Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada . - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-30, 00:01   #61
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Fajni, atrakcyjni i pewni siebie ludzie każdej płci mają wianuszek adoratorów.
Nieprawda. Ja nie mam, a jestem fajna, atrakcyjna i pewna siebie
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gorzej.


A co jeśli na przykład facet stawia na pierwszych randkach, ale potem w trakcie trwania związku zmienia płeć?


Czy wtedy należy się wtórne rozpatrzenie poniesionych kosztów na podstawie paragonów i trans-kobieta może się teraz domagać zwrotu nakładu poniesionych kosztów, jeśli okaże się ładniejsza i ma więcej adoratorów?


Czy sprawa się przedawnia? Jeśli tak, to po ilu latach?
Sprawa się przedawnia po od 2 do 4 randek, chyba że jesteś ładna (a co za tym idzie, masz adoratorów), to wtedy można liczyć po jednej dodatkowej randce na adoratora. Inwestycja jest bezzwrotna, więc późniejsza zmiana płci nie ratuje
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 03:21   #62
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez dominika152 Pokaż wiadomość
Generalnie zasady dobrego zachowania mówią, że kto zaprasza ten stawia, a przez pierwszych kilka randek to facet z reguły zaprasza. Facet musi się postarać o kobietę, którą ma wielu adoratorów i wybór i ją przekonać do siebie, zaimponować swoim zaangażowaniem, które przejawia się organizowaniem ciekawych spotkań.
Dziwnie to brzmi. Co to jest? Animal Planet?

Cytat:
Gdybym miała stawiać na spotkaniach z każdym obcym facetem, który chce mnie poznać to bym zbankrutowała, a nie zarabiam kiepsko. Nie widzę przeszkód, aby rozliczać się 50/50 albo na zasadzie raz jak raz ty po pierwszych kilku spotkaniach z facetem, z którym budujemy relacje i się sobie podobamy. U mnie to zazwyczaj 4 lub 5 spotkanie.
A mężczyzna nie zbankrutuje?

Cytat:
Napisane przez dominika152 Pokaż wiadomość
Aha czyli rozumiem, że jak facet traktuje spotkania byle jak, nie stara się, nie inwestuje w znajomość i generalnie ma olewcze podejście do poznawania się, to i tak mam się z nim spotykać, bo tak stwierdziła komisja do spraw związków na wizażu?

Co w tym dziwnego, że wole się spotykać z facetem, który od początku się stara niż takim, co chciałby seksu albo jakiejś relacji bez wysiłku, tak najlepiej aby to kobieta tylko się starała i facet był bierny. Co ja czytam.
Dyskusja toczy się na temat sponsoringu (?), a nie olewania i nie starania się

Cytat:
Napisane przez dominika152 Pokaż wiadomość
Przecież to normalne, że przez pierwsze spotkań to facet musi się postarać, a dopiero po kilku spotkaniach kobieta zaczyna przejmować inicjatywę i sama proponować. To się nazywa rewanżowanie - facet inicjuje, potem kobieta i tak na zmianę.
Normalne? A kto tak powiedział? Wiele lat temu może tak było, ale kiedyś nie było równouprawnienia. Dlaczego koniecznie facet musi się starać, a nie obie strony?

Cytat:
Ale ktoś musi najpierw zakręcić karuzelą prawda? Inaczej skąd mam wiedzieć, że podobam się danemu facetowi skoro nie proponuje, nie zaprasza, nie organizuje tylko pozostaje bierny? Przecież to zaangażowanie najbardziej pokazuje ile dla kogoś się znaczy.
Nie proponuje bo może jest nieśmiały albo nie wie jak zaprosić na spotkanie. Widzisz, że się facet czai, ale ty nic nie zrobisz, bo przecież mężczyzna musi wykazać się inicjatywą? Może liczy na to, że ty gdzieś go zaprosisz. To nic, że ci się podoba, dalej cierpliwie czekasz, aż on zagada? W takiej sytuacji możecie kręcić się wokół siebie przez dłuższy czas, bo według ciebie kobieta na początku jest bierna i podziwia starania mężczyzny, a dopiero po 5 spotkaniu role się zamieniają.

Cytat:
No chyba że wizażanki same wychodzą przed szereg i od początku to one zapraszają na pierwsze randki, organizują, stawiają, a facet tylko biernie przyjmuje propozycję. Szczerze bardzo w to wątpie.
Co tu jest napisane? Stawiasz znak równości pomiędzy inicjatywą kobiety, a biernością mężczyzny? Śmierdzi mi jakimś paskudnym stereotypem.

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Mam zasadnicze pytanie.

