Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-03, 09:06   #2371
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kicia
O ile pamiętam, miała dietę bezglutenową i bez laktozową, albo nawet calkiem bezmleczną.
Ja teraz jestem od tygodnia na bezglutenowej i bezmlecznej - juz po dwoch dniach dostrzegłam wyrazną redukcję ciezkiego, slodkawego zaduchu przypominajacego niemyte nogi, ktory otaczał mnie ciągle cięzka chmurą i dlugo utrzymywał się w pomieszczeniu po moim wyjsviu.
Ale moim ogromnym utrapieniem od wielu lat był inny zapach - pojawiajacy się znienacka intensywny zapach przypominajacy gnojowkę, ktory w przeciwienstwie do tamtego był lotny, blysjawicznie się pojawiał i blyskaeicznie potrafil wypelnic duze pomieszczenie, po czym znikał rownie szybko, by w nieoczekiwanym momencie dac o sobie znac. I niestety wplywu diety na TEN rodzaj zapachu nie widzę.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 09:16   #2372
sarunia 1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 279
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Kicia
O ile pamiętam, miała dietę bezglutenową i bez laktozową, albo nawet calkiem bezmleczną.
Ja teraz jestem od tygodnia na bezglutenowej i bezmlecznej - juz po dwoch dniach dostrzegłam wyrazną redukcję ciezkiego, slodkawego zaduchu przypominajacego niemyte nogi, ktory otaczał mnie ciągle cięzka chmurą i dlugo utrzymywał się w pomieszczeniu po moim wyjsviu.
Ale moim ogromnym utrapieniem od wielu lat był inny zapach - pojawiajacy się znienacka intensywny zapach przypominajacy gnojowkę, ktory w przeciwienstwie do tamtego był lotny, blysjawicznie się pojawiał i blyskaeicznie potrafil wypelnic duze pomieszczenie, po czym znikał rownie szybko, by w nieoczekiwanym momencie dac o sobie znac. I niestety wplywu diety na TEN rodzaj zapachu nie widzę.
Drumla,ja mam identycznie.
Chociaż ostatnio,nie powodowałam zaduchu w pomieszczeniach i cieszyłam się bardzo,że nareszcie coś się poprawiło ale niestety nie na długo, znów ciężko że mną wytrzymać ,dodatkowo jak sprzątam w domu to podłogi strasznie śmierdzą a jak sprzątam moja siostra tym samym mopem ,płynem itp to pomieszczenia pachną. Ja już mam dość tego wszystkiego,nie da się tego ogarnąć.
sarunia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 19:37   #2373
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sarunia,
Ostatnio zaobserwowalam cos ciekawego, mogę się mylic.
Otoz po trzech tygodniach wytwarzania ciezkiego zaduchu, w sobotę jadłam ryż, jablko gotowane, mięso gotowane z kurczaka.
W niedzielę kaszę jaglaną z olejem lnianym, chyba ponownie mięso.
W poniedzialek - wlasviwie juz w niedxielę - byla ogromna poprawa. Jeszcze w niedzielę wlacxylam ziemniaki.
We wtorek bylo ok, nadal jadlam jagły i ziemniaki, ugoyowalam tez duzy garnek platkow owsianych, ale zjadlam ich tylko trochę, w srodę zjadlam duzą potcję tyvh platkow na sniadanie.
Niedlugo po nim poczulam ten fekalno-gnojowkowy zapach, choc nie bardzo intendywny i musiałam się dodatkowo wyproznic. Po raz pierwszy od kilku dni mialam ucxucie 'rozpychania' przez gazy. Fekalny zapach towarxyszyl mi takimi 'podmuchami' przez caly dxien (natomiast zaduchu nadal nie bylo). Następnego dnia pozwolilasm sobie na wafle z kaszy jaglanej i na eafle kukurydziane, z blonnikiem. Zapach fekalny nadal był.
Dochodzę do wniosku, ze zaduch to efekt byc moze nietolerancji glutenu i/lub laktozy ewentualnie bialka mleka krowiego - ale nie mam pewnosci, natomiast jestem prawie pewna, ze blonnik naprawdę prxyczynia się do smrodu. "Popycha' niestrawione jedzenie w stronę okręznicy, przyspieszajac u nas zbyt gwaltownie perystaltykę - i to powoduje 'wybuchy' tego lotnego, fekalnego smrodu.
