Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-05, 19:08   #541
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć hala83 Fajnie, że dołączyłaś Ja mam dzis okropny dzień chodzi za mną chleb i czekoladaaaaa, mam taka ochote, że mi zaraz język odleci :P
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 20:32   #542
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam wszystkie dzielne dziewczynki ,

Od kilku miesiecy meczyla mnie mysl, jak bezpiecznie zrzucic 5 kg a jednoczesnie wzmocnic swoj oslabiony i ostatnio przemeczony organizm...czym dluzej nad tym myslalam, tym czesciej dochodzilam do wniosku,ze jedno wyklucza drugie tym bardziej iz ja nigdy dotad nie bylam na zadnej diecie z uwagi na fakt,iz od 12 lat choruje na wrzodziejace zapalenie jelita grubego ... 2 lata temu podczas sterydowej kuracji leczacej moje ostre zapalenie przybralam ok 5 kg co wg mojej Pani dr bylo wielkim sukcesem gdyz na poczatku terapi uprzedzala mnie o nieuniknionym wzroscie wagi ok 10-15 kg ( takie miala statystyki podczas terapii swoich pacjetow). Najwazniejsze ze po kilku tygodniach wrocilam do normalnego funkcjonowania a waga w tym kontekscie nie byla problemem !!!! Jednak od kilku tygodni coraz czesciej wspominam czasy kiedy wszystko na mnie lezalo nieco lepiej i wiem,ze i kondycja psychiczna byla lepsza ...
Tak czy inaczej dzisiaj przez przypadek trafilam na diete Paula Nisona i adekwatnie na diete Dr Dabrowskiej i oniemialam ... chyba uda sie pogodzic zdrowie z ubytkiem tluszczyku ...
Czytam o Waszej walce, o wzlotach i upadkach ( oczywiscie tylko tych chwilowych ) , przeanalizowalam wszystkie za i przeciw i ...jesli pozwolicie to dolacze do Was z dalekiej Francuskiej prowincji ...

p.s
jestem juz po soczku marchwiowym na kolacyjke i surowce z buraczkow z jablkiem , na jutro juz przygotowany kalafior z ziolami i cala reszta ... to do dziela dziewczeta czas rozprawic sie z tym co zalega i szkodzi ....
Pozdrawiam
Betysia
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 12:41   #543
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć bety2008 Ciesze się, że jest nas tutaj coraz więcej, bedę miała z kim pisać U mnie dziś dzień 9, czuje się dobrze, a ochota na czekolade i chleb juz przeszła, wiec cieszę się, że się wczoraj nie złamałam i nie zjadłam całego bochenka z nutellą JAk na razie jestem po wielgaśnym jabłku, zielonej herbacie i 2 szklankach wody, a na reszte dnia mam wczorajsze leczo, standardowo jabłka(po poście chyba już na nie nawet nie spojrze!) i mam zamiar zrobić sobie sok z marchewki, grejpfruta i może jabłka yo się jeszcze okaże. A jak u Was dziewczyny?