Ktora z was ma wielu adoratorów i to na tyle zeby musieli sie bic o wasza uwage xdddddddf

Ja zyje na Ziemii 2.0 chyba
Przegrałam życie. Faceci nigdy nie ustawiali się do mnie w kolejce i nie walczyli ze sobą o moją uwagę. Jestem w szoku, co ja teraz mam ze sobą zrobić

Chyba dominika nie może odpędzić się od adoratorów, skoro tak pisze o tłumach mężczyzn biegających za kobietami 😂

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_z_sasiedztwa Pokaż wiadomość
Mi to by było najzwyczajniej na świecie głupio tak przez ponad 10 spotkań jeść, pić i bawić się na czyjś koszt. Ale w sumie znam wiele dziewczyn, którym się wydaje, że są księżniczkami i facet ma za nie płacić. 🤷☠♀️
Mi też byłoby głupio. Jakby facet płacił (pomimo mojego stanowczego sprzeciwu) za wszystkie spotkania, poczułabym się jak utrzymanka. Albo dzielimy się po połowie albo płacimy na zmianę co spotkanie. Jak nie rozumie, że może mnie swoją "hojnością" urazić, to się żegnamy.

Cytat:
Napisane przez Pawellllll Pokaż wiadomość
O finansach rozmawialiśmy ale żadna z stron nie zapytała kto ile zarabia bo uważam , że za szybko na takie tematy . Każdy z nas wie gdzie pracuje i na czym stoi .
10 spotkanie to za szybko na rozmowę o finansach?

Edytowane przez Frozen_Rose
Czas edycji: 2020-10-30 o 03:39
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 08:17   #63
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez Pawellllll Pokaż wiadomość
Hejo ! nie sądziłem , że będzie tutaj aż tyle odpowiedzi i zrobi się taka dyskusja i widzę , że kilka osób najechało na mnie i źle mnie odebrało. Małe sprostowanie. Nie oczekuje aby ona za mnie płaciła bo choćby chciała i tak nie pozwoliłbym płacić za mnie. Nie chciałem od niej również pieniędzy za benzynę i nie wyrzyguje tego ani nigdy bym jej tego nie wyrzygał. Pisałem o tym do Was .

Może po prostu jestem nie ufny i z dystansem podchodzę do Kobiet po wcześniejszym związku i może stąd ta nie ufność w stylu " a może leci na kasę " . Oczywiście ja o niej tak nie pomyślałem ale wcześniej gdy spotkałem się z Pewną Kobietą już na pierwszym spotkaniu zapytała czy coś się należy. Oczywiście nie wziałem i nigdy nie wziałbym ani złotówki . Nie oczekiwałem też od tej Dziewczyny aby w ogóle mi zaproponowała jakiekolwiek pieniądze na 1 , 2 czy 3 spotkaniu .

Po prostu jedyna sytuacja trochę leży mi w głowie kiedy zaproponowała abyśmy pojechali coś zjeść ( to nie była moja propozycja ) i oczywiście ja płaciłem i tu nie chodzi o to , że wydałem głupie 50 zł naprawdę nie chodzi mi o to ale dziwi mnie to , że nie ma tego gestu choćby z uprzejmości " może ja tym razem zapłacę " ?

Wy odbieracie mnie jako osobę skąpą która liczy każdą złotówkę ale tak nie jest i nigdy nie będzie. Tu chodzi po prostu o to czy może ta Kobieta w pewny sposób chce mnie jakoś wykorzystac. O finansach rozmawialiśmy ale żadna z stron nie zapytała kto ile zarabia bo uważam , że za szybko na takie tematy . Każdy z nas wie gdzie pracuje i na czym stoi .

Wspominała jedynie , że możliwe , że może stracić pracę z powodu Pandemii .

I tutaj naprawdę nie chodzi mi o to aby ktoś dał mi 30 zł za obiad bo jeśli ja zapraszam do wybranego przeze mnie miejsca to tego nie oczekuje ale po prostu inaczej czułbym się jakbym dla samej psychiki usłyszał " dziękuje ale nie możesz tak za mnie płacić " .

A uwierzcie , że spotykałem się już z Kobietami które potrafiły tak się zachować co w pewnym sensie było miłe.

Jestem tak wychowany po mamie , że zawsze lubię jak komuś jest dobrze i faktycznie wiele razy po dupie od tego dostawałem i głupio mi wejść na temat finansów . No głupio mi powiedziec " płącimy osobno " .
Nad tym bym się zastanowiła. Jeśli ktoś ma niepewną sytuację zawodową to raczej normalne, że zaczyna zbierać do skarpety i nawet "głupie 50zł" to majątek. Sama bym tak robiła.

Autorze, sam pod sobą dołki kopiesz. Zamiast siąść z dziewczyną i na spokojnie porozmawiać o sytuacji zawodowej/finansowej to z jednej strony stawiasz wyjścia, a z drugiej się zastanawiasz czy to nie materialistka. A czas i gotówka lecą. Jedna rozmowa potrafi zdziałać cuda, należy ją jedynie przeprowadzić taktownie.
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 08:34   #64
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez Pawellllll Pokaż wiadomość
Hejo ! nie sądziłem , że będzie tutaj aż tyle odpowiedzi i zrobi się taka dyskusja i widzę , że kilka osób najechało na mnie i źle mnie odebrało. Małe sprostowanie. Nie oczekuje aby ona za mnie płaciła bo choćby chciała i tak nie pozwoliłbym płacić za mnie. Nie chciałem od niej również pieniędzy za benzynę i nie wyrzyguje tego ani nigdy bym jej tego nie wyrzygał. Pisałem o tym do Was .