Mamy zbyt wrazliwe jelito cienkie, jakby podraznione, stad pokarm przyspiesza - moze podraznione jest z powodu glutenu, ktory dziala prozapalnie, moze z powodu innych alergenow. Alergeny uszkadzaja tez kosmki, totez do jeita grubego dociera masa niestrawionego i nieprzyswojonego jedzenia dla bakterii, zarowno one jak produkty fermentacji uszkadzają z kolei sluxowkę jelita grubego.
Czyli po pierwsze - rezygnacja z glutenu i ewentualnie innych alergenow, po drugie dieta przypominajaca dietę elermentarną, czyli to, co polecane jest w fazie intro diety scd - wszystko, co wchlania się blyskaweicznie w poczatkowym odcinku jelita cienkiego. Im krotszą drogę przejdzie jedzenie zanim zodtanie wvhloniete, tym lerpiej dla nas, a gorzej dla bakterii No i bron Boze przed nieroxpuszvzalnym blonnikiem, alkoholem, owocami z drobnymi pesteczkami i wszystkim, co podraznia, piecze, drapie. Najlrpiej ptodukty rozgotowane, zadnych surowizn, papkowate.
Wlasciwie te wniodki są zupelnie zgodne z dietą SCD dla ludzi ze stanami zapalnymi jelit i z tym, co juz bylo tu mowione, kiedy była na forum Isis.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Kasia tez przedstawisla tu zblizoną dietę - bulion z miesa, wyeliminowanie glutenu, duza rotacja produktow z ziaren, bo to one uczulają i trzeba robic w jadlospisie czeste zmiany jesli chodxi o bialko zboz - Kasia proponowala tu zamiennik zwyklej mąki w postaci maki z kasztanow chyba...
Ocxywisvie eliminacja mleka, stosowanie probiotykow.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 20:22   #2374
sarunia 1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 279
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Drumla,ja cały czas mam wrażenie,że mój smród nie jest powodowany jedzeniem. Ja w ostatnim tygodniu bardzo smierdzialam mimo iż mało co jadłam bo przez te wszystkie diety i wyrzeczenia to już nawet apetyt straciłam. Dzisiaj się wkurzyłam i postanowiłam zrobić na przekór,wypiłam kilka kaw z mlekiem,zjadłam ciasto drożdżowe i cały dzień miałam spokój że smrodem,dopiero na wieczór doznałam jednorazowego wyrzutu smrodu szamba ale przez cały dzień było wszystko ok. No chyba,że owoce w ostatnim tygodniu powodowały u mnie smród,bo wyciskalam soki codziennie a dzisiaj zero owoców,no sama już nie wiem.
sarunia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 21:01   #2375
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jesli chodzi o dietę scd, to fruktoza zawarta w owocach nie jest polecana. Organizm musi ja rozlozyc do cukrow prostych za pomocą enzymow, a jesli nie potrafi ( wydziela ich za mało) to zajmą się tym grzyby i bakterie. Pofobnie jest z laktozą.
Najlepsza jest glukoza, bo nie wymaga trawienia (podaje się ją przeciez tez dozylnie)i jest wchlaniana od razu po opuszczeniu zoladka. Glukoza jest w winogronach, daktylach, w dojrzalych a wlasciwie przejrzalych (z brazowymi plamkami na skorce) bananach.
Miałam juz lata temu dietę opartą na sokach warzywnych i surowych jablkach i smrod się wręcz nasilił na niej. Glodowanie tez nie pomaga, moim zdaniem wyniszcza te nasze biedne jelita.
Ale przjscie na zywienie pozajelitowe mogloby byc ratunkiem, o ile rzecxywiscie winne są nietolerancje i bskterie - bakterie by moze zdechły, a jelito bez kontaktu z nimi i alergenami z poxywienia zregenerowało by się.
O tym tez byla juz tu mowa dawno temu na forum.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 09:10   #2376
caffelatte1974
caffelatte1974
 