bluebrunete jak u Ciebie? Kiedy idziesz do lekarza?
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 13:33   #544
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Czesc dziewczeta , Madziu dziekuje za oficjalne powitanie i przyjecie do waszej paczki ...
Jezusie, ty juz 9 dzien na diecie ...dzisiaj napisze tak: podziwiam bo jeszcze wczoraj wydawalo mi sie to wszystko ciut latwiejsze ... Ale skladam to na kark tego iz nagle odstawilam swoj ulubiony chlebus, slodkie rogale i co najwazniejsze litry kawy, bardzoooo slodkiej kawy ... niby to pierwszy dzien a czuje sie jak na jakims detoxie ...ale to zapewne wina mojej psychiki bo wszedzie widze kawe, rogaliki i czuje,ze slabne z glodu ... na obiad polknelam kalafior z ziolami, porem, selerem i pietrucha ( pudelko ledwo ocalalo ), rano po szkalnce soku z marchwi i zjedzeniu salatki wydawalam sie taaaka pelna co bardzo szybko minelo bo juz po godzienie cos mnie ssalo ... ale co tam, jak Magda dala rade oprzec sie po tylu dniach czekoladzie to co tu narzekac ....
Pozdrawiam was wytrwale dziewczynki i te mniej wytrwale tez, a moze jeszcze bardziej ...
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 15:51   #545
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Już? Mi się wydaje, że to DOPIERO 9 dzień, gdzie tam 6 tygodni Dla mnie najgorsze były pierwsze 3 dni, potem leci z górki choć wiadomo, że ochota w szczególności na chlebuś taki świeży jest ale jakoś radzę sobie bez Ja też piłam bardzo dużo PRZEsłodzonej kawy ze śmietanką, ale musze przyznać, że nie mam na nią ochoty, o dziwo mnie do niej nie ciągnie I ze względu na brak cukry strasznie bolała mnie głowa, najbardziej w 3 dniu, ale teraz jest naprawdę super, nie czuję specjalnie głodu, nie czuję sie słaba, nic mnie nie boli jest ok Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać te 6 tygodni, choć pozwole sobie zakończyć post wcześniej w zależności od mojego dalszego samopoczucia.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 16:15   #546
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

I chyba te ciezkie , poczatkowe dni tlumacza dlaczego dla mnie twoj 9-ty dzien to JUZ 9-ty a dla ciebie dopiero 9-ty. Ja od poczatku gdy zdecydowalam sie ze wogole sprobuje diety zalozylam,ze na poczatek aby zobaczyc czy nic sie nie bedzie dzialao z moimi jelitkami bedzie to 2 tyg ... Po tym jak kolezanki rano parzyly kawe z expresu juz doszlam do siebie , wlasciwie to juz mi do niej nie teskno tz na razie... Najgorsze jest to ze przed godzinka zaczela mnie bolec glowa i chyba sie rozkreca bo z minuty na minute boli co raz bardziej , w tym kontekscie juz nawet chyba glod mi przeszedl...ale nie wpadam w panike , skoro to normalne, no to trudno, jakos trzeba zacisnac zeby i liczyc ze np jutro rano juz bedzie lepiej .
Madziu, 6 tyg ?????????????????
Boziu ale ty jestes silna babeczka , bynajmniej dzisiaj tak to oceniam , gdyby tylko nie ta glowa ... Powiedz prosze czy na poczatku tez ciagle czulas ssanie w zoladku ???? , ja juz po 2 godz jestem glodna jak wilczyca
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/

Edytowane przez bety2008
Czas edycji: 2015-01-06 o 16:18
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 18:53   #547
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Kochana CHCIAŁABYM wytrzymać 6 tygodni, ale czy mi się uda? Wszystko wyjdzie z czasem. Ja jak miałam bóle głowy to praktycznie leżałam i nawet ręką nie ruszałam, bo tak mnie strasznie bolała ta łeb Na początku tez byłam głodna, jadłam i jadłam, ale tak pierwsze 3-4 dni teraz juz tak nie mam, nie odczuwam specjalnie głodu.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 17:03   #548
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dla osób, które maja problemy z pomysłami na przepisy(jak ja http://www.zdrowemotywacje.pl/wykonanie-potraw-2/
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 08:42   #549
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej dziewczynki , jak tam na polu bitwy ????
Ja dzisiaj 3-ci dzien i mam nadzieje,ze bedzie to pierwszy dzien bez bolu glowy i z ciut mniejszym apetytem, bo jeszcze wczoraj moj swiat nadal krecil sie tylko wokol jedzenia... Jak na razie zjadlam tyle ze starczyloby komus innemu spokojnie na tydzien wiec to cud ze nie przytylam bo waga stoi w miejscu, mam nadzieje ze ten moj wiczy apetyt zbiegl sie z tym ze jestem2 dni przed okresem a potem moje niepochamowanie jedzenia nieco opadnie na sile ...
Kryzysow do tej pory brak, nie liczac wczoraj wieczorem gdy bylam sklonna polizac skorupki po jajku na miekko jakie zazyczyl sobie synus na kolacje!
Madzia powiedz mi kiedy ty zauwazylas pierwsze oznaki spadku wagi ???

