisz grillowanego/smazonego/pieczonego?
V: (19:00): kromka razowca z masłem i żółtym serem + kromka razowca z pomidorem i rzodkiewką + szklanka soku warzywnego (niestety kupny);
fajnie ze 2 kromki
-> dzisiaj kładę się później, bo jest mecz, więc pewnie wpadną ok. 21:30 jakieś warzywka.
Ponadto do picia: woda, herbata czarna z miodem i cytryną, herbata jabłko i cynamon, kawa zbożowa.
a moze przed tv jakies orzechy?owoce suszone?

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
to a dam U

I płatki orkiszowe gotowane na naturalnym mleku sojowym z masłem orzechowym, jabłkiem i jagodami goji, kawa parzona

II świeży sok pomarańczowy 300ml, kapuśniaczek z grzybami (domowy, duży)

III zupa-krem pomidorowo-ciecierzycowa z marchewką do tego grzanki z chleba ziarnistego z czerwoną tapenadą i szynką parmeńską

ricore, pasek lindt pictacjowej

IV zapiekana tortilla z łososiem, kremowym serkiem i pomidorem

do picia ponadto: woda, czarna herbata i pokrzywa
te twoje smaki..
;slina:
moglabys swoj biznes cateringowy otworzyc
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 19:01   #4418
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dance makabre - przy bólach żołądka zrezygnuj z papryki i orzechów
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"

Edytowane przez Delli
Czas edycji: 2012-10-25 o 19:03
Delli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:09   #4419
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość

tęskniłam
a menu


pysznie jak zawsze...
jak robisz ten twarozek?

a moze przed tv jakies orzechy?owoce suszone?



te twoje smaki..
;slina:
moglabys swoj biznes cateringowy otworzyc
Od cioci mam czasami twaróg jej roboty i mieszam go z mlekiem. A jak nie od cioci do kupuje w sklepie i mieszam. Kilka razy robiłam z tego przepisu http://whiteplate.blogspot.com/2007/...owy-twarg.html lub z tego http://kulinarnia.blogspot.com/2010/...wy-twarog.html
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:20   #4420
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

tapetka22 -> kaszy może i mało, ale te 2 łyżki (dość czubate) w zupełności wystarczyły, aby porcja była strasznie gęsta. Tak jakoś mam swoje proporcje, że płatków owsianych 4 łyżki, kaszy jaglanej 3, a manny 2 A jeśli chodzi o potrawy przygotowane na parze to po prostu jest to dla mnie najwygodniejsze. Przychodzę z pracy, biorę parowar i przyrządzam wszystko w jednym czasie. No i co by nie było jest to bardzo zdrowe
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:26   #4421
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Od cioci mam czasami twaróg jej roboty i mieszam go z mlekiem. A jak nie od cioci do kupuje w sklepie i mieszam. Kilka razy robiłam z tego przepisu http://whiteplate.blogspot.com/2007/...owy-twarg.html lub z tego http://kulinarnia.blogspot.com/2010/...wy-twarog.html
myslisz ze z chudego mleka wyjdzie?
Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
tapetka22 -> kaszy może i mało, ale te 2 łyżki (dość czubate) w zupełności wystarczyły, aby porcja była strasznie gęsta. Tak jakoś mam swoje proporcje, że płatków owsianych 4 łyżki, kaszy jaglanej 3, a manny 2 A jeśli chodzi o potrawy przygotowane na parze to po prostu jest to dla mnie najwygodniejsze. Przychodzę z pracy, biorę parowar i przyrządzam wszystko w jednym czasie. No i co by nie było jest to bardzo zdrowe
aaaa...zazdroszcze parowara
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 19:26   #4422
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Dance makabre - przy bólach żołądka zrezygnuj z papryki i orzechów
Po papryce nic mi nie było, zaczął boleć w godzinę-dwie po obiedzie Z orzechów nie miałam możliwości zrezygnować, bo jadłam na mieście, a były nadmienione w menu...
Ogólnie strasznie wrażliwy mam żołądek ostatnio, po wielu potrawach źle się czuję, a alkohol odrzuca całkowicie, nawet w niewielkich ilościach
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:34   #4423
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

To teraz ja, R:

I. Owsianka: 200 g homo naturalnego + 4 łyżki płatków owsianych, garstka migdałów + garstka suszonej żurawiny + 2 duże łychy domowego dżemu jabłkowego i cynamon, kawa bez cukru z mlekiem
II. Kanapka z pełnoziarnistego chleba (podwójna) z wędzonym łososiem i pomidorem
2 lekcje wfu, dosyć męczące
Przekąska: czerwony grejpfrut
słaba kawa z mlekiem
III. Kawałek norweskiego łososia (na oko ze 150 g) zanurzonego w jajku usmażonego na łyżeczce masła + połowa woreczka ryżu basmati + brokuły
1 lvl Ripped in 30
IV. Ok. 150-200 g wędzonego tuńczyka + reszta brokułów z obiadu
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:34   #4424
Sowilo
Zadomowienie
 
Avatar Sowilo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Owsianka była ze zwykłą brzoskwinią- z syropu co prawda, ale odsączona i opłukana (nie przepadam za tym sokiem, a świeżych już nie ma...).

Aha, no chyba, że wracasz codziennie do domu tak późno. Z tymi węglowodanami nie chodzi nawet o porę, ale o to, że po tym posiłku już nie masz raczej okazji tej energii z cukrów zużyć. Wieczorem raczej nie ćwiczysz, a siedzisz, robisz lekcje, odpoczywasz, przemiana materii spada Ale oczywiście w momencie kiedy nie masz możliwości zjeść ich wcześniej taka kolacja jest w porządku. I powinnaś coś jeszcze zjeść koło 20-21, bo przerwa między jedzeniem a snem jest raczej za duża
Hmm.. Nigdy nie pakowałam brzoskwini do owsianki. xd

Z reguły wracam do domu w okolicach 17 godziny (od rana), chyba, że jest to czwartek, kiedy jestem dopiero w okolicach 20. Kolację z węglowodanami jadam o 18 (nie licząc tego czwartku, kiedy kolacja jest bez węglo, a do sałatki w południe mam ekstra kromkę). I codziennie w okolicach 20:30 mam jakiś jogurt/kefir, co akurat w lodówce.

Dzisiejsze:
Pobudka o 8:30, o 9:00 buła z wędlinką i papryką.
12:00 dwie mandarynki i śliwka
15:00 cały pomidor, kawałeczek uduszonego w piekarniku fileta z kurczaka, oliwki, kromeczka razowca
19:30 jajko sadzone na mleku, pomidor, resztka tego samego fileta co do sałatki (zostało tego na trzy kęsy dosłownie), zielona cebulka
20:30 jogurt naturalny domowej roboty + kilka malin
__________________
Catch me, if you want.
Catch me if you can... x3

08.06.2010 ♥ 08.08.2016 ♥ ??.??.????
Sowilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 20:22   #4425
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII



U pod znakiem pierwszego dnia okresu i sporej dawki nauki



Śniadanie 6:00
Owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku z kakao naturalnym; z granatem, pistacjami, zbożowymi chrupkami orzechowo-czekoladowymi, łyżeczką serka homo i syropem z czarnego bzu
II śniadanie 11:00
Jabłko; 3 małe kromki ziarnistego razowca z:
- serem sałatkowym, masłem i miodem wielokwiatowym
- serem kozim czosnkowo-ziołowym, rzodkiewką, pomidorem i sałatą
- serkiem typu włoskiego, rzodkiewką, pomidorem i sałatą
Obiad 15:00
Pierś z kurczaka w przyprawach smażona bez tłuszczu; 60g ryżu basmati; sałatka z kolorowych papryk i czerwonej cebuli
Podwieczorek 18:00
Gruszka; cappuccino marcepanowe
Kolacja 20:30
3 małe kromki ziarnistego razowca z:
- serem camembert, pomidorem, czarnymi oliwkami i sałatą
- szynką, pomidorem i sałatą
- wieprzowym pasztetem z żurawiną, pomidorem i sałatą

Do picia: woda źródlana, kawy: czarna, zbożowa z mlekiem i przyprawą do szarlotki; herbaty: 2x zielona, 2x owocowa, ziołowa




