studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-29, 10:14   #1
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37

studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?


studia to dla mnie nowość . (niestacj.) i co jest ważniejsze inauguracja roku akademickiego czy wydziałowa ?
na 1 nie chce mi sie iść bo pewnie będą wykłady a ja i tak musze dojechać , dlatego planuje nie isc (nie lubie tłumów i duchoty). Co o tym myślicie ?
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:18   #2
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: studia - rozpoczęcie

Też zaczynam studia niestacjonarne, w sobote inauguracja roku akademickiego, trzeci punkt programu to rozdanie indeksów itd a potem jakaś promocja, wykład, nie wiem czy mam zmyć się od razu po tych indeksach czy zostać do końca :/ tym bardziej, że będę tam zupełnie sama i chyba nie będzie mi się chciało tak siedzieć chociaż z drugiej strony boję się, że coś przegapie ważnego
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:36   #3
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez Cassie_96 Pokaż wiadomość
będę tam zupełnie sama i chyba nie będzie mi się chciało tak siedzieć chociaż z drugiej strony boję się, że coś przegapie ważnego

witaj w klubie ...nareszcie jakaś odp. dzięki

tyle że ja już przegapiłam zjazd i nie wiem czy to byo coś ważnego przez 3 dni
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran

Edytowane przez blond_ja
Czas edycji: 2015-09-29 o 16:46 Powód: zjazdy trzydniowe
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:45   #4
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez blond_ja Pokaż wiadomość
witaj w klubie ...nareszcie jakaś odp. dzięki

tyle że ja już przegapiłam zjazd i nie wiem czy to byo coś ważnego przez 3 dni
Bylo, bo na samym poczatku ustala sie formy zaliczen, wymogi etc.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:57   #5
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: studia - rozpoczęcie

Myślę, że nie jesteś jedyną osobą, która się nie pojawiła na tym zjeździe. A jak się dowiedziałaś o nim? ze strony internetowej uczelni? nie pisało tam o co ten zjazd? Bo w sumie z tego co słysze to co uczelnia to inaczej, może to nie było coś super ważnego czego się nie dowiesz potem
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:11   #6
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez Cassie_96 Pokaż wiadomość
Myślę, że nie jesteś jedyną osobą, która się nie pojawiła na tym zjeździe. A jak się dowiedziałaś o nim? ze strony internetowej uczelni? nie pisało tam o co ten zjazd? Bo w sumie z tego co słysze to co uczelnia to inaczej, może to nie było coś super ważnego czego się nie dowiesz potem

te info było na stronie szkoły dla nowoprzyjętych jescze przed inauguracją jakąkolwiek więc .....nie wiem ..załamka
terminy były podane a godziny to tam nie widać i na jaki temat też nie mam pojęcia

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Bylo, bo na samym poczatku ustala sie formy zaliczen, wymogi etc.

serio ??ale chodzisz na studia gdzie ??

ale skoro będą jeszcze inne zjazdy to może nic straconego trudno
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 16:03   #7
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: studia - rozpoczęcie

W Krakowie, ale ustalanie takich rzeczy to stala praktyka wszystkich uczelni w polsce.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 17:36   #8
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: studia - rozpoczęcie

Ja tam nie miałam żadnego zjazdu przed inauguracją (dzwoniłam na uczelnię i pytałam) więc to chyba nie praktyka wszystkich uczelni, chociaż ja idę na prywatną to może jest jakoś inaczej.
Myślę, że nie masz sie aż tak czym przejmować, będziesz miała normalnie zajęcia itd, wszystko się wyjaśni a jak czegoś nie będziesz wiedziała to dopytasz w dziekanacie czy innych studentów, może się znjadą jacyś "kontaktowi"
Mnie na samą myśl o studiach aż ściska ze strachu, ale ja zawsze przesadzam i zakładam najgorszy scenariusz

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

blond_ja a nie mogłabyś np. zadzwonić do dziekanatu swojego wydziału i spytać? Powiedziałabyś, że nie byłaś na pierwszym zjeździe bo coś tam i czy to będzie miało jakieś konswkwencje, czy coś ważnego przegapiłaś itd. Jak zadzwonisz - będziesz anonimowa. I nawet jeśli trafi Ci się jakiś niemiły rozmówca to trudno, ale będziesz wiedziała. Ja do swojej uczelni dzwoniłam i pisałam maile z jakimiś pytaniami bo nie miałam pojęcia co i jak a nie miałam możliwości jechać zapytać. Dowiesz się u źródła i będziesz miała spokojną głowę
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 09:19   #9
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez Cassie_96 Pokaż wiadomość