p.s
merci za link i super przepisy, na pewno podratuja zoladek
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 09:37   #550
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hmm kiedy zauważyłam pierwsze efekty chudnięcia, kurcze ciężko mi powiedzieć. Pierwszy raz zważyłam sę po tygodniu i waga pokazałą 4 kilo mniej, ale w dużej mierze to zapewne woda, którą mój organizm lub zatrzymywać. Uznałam, że najlepiej się będzie ważyć raz w tygodniu, bo wtedy można zobaczyć jakieś konkretne efekty postu. Kolejne ważenie mam w niedziele i dam znać ile udało mi się schudnąć Choć przyznam, że musiałabym się zacząć ruszać, troche rozruszać ten tłuszczyk, ułatwić mu spalanie
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:50   #551
Furry Sue
Zadomowienie
 
Avatar Furry Sue
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 027
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć dziewuchy
Wszystkiego, co najlepsze w nowym roku!
Wkrótce do Was dołączam, zbieram się psychicznie
A póki co drugi dzień z rzędu mam jakieś jazdy z głową - przytkane uszy, tak jak się ciśnienie zmienia albo jakby się było pod wodą, plus słabo mi trochę i nie wiem o co chodzi, bo to jest non stop wczoraj i dziś ciśnienie mam ok, wczoraj malutkie ale dzisiaj już wzorcowe.. jutro idę do lekarza...
__________________
Keep on rockin'!

78*77*76*75*74*73*72*71*7 0*69*68*67*66*65!

https://www.facebook.com/taauhandicraft/
Furry Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 09:53   #552
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Bety2008, spadek wagi będzie u każdego indywidualny. U mnie dość szybko spadlo, już po pierwszym dniu miałam prawie 1,5kg na minusie, ale to na pewno woda. Dzisiaj jest 8 dzień i 3,3kg na minusie.
Ale z kolei moja siostra jak robiła tą dietę, to na początku jadła jak szalona, bo ciągle była głodna i przez cały dzień stała i coś pichciła i przez to przez dość długi czas waga jej nie spadała. Dopiero jak jej się żołądek nieco skurczył i się przestawiła na inne jedzenie, to zaczęła mniej jeść i waga zaczęła spadać.

Na pewno łatwiej jest na takiej diecie wytrwać osobom, które na co dzień nie jadały zbyt dużo produktów, które na diecie są zakazane. U mnie tym razem przez ten tydzień nie było żadnych praktycznie objawów oczyszczania, żadnych bólów głowy (no może jednego dnia mnie trochę bolała), jednego dnia mnie trochę pobolewało w okolicach nerek/jajników no i jest mi trochę zimno, ale da się przeżyć (ogólnie to jestem zmarźlak). Włosy póki co mi mniej wypadają, co widzę podczas mycia, skóra głowy mniej się przetłuszcza, cera sie poprawiła.

Od dzisiaj wsiadam na orbitreka i włączam trochę aktywności fizycznej, żeby sobie trochę pomóc w pozbywaniu się toksyn i trzeba jednak trochę mięśnia wypracować, żeby ten brzuch się tak nie wylewał przy większym posiłku, żeby tyłek trochę bardziej zwarty był no i uda...