Może po prostu jestem nie ufny i z dystansem podchodzę do Kobiet po wcześniejszym związku i może stąd ta nie ufność w stylu " a może leci na kasę " . Oczywiście ja o niej tak nie pomyślałem ale wcześniej gdy spotkałem się z Pewną Kobietą już na pierwszym spotkaniu zapytała czy coś się należy. Oczywiście nie wziałem i nigdy nie wziałbym ani złotówki . Nie oczekiwałem też od tej Dziewczyny aby w ogóle mi zaproponowała jakiekolwiek pieniądze na 1 , 2 czy 3 spotkaniu .

Po prostu jedyna sytuacja trochę leży mi w głowie kiedy zaproponowała abyśmy pojechali coś zjeść ( to nie była moja propozycja ) i oczywiście ja płaciłem i tu nie chodzi o to , że wydałem głupie 50 zł naprawdę nie chodzi mi o to ale dziwi mnie to , że nie ma tego gestu choćby z uprzejmości " może ja tym razem zapłacę " ?

Wy odbieracie mnie jako osobę skąpą która liczy każdą złotówkę ale tak nie jest i nigdy nie będzie. Tu chodzi po prostu o to czy może ta Kobieta w pewny sposób chce mnie jakoś wykorzystac. O finansach rozmawialiśmy ale żadna z stron nie zapytała kto ile zarabia bo uważam , że za szybko na takie tematy . Każdy z nas wie gdzie pracuje i na czym stoi .

Wspominała jedynie , że możliwe , że może stracić pracę z powodu Pandemii .

I tutaj naprawdę nie chodzi mi o to aby ktoś dał mi 30 zł za obiad bo jeśli ja zapraszam do wybranego przeze mnie miejsca to tego nie oczekuje ale po prostu inaczej czułbym się jakbym dla samej psychiki usłyszał " dziękuje ale nie możesz tak za mnie płacić " .

A uwierzcie , że spotykałem się już z Kobietami które potrafiły tak się zachować co w pewnym sensie było miłe.

Jestem tak wychowany po mamie , że zawsze lubię jak komuś jest dobrze i faktycznie wiele razy po dupie od tego dostawałem i głupio mi wejść na temat finansów . No głupio mi powiedziec " płącimy osobno " .

No to albo boli Cię to że płacisz albo nie, bo skoro nie oczekujesz tego, że ona się dorzuci do rachunku ani nawet tego nie chcesz, to po kiego Ci jej zapewnienia od niej i pytania? Dla "uciszenia sumienia"?



W sumie na miejscu tej dziewczyny chyba dałabym sobie spokój ze znajomością z Tobą. Wiesz jak to brzmi? "To nie chodzi o te głupie 30 zł ALE boję się że jesteś materialistką, za którą i tak już Cię uważam, chociaż udaję, że wcale nie chodzi mi o pieniądze". I tak już oceniłeś tą dziewczynę i tyle.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 09:31   #65
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez malwoz88 Pokaż wiadomość


W sumie na miejscu tej dziewczyny chyba dałabym sobie spokój ze znajomością z Tobą. Wiesz jak to brzmi? "To nie chodzi o te głupie 30 zł ALE boję się że jesteś materialistką, za którą i tak już Cię uważam, chociaż udaję, że wcale nie chodzi mi o pieniądze". I tak już oceniłeś tą dziewczynę i tyle.

Dokładnie!
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 10:00   #66
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez malwoz88 Pokaż wiadomość
No to albo boli Cię to że płacisz albo nie, bo skoro nie oczekujesz tego, że ona się dorzuci do rachunku ani nawet tego nie chcesz, to po kiego Ci jej zapewnienia od niej i pytania? Dla "uciszenia sumienia"?

W sumie na miejscu tej dziewczyny chyba dałabym sobie spokój ze znajomością z Tobą. Wiesz jak to brzmi? "To nie chodzi o te głupie 30 zł ALE boję się że jesteś materialistką, za którą i tak już Cię uważam, chociaż udaję, że wcale nie chodzi mi o pieniądze". I tak już oceniłeś tą dziewczynę i tyle.
Dokładnie. Dziwi mnie, że ona nie czuje potrzeby zrewanżowania się (no bo jednak), ale bardziej to, że po tylu spotkaniach Autor guzik o niej wie, za to sporo już sobie na jej temat wyobraził. Dziwna znajomość.

A cichym wypominaniem benzyny i przejechanych km bardziej siebie podsumował, niż ją.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 10:10   #67
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Dziwnie to brzmi. Co to jest? Animal Planet?

Facet musi się postarać o kobietę, którą ma wielu adoratorów i wybór i ją przekonać do siebie, zaimponować swoim zaangażowaniem, które przejawia się organizowaniem ciekawych spotkań.
Czytała Krystyna Czubówna.