__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 20:29   #4426
Wiolapoprostu
Raczkowanie
 
Avatar Wiolapoprostu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczecin.
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Podoba mi się! Uważaj tylko na te jogurty smakowe... Mnie zawsze przeraża, ile w takiej butelce jest kalorii... A ani się tym człowiek nie naje, ani jakieś wartościowe nie jest... (lepszy jogurt naturalny i wrzucić sobie do tego świeże lub suszone owoce żurawiny). Szczerze, to za te same kalorie wolę drożdżówkę zjeść [/QUOTE]


tak,tu też się z Tobą zgodzę, aczej jem naturalny w takiej formie o jakiej mówisz, ale raz na jakiś czas sobie pozwalam

ojej, nie mów o drożdżówkach, unikam jak ognia a ubóstwiam te z serem
Wiolapoprostu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 20:36   #4427
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Wiolapoprostu Pokaż wiadomość

tak,tu też się z Tobą zgodzę, aczej jem naturalny w takiej formie o jakiej mówisz, ale raz na jakiś czas sobie pozwalam

ojej, nie mów o drożdżówkach, unikam jak ognia a ubóstwiam te z serem
No pewnie, raz na jakiś czas można. Ja ze smakowych pitnych lubię te z dodatkiem błonnika (szczególnie z Lidla aloesowy). Raz na ruski rok kupuję. Ale i tak najbardziej lubię naturalny kefir.
Ja najbardziej kocham drożdżówki z owocami i dużą ilością kruszonki! Kruszonka sprawa pierwszorzędna.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 21:34   #4428
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Sowilo Pokaż wiadomość
Hmm.. Nigdy nie pakowałam brzoskwini do owsianki. xd

Z reguły wracam do domu w okolicach 17 godziny (od rana), chyba, że jest to czwartek, kiedy jestem dopiero w okolicach 20. Kolację z węglowodanami jadam o 18 (nie licząc tego czwartku, kiedy kolacja jest bez węglo, a do sałatki w południe mam ekstra kromkę). I codziennie w okolicach 20:30 mam jakiś jogurt/kefir, co akurat w lodówce.

Dzisiejsze:
Pobudka o 8:30, o 9:00 buła z wędlinką i papryką.
12:00 dwie mandarynki i śliwka
15:00 cały pomidor, kawałeczek uduszonego w piekarniku fileta z kurczaka, oliwki, kromeczka razowca
19:30 jajko sadzone na mleku, pomidor, resztka tego samego fileta co do sałatki (zostało tego na trzy kęsy dosłownie), zielona cebulka
20:30 jogurt naturalny domowej roboty + kilka malin
strasznie ubogo..
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość


U pod znakiem pierwszego dnia okresu i sporej dawki nauki



Śniadanie 6:00
Owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku z kakao naturalnym; z granatem, pistacjami, zbożowymi chrupkami orzechowo-czekoladowymi, łyżeczką serka homo i syropem z czarnego bzu
alez smakowicie
II śniadanie 11:00
Jabłko; 3 małe kromki ziarnistego razowca z:
- serem sałatkowym, masłem i miodem wielokwiatowym
- serem kozim czosnkowo-ziołowym, rzodkiewką, pomidorem i sałatą
- serkiem typu włoskiego, rzodkiewką, pomidorem i sałatą
fajnie i różnorodnie
Obiad 15:00
Pierś z kurczaka w przyprawach smażona bez tłuszczu; 60g ryżu basmati; sałatka z kolorowych papryk i czerwonej cebuli
brakuje mi jakiejs oliwy ,ogolnie nnkt
Podwieczorek 18:00
Gruszka; cappuccino marcepanowe
przydalaby sie drozdzowka z kruszonką
Kolacja 20:30
3 małe kromki ziarnistego razowca z:
- serem camembert, pomidorem, czarnymi oliwkami i sałatą
- szynką, pomidorem i sałatą
- wieprzowym pasztetem z żurawiną, pomidorem i sałatą

Do picia: woda źródlana, kawy: czarna, zbożowa z mlekiem i przyprawą do szarlotki; herbaty: 2x zielona, 2x owocowa, ziołowa




bardzo fajnie
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 21:52   #4429
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

tapetka22, dzięki za ocenę. Haha, drożdżówka byłaby już rozpustą. Chociaż przydałaby mi się nagroda, bo w końcu zaczęłam pisać pracę inżynierską .
Też tak myślałam o tym obiadku, ale już jutro nadrobię, bo będą placuszki na oleju, i pstrąg.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 22:57   #4430
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
tapetka22, dzięki za ocenę. Haha, drożdżówka byłaby już rozpustą. Chociaż przydałaby mi się nagroda, bo w końcu zaczęłam pisać pracę inżynierską .
Też tak myślałam o tym obiadku, ale już jutro nadrobię, bo będą placuszki na oleju, i pstrąg.
odrobina rozpusty nie zaszkodzi
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 07:37   #4431
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
myslisz ze z chudego mleka wyjdzie?