A co do jedzenia to jakoś mam taką ochotę na jabłka, jak nigdy wcześniej. Przez ten tydzień zjadłam ich więcej niż przez pół roku. A przy okazji i dzieci przez cały dzień wsuwają jabłka i marchewki
__________________
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 10:56   #553
Malina2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam Wszystkich
Miesiąc temu miałam operacje usuwania torbieli endometrialnej. Niestety już zdążyła odrosnąć. Nie dam rady iść na kolejną operacje
Zamierzam spróbować tej diety. Myślicie że w miesiąc od operacji można zacząć taką dietę? Boje się że może wpłynie na gojenie się blizn wewnątrz i nie wiem jak się ta dieta ma do morfologii, którą po operacji miałam bardzo słabą
Malina2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 11:41   #554
Trusskaffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć dziewczyny od dziś i ja podejmuję wyzwanie w planach mam wytrzymać przynajmniej dwa tygodnie, co nie będzie dla mnie proste, bo muszę gotowac dla rocznego dziecka i boję się, ze z rozpędu spróbuję lub dojem resztę po Małej ale chciałabym się oczyscić i pozbyć kilku niewygodnych dolegliwości np. częstego bólu głowy i przede wszystkim przeziębień, które od porodu towarzyszą mi prawie co miesiąc
Trusskaffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:31   #555
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć dziewczyny!
Furry Sue jak głowa?

Malina2015-nie jestem lekarzem i nie chciałabym być Twoim wyznacznikiem, czy stosować diete, czy nie. Z tego co mi wiadomo(ksiązka, fora, strona dr Dąbrwskiej) w czasie postu torbiele sa ''zjadane''przez organizm, ja ostatnim razem jak byłam na diecie to pozbyłam się takiego dziwnego owrzodzenia między włosami, nie wiem co to było, ale się wchłoneło, w kwietniu minie rok od mojego pierwszego podejścia i do tej pory ''to coś'' nie odrosło Polecam Ci obejrzenie na youtube wykładów doktor Dąbrowskiej i ściągnięcie książki z niej duzo się dowiesz I nie wiem ile leczy się organizm po takim usunięciu torbieli, więc lepiej żebyś skonsultowała to z lekarzem, w sensie czy wszystko się juz zagoiło, pozdrawiam

Trusskaffa witaj dwa tygodnie to świetny to termin, u mnie jutro miną dwa tygodnie diety i powiem szczerze, że szybko mineło, polecam post, bo ja dawno nie czułam się tak dobrze choć troszke dokucza zimno, ale można jesć ciepłe poiłki, dodawać przypraaw, herbaty i mozna przezyć, a ubytek wagi też poprawia nastrój

hala83- ja tez muszę ruszyć tyłek, żeby pomóc temu tłuszczowi zniknięcie I ta samo pożeram jabłka jak głupia, ale trafiaja mi się takie dobre, że nie da się jeść
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 14:29   #556
filemona74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć wszystkim
Postanowiłam się przyłączyć do Was. Dzisiaj dziewczyny jest mój 4 dzień, nie czuję jakiejś ulgi, nadal jestem przymulona, głowa pobolewa (ale może to ta angielska pogoda). Liczyłam na znaczną ulgę w 4 dniu, ale widać trzeba jeszcze poczekać Najgorsze jest to, że musze gotować obfite obiadziska dla moich chłopów Plany mam wielkie, bo chciałabym 3 tygodnie ze wzgledu na stawy, ale czy dam radę???????????
Codziennie wchodze na forum i czytam o sukcesach Magdaleny Sz-gratuluję Ci i zazdroszczę, że już tyle masz za sobą.
też bym chciała osiągnąć taki wynik, ale coś czarno to widze, bo już mi nosem wychodzą te warzywa
filemona74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:03   #557
Trusskaffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

