jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-07, 11:17   #1
ianiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Exclamation

jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)


jak wyżej i jeszcze jakbyscie napisaly czym to zamaskowac zeby sie nie pogorszylo ? ja mam w domu acnatac, aknemycin , wode utleniona , spirytus , jakis plyn micelarny z under 20 ,octenisept ,i 2 masci na poryszczke wiru_merz i herpex ?( wiem ze masc na opryszczke mi raczej nie pomoże )
MOGA BYC TEZ DOMOWE SPRAWDZONE SPOSOBY
albo po prostu cos z apteki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 414.jpg (20,3 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 418.jpg (18,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 419.jpg (22,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 421.jpg (20,0 KB, 52 załadowań)
ianiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 17:56   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Cytat:
Napisane przez ianiss Pokaż wiadomość
jak wyżej i jeszcze jakbyscie napisaly czym to zamaskowac zeby sie nie pogorszylo ? ja mam w domu acnatac, aknemycin , wode utleniona , spirytus , jakis plyn micelarny z under 20 ,octenisept ,i 2 masci na poryszczke wiru_merz i herpex ?( wiem ze masc na opryszczke mi raczej nie pomoże )
MOGA BYC TEZ DOMOWE SPRAWDZONE SPOSOBY
albo po prostu cos z apteki
Maść ichtiolowa na takiego dziada. Aczkolwiek na moje oko nie obejdzie się bez wyciśnięcia, jak juz dojrzeje - podkręć maścią, potem zdezynfekuj i pozbądź się przez chusteczkę i jeszcze raz spirytem. Taki się nie wchłonie
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 18:13   #3
ianiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Maść ichtiolowa na takiego dziada. Aczkolwiek na moje oko nie obejdzie się bez wyciśnięcia, jak juz dojrzeje - podkręć maścią, potem zdezynfekuj i pozbądź się przez chusteczkę i jeszcze raz spirytem. Taki się nie wchłonie
dojrzeje czyli? az zniknie zaczerwienienie wokolo czy lekko przyschnie? a po posmarowaniu ta mascia ile czekac?
ianiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 19:47   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Cytat:
Napisane przez ianiss Pokaż wiadomość
dojrzeje czyli? az zniknie zaczerwienienie wokolo czy lekko przyschnie? a po posmarowaniu ta mascia ile czekac?
Mogę się założyć, że zobaczysz wielki biały albo biało-żółty czubek po kilku-kilkunastu godzinach od nałożenia maści. Wtedy można wycisnąć. Jak chcesz to suszyć, to benzacne/brevoxyl, ale moim zdaniem i tak ten pryszcz pęknie.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 21:17   #5
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

ja.taka.masc.smaruje.siar kowa.moca,a.potem.woda.ut leniona.lub.naawilzam.der mogalem,A+E,
kiedys.mialam.takie.podsk orne.krosty,wyszly.same.a lepo.dluzszym.uzywaniu.ce taphilu,jak.uzywalam.masc i.z.atyiotykiem.takie.guz y.mi.sie.wchlaialy.same.a le.nie.wyciskalam.czekala m.teraz.rak.mi.cieprliwos ci
krosta.ta.wyglada,troche. jakby .cos,cie.ugryzlo
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 18:01   #6
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Maść cynkowa z apteki działa wysuszająco, warto ją mieć, nie kosztuje wiele. Z domowych i skutecznych sposobów mogę jeszcze polecić olejek z drzewa herbacianego (nakładany punktowo na pryszcze, wysusza i działa antybakteryjnie i antygrzybiczo) albo olejek pichtowy - do kupienia w aptece.
Daruj sobie mocno wysuszający arsenał, który posiadasz, bo to Ci nie pomoże, a zaszkodzi. Ja już od nastoletnich czasów walczę z przesuszoną skórą od takich specyfików, a wcale nie pomogły na trądzik.
Pozbyłam się go dopiero po zmianie diety (to podstawa) i eliminacji wszelkich żeli, pianek, mleczek i innego syfu, który na twarz nakładałam z nadzieją poprawy jej stanu.
Do mycia używam oleju lnianego z odrobiną pichtowego (kiedy nie mam makijażu) i robię sobie OCM albo myję mydłem Aleppo jak mam mniej czasu. Przecieram twarz tonikiem z octu jabłkowego i nakładam kilka kropli oleju arganowego albo kokosowego - to są 2 moje ulubione, ale do twarzy z wypryskami mogę polecić jeszcze olej konopny, bo on nie jest komedogenny (arganowy i szczególnie kokosowy na niektórych tak działają), rozrzedza sebum, dzięki czemu nie tworzą się takie zaczopowane wulkany.