Cytat:
Napisane przez malwoz88 Pokaż wiadomość
W sumie na miejscu tej dziewczyny chyba dałabym sobie spokój ze znajomością z Tobą. Wiesz jak to brzmi? "To nie chodzi o te głupie 30 zł ALE boję się że jesteś materialistką, za którą i tak już Cię uważam, chociaż udaję, że wcale nie chodzi mi o pieniądze". I tak już oceniłeś tą dziewczynę i tyle.
Eh, tu właśnie nie jestem pewna co myślę, no bo faktycznie ją ocenił, ale z drugiej strony ocenił ją, bo dała mu do tego całkiem solidny powód. Tyyle spotkań nie sięgnąć do portfela, nic nie napomknąć, uznać że to obowiązek faceta i tyle, no to cóż, też bym sobie pomyślała. Wiadomo, że przychodzenie na randkę z nową osobą z myślą "zaraz cię zniszczę materialistko, taki test ci zrobię że się zesrasz" kiepsko świadczy o człowieku, ale jeśli jemu ta myśl zakiełkowała już po tym, jak sytuacja się rozwinęła w tym kierunku, to też trudno mi go winić.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-30, 10:20   #68
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88245740]
Facet musi się postarać o kobietę, którą ma wielu adoratorów i wybór i ją przekonać do siebie, zaimponować swoim zaangażowaniem, które przejawia się organizowaniem ciekawych spotkań.
Czytała Krystyna Czubówna.



Eh, tu właśnie nie jestem pewna co myślę, no bo faktycznie ją ocenił, ale z drugiej strony ocenił ją, bo dała mu do tego całkiem solidny powód. Tyyle spotkań nie sięgnąć do portfela, nic nie napomknąć, uznać że to obowiązek faceta i tyle, no to cóż, też bym sobie pomyślała. Wiadomo, że przychodzenie na randkę z nową osobą z myślą "zaraz cię zniszczę materialistko, taki test ci zrobię że się zesrasz" kiepsko świadczy o człowieku, ale jeśli jemu ta myśl zakiełkowała już po tym, jak sytuacja się rozwinęła w tym kierunku, to też trudno mi go winić.[/QUOTE]


No to widocznie to taki typ dziewczyny, która lubi, gdy facet za wszystko płaci. Nie widzę w tym nic złego. Jeśli mu to nie odpowiada to niech się z nią nie spotyka i tyle, a nie że będzie podsumowywać laskę (ale udaje, że nie, wcale jej nie liczy i nie chodzi mu o obiad za 30 czy 50 zł), może rachunek za benzynę za dojazdy na randki pokaże - i będzie szedł w zaparte, że to nie o kasę chodzi. To o co jak nie o kasę?



Ale nie - spotyka się, bo chyba mu się podoba i miło się z nią spędza czas.



Już po tych bodajże 10 randkach to chyba jasne, że dziewczyna nie kwapi się do płacenia za siebie, a on niby nic nie oczekuje, ale coś go tam zaczyna szczypać.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 10:37   #69
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez malwoz88 Pokaż wiadomość
No to widocznie to taki typ dziewczyny, która lubi, gdy facet za wszystko płaci. Nie widzę w tym nic złego. Jeśli mu to nie odpowiada to niech się z nią nie spotyka i tyle, a nie że będzie podsumowywać laskę (ale udaje, że nie, wcale jej nie liczy i nie chodzi mu o obiad za 30 czy 50 zł), może rachunek za benzynę za dojazdy na randki pokaże - i będzie szedł w zaparte, że to nie o kasę chodzi. To o co jak nie o kasę?



Ale nie - spotyka się, bo chyba mu się podoba i miło się z nią spędza czas.



Już po tych bodajże 10 randkach to chyba jasne, że dziewczyna nie kwapi się do płacenia za siebie, a on niby nic nie oczekuje, ale coś go tam zaczyna szczypać.
Może po prostu o podejście do życia i do ludzi. Wierzę, że nie o samą w sobie kasę, w sensie niekoniecznie chodzi o odzyskanie tych paru stówek, tylko o to, co ta dziewczyna mówi swoim zachowaniem i jaki światopogląd można z niego odczytać. No podoba mu się, ale się rozczarował, więc nic dziwnego, że się zastanawia, co z tym dalej robić.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 10:39   #70
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Nie wiem co do tego ma wiek. Chyba że chodzą po jakichś mega drogich miejscach.

Pamiętam,że za nastoletnich czasów gdy szłam z chłopakiem do kina to np jedna osoba kupowała bilety,a druga popcorn/coś do picia. Jak na piwo to czasami stawiało się kolejkę na zmianę. Jak facet zapłacił za wstęp do klubu albo taksi to nie miałam problemu,żeby potem kupić nam po drinku itd. Nigdy nie spotkałam się z skąpcem,może stąd wychodził naturalny podział kosztów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 10:44   #71
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Pamiętam,że za nastoletnich czasów gdy szłam z chłopakiem do kina to np jedna osoba kupowała bilety,a druga popcorn/coś do picia. Jak na piwo to czasami stawiało się kolejkę na zmianę. Jak facet zapłacił za wstęp do klubu albo taksi to nie miałam problemu,żeby potem kupić nam po drinku itd.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się!!! Też tak robiłam zawsze.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-30, 10:47   #72
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Ja akurat uważam w ogóle odwrotnie w kontekście płacenia; jak nie wiem, czy coś będzie z danej znajomości, to nie pozwalam za siebie płacić na pierwszych spotkaniach dużych sum i dziwię się trochę, że tyle kobiet bez żenady z tego korzysta? Ktoś np. wyda na mnie z pół tysiąca, bo umówmy się, że kolacja, benzyna, nie wiem, kino etc. przez 10 spotkań to będzie taki koszt, o ile nie wyższy, a ja powiem "no jednak nic z tego nie będzie".

