Dobry podkład drogeryjny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-01, 23:21   #1
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344

Dobry podkład drogeryjny.


Zacznę od tego, że mam skórkę normalną z tendencją do przetłuszczania się tylko na nosie (tam też bardzo często waży mi się podkład). Nie mam trądziku ani żadnych innych pryszczy czy wyprysków. Mój kolor skóry jest bardzo, bardzo jasny (blady, porcelanowy - jak zwał, tak zwał). Często nawet najjaśniejsze odcienie danego podkładu są dla mnie trochę za ciemne. Szukam podkładu o średnim kryciu (jestem bardzo piegowata i NIE zależy mi na pełnym zakryciu piegów), możliwie lekkiej i nawilżającej formule, naturalnym i w miarę rozświetlającym, niematowym wykończeniu. Aaa... I sympatycznie by było jakby miał SPF.

Próbowałam już różnych podkładów z drogerii (zależy mi na w miarę niskiej cenie) i nic mnie nie zadowalało w pełni. Przez długi czas używałam Rimmel Lasting Radiance, zużyłam kilka butelek i było niby spoko, ale po jakimś czasie doszłam do wniosku, że te drobinki rozświetlające są za duże i jest ich zbyt wiele, przez co w lecie w mocnym słońcu za bardzo się świecę tymi drobinkami. Ostatnio kupiłam Bourjois Always Fabulous i w sumie nie wiem, co sobie wyobrażałam, bo na opakowaniu jak wół jest napisane: full coverage foundation, semi-matte finish, skin feels hydrated. Chyba nabrałam się na filmiki na yt, gdzie laski twierdzą, że to taki super podkład z naturalnym wykończeniem. To mocne krycie jakoś specjalnie mi nie przeszkadza. Najgorsze jest bardzo matowe (według producenta półmatowe) wykończenie. Mam strasznie suchą skórę po nałożeniu tego produktu na twarz (również po kremie-bazie nawilżającej), normalnie robi mi się suche ciastko na twarzy. No na pewno nie jest to hydrated skin. I jeszcze żeby było śmieszniej, podkład utlenia się na pomarańczowo i jest po chwili za ciemny jak dla mnie, a kupiłam najjaśniejszy kolor. Ogólnie to hejtuję ten podkład, jest jak dla mnie koszmarny.

Może któraś z Was ma podobny problem i coś doradzi?

PS: Mam cerę młodą (18 lat).

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-11-30 o 19:09
frogface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-06, 09:39   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Dobry podkład drogeryjny.

Sa rozne podklady- widocznie ten Ci nie sluzy
Poszukaj czegos innego po prostu
W kwestii koloru niestety nie pomoge, bo nie mam takiej jasnej skory, ale poczytaj moze watek "jaki podklad do jasnej cery" - na pewno jasnolice cos doradza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 08:56   #3
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dobry podkład drogeryjny.

Maybelline Fit Me ma w miare jasne kolory, ja jestem bardzo blada i ich najjasniejszy bylby dla mnie w miare ok. L'Oreal tez ma jakies jasne odcienie w ofercie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-09, 12:08   #4
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Dobry podkład drogeryjny.

Spf w podkładzie to owszem miły dodatek, ale to nie wystarczy jako jedyna ochrona przed słońcem. Ja też jestem blada i jak bardzo chcę jakiegoś podkładu użyć to po prostu dodaję do niego biały mixer z Nyxa. Ja lubię L'Oreal fresh wear, kolor 005 Pearl jest dla mnie całkiem niezły. Jeśli nie zależy Ci na specjalnym kryciu, chcesz pokazywać piegi to może w ogóle zrezygnuj z podkładu? Korektor w kolorze skory, może ciut cieplejszy, na niedoskonałości, może pod oko i będzie świeżo, naturalnie a co ma być przykryte to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-09, 20:52   #5
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: Dobry podkład drogeryjny.