Avatar caffelatte1974
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 63
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Dziewczyny , ja tak samo miałam jak wy, że jadłam dietetycznie , ryż gotowany, cukinia, brokuły,dużo jogurtu własnej roboty, dieta rozdzielna, pierś z kurczaka, sraty pierdaty, a efekt był taki że miałam ciągle wzdęcia, bulgotanie ,niekontrolowane gazy non stop, tak że nie mogłam zjeść spokojnie bo nawet przy stole ciągle bączenie , czułam się jak nienormalna , jak byli u mnie goście to ja jadłam na kanapie a oni przy stole , wyrzuty szamba, krowiego placka , plastikiem , moczem ... myślałam że to grzyby może , zero cukru , pieczywo razowe, antygrzybicze citrosepty, olejki oregano i ni ch.ja poprawy,jak raz na rok miałam chcicę na ciastka, lody czekolady to po zjedzeniu faktycznie spokój z pierdzeniem , ale zasypiałam za kierownicą , a za 4 godziny z powrotem pierdy śmierdy, smród nóg wykręcał nosy. potem walczyłam z pasożytami ostro, trochę nieudolnie, bo wszystkim czym się dało po kolei , bo oczywiście poprawa była duża, ale czułam te pasożyty jak mi szalały po flakach, nerkach ,rok czasu to trwało, wiedziałam że to pasożyty są problemem, ale strasznie trudno je zwalczyć, więc witaminy, odkwaszanie organizmu, już było naprawdę dobrze, ale bąki jak ktoś za blisko podszedł nadal występowały, i nogi mi śmierdziały jak śmierdziały , skóra stóp rozpulchniona , wtedy zaczęłam oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego oliwą i grejpfruitem , bo żadne oczyszczanie organizmu nie będzie skuteczne jeśli wątroba jest zapchana i żadne odkwaszanie nie będzie skuteczne jeśli zapchany kamieniami woreczek żółciowy nie będzie wydzielał żółci która utrzymuje dobre Ph w jelitach przez co leczy się jelito dziurawe . pierwsze dwa razy mnie zniechęciły bo nie było znacznej poprawy , ale potem wróciłam do tego po pół roku i zaczęło być naprawdę coraz lepiej, stopy przestały nabrzmiewać, bąki przestały mnie nękać , mogę normalnie zjeść przy stole, normalnie pracować wśród ludzi. wcześniej miałam taki lęk przed ludźmi że jak tylko ktoś zbliżył się do mnie to od razu zaczynał boleć mnie brzuch i smród z dupy i ze wszystkich otworów i porów. stosowałam tyle tego że już nie pamiętam wszystkiego , zauważalna poprawa była jakaś ale nie pomagała całkowicie, dopiero po czyszczeniu wątroby i woreczka moje życie się zmieniło.
wczoraj robiłam ósme oczyszczanie wątroby i woreczka , znów wyleciało ze mnie kilkaset zielonych kulek i czuję przyjemny chłodek na bebeszkach i wielką ulgę, skóra jest sucha i nie śmierdzi. żadnych bąków. muszę nadmienić że stosuję 5-ty tydzień Antykontamin i też polecam bardzo , pasożyty umierają powoli, zobaczymy jak skończę kurację. dodam też że jeszcze śmierdziało mi strasznie ucho , po Antykontaminie przestało.
No.
Także spróbujcie oczyszczania wątroby raz w miesiącu . Pomóżcie sobie . zobaczycie jak wam się wszystko zmieni.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

A może ktoś już robił?

Edytowane przez caffelatte1974
Czas edycji: 2018-08-04 o 10:10
caffelatte1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 17:46   #2377
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ciekawe wieści ostatnio na forum. Ta analiza włosów nęciła mnie już dawno, ale chyba nie można mieć farbowanych, a ja non stop.

Sancho - skurcze mięśni śródstopia mam bardzo często, podobnie jak Ty.
Sarunia - sprzątanie to może nie, ale gdy mam wyrzuty smrodu, moje pranie wyjęte z pralki i własnoręcznie rozwieszone śmierdzi. Jeśli smrodu brak - pachnie.

Druumla - ja mam helicobacter albo miałam, bo przeszłam leczenie, ale zapach z ust niewątpliwie, wielokrotnie widziałam reakcję ludzi, gdy do nich mówiłam, a i mąż kiedyś wspomniał. Była mowa o pęcherzyku żółciowym, ja go nie mam, więc nie widzę związku. Natomiast z jelitami jak najbardziej. Stale wzdęcia i ćmienie w brzuchu, raczej brak gazów niż nadmiar. Pobrałam trochę ostatnimi tygodniami vivomix, zapach zdecydowanie ograniczony, ale dyskomfort jelitowy jest. Niestety, lubię piwo, czasem nawet 2 chlapnę, ale nie będę go pić, zobaczymy reakcję organizmu.

wejdę na stronę tej M. de la Torres, jak coś się dowiem ciekawego, czego nie wiemy jeszcze, dam znać.
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-05, 10:18   #2378
SanchoPansaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 83
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Myślicie, że to możliwe, że nietolerancje pokarmowe + brak magnezu oraz wapnia powodują nasze dolegliwości?


Czy ktoś stosował przez dłuższy czas magnez z wyższej półki (bez glutenu, laktozy, cukru, subst. konserwujących)?


Od kilku dni stosuję wapń ostercal i wydaje mi się, że poprawiła się moja tolerancja w stosunku do innych ludzi.
SanchoPansaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-05, 12:37   #2379
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sancho, dwie osoby wyleczyly się skutecznie. Jedna dzialala w kierunku zwalczania nietolerancji pokarmowych, druga w kierunku zwalczania bakterii oraz nietolerancji.
Bardzo prawdipodobne, ze nietolerancje i zle bakterie idą ze sobą w parze i prxyczyniają się do nieszczelnosci bariery jelitowej.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Te dwie to sukces pewny - są to Isis i Pasia. Isis zaliczyla jeden nawrot, ale szybko się z nim uporala, Pasia chyba dwa nawroty, z ktorych tez szybko wyszla.
Trzecia osoba, ktorej sukces jednak byl nie wiadomo, czy trwały, to Chmurka - napisala o zniknieciu zapachu, i obiecala ze się odezwie za jakis czas, ale tego nie zrobiła.
Wiem jeszcze o jednej dziewczynie, lata temu utrzxymywalam z nią kontakt, ona po ptobie samobojczej z poeodu smrodu wyladowala w szpitalu, nic nie mowiac o poeodach swojego czynu i tam na jej smrod zwrovili uwagę sami lrkarze, w badaniach wyszly jej poczatki choroby crohna i po przeleczeniu się tymi lekami podobno juz nie smierdziała.
Crohn to choroba autoimmunologiczna, organizm atskuje wlasne tkanki. Tę chorobę tez się leczy dietą scd, ktorą stosowała Isis - czyli caly czas bedzie chodziło o nietolerancje czy wrecz alergie pokarmowe, bakterie i stany podraznienia czy nawet zapslne w jerlitach.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Te dwie to sukces pewny - są to Isis i Pasia. Isis zaliczyla jeden nawrot, ale szybko się z nim uporala, Pasia chyba dwa nawroty, z ktorych tez szybko wyszla.
Trzecia osoba, ktorej sukces jednak byl nie wiadomo, czy trwały, to Chmurka - napisala o zniknieciu zapachu, i obiecala ze się odezwie za jakis czas, ale tego nie zrobiła.
Wiem jeszcze o jednej dziewczynie, lata temu utrzxymywalam z nią kontakt, ona po ptobie samobojczej z poeodu smrodu wyladowala w szpitalu, nic nie mowiac o poeodach swojego czynu i tam na jej smrod zwrovili uwagę sami lrkarze, w badaniach wyszly jej poczatki choroby crohna i po przeleczeniu się tymi lekami podobno juz nie smierdziała.
Crohn to choroba autoimmunologiczna, organizm atskuje wlasne tkanki. Tę chorobę tez się leczy dietą scd, ktorą stosowała Isis - czyli caly czas bedzie chodziło o nietolerancje czy wrecz alergie pokarmowe, bakterie i stany podraznienia czy nawet zapslne w jerlitach.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 10:56   #2380
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

http://dietografia.pl/blog-dietetycz...a-elementarna/
Na tej stronie jest wprowadzenie ogolne - czym jest dieta elementarna, czyli jedzenie 'rozbite' na skladniki nie wymagajace trawienia i nie uczulajace (bialka uczulaja, ale po roxbiciu ich na 'cegielki, czyli aminokwasy są niezdolne do uczulenia).
Dieta elementarna to bialka rozbite na aminokwasy i cukry wylacznie proste, nie wymagają ptocesu trawienia, są od razu przyswajalne.
Tę diete stosuje się i przy SIBO, i przy nietolerancjavh, i przy chorobie Crohna i to w jej zaostrzeniach!
Są gotowe nutridrinki dla chorych, dla dzieci z nietolerancjami, uczuleniami itp - ale drogie i wiekszosc na receptę
Na tej stronie jest link do domowej mieszanki, ale przepis po angielsku- trzeba dobrego tlumacza i konsultacji z dietetykiem

To jest tez etap poczatkowy prxy diecie scd!

Potem trzeba stopniowo 'jechac' przez kolejne etapy scd, od etapu intro przez kolejne - nie moxna przeciez roxleniwic ukladu trawiennego.

Mozna tez zaczac od intro diety scd, a dodatkoeo kupic wolne czyste aminokwasy, glukozę w aptece, latwo przyswajalne eitaminy bez glutenu, laktozy itp i traktowac jako uxupelnienie - bo glodowka jest moim zdaniem bardzo szkodliwa, uniemozlieia regeneracje jelit, prawdę mowiac moje problkemy zaczęly się od glodowki i stresu - a jeszcze wczesniej bylo duzo antybiotykow.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 05:16   #2381
caffelatte1974
caffelatte1974
 
Avatar caffelatte1974
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 63
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

U mnie była jeszcze salmonella w tych kichach.
Jeśli nie ma woreczka żółciowego, nie ma żółci, jest raj dla pasożytów , siedzą w jelitach jak je się coś co lubią a spierniczają poza jelito jak je się coś czego nie lubią. To robale dziurawią nam jelita, żrą nas od środka , to to szczypanie w brzuchu czasem. Doszłam do wniosku , po półtora roku bicia robali, że najlepiej jest podawać im truciznę razem z jedzeniem które lubią.

Edytowane przez caffelatte1974
Czas edycji: 2018-08-07 o 05:18
caffelatte1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 08:20   #2382
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Miałam kilka razy w zyciu do czynienia z zarobaczonym kotem.
Wydzielał lekki smrodek amoniaku polaczonego z sokami zoładkowymi, taki jajeczno-kwaskowaty zapach wymiocin.

W badaniach krwi wyszedl mi wielokrotnie ponad normę poziom eozynofilow. Lekarka powiedziala, ze albo mam alergie, albo robaki. Poszlam z tymi eozynofilami do apteki i dostałam w drodze wyjatku lek trujacy robale, wydawany normalnie na receptę. Zjadłam to zgodnie z zaleceniami i po pewnym czasie ponownie sprawdzilam poziom eozynofilow. Tym razem był wrecz ponizej normy.
Odtad robiac badania krwi zawsze proszę o zbadanie poziomu eozynofilow ...czy moze eozynofili, a propos odmiany gramatycznej

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-08-07 o 08:22
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 17:14   #2383
Irq10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czytam to forum od niedawna i ... Macie upośledzony metabolizm, a więc jesteście chorzy. Wasz organizm nie radzi sobie z jakims syfem więc trzeba wszelkie syfy ograniczyć zeby go odciązyć. A syfy to gnijące w jelitach mięso i nabiał. Mięso, nabiał i chleb dodatkowo silnie zakwaszają organizm prowadząc do złej mikloflory w jelitach,wszelkich grzybic. Tak trudno to zrozumieć? Więc jeżeli chcecie wyzdrowieć przestańcie opowiadać sobie o pierdach, białym jeleniu, wit. C lewo skrętnej, czy dupo skrętnej. Nic żadne suple wam nie pomogą (to chemiczny syf)leki jeżeli będziecie nadal wsiebie ładować syf typu - mięso
-nabiał
- chleb - Które nie dość że gnija w organiźmie to jeszcze go silnie zakwaszają rozregulowując gona wszystkie strony. Tak trudno to zrozumieć? Przejdźcie na trzy miesiące na dietę makrobiotyczną. Ludzie dzięki makrobiotycznej wychodzą z raków cukrzycy, SM. Z chorób na którelekarze stawiaja krzyżyk, że śmiertelne. A na niej ludzie zdrowieją. Noi zainteresujcie się nutrogeniką - mówi o tym że dzięki zdrowemu odżywianiu (bez syfu mięso,nabiał, chleb) naprawiają się wadliwe geny. Macie rozwiązanie jak na tacy. Jeżeli naturalnie wyregulujecie ph organizmu organizm sam zadba o prawidłową mikroflorę i będzie dążył do zdrowia. Tylko nigdy juznie zatruwajcie go syfem typu mięso,nabiał,chleb, żywnośc rafinowana, rakotwórcze suple czy antybiotyki,które was tak naprawdę zabijają. Macie wybór. Dalej opowiadajcie sobie o swoich pierdach i innych głupotach albo przejdźcie na makrobiotyczną i zdrowiejcie. Czego życze.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

I nie opowiadajcie bzdur że białko zwierzęce jest nam do czegospotrzebne. Ja sam nie jem mięcha, ryb , nabiału od trzech lat i jestem zdrowy jak nigdy. Mój kumpel ma 28 lat od poczecia weganin i zdrowy jak byk

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

W sieci jest pełno filmików o tym ze dzięki makrobiotycznej, weganizmowi ludzie pozbywaja sie np. najpaskudniejszego trądziku. A laski leczą same z zaburzeń hormonalnych. Leki hormone nie pomagały , a zdrowe jedzenie weganizm dużo surowych owoców i warzyw pomogło. Poszukajcie sobie. Podobnie z cukrzycąi SMi oglądałem kiedyś takieprogramy w TV.Że dzięki weganizmowi i makrobiotycznej ludzie wychodzili z najpaskudniejszych chorób. Więc dlaczego nie wy? Po co sie tak męczycie?
Irq10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 22:48   #2384
SanchoPansaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 83
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Irq10 Pokaż wiadomość
W sieci jest pełno filmików o tym ze dzięki makrobiotycznej, weganizmowi ludzie pozbywaja sie np. najpaskudniejszego trądziku. A laski leczą same z zaburzeń hormonalnych. Leki hormone nie pomagały , a zdrowe jedzenie weganizm dużo surowych owoców i warzyw pomogło. Poszukajcie sobie. Podobnie z cukrzycąi SMi oglądałem kiedyś takieprogramy w TV.Że dzięki weganizmowi i makrobiotycznej ludzie wychodzili z najpaskudniejszych chorób. Więc dlaczego nie wy? Po co sie tak męczycie?

Ja raczej się na razie nie skuszę. Jak będę robił testy w styczniu jak mój organizm reaguje na gluten, to prawdopodobnie zacznę od produktów tej diety w bardzo małych porcjach. A do stycznia bez glutenu, laktozy, jajek, cukru.


Dziś wziąłem do pracy zupę, którą jadłem również wczoraj w domu. W domu zjadłem dwa talerze i czułem się wyśmienicie. W pracy zjadałem talerz zupy co ok. 3h i po każdym posiłku miałem lekką biegunkę. Zupa nie była zepsuta, bo jadłem ją również dziś wieczorem i wszystko było ok.
Kiedyś na youtube trafiłem na faceta, który mówił, że organizm człowieka w czasie stresu (wynik działania kortyzolu), wyłącza lub upośledza niektóre czynności organizmu. Mam wrażenie, że u mnie pod wpływem stresu bardzo osłabia się proces trawienia i wchłaniania pożywienia.

Edytowane przez SanchoPansaa
Czas edycji: 2018-08-08 o 10:09
SanchoPansaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 23:30   #2385
Irq10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

A wiesz ile mordowane w rzeźni zwierze bojąc się wytwarza hormonów różnych stresu? W chwili bólu i smierci?i ty to potem jesz w mięsie. Jego hormony stresu rózne syfiaste antybiotyki bo przecież im dają I hormony na wzrost żeby szybciej rosły. Do tego rózne hormony krów iświńkurczaków bo przecież też mają. I wy cały ten syf jecie z mięsem. I jak to działa na was przy osłabinym metaboliźmie? Te wszystkie zwierzęce hormony które w siebie pakujecie? Do tegognije w flakach godzinami i zatruwa I zakwasza ciało z czego są tylko choroby. inp rak. Bo rak rozwija się tyklo w kwaśnym środowisku. Zaburzonym. Mięso to chyba najgorszy cuchnący syf . Po co je jesz?

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

SanchoPansa - po co je jesz . Po co jes mieso?

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Po mięsie nawet ja wcześniej trochę jechałem imójpot a wkiblu była masakra. Nie jem mięsa i jest mniej smierdząco. Każdy chyba o tym wie więc zacznijcie wyciągac jakieś wnioski. Chociaż jezeli chcecie tu sobie siedzieć przez następne 30 lat jak na jakims kółku rózańcowym i tylko gdybac wasza sprawa
Irq10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 09:32   #2386
destroyer32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Smile nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia odpowiedz

witam natchnełem sie kiedys na watek nieprzyjemny zapach ciala mimo mycia itp ze z nikad pojawia sie zapach itp i ze niewiadomo co chcialbym pomóc powodem jest patogenny grzyb bakteria drozdzak candida zanim wysmiejecie radze zrobic prosty test wystarczy wypic szklanke soku z czerwonych burakow jesli po wydaleniu kolor moczu jest czerwony swiadczy to o nieszczelnosci jelit pewnie zastanawialiscie sie dlaczego po umyciu nie pojawia sie zapach a nastepnie tak sekret polega na tym ze wystarczy sie spocic choroba moze przebiegac bezobjawowo i jest to choroba ukladu odpornosciowego podstawowe objawy to katar nawet gdy jest cieplo bole glowy swiad brzydki zapach ciała zespól ciaglego zmeczenia z checia moge otym pogadać i wam pomóc nie sprzedaje leków itp....
destroyer32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 09:39   #2387
destroyer32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

temat zamkniety jednak odpowiem tu co myśle bz wątpienia jesli masz takie objawy jak ból głowy stan przewlekłego zmęczenia świad pod pachami i w miejscach intymnych katar pogorszenie wyobrazni przestrzennej i nieprzyjemny zapachciala jest to przerost grzyba candida da rade z tego wyjsc
destroyer32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 10:51   #2388
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Idąc starym tutaj tropem SIBO i alergii/nietolerancji pokarmowych radykalnym ratunkiem dla nas jest dieta elementarna oraz jako kolejna - dieta SCD.
Dwie pewnie i trwale wyleczone osoby zwalczaly wlasnie SIBO i alergie.
Oczywiscie mogą sie zdarxyc sporadyczne przypadki chorych zebow, zatok, watroby czy robaczycy - ale to jest stosunkowo łatwo zweryfikowac.
Ja wiem na pewno, ze u mnie to ani zeby, ani...itd.

Jestem w trakcie poznawania konkretnych wskazan i dostepnych produktow obu tych diet (mają dokladnie te same zalozenia i ten sam cel), tylko elementarna poszła najdalej jesli chodzi o"rozbijanie' zywnosci na skladniki, jak sama nazwa wskazuje, elementarne. Prosciej się juz nie da - prosciej, czyli strawniej i przyswajalniej...
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 10:14   #2389
Irq10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Możetroche takiej diety a moze troche takiej moze SIBO a może jakas alergia robale i tak bawicie sie od lat jak dzieci. a może makrobiotyczna która w naturalny sposób bez leków i supli przywraca naturalne ph ciała oczyszcza i leczy? Nawet z nowotworów egzem łuszczyc Sm i innych chorób? I były o tym programy w tw. I ludzie dzięki niej pozbywali sie takich choróbże głowa mała. Co żaden lekarz wam o tym nie powie bo oni nie sa od wyleczania ludzi a od leczenia ich latami i przepisywania leków. No bo sa głównie dystrybutorami leków. Jezeli ktoś chce sie wyle czyc to zwyczajnie jak inni przejdzie na makrobiotyczna i sie wyleczywpłynie na swoje geny. Komu niezbyt na tym zależy dalej będzie ładował w siebie syf i modlił sie o cud Albo jakis suplement cud. No ale cudównie ma.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

i nie szkoda wam czasu iżycia na to wasze gdybanie może to amoże tamto? Nie lepiej poprostu rozwiązać problem? no ale jak komus nie zalezy to sobie bedzie dalej gdybał może Sibo może to tamto a może siamto . jak dzieci normalnie
Irq10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 10:26   #2390
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Irq Czy masz lub miales problemy z nieprzyjemnym zapachem ciala? Jesli tak, napisz proszę jak to wygladało/wygląda u Ciebie?
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 15:45   #2391
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Od czterech dni jestem na restrykcyjnej pod względem pożywienia diecie scd, faza intro. Niestety, leki, które stale biorę, np. propranolol mają w składzie rzeczy zakazane, np. skrobię ziemniaczaną. No i kłopot. Jak dotąd wzdęcia są nadal, ale biegunek prawie już nie mam. Smrodu też nie ma. Pożyjemy, zobaczymy.
Druumla, u mnie badania na pasożyty ujemne ( kilka badań co jakiś czas), ale eozynofile podwyższone bardzo, podobnie jak u Ciebie. Też usłyszałam od lekarki, że w takim razie to alergia. Zgadzało by się o tyle, że wczoraj przeczytałam wypowiedź lekarki alergolog posiadającej tytuł doktora, że jak jest na coś alergia to bardzo zwyżkuje poziom IgE, a ja mam 8-krotnie przekroczoną normę. Testy wykazały tylko alergię na bylicę i mniszek, odczulam się. Wkrótce zrobię badanie na nietolerancje pokarmowe.
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 17:14   #2392
katolik222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 37
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

prawy przycisk myszy i tlumacz na polski(chrome)

http://foodintolerancepro.com/bad-breath-distressing/
katolik222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 18:37   #2393
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mp43
Matko jedyna, odwazylas się!
Ja przerwalam po kilku dniach, bo mi zjezdzał strasznie cukier. Postanowiłam jednak solennie, ze wrocę do niej po bardzo solidnym prxygotowaniu od strony organizacyjnej. Kompletuję wiedzę o samej diecie i suplementach - bo nie wolno się glodzic, jesli się chcemy wyleczyc. Czy Tobie się udaje unikac glodu???

Muszę powiedziec, ze niedlugo po rozpoczeciu bardzo się ograniczył jeden z moich zapachow, ktory ostatnio dominowal, tzn ciezki, duszny, slodkawy zapach jak od niemytych nog i skonczyły się wzdecia.

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-08-09 o 19:39
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 05:57   #2394
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kto z Was ogladal wczoraj na TLC "Wstydliwe choroby" ?
Byl nasz przypadek omawiany na przykladzie dziewczyny ktora borykala sie z problemem 20 lat ( tyle co ja). Miala ten sam problem - smierdzenie ryba z okolic intymnych przy braku jakiejkolwiek infekcji. Byla u dr. Lachmanna i ten po badaniach stwierdzil, ze to TMAU (norma byla do 11 a ona miala 45 ) Zalecenie to TYLKO dieta z mala zawartoscia choliny.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 12:33   #2395
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ten dr Lachmann chyba jest w kontaskcie z organizacją MEBO Marii de la Torres, zdaje się widziałam tam jego nazwisko przy okazji jakiegos wykladu (?).
Dobrze by bylo zawalczyc o dostęp w Polsce do badania moczu na TMAu. Moze gdybysmy byli polską sekcją MEBO cos bysmy wskórali razem.
Badania genetyczne pod katem TMAU, ktore są w Polsce, mogą nie byc miarodajne - gdzies czytalam, ze istnieje kilka roznych defektow w genomie, ktore mogą skutkowac wydzielaniem trimetyloaminy.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 18:55   #2396
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Katolik,
Nie otwiera mi się ta strona
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 18:57   #2397
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

http://forum.gazeta.pl/forum/w,13008...ita_Nadw_.html
Wzmianka o diecie elementarnej i gotowych mieszankach aminokwasow, witamin, soli mineralnych Vivomix Plus - ale chyba mozliwe jest kupienie skladnikow osobno w sklepach dla sportowcow??? Oczywiscie czystych, bez domieszki laktozy itp. -i sporzadzic taką mieszankę samemu.
Te aminokwasy to prawdę mowiąc w smaku ohyda

Są tez rozne nutridrinki do diety elementarnej, stosowane przy chorobach jelit, niestety często na receptę.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 07:59   #2398
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Vivonex Plus miało być
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 09:28   #2399
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

https://pompejanska.rosemaria.pl/201...ej/#more-47738

W linku ktory wkleilam wyzej jest historia kobiety ktora , jak podejrzewam korzystalam z metody wykrywania niedomagan organizmu o ktorej pisala chyba caffelatte. Jesli ktos z was jest chrzescijaninem to jak wynika z tekstu nie powinien tego stosowac. Dla wierzacych polecam Nowenne Pompejanska ( ja juz jestem na koncu odmawiania) jak narazie odmawiam w intencji mojego meza ale mam zamiar po skonczeniu tej zaczac nastepna w intencji uwolnienia mnie