aaaa...zazdroszcze parowara
Oj nie wiem, ale nie wydaje mi się. Ciocia robi z mleka od krowy a wiesz, że ono jest tłuste.... Jak chcesz to mozesz spróbować ale jak już to z 2%/. I z UHT-ego też nie wyjdzie. To musi być dobre mleko...... Zresztą temu 3,2 % to i tak wiele brakuje od takiego prosto od krowy a taki domowy twaróg to niebo w gębie

ale jak chcesz to mozesz spróbować z maślanki
http://www.mojewypieki.com/przepis/domowy-twarog
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-10-26 o 07:57
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 08:16   #4432
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Oj nie wiem, ale nie wydaje mi się. Ciocia robi z mleka od krowy a wiesz, że ono jest tłuste.... Jak chcesz to mozesz spróbować ale jak już to z 2%/. I z UHT-ego też nie wyjdzie. To musi być dobre mleko...... Zresztą temu 3,2 % to i tak wiele brakuje od takiego prosto od krowy a taki domowy twaróg to niebo w gębie

ale jak chcesz to mozesz spróbować z maślanki
http://www.mojewypieki.com/przepis/domowy-twarog
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 09:10   #4433
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
odrobina rozpusty nie zaszkodzi
Wystarczająco dużo rozpusty mam podczas weekendów z TŻ jak degustujemy czekolady . Zresztą podczas tygodnia też sobie nie odmawiam jedzenia i nie jem mikro-porcji
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 09:31   #4434
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 10:17   #4435
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:
Ś: 1 bułka podłużna wieloziarnista: obie połówki z twarożkiem domowym: jedna połówka na to ser gouda light; druga połówka dżem truskawkowy słodzony fruktozą; 1 banan; kawa parzona z mlekiem
II Ś: 1 jogurt naturalny; 1 brzoskwinia
O: ryż brązowy z natką pietruszki; brokuły gotowane; pierś z kurczaka gotowana posypana łyżką słonecznika
2 h orbitrek
45 min rowerek stacjonarny
K: 1 kawałek dużego owalnego chleba razowego z wędliną drobiową i mozzarellą; 1 twarożek lekki;1 pomidor duży posypany czarnymi oliwkami; 1 ogórek kiszony; 1 mała mandarynka; 1 marchewka surowa
basen
22.30 sen ( bo pobudka o 4.55 jutro )
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 13:35   #4436
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:
wstałam o 10 30
11 racuchy z jabłkiem (4 łyżki płatków owsianych, 1.5 łyżki otrębów owsianych, 1 łyzka siemienia, 1 jajo, pół szklanki kefiru) posypane I łyżką zmielonego brązowego cukru
12 50 godzina biegu
14 jabłko, banan, kefir łyżka cukru brązowego
17 pierś z kurczaka w sosie sojowym duszona z marchewką, cebulą i papryką czerwoną podana z kaszą jęczmienna
20 sałatka z rukoli, cebuli, suszonych pomidorów w oleju słonecznikowym, piersią i 1 jajkiem w koszulce (możliwe, że zjem pół bułki pełnoziarnistej)

Jak jest?
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 14:44   #4437
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ziggy_Stardust Pokaż wiadomość
To teraz ja, R:

I. Owsianka: 200 g homo naturalnego + 4 łyżki płatków owsianych, garstka migdałów + garstka suszonej żurawiny + 2 duże łychy domowego dżemu jabłkowego i cynamon, kawa bez cukru z mlekiem sporo dżemu, może zastąp musem jabłkowym? smak podobny, a o ile mniej słodzony...
II. Kanapka z pełnoziarnistego chleba (podwójna) z wędzonym łososiem i pomidorem
2 lekcje wfu, dosyć męczące
Przekąska: czerwony grejpfrut
słaba kawa z mlekiem
III. Kawałek norweskiego łososia (na oko ze 150 g) zanurzonego w jajku usmażonego na łyżeczce masła + połowa woreczka ryżu basmati + brokuły
1 lvl Ripped in 30
IV. Ok. 150-200 g wędzonego tuńczyka + reszta brokułów z obiadu
Sporo ryb- samo zdrowie, ale ja jednak ograniczyłabym się do 1 porcji dziennie. Dorzuciłabym poza tym innych warzyw (dla urozmaicenia) i... ten dżem...