Moja twarz od 15 lat nie wyglądała tak dobrze mimo stosowania różnych drogich specyfików do cery trądzikowej.

Aha i warto zaopatrzyć się w glinkę zieloną i brązową (na allegro bez problemu niedrogo kupisz) i robić od czasu do czasu. Jeśli nie uczulają Cię drożdże, to maseczka z drożdży z dodatkiem kurkumy też fajnie na taką skórę się sprawdza.
__________________
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 19:14   #7
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

mpt dobrze mówi - nałóż na to trochę maści ichtiolowej. Ona "wyciąga" dziada na zewnątrz. Będziesz mogła się go łatwo pozbyć, ale pamiętaj, żeby delikatnie go wywalić i przed tym dokładnie umyć ręce i oczyścić twarz.
Jeśli chcesz czegoś delikatniejszego, to podziała też maść cynkowa. Ewentualnie benzacne, ale on ci to wysuszy - jak nałożysz za dużo lub na zbyt dużą partię skóry, może ci zejść w tym miejscu troszkę naskórek.

Taki pojedynczy ci wyskoczył? Czym zapchałaś sobie tak pory? Zerknij, czy przypadkiem nie używasz zbyt ciężkiego podkładu.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2014-09-10 o 19:16
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 17:24   #8
ianiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Cytat:
Napisane przez hala83 Pokaż wiadomość
Maść cynkowa z apteki działa wysuszająco, warto ją mieć, nie kosztuje wiele. Z domowych i skutecznych sposobów mogę jeszcze polecić olejek z drzewa herbacianego (nakładany punktowo na pryszcze, wysusza i działa antybakteryjnie i antygrzybiczo) albo olejek pichtowy - do kupienia w aptece.
Daruj sobie mocno wysuszający arsenał, który posiadasz, bo to Ci nie pomoże, a zaszkodzi. Ja już od nastoletnich czasów walczę z przesuszoną skórą od takich specyfików, a wcale nie pomogły na trądzik.
Pozbyłam się go dopiero po zmianie diety (to podstawa) i eliminacji wszelkich żeli, pianek, mleczek i innego syfu, który na twarz nakładałam z nadzieją poprawy jej stanu.
Do mycia używam oleju lnianego z odrobiną pichtowego (kiedy nie mam makijażu) i robię sobie OCM albo myję mydłem Aleppo jak mam mniej czasu. Przecieram twarz tonikiem z octu jabłkowego i nakładam kilka kropli oleju arganowego albo kokosowego - to są 2 moje ulubione, ale do twarzy z wypryskami mogę polecić jeszcze olej konopny, bo on nie jest komedogenny (arganowy i szczególnie kokosowy na niektórych tak działają), rozrzedza sebum, dzięki czemu nie tworzą się takie zaczopowane wulkany.

Moja twarz od 15 lat nie wyglądała tak dobrze mimo stosowania różnych drogich specyfików do cery trądzikowej.

Aha i warto zaopatrzyć się w glinkę zieloną i brązową (na allegro bez problemu niedrogo kupisz) i robić od czasu do czasu. Jeśli nie uczulają Cię drożdże, to maseczka z drożdży z dodatkiem kurkumy też fajnie na taką skórę się sprawdza.
hej , a napisałabyś coś więcej o swojej diecie ?

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
mpt dobrze mówi - nałóż na to trochę maści ichtiolowej. Ona "wyciąga" dziada na zewnątrz. Będziesz mogła się go łatwo pozbyć, ale pamiętaj, żeby delikatnie go wywalić i przed tym dokładnie umyć ręce i oczyścić twarz.
Jeśli chcesz czegoś delikatniejszego, to podziała też maść cynkowa. Ewentualnie benzacne, ale on ci to wysuszy - jak nałożysz za dużo lub na zbyt dużą partię skóry, może ci zejść w tym miejscu troszkę naskórek.