Choć za mnie faceci płacili prawie zawsze, bo tak chcieli, no to im nie zabraniałam, ale oczekiwać tego
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 11:37   #73
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja akurat uważam w ogóle odwrotnie w kontekście płacenia; jak nie wiem, czy coś będzie z danej znajomości, to nie pozwalam za siebie płacić na pierwszych spotkaniach dużych sum i dziwię się trochę, że tyle kobiet bez żenady z tego korzysta? Ktoś np. wyda na mnie z pół tysiąca, bo umówmy się, że kolacja, benzyna, nie wiem, kino etc. przez 10 spotkań to będzie taki koszt, o ile nie wyższy, a ja powiem "no jednak nic z tego nie będzie".

Choć za mnie faceci płacili prawie zawsze, bo tak chcieli, no to im nie zabraniałam, ale oczekiwać tego
Tez tak sądzę, zwłaszcza gdy spotykam się z kimś poznanym przez internet np tinder. Zanim znalazlam tam kogoś to miałam spotkania z jakimiś 10 facetami. Jeśli facet spotyka się z 10-20 kobietami w krótkim czasie to spore pieniądze trzeba by przeznaczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 12:38   #74
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Tez tak sądzę, zwłaszcza gdy spotykam się z kimś poznanym przez internet np tinder. Zanim znalazlam tam kogoś to miałam spotkania z jakimiś 10 facetami. Jeśli facet spotyka się z 10-20 kobietami w krótkim czasie to spore pieniądze trzeba by przeznaczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jego wybór, niech mierzy siły na zamiary - jeśli umawia się z 1 czy z 20 babkami w krótkim odstępie czasu to jakiś koszt jest, ale na dobrą sprawę co kogo to obchodzi? To są jego wybory. Nawet jeśli będzie płacić tylko za siebie to i tak "poniesie koszta" znajomości. Jest ryzyko, jest zabawa Zawsze można umówić się na randkę na piknik i zrobić swoje kanapki, wyjdzie taniej. Albo na "bezpłatny" spacer. W mojej opinii kalkulowanie, przeliczanie i podliczanie randek zabija całą magię randkowania i jeśli to ma się sprowadzać do kalkulacji to lepiej dać sobie spokój.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 13:26   #75
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez malwoz88 Pokaż wiadomość
Jego wybór, niech mierzy siły na zamiary - jeśli umawia się z 1 czy z 20 babkami w krótkim odstępie czasu to jakiś koszt jest, ale na dobrą sprawę co kogo to obchodzi? To są jego wybory. Nawet jeśli będzie płacić tylko za siebie to i tak "poniesie koszta" znajomości. Jest ryzyko, jest zabawa Zawsze można umówić się na randkę na piknik i zrobić swoje kanapki, wyjdzie taniej. Albo na "bezpłatny" spacer. W mojej opinii kalkulowanie, przeliczanie i podliczanie randek zabija całą magię randkowania i jeśli to ma się sprowadzać do kalkulacji to lepiej dać sobie spokój.
No tak, ale jak taka dominika152 pisze, że nie będzie płacić na pierwszych randkach, bo dużo randkuje i za drogo by ją wyszło, to już nie musi mierzyć sił na zamiary. I jej już wolno oceniać ludzi jako skąpców.
Jeśli to nie jest robienie [złe słowo] z logiki to ja nie wiem, co jest.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-10-31 o 17:54 Powód: Słownictwo.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 13:33   #76
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Wolę płacić za siebie i zawsze jestem gotowa na to, ale jakby facet na randce chciał płacić za mnie, to bym mu pozwoliła. Hajs zachowany to hajs zachowany XD w relacje z ludźmi się inwestuje i większość rzeczy - kasa, emocjonalne zaangażowanie, czas - sie nie zwróci, takie zycie.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 10:20   #77
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Nie wiem co do tego ma wiek. Chyba że chodzą po jakichś mega drogich miejscach.

