Jak ja mam iść do pracy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-12, 17:16   #91
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Jeśli będziesz umiała uzasadnić taką przerwę, wskazać na rzeczy, jakie robiłaś, popisać się znajomością języka obcego itp to nie jest to az taki problem.
Pracodawcy są różni, wiele zależy od tego, czy dostaniesz w ogóle szansę na to, by Ci takie pytanie zadano.
Może nie, że trzeba wiecznie pracować, ale jakbym miała do wyboru osobę, która ma pustą przerwę, a osobę, która np była w tym czasie na jakimś programie wymiany europejskiej to bym wybrała tą drugą.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 17:34   #92
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Eee, chyba trochę niepoważna jesteś. A jak ty byś zareagowała, gdyby przyszła do Ciebie osoba i zapytana o to, czemu nie pracowała, powiedziała "bo póki nie musiałam, to mi się nie chciało, wolałam robić inne rzeczy, no ale teraz mnie trochę przycisnęło i oto jestem" bo to usłyszy pracodawca.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 19:16   #93
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Eee, chyba trochę niepoważna jesteś. A jak ty byś zareagowała, gdyby przyszła do Ciebie osoba i zapytana o to, czemu nie pracowała, powiedziała "bo póki nie musiałam, to mi się nie chciało, wolałam robić inne rzeczy, no ale teraz mnie trochę przycisnęło i oto jestem" bo to usłyszy pracodawca.
i to jest absolutnie normalne, że kiedy człowiek nie musi pracować, to nie pracuje, a się spełnia
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 19:29   #94
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
i to jest absolutnie normalne, że kiedy człowiek nie musi pracować, to nie pracuje, a się spełnia
Jasne, i że się rozwija w kierunku, który go pasjonuje, a później chce w życiu robić to, co kocha, żeby żadnego dnia nie przepracować


...i właśnie dlatego pracodawcy zabijają się o magistrów filozofii, którzy szukają swojej pierwszej pracy w wieku 30 lat, bo wcześniej żyli na garnuszku rodziców i nie kiwnęli palcem.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 22:26   #95
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Autorko, a może za badzo użalasz się nad sobą i biegasz po lekarzach. Rozumiem że masz poważne problemy zdrowotne, ale odnośnie diety, nie trzeba iść od razu do dietetyka żeby coś poprawić w tej kwestii (pisałaś że dietę masz tragiczną). Jeżeli działania na własną rękę nie satysfakcjonowałyby Ciebie to wtedy dopiero mogłabyś się udać do specjalisty. Nie dziwię się że Cię do przerasta, jeżeli tylu lekarzy odwiedzasz. Może dałoby się ustalić jakieś priorytety i zająć się najpierw tymi najważniejszymi kwestiami zdrowotnymi?
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 12:24   #96
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Po prostu nie chcesz iść do pracy. Przeraża Cię sama myśl o niej. Jesteś mocno poranioną osobą, która uwierzyła w to, że tego nie udźwignie. Szukałabym terapii psychodynamicznej na Twoim miejscu. I pracy, np. na pół etatu. Zresztą dziewczyny już Ci świetnie poradziły.

Problem polega na tym, że Ty nie chcesz być "zwyczajna", żyć "normalnie". Sama napisałaś, że nie widzisz powodu, żeby każdy musiał chodzić do pracy i żyć przeciętnie (być może coś przekręciłam). Rozumiem Cię, bo miałam tak samo (pochodzę z totalnej patologii). Przeszło, gdy zaczełąm nad sobą pracować, ale tak konkretnie. Obecnie wstaję do pracy o 4.30, a jeżdżę na 7.00. Da się.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 14:18   #97
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Autorko, zgadzam się z tym, że pójście do pracy na pewno pomoże w niektórych dolegliwościach, bo zdobędziesz pewności siebie trochę niezależnie od charakteru pracy.

Nie musisz od razu lecieć do pracy z klientem, ale na początek coś prostego - sprzątanie na przykład.

Nie wiem czy czegoś nie pomyliłam, ale chyba pisałaś, że rodzina Ci sugeruje, że do zdalnej pracy się nie nadajesz? Leżę, naprawdę. Nie słuchaj ich. Mam za to parę pytań: czy w dzieciństwie rodzice Cię wyręczali we wszystkim, nie pozwalali na popełnianie błędów? Dawali Ci do zrozumienia słowami i czynami, że sobie nie poradzisz, że jesteś niewydarzona? Porównywali Cię z innymi dziećmi? Krytykowali za byle pierdołę, którą wg nich źle zrobiłaś? Zastanów się nad tymi pytaniami.

Już doczytałam, że rodzina Ci gada, że do pracy 8-godzinnej się nie nadajesz. Nosz ja p*******... Jak można tak własne dziecko krzywdzić, ja się pytam? Musisz uwolnić się od ich opinii. Po prostu musisz. Po pierwsze - wolność emocjonalna i intelektualna. Reszta przyjdzie wraz z tym. Uwierz z siebie.

Edytowane przez xenon88
Czas edycji: 2016-02-13 o 14:25
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-14, 10:51   #98
ddas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 306
Dot.: Jak ja mam iść do pracy?

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
O, a gdzie takie cuda dają? Chętnie się przeniosę
Np.u mnie, ale to w budżetówce. Urlopy na żądanie, chorobowe, wszystko, co przewidziane w kodeksie pracy.
ddas jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-14 11:51:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.