Taki pojedynczy ci wyskoczył? Czym zapchałaś sobie tak pory? Zerknij, czy przypadkiem nie używasz zbyt ciężkiego podkładu.
A poleciłabyś jakiś fajny podkład lub puder , który nie zapycha ? I jeszcze jakiś krem pod to taki żeby sie nie świecic i bez zapychnia oczywiście
ianiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 19:01   #9
michalina911
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

jeśli chodzi o krem to ja polecam z garniera takie nieduże tubki w różnych kolorach, u mnie najbardziej sprawidził się kolor różowy i niebieski. Nie kosztuja drogo, w rossmanie tak do 16zł bez promocji. Nakładam na dzień pod podkład i na noc, dla nawiżenia.
michalina911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 08:35   #10
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Nie wiem, jaką masz cerę i ile możesz wydać na krem, ale ja przy cerze mieszanej z tendencją do suchych skórek używam kremów marki Bandi. Pod makijaż fajnie sprawdza się krem kojący dla cery tłustej i mieszanej. A co do podkładu - niestety sama szukam ideału, który dobrze kryje, nie wysusza i nie zapycha. Do tej pory najbliżej jesy podkład maybelline affinitone, wersja w szklanej buteleczce. Cenowo wychodzi jakieś 40 złotych a krem (są w hebe lub na allegro) i 30 złotych za podkład.

Jak wygląda twoja dieta? Nie jesz przypadkiem zbyt dużo cukrów?
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2014-09-14 o 08:37
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 10:06   #11
Julie123
Przyczajenie
 
Avatar Julie123
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Ja Ci polecam użycie olejku pichtowego, ja zawsze jak pojawi mi się jakiś nieładny pryszcz, robię taką mieszankę :

Trochę kremu nivea mieszam z doslownie 5 kroplami olejku pichotwego i juz po paru godzinach pryszczy jest o wiele mniejszy. Olejek można dostać w aptece za ok. 8 zł. Ma niestety trochę nieprzyjemny zapach, ale efekty daje niesamowite .
Julie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 18:53   #12
ianiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

dzięki za rady nie własnie nie wydaje mi sie zebym jadła zbyt duzo słodyczy .
ianiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 10:54   #13
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: jak szybko pozbyc się tego wyprysku bez wyciskania ? (trądzik)

Cytat:
Napisane przez ianiss Pokaż wiadomość
hej , a napisałabyś coś więcej o swojej diecie ?
Generalnie nie jem słodyczy (sporadycznie się skuszę na jakiejś imprezie i wtedy mam efekty niestety ), nie piekę ciast, nie kupuję gotowych dań, słodkich bułek, napojów itd. Staram się robić wszystko sama. Nie piję mleka (z nabiału to jedynie masło i czasami jakiś kefir do smoothie), nie jem wędlin ani innych syfiastych rzeczy. Dużo warzyw, owoców, kasze, orzechy, nasiona różne i pestki. Chleb piekę sama, makaronu prawie nie jem, cukru nie używam, herbaty czarnej nie piję ani kawy, tylko woda, herbatki ziołowe i owocowe, pokrzywa w głównej mierze. Żadnych gotowców w postaci zupek chińskich, kisieli, gorących kubków, pasztetów...

A co do pudrów/podkładów to przy takiej cerze trądzikowej fajnie sprawdzają się mineralne. Ponieważ mam cerę przesuszoną przez "walkę z trądzikiem" to muszę zabezpieczać cerę przed utratą wilgoci. Nakładam pod makijaż krem dla dzieci, taki na mróz (akurat taki mam w domu), na to primer matujący, a później podkład mineralny (taki sypki) z kolorówki. Całość spryskuję wodą, ale nie robię makijażu codziennie.
Zrezygnowałam z drogeryjnych podkładów, bo nie znalazłam takiego z fajnym składem, tak samo jak kremy, choć zastanawiam się ciągle nad zakupem jakiegos gotowego zestawu ze zrób sobie krem.
__________________
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-29 11:54:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.