Pamiętam,że za nastoletnich czasów gdy szłam z chłopakiem do kina to np jedna osoba kupowała bilety,a druga popcorn/coś do picia. Jak na piwo to czasami stawiało się kolejkę na zmianę. Jak facet zapłacił za wstęp do klubu albo taksi to nie miałam problemu,żeby potem kupić nam po drinku itd. Nigdy nie spotkałam się z skąpcem,może stąd wychodził naturalny podział kosztów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Nie wiemy w jakim wieku jest Autor.
W pewnym wieku, 4 lata różnicy to sporo.
Wystarczy na przykład, że dziewczyna jest jeszcze na studiach a facet już pracuje i ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe i już mamy ogromną dysproporcję w zarobkach.
Więc może stąd dziewczyna nie rzuca się, żeby płacić czy zapraszać gdzieś faceta na swój koszt.
No właśnie mi się wydaje, że 4 lata różnicy to wcale nie jest dużo. I sam wiek nie ma tu wiele do rzeczy. Nawet studentki stać czasami na wykazanie jakiejś inicjatywy, o ile nie mówimy tu o ekskluzywnych restauracjach i atrakcjach dla milionerów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 10:57   #78
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
No właśnie mi się wydaje, że 4 lata różnicy to wcale nie jest dużo. I sam wiek nie ma tu wiele do rzeczy. Nawet studentki stać czasami na wykazanie jakiejś inicjatywy, o ile nie mówimy tu o ekskluzywnych restauracjach i atrakcjach dla milionerów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ma do tego wiek, że dziewczyna mogła być studentką i nie pracować albo dopiero zaczynać swoje życie zawodowe i pracować za najniższą krajową. To ma do tego wiek.
Nie wiemy w jakie miejsca zapraszał Autor. Ja czasami byłam zapraszana do dosyć drogich restauracji. Jak byłam młodsza i faceci kilka lat starsi zapraszali mnie do takich miejsc i nie byłam pewna czy facet zapłąci (no bo roznie to bywa) to najczęściej zamawiałam tylko herbatę i najtańsze danie z karty, żeby potem nie było zaskoczenia przy płaceniu rachunku.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 15:04   #79
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Mężczyzna to nie bankomat. Kobiety które zaangażowanie mierzą pieniędzmi Leca na kasę. Dziękuję za uwagę.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-31, 16:49   #80
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez Pawellllll Pokaż wiadomość
I tutaj naprawdę nie chodzi mi o to aby ktoś dał mi 30 zł za obiad bo jeśli ja zapraszam do wybranego przeze mnie miejsca to tego nie oczekuje ale po prostu inaczej czułbym się jakbym dla samej psychiki usłyszał " dziękuje ale nie możesz tak za mnie płacić " .
Dlaczego masz tak dramatycznie niskie standardy i wymagania? Dlaczego uważasz, że nie zasługujesz na postawienie Ci obiadu raz na jakiś czas?
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 16:58   #81
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Dyskusja odpłynęła jak to na wizażu zwykle bywa.
Autorze, ja cię nie postrzegam jako skąpca.
Dziwi mnie zachowanie tej dziewczyny. Ja zawsze staram się dążyć do możliwe najbardziej partnerskich układów. Raz ja zapłacę, raz facet.
Jak po 10 randkach dziewczyna nic nie zaproponowała to chyba nie ma tego w planach.
Ja bym proponowała po prostu pogadać o tym. W kontekście budowania związku finanse to ważna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 07:52   #82
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Mężczyzna to nie bankomat. Kobiety które zaangażowanie mierzą pieniędzmi Leca na kasę. Dziękuję za uwagę.
Też tak uważam.

Jeśli miejsce jest dla mnie za drogie to zwyczajnie proponuje inne lub bezpłatne rozrywki. To, że dziewczyna nie jest pewna pracy nie oznacza, że to ją tłumaczy.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 13:28   #83
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Mężczyzna to nie bankomat. Kobiety które zaangażowanie mierzą pieniędzmi Leca na kasę. Dziękuję za uwagę.
+1

Mnie by bylo wstyd sie chociaz raz nie zrewanzowac. Jezeli facet chce, to placi, natomiast ja place nastepnym razem - dla mnie to jest fair. Ewentualnie rozmowa na ten temat i jezeli facet moze sobie pozwolic na szastanie pieniedzmi, a ja nie, to on moze placic czesciej, jezeli oczywiscie naprawde mu to nie przeszkadza. Nie wyobrazam sobie jednak ciagnac z faceta jak z dojnej krowy i nie czuc sie z tym zle - abstrakcja dla mnie, ze laska nawet sie nie zajaknela i jak gdyby nigdy nic traktuje aurora jak przenosny portfel..

A te sugestie, ze moze jest studentka, moze nie ma pieniedzy, moze malo zarabia - no lol, ale buzie chyba ma, nie? Jezeli mi ktos proponuje cos, na co mnie nie stac, to mowie prosto z mostu "nie mam pieniedzy / nie stac mnie" - wtedy facet ma mozliwosc zaproponowania, ze zaplaci za nas oboje (wtedy sytuacja jest fair), albo robimy cos, co pieniedzy nie wymaga. Proste.

Autorze, nie daj sobie wmowic, ze jestes skapcem. Ja calkowicie rozumiem o co chodzi i tez czulabym sie dziwnie w Twojej sytuacji.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 20:54   #84
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Ba, ja sama uważam, że na pierwszych spotkaniach (powiedzmy 5 pierwszych spotkań) powinien płacić mężczyzna (Na 3 zaczynam pytać czy się nie dorzucić) Dla mnie to też dobra obserwacja czy facetowi generalnie zależy i czy nie jest np. patologicznym skąpcem (miałam już takiego i nie, dziękuję)


O ile nie wyglądasz jak Jessica Alba, to mała szansa by jakikolwiek ogarnięty facet to stolerował (pomijam beta bankomaty, bo może w takich celujesz).