ja mam dziś dopiero drugi dzień i póki co czuję się całkiem dobrze, nie jestem taka senna jak byłam na co dzień przy jedzeniu wszystkiego Generalnie bardzo mało jem, prawie wcale nie jestem głodna. I zacznę sobie robić soki z warzyw, sprawdzę czy to się nadaje do picia, bo nie cierpię gryźć surowej kapusty i sałaty, a przydałoby się zjadać surową zieleninę
Trusskaffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:15   #558
filemona74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Trusskaffka ja robię codziennie sok z marchwi, i dodaję do niego buraka. Próbowałam dodać seler naciowy, ale jego zapach mnie odrzuca łeeeee. Nie mam pojęcia z czego mogę jeszcze te soki robić????
filemona74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 16:32   #559
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć filemona74
Sukces to za duze słowo, jak minie 6 tygodni to będziemy mówić o sukcesie Ale fakt 2 tygodnie prawie za mną Jak Wam mija dzionek? Mi smacznie zrobiłam sobie jarski bigosik i wyszedł mi bardzo dobry, więc sie nim zajadam Powiem Ci, że ja się czułam źle przez 2i 3 dzień, ale to nie znaczy, że już wszystko ok, bo np bardzo mi zalezy żeby pozbyć się trądziku, wszystko było ok do wczoraj znów mnie wysypało, więc cały czas coś się dzieje. Nie zrażajcie się tymi objawami, bo to znaczy że organizm się oczyszcza, a to jest głowne założenie tego postu

Co do soków to możecie dodać jabłka, grejpfruty, natke pietruszki, kalarepe, sok z pomidora, no niestety kobitki trzeba kombinować, bo przy monotonii ja bym długo nie pociągneła
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 19:45   #560
Trusskaffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Właśnie przepuściłam przez sokowirówkę samą kapustę i sok jest całkiem dobry, nie spodziewałam się takiego smaku. Myślę, że gdyby go połączyć z jabłkiem byłby super, jutro spróbuję
jutro planuję dzień szatkowania kapusty, chcę zrobić bigos i ukisić trochę, bo kiszoną kapustę lubię a mieszkam teraz w Niemczech, a tu maja tylko kwaszoną z winem. I mam pytanie, czy robiłyście może kiszoną kapustę same i jak długo trzeba ją kisić, żeby nadawała się do jedzenia?
I pytanie drugie: w którym dniu pojawił się u Was ból głowy? Ja miałam często problem z bolącą głową, więc teraz się boję, ze mnie dopadnie okropny ból
Trusskaffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 20:42   #561
filemona74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Myślę, że możesz się jutro spodziewać. Ja wczoraj zdychałam prawie cały dzień(3 dzień) a dzić też mnie jeszcze pobolewa.
filemona74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 23:58   #562
Furry Sue
Zadomowienie
 
Avatar Furry Sue
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 027
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez MagdalenaSzs Pokaż wiadomość
Furry Sue jak głowa?
Już dobrze, dzięki nie wiem, co to było.. ale przeszło. Obstawiam, że przemęczenie, bo ostatnio kładę się o 3-4, a wstaję o 8.. więc może mój organizm po prostu zastrajkował..

Cieszę się, że Wam dobrze idzie jeszcze troszkę i dołączam
__________________
Keep on rockin'!

78*77*76*75*74*73*72*71*7 0*69*68*67*66*65!

https://www.facebook.com/taauhandicraft/
Furry Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 12:13   #563
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Trusskaffa, kapustę kiszoną możesz zrobić z pekinki - robi się szybciej niż ze zwykłej białej. Poszukaj sobie przepisu na "kimczi", tylko to z dodatkiem rzodkiewki i czosnku, więc bardziej na ostro niż zwykła. Po jakichś 3 dniach już powinna być dobra do jedzenia.

filemona74, spróbuj zrobić buraka z selerem albo buraka z cytryną (jak dla mnie to to najlepsze połączenie, bo nie jest tak przeraźliwie słodki).