Mnie na samą myśl o studiach aż ściska ze strachu, ale ja zawsze przesadzam i zakładam najgorszy scenariusz

mam to samo
---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------
. Ja do swojej uczelni dzwoniłam i pisałam maile z jakimiś pytaniami bo nie miałam pojęcia co i jak a nie miałam możliwości jechać zapytać. Dowiesz się u źródła i będziesz miała spokojną głowę
gdyby to byl 1 dzien zjazdu ....

pisałam maila nie jednego ale ktos odpisal ale malo konkretnie ,a nikt tam nie odbiera . P.s daj znać jak bylo u ciebie na inauguracji (bo ja sie tam nie wybrałam) ,dzieki za pocieszenie
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran

Edytowane przez blond_ja
Czas edycji: 2015-09-30 o 09:20
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 10:27   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: studia - rozpoczęcie

Na żadnej z tych inauguracji nie będzie czy nie było wykładów. Inauguracja to coś takiego jak rozpoczęcie roku w szkole, dyrektor wita wszystkich po wakacjach i tyle, nic konkretnego. Mało który student na to chodzi, ponieważ na inaugurację przychodzą głównie pracownicy uczelni, nie studenci.

Pojedź na następny zjazd, poznaj ludzi ze swojego kierunku, spisz ich numery telefonów, aby mieć później kogo pytać o coś czego nie wiesz. Albo może spróbuj odnaleźć swoją grupę na FB? Pewnie już ktoś ją założył. Możesz też przejść się do dziekanatu, aby dowiedzieć się czy coś straciłaś nie przychodząc na inaugurację czy zjazd.

Zjazdy na studiach zaocznych w całej Polsce wyglądają podobnie, więc nie ma znaczenia o jakiej uczelni ktoś pisze. Podczas zjazdów odbywają się wykłady i ćwiczenia, a na pierwszym zjeździe jest trochę spraw organizacyjnych, np. prowadzący mówi ile będziecie mieć zaliczeń (sprawdzianów, kartkówek), co będziecie robić na następnych zajęciach. Później zaczynają się normalne wykłady - siedzisz i słuchasz prowadzącego.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 11:40   #11
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia - rozpoczęcie

dzięki za otuche ,dopytam sie w dziekanacie przy najbiższej okazji

a ty studiujesz??

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ---------


---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Na żadnej z tych inauguracji nie będzie czy nie było wykładów. Inauguracja to coś takiego jak rozpoczęcie roku w szkole, dyrektor wita wszystkich po wakacjach i tyle, nic konkretnego. Mało który student na to chodzi, ponieważ na inaugurację przychodzą głównie pracownicy uczelni, nie studenci.

Pojedź na następny zjazd, poznaj ludzi ze swojego kierunku, spisz ich numery telefonów, aby mieć później kogo pytać o coś czego nie wiesz. Albo może spróbuj odnaleźć swoją grupę na FB? Pewnie już ktoś ją założył. Możesz też przejść się do dziekanatu, aby dowiedzieć się czy coś straciłaś nie przychodząc na inaugurację czy zjazd.

Zjazdy na studiach zaocznych w całej Polsce wyglądają podobnie, więc nie ma znaczenia o jakiej uczelni ktoś pisze. Podczas zjazdów odbywają się wykłady i ćwiczenia, a na pierwszym zjeździe jest trochę spraw organizacyjnych, np. prowadzący mówi ile będziecie mieć zaliczeń (sprawdzianów, kartkówek), co będziecie robić na następnych zajęciach. Później zaczynają się normalne wykłady - siedzisz i słuchasz prowadzącego.

Pojedź na następny zjazd, poznaj ludzi ze swojego kierunku, - dopiero w listopadzie . A ja ominęłam 3 dniowe ( tylko szkoda że godziny nie podają )
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 11:50   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez blond_ja Pokaż wiadomość
Pojedź na następny zjazd, poznaj ludzi ze swojego kierunku, - dopiero w listopadzie . A ja ominęłam 3 dniowe ( tylko szkoda że godziny nie podają )
No ominęłaś, już całe forum o tym wie, powtarzasz to ciągle. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
Zjazdy najczęściej trwają 2 lub 3 dni. Godziny na pewno będą podane na krótko przed następnym zjazdem.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-09-30 o 11:51
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 16:26   #13
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez blond_ja Pokaż wiadomość
gdyby to byl 1 dzien zjazdu ....

pisałam maila nie jednego ale ktos odpisal ale malo konkretnie ,a nikt tam nie odbiera . P.s daj znać jak bylo u ciebie na inauguracji (bo ja sie tam nie wybrałam) ,dzieki za pocieszenie