Cytat:
Napisane przez Sowilo Pokaż wiadomość
Hmm.. Nigdy nie pakowałam brzoskwini do owsianki. xd to spróbuj, bo jest pyyycha, zwłaszcza z kokosem

Z reguły wracam do domu w okolicach 17 godziny (od rana), chyba, że jest to czwartek, kiedy jestem dopiero w okolicach 20. Kolację z węglowodanami jadam o 18 (nie licząc tego czwartku, kiedy kolacja jest bez węglo, a do sałatki w południe mam ekstra kromkę). I codziennie w okolicach 20:30 mam jakiś jogurt/kefir, co akurat w lodówce.

Dzisiejsze:
Pobudka o 8:30, o 9:00 buła z wędlinką i papryką. razowa/grahamka, mam nadzieję
12:00 dwie mandarynki i śliwka za mało, dorzuć serek wiejski albo coś takiego
15:00 cały pomidor, kawałeczek uduszonego w piekarniku fileta z kurczaka, oliwki, kromeczka razowca filet powinien być cały, warzyw więcej
19:30 jajko sadzone na mleku, pomidor, resztka tego samego fileta co do sałatki (zostało tego na trzy kęsy dosłownie), zielona cebulka jak się sadzi jajka na mleku? i znowu pomidor, urozmaicaj trochę te posiłki, dodaj inne warzywa
20:30 jogurt naturalny domowej roboty + kilka malin
Mała przerwa między dwoma ostatnimi posiłkami, lepiej by było żebyś zjadła jakiś podwieczorek koło 18 a potem kolację (te jajka i warzywa) koło 20-21.

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
R:
wstałam o 10 30
11 racuchy z jabłkiem (4 łyżki płatków owsianych, 1.5 łyżki otrębów owsianych, 1 łyzka siemienia, 1 jajo, pół szklanki kefiru) posypane I łyżką zmielonego brązowego cukru
12 50 godzina biegu
14 jabłko, banan, kefir łyżka cukru brązowego
17 pierś z kurczaka w sosie sojowym duszona z marchewką, cebulą i papryką czerwoną podana z kaszą jęczmienna
20 sałatka z rukoli, cebuli, suszonych pomidorów w oleju słonecznikowym, piersią i 1 jajkiem w koszulce (możliwe, że zjem pół bułki pełnoziarnistej)

Jak jest?
Używasz sporo cukru... 2 łyżeczki na kefir to dla mnie sporo, ale ja odzwyczaiłam się od smaku słodkiego od kiedy nie słodzę herbaty ani kawy Może warto spróbować?
Poza tym bardzo ładnie
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 15:10   #4438
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Sporo ryb- samo zdrowie, ale ja jednak ograniczyłabym się do 1 porcji dziennie. Dorzuciłabym poza tym innych warzyw (dla urozmaicenia) i... ten dżem...



Mała przerwa między dwoma ostatnimi posiłkami, lepiej by było żebyś zjadła jakiś podwieczorek koło 18 a potem kolację (te jajka i warzywa) koło 20-21.



Używasz sporo cukru... 2 łyżeczki na kefir to dla mnie sporo, ale ja odzwyczaiłam się od smaku słodkiego od kiedy nie słodzę herbaty ani kawy Może warto spróbować?
Poza tym bardzo ładnie
Bez słodyczy mogę żyć, ale słodzić muszę Chciałabym się odzwyczaić, ale po prostu mi to nie smakuje.

Dziękuje za ocenę
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 16:08   #4439
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
Bez słodyczy mogę żyć, ale słodzić muszę Chciałabym się odzwyczaić, ale po prostu mi to nie smakuje.

Dziękuje za ocenę
Rozumiem, ja odzwyczajałam się małymi kroczkami (na początku z 2 łyżeczek cukru zeszłam do 1,5, potem do 1, pół, i do zera ). Ostatnio dostałam herbatę posłodzoną 2 łyżeczkami i po prostu nie byłam w stanie wypić- po prostu mi nie smakowała! Organizm się odzwyczaja, uwierz Początkowo faktycznie wszystko wydaje się gorzkie i niedosłodzone, ale stopniowo smak się zmienia.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 16:31   #4440
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Rozumiem, ja odzwyczajałam się małymi kroczkami (na początku z 2 łyżeczek cukru zeszłam do 1,5, potem do 1, pół, i do zera ). Ostatnio dostałam herbatę posłodzoną 2 łyżeczkami i po prostu nie byłam w stanie wypić- po prostu mi nie smakowała! Organizm się odzwyczaja, uwierz Początkowo faktycznie wszystko wydaje się gorzkie i niedosłodzone, ale stopniowo smak się zmienia.
Słyszałam o takim sposobie, spróbuję
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.