Dzisiaj 10 dzień. Mam zamiar jeszcze tydzień pociągnąć, ale mąż mi odpadł i boję się, że teraz będzie robił jakieś dobre jedzenie i mogę nie wytrzymać
Dzieciom jakoś bez większego problemu mogę robić jedzenie, bo koktajle, owsianka, kasza jaglana, gryczana, chleb, jajko czy ziemniaki az tak bardzo mnie nie kuszą. Dzisiaj zrobiłam pyszną kaszę jaglaną z amarantusem, imbirem, jabłkiem, cynamonem i mlekiem kokosowym. Dobre wyszło (oblizałam łyżkę ) i chyba wejdzie na stałe do naszego menu.
__________________
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 15:48   #564
filemona74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć dziewczynki
Jak Wam mija niedziela????? Mnie rano dobił mój chłop Usilnie ciągnął mnie do knajpy na obiad, a jak tłumaczyłam jak krowie na granicy, ze jestem na diecie, to stwierdził, że może choć na ciastko i kawkę pojedziemy No załamka total, nic nie dociera, że nie mogę. Ja mu swoje, a on mi mówi, że przecież mogę zrobić dzisiaj wyjątek, a poza tym i tak jestem szczupła to mi dieta nie potrzebna I zabrałam tyłek i pojechałam na kije. Połaziłam z kijami 1h,( wiem, że mało, ale w listopadzie miałam artroskopię kolana), ale i tak jestem z siebie dumna
I w 5 dniu poszczę dalej dzisiaj zapodałam sobie na śniadanie ugotowane jabłka z kompotu z cynamonem-pyszne , po kijach ogórka zielonego z solą i koperkiem i teraz się zastanawiam co tu na obiad?
A Wy dziewczynki co macie dzisiaj na obiad?

hala83 spróbuję jutro tego soku z buraka z selerem, choć powiem, że zapach selera naciowego mnie odrzuca , ale może..... kto wie....
filemona74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 16:36   #565
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Uśmiałam się z tego ciastka świetnego masz męża hah a ja dzisiaj dalej jem bigosik i brokuły, straszną mam na nie ochotę, zajadam się nimi jak głupia, naprawdę mogłabym je cały czas jeść i jeść, a do tego pić soki marchewkowe, ale podejrzewam, że po dłuzszym czasie znudziłoby mi się takie jedzenie Kochane dzisiaj mój 14 dzień
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 17:26   #566
filemona74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Magda a Ty tego brokuła zwyczajnie podgotowujesz?, tzn, taki rzucony na wodę na 3-4 minuty? Czy masz jakiś inny patent? Bo mnie taki brokuł za cholerę nie smakuje. Dąborwska na swoim wykładzie podaje, że najcenniejsze składniki ma brokuł surowy i żeby go do soków dodawać. Jak nie jestem na diecie, to lubię brokuła, ale musze go polać sosem czosnkowym na jogurcie.
Ale Ci dobrze, że już 14 dzień Ja się w domu nawet nie przyznałam, że planuję pociągnąć 3 tygodnie, albo i dłużej, bo już na mnie krzywo patrzą, że jem inaczej niż oni. Narazie skłamałam, ze tylko na tydzień
filemona74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 17:29   #567
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Tak ja go po prostu gotuje i się nim zajadam właśnie muszę zacząć robić z nich sok, ale obawiam się, że mogę miec problem z wypiciem brokułka. JA planuje całe 6 tygodni, ale zobaczymy, czy mi się uda
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:48   #568
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Czesc dziewczeta !!!