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
W takim razie, według twojej nieprzekonującej logiki, tobie samej nie zależy i jesteś patologicznym skąpcem, skoro nie zamierzasz płacić. A jeśli uważasz inaczej – to według mojej jesteś zwykłą hipokrytką.
+1

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Byłam z patologicznym skąpcem gdzie płaciłam za wszystko. Wakacje, hotele, restauracje (oczywiście za faceta) i nie podobał mi się taki układ (facet biedny nie był)
Nauczona więc doświadczeniem teraz przez kilka pierwszych randek nie wyciągam raczej portfela. (tylko raczej są to pierwsze 3 randki a nie 10)
Już nie wspominając o tym, że raczej faceci z którymi się spotykam są często starsi i zarabiają dużo więcej. Zresztą nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie faceci proponują pierwsze randki, zapraszają i wybierają miejsca i jest to z ich inicjatywy, więc to wychodzi naturalnie.
Po co iść ze skrajności (płacenie za wszystko) w drugą skrajność (niepłacenie za nic)? Nie ma nic po środku?

*********

Najprostsze podejście:
1. Najczęściej to zaprasza facet i niech on zapłaci. I okej. Fajnie gdyby kobieta zaproponowała dorzucenie się do rachunku, ale nie to nie ma dramatu
2. Drugie spotkanie, tutaj już fajnie gdyby tym razem to kobieta coś postawiła. Jest różnica w zarobkach? Spoko, facet postawi obiad, kobieta postawi kawę albo sama coś przygotuje. Jest okej, liczy się gest.
3. Jak przy trzecim spotkaniu to facet znowu zaprasza i znowu musi płacić, a kobieta nie odczuwa żadnej potrzeby partycypowania w finansowym aspekcie randkowania, to trzeba się poważnie zastanowić. Jeśli laska jest tego warta, to możesz z nią porozmawiać.

Najłatwiej i najlepiej jest to robić "w miarę" na zmianę. Oczywiście facet może tu bardziej partycypować, ale fajnie jak widać jakąś wzajemność. Zresztą to samo w kontaktach.

Nie chodzi o to, żeby ciągnąć kasę nawet za podwózki, ale z drugiej strony to też kosztuje, więc fajnie gdyby ona czasem się zrewanżowała, to jest po prostu miłe.

Sytuacja gdy laska Cię zaprasza na spotkanie, a potem oczekuje, że to Ty zapłacisz - wygląda naprawdę lipnie i mało estetycznie.

- Ooo hej Janek, może pójdziemy na pizzę? Tak? Super, chodź!
Przychodzi kelner z rachunkiem, laska milczy i patrzy co się dzieje za oknem...
__________________
Mówię jak jest.

Edytowane przez felixindahouz
Czas edycji: 2020-11-01 o 20:55
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 20:58   #85
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość


O ile nie wyglądasz jak Jessica Alba, to mała szansa by jakikolwiek ogarnięty facet to stolerował (pomijam beta bankomaty, bo może w takich celujesz).


Chyba tak jak piszesz, wyglądam jak Jessica Alba, bo jakoś zawsze faceci na pierwszych randkach mnie zapraszali i płacili. I nie było żadnej dyskusji. I to były raczej dobre, drogie restauracje a nawet wyjścia do teatru czy jakieś degustacje win itd
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 21:08   #86
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Chyba tak jak piszesz, wyglądam jak Jessica Alba, bo jakoś zawsze faceci na pierwszych randkach mnie zapraszali i płacili. I nie było żadnej dyskusji. I to były raczej dobre, drogie restauracje a nawet wyjścia do teatru czy jakieś degustacje win itd
No to jest okej jak facet płaci na pierwszych randkach. Zależy tylko czy pod pojęciem "pierwszych" rozumiesz pierwsze dziesięć...
Również nie wyobrażam sobie zapraszania nowopoznanej kobiety do drogiej restauracji czy do teatru (bez znaczenia czy kogoś na to stać) - po co wydawać od cholery pieniędzy na kogoś, z kim kompletnie nie wiadomo czy cokolwiek wypali po pierwszym spotkaniu?

Na 2gim/3cim spotkaniu kiedy już coś wiadomo? Wtedy okej. Na pierwszym? Bez sensu (no chyba, że naprawdę trafią się jacyś pasjonaci jedzenia, a facet chce zaimponować). Pójść na spacer, na kawę, ciastko - jasne, ale restauracja to już trochę grubo (chyba, że tę osobę znamy powiedzmy z kręgu znajomych, to inna sprawa - mówię o samym początku znajomości, np. randka z portalu).