Nie martw się, nie będzie tak źle W sumie jakoś dziwnie, że masz kolejny zjazd dopiero w listopadzie, ja słyszałam, że zjazdy na niestacjonarnych są co 2 tygodnie w weekendy i ja tak też mam. I dziwne, że Ci godziny nie podali. A w zasadzie dlaczego nie pojechałaś na tamten zjazd? Z powodu nie podania tych godzin?
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 17:15   #14
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez Cassie_96 Pokaż wiadomość
. A w zasadzie dlaczego nie pojechałaś na tamten zjazd? Z powodu nie podania tych godzin?
niie po prostu przeoczylam

bo ni e zajrzalam na strone szkoly ech............. *zjazdy


bład jest w pazdz ale pod koniec tylko pod planem zajec sa jakos tak pomieszane daty ze nie zauwazylam .........

wlasnie nie ma godzin ...ale plan lekcji jest ..sama nie wiem
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 17:16   #15
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

Piszesz tak nie skladnie, ze nic juz z tego nie rozumiem
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 17:25   #16
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

po prostu nastepny zjazd jest jednak w paźdz ale tak napisali te daty(pod planem zajec ) chaotycznie że niedawno zauważyłam

nie ma godzin podanych do zjazdow .....;/
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 17:26   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez blond_ja Pokaż wiadomość
niie po prostu przeoczylam

bo ni e zajrzalam na strone szkoly ech............. *zjazdy


bład jest w pazdz ale pod koniec tylko pod planem zajec sa jakos tak pomieszane daty ze nie zauwazylam .........

wlasnie nie ma godzin ...ale plan lekcji jest ..sama nie wiem
Nie załamuj mnie... Też trudno mi było zrozumieć to co piszesz, dlatego weszłam na stronę SGGW i pobrałam plan zajęć dla zaocznych studentów pedagogiki. Następny zjazd masz nie pod koniec października, a na początku, 9 października!

A godziny masz jak byk podane w pierwszym wierszu planu... W piątek zaczynasz o 18:00, w soboty i niedziele zajęcia masz od 8:00.

Ty umiesz czytać?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 19:00   #18
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia - rozpoczęcie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Następny zjazd masz nie pod koniec października, a na początku, 9 października!

coooo


A godziny masz jak byk podane w pierwszym wierszu planu... W piątek zaczynasz o 18:00, w soboty i niedziele zajęcia masz od 8:00.

Ty umiesz czytać?

umiem ....dzięki za info
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 19:12   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

No daty zjazdów są dla mnie bardzo czytelne. Podany jest pierwszy i ostatni dzień oraz miesiąc. I tak oto masz zjazd 9-11.10 czyli od 9 do 11 października.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gr 10.jpg (19,2 KB, 33 załadowań)
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-01, 09:04   #20
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
No daty zjazdów są dla mnie bardzo czytelne. Podany jest pierwszy i ostatni dzień oraz miesiąc. I tak oto masz zjazd 9-11.10 czyli od 9 do 11 października.
dzięki że tak sie tym przejmujesz
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 09:24   #21
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

Cytat:
Napisane przez blond_ja Pokaż wiadomość
dzięki że tak sie tym przejmujesz
Bo trochę zaśmieciłaś forum pytając 5 razy o to samo
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 17:58   #22
blond_ja
Raczkowanie
 
Avatar blond_ja
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 37
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

ok ok .... ale nie musicie mi o d razu zamykać moich wątków ,niedawno założyłam konkto ...troche zrozumienia pogubic sie tu mozna
__________________
blond_ja



,,Nikt nie odpowiada za to, czym jest, nie może też odmienić własnej natury. To jasne jak słońce, wszyscy to wiedzą. Dlaczego zatem kadzić czy oczerniać?
''Emil Cioran
blond_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 18:03   #23
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

Cytat:
Napisane przez blond_ja Pokaż wiadomość
ok ok .... ale nie musicie mi o d razu zamykać moich wątków ,niedawno założyłam konkto ...troche zrozumienia pogubic sie tu mozna
A co jest trudnego w tym, żeby zrozumieć, że posty o podobnej tematyce piszemy w tym samym wątku, a nie zakładamy nowy? Pogubić to się można w ilości Twoich tematów. Zamykanie zdublowanych wątków to powszechna praktyka.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 14:43   #24
Karol29x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

Jak dla mnie studiowanie xxx dzienne to strata czasu. Lepiej studiować zaocznie i nabierać doświadczennia w praktyce.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-10-10 o 15:02
Karol29x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 19:16   #25
Guerra1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 6
Dot.: studia zaoczne - jak wygląda rozpoczęcie, zjazdy?

Hej. Też studiuję zaocznie, bardzo dużo kilometrów dojeżdżam niestety. Moje studia wyglądają tak, że co 2 tyg mamy zjazdy, lub teraz , gdy jest wirus- wszystko odbywa się w internecie co 2 tygodnie. Ogólnie drugi raz bym się nie zdecydowała na zaoczne, ale z drugiej strony to szansa rozwijania pasji i zainteresowań, oraz szansa na lepszą pracę.
Guerra1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-09 20:16:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.