Zagladam dzisiaj a tu taka niespodzianka, jaki ruch , brawo, jest nas co raz wiecej !!!
Ja dzisiaj 7 dzien i powiem,ze jest co raz lepiej , tz bole glowy minely 4-go dnia calkowicie , juz nie jem jak smoczyca, wszystko wlasciwie minelo 4-go dnia, chyba rzeczywiscie zoladek sie kurczy chociaz po tym ile jadlam przez pierwsze 2 dni bylam zalamana!!! Po 6 dniach 3 kg mniej i samopoczucie duuuuzo lepsze !
Z uwagi na to ze ja niestety od 6 lat moge tylko marzyc o tym co wy macie na codzien , mam na mysli kapuste kiszona i ogorki , we Francji nie ma szans aby to dostac a wiec w zeszla srode pierwszy raz zakisilam kapuste , dzieki Bogu zostaly mi jeszcze 3 sloiki ogorkow jakie przywizlam z Polski od siostry, mmmm pychota ... tak wiec skrupulatnie musialam dzielic moje cenne ogoreczki aby codziennie choc ciut dodac do menu .
Dziewczyny dowiedzialam sie od kolezanki ktora w zeszlym tygodniu byla na wykladzie dr Dabrowskiej ze mozna stosowac stevie , ta wiadomosc o 100% odmienila moje zmagania z dieta, woda z imbirem, cytrynka i ciut stevi...smakuje zdecydowanie lepiej oczywiscie trzeba uwazac aby kupic stevie min 95% bo istenia takie ktore maja w swoim skaldzie 5 %.
A propo ruchu zmotywowalyscie mnie i tez mam zamiar ruszyc du...ko i nie co sie wysmuklic ...
Z wszystkich skaldnikow na dzien dzisiajszy calkowicie odzucilo mnie od selera chyba ta wielka milosc szybko nie powroci , reszta jakos idzie, najlepeij wchodzi mi kalafior i cukinia ...

aaa Magdalenko, na poczatku gratulacje !!!! 2 tyg za Toba, brawooo dzielna kobietko!!!
Zdradz prosze jak tam wygladaja sprawy wagi ?????

Dziewczeta glowy do gory i trzymam kciuki za Nas wszystkie, damy rade !!!!

hihihi bo jak nie MY to kto ?!!!
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/

Edytowane przez bety2008
Czas edycji: 2015-01-12 o 14:07
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 14:12   #569
filemona74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

bety2008 jestem krok za Tobą, czujesz mój oddech? Ty 7 dzień, ja 6
To prawda żyć się da, ale co to za życie.....
Dzisiaj nastapił przełom w moim sokowaniu, bo wrzuciłam w sokowirówkę brokuła, seler w korzeniu i korzeń pietruszki. No szału nie ma, ale podniebienie się nie odkleja, zęby nie wypadają, znaczy-da się pić Ale i tak sok z marchewki zawsze górą
Ja w 6 dniu mam na wadze mniej o 2 kilo, ale nie o to tutaj walczę. Najbardziej zależy mi na oczyszczeniu z toksyn, poprawie pracy stawów, wypadaniu włosów, zmniejszeniu żylaków, bo w ich zanik to nie wierzę (w marcu idę do flebologa cos z nimi zrobić, bo nie chce kolejnego lata z zakrytymi nogami chodzić) i oczywiście efekt odmłodzenia jest jak najbardziej wskazany, bom już leciwa jest hehheh

I do Was kochane taka prośba, napiszcie z czym walczycie i czy macie już jakieś zauważalne zmiany w swoim organiźmie, oprócz oczywiście utraty wagi. I w którym dniu pojawiły się u Was te zmiany.
filemona74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 14:27   #570
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Filemona , wszytko jasne, to juz wiem kto za mna pedzi od kilku dni
Dzisiaj moze nie bo bede pozno w domu ale w srode sprobuje tego twojego selerowo -... soku, jak zabki nie wypadly to znaczy,ze damy rade i moze w ten sposob jakos przemyce troche tego selera !!!
Oj masz racje sok marchewkowy czy marchewkowo-jablkowy mozna pic i pic
Ja zauwazylam poprawe stanu skory na twarzy, jest bardziej promienna, jednolita i gladsza no chyba ze to tylko jakis chwilowy jej kaprys ...
Z kolejnych plusow .... na pewno mam wiecej energii i to mnie chyba najbardziej zaskoczylo , na reszte czekam dalej cierpliwie

A z minusow ... okres mi sie spoznia 2 dni a to nie dobrze bo za 10 dni mam zabieg usuniecia polipa ... i mialam byc juz po...no ale nie panikuje , tz probuje nie panikowac

a co do Twoich zylakow Filemonko, oj to jestem pewna ze bedzie duuuuza poprawa !!!
p.s
a co do okreslenia leciwa jesli to 74 oznacza to co mysle to sie nalezy za pisanie glupot
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.