No ale spoko, jeden facet nie będzie chciał zapłacić wcale, inny będzie płacił zawsze. Jedna kobieta chętnie zapłaci za siebie, inna będzie szukała tylko starszych i bogatych facetów, którzy będą ją sponsorowali Wszystko jest ok tak długo jak wszystkim stronom to pasuje
__________________
Mówię jak jest.
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 09:34   #87
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
No to jest okej jak facet płaci na pierwszych randkach. Zależy tylko czy pod pojęciem "pierwszych" rozumiesz pierwsze dziesięć...
Również nie wyobrażam sobie zapraszania nowopoznanej kobiety do drogiej restauracji czy do teatru (bez znaczenia czy kogoś na to stać) - po co wydawać od cholery pieniędzy na kogoś, z kim kompletnie nie wiadomo czy cokolwiek wypali po pierwszym spotkaniu?

Na 2gim/3cim spotkaniu kiedy już coś wiadomo? Wtedy okej. Na pierwszym? Bez sensu (no chyba, że naprawdę trafią się jacyś pasjonaci jedzenia, a facet chce zaimponować). Pójść na spacer, na kawę, ciastko - jasne, ale restauracja to już trochę grubo (chyba, że tę osobę znamy powiedzmy z kręgu znajomych, to inna sprawa - mówię o samym początku znajomości, np. randka z portalu).

No ale spoko, jeden facet nie będzie chciał zapłacić wcale, inny będzie płacił zawsze. Jedna kobieta chętnie zapłaci za siebie, inna będzie szukała tylko starszych i bogatych facetów, którzy będą ją sponsorowali Wszystko jest ok tak długo jak wszystkim stronom to pasuje

No ten tego ... gdybym pokątnie się dowiedziała, że mój amator tak podchodzi do randkowania ze mną (kalkulacja, nie opłaca się, a w ogóle RESTAURACJA?! toż to sponsoring!) to no ... nie. Randki to jakiś handel żywym towarem czy co, wydatek ma się OPŁACAĆ? Fajnych czasów doczekaliśmy gdy wszystko jest przeliczane na pieniądze. Pewnie za nieudaną randkę można kupić tyyyyle piwa czy czipsów hohoho. Jak ktoś sobie randkuje po restauracjach a z randek "nic nie wynika" to faktycznie strata kasy, można by było mieć na wkład własny do mieszkania albo jechać samotnie na jakieś lux wakacje! Kto to widział wydawać kasę na randkach - frajerzy
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 09:41   #88
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
No to jest okej jak facet płaci na pierwszych randkach. Zależy tylko czy pod pojęciem "pierwszych" rozumiesz pierwsze dziesięć...
Również nie wyobrażam sobie zapraszania nowopoznanej kobiety do drogiej restauracji czy do teatru (bez znaczenia czy kogoś na to stać) - po co wydawać od cholery pieniędzy na kogoś, z kim kompletnie nie wiadomo czy cokolwiek wypali po pierwszym spotkaniu?

Na 2gim/3cim spotkaniu kiedy już coś wiadomo? Wtedy okej. Na pierwszym? Bez sensu (no chyba, że naprawdę trafią się jacyś pasjonaci jedzenia, a facet chce zaimponować). Pójść na spacer, na kawę, ciastko - jasne, ale restauracja to już trochę grubo (chyba, że tę osobę znamy powiedzmy z kręgu znajomych, to inna sprawa - mówię o samym początku znajomości, np. randka z portalu).

No ale spoko, jeden facet nie będzie chciał zapłacić wcale, inny będzie płacił zawsze. Jedna kobieta chętnie zapłaci za siebie, inna będzie szukała tylko starszych i bogatych facetów, którzy będą ją sponsorowali Wszystko jest ok tak długo jak wszystkim stronom to pasuje

Twoje podejście jest straszne. Żenada.
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:09   #89
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

Co takiego skandalicznego jest w powyższym podejściu do randkowania?
Słowo opłacalność nie odnosi się wyłącznie do pieniędzy. Już widzę, jak każda chętnie inwestuje na potęgę (cokolwiek, nie tylko pieniędze) w świeżą znajomość z nieznajomym kolesiem w imię wyższych ideałów
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:17   #90
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Płacenie za Kobietę ( pytanie do Kobiet ) porada .

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88252902]Co takiego skandalicznego jest w powyższym podejściu do randkowania?
Słowo opłacalność nie odnosi się wyłącznie do pieniędzy. Już widzę, jak każda chętnie inwestuje na potęgę (cokolwiek, nie tylko pieniędze) w świeżą znajomość z nieznajomym kolesiem w imię wyższych ideałów [/QUOTE]

Zgadzam się.


No i widzę sporo w tym wątku naiwności i niestety księżniczkowania; pewnie wiele kobiet myśli, że faceci zupełnie bezinteresownie wydają np. pieniądze na drogie kolacje etc. albo no bo są takie piękne czy wyjątkowe. Prawda jest taka, że jak ktoś płaci, to na coś liczy, chociażby na kontynuację znajomości, a bardzo często również na seks.
Pamiętam, jak znajomy powiedział - obrzydliwy tekst - że on płaci za kobiety, bo one czują się później zobowiązane bardziej, żeby mu się jakoś odwdzięczyć kontaktem fizycznym.

Sama bym nie chciała komuś stawiać kolacji, kina itd., a później okazałoby się, że ta osoba nie chce się ze mną więcej spotkać. Czułabym się oszukana i potraktowana niesprawiedliwie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-24 22:27:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.