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Spf w podkładzie to owszem miły dodatek, ale to nie wystarczy jako jedyna ochrona przed słońcem. Ja też jestem blada i jak bardzo chcę jakiegoś podkładu użyć to po prostu dodaję do niego biały mixer z Nyxa. Ja lubię L'Oreal fresh wear, kolor 005 Pearl jest dla mnie całkiem niezły. Jeśli nie zależy Ci na specjalnym kryciu, chcesz pokazywać piegi to może w ogóle zrezygnuj z podkładu? Korektor w kolorze skory, może ciut cieplejszy, na niedoskonałości, może pod oko i będzie świeżo, naturalnie a co ma być przykryte to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co SPF z podkładu daje radę. Nie było jeszcze takiej sytuacji, żebym, będąc w podkładzie, zjarała twarz. W ogóle mam twarz nietkniętą przez słońce po tym lecie. Może wady słabego SPFa z podkładu wyjdą dopiero za dziesięć lat, jak mi się skóra zestarzeje.

Niby można nie używać na codzień podkładu, ale w tej sytuacji potrzebuję naprawdę dobrego korektora na lekkie sińce pod moimi oczami i powieki zmarnowane przez odżywkę do rzęs (długa historia, wszystko to przez moją głupotę, mam zaczerwienioną linię rzęs i lekko nabrzmiałe żyły w tym miejscu - bez makijażu wygadam jak zapłakana). Ale tak czy siak są takiej sytuacje, że ten podkład się jednak przydaje, np. do mocniejszego makijażu oka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frogface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-09, 22:05   #6
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Dobry podkład drogeryjny.

Cytat:
Napisane przez frogface Pokaż wiadomość
Póki co SPF z podkładu daje radę. Nie było jeszcze takiej sytuacji, żebym, będąc w podkładzie, zjarała twarz. W ogóle mam twarz nietkniętą przez słońce po tym lecie. Może wady słabego SPFa z podkładu wyjdą dopiero za dziesięć lat, jak mi się skóra zestarzeje.

Niby można nie używać na codzień podkładu, ale w tej sytuacji potrzebuję naprawdę dobrego korektora na lekkie sińce pod moimi oczami i powieki zmarnowane przez odżywkę do rzęs (długa historia, wszystko to przez moją głupotę, mam zaczerwienioną linię rzęs i lekko nabrzmiałe żyły w tym miejscu - bez makijażu wygadam jak zapłakana). Ale tak czy siak są takiej sytuacje, że ten podkład się jednak przydaje, np. do mocniejszego makijażu oka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem pasjonatką makijażu, ja rozumiem chęć posiadania podkładu. Tylko tak naprawdę trochę nie wierzę w polecanie podkładu przez internet

wydaje mi sie jakieś parę lat temu jak sama czegoś szukałam to oglądałam filmik Red lipstick monster o podkładach dla bladziochów i pamiętam że co najmniej 3 z tych podkładów posiadałam i mi się nie sprawdziły. Tam były chyba drogeryjne, ja na pewno kupiłam 2 różne z Kobo, no ale u mnie wyglądały średnio (to było parę lat temu, ja wtedy nie umiałam w mejkap).ale jest to opcja budżetowa, z tego co pamiętam, to może Tobie by podpasowały

jeśli masz różowe podtony to może ten catrice taki najsłynniejszy? Ponoć jest niesamowicie trwały a z tego co wiem dość tani. Sama byłam go bardzo ciekawa ale ja to bardziej w żółtą stronę idę. No i różowe tony i jasną skórę ma Adrianna Grodkowska można sprawdzić co jej się sprawdza.

A co do korektora to ja teraz używam ten nowy z xx revolution czy coś takiego. Nie mam co do niego zastrzeżeń oprócz ceny ale ładne ma opakowanie, więc w sumie za to płace. No i ja dość często używam tylko korektora strategicznie na twarzy w mikro ilości, bez podkładu. I u mnie absolutnie mocny makijaż oka się w ten sposób broni, może też spróbuj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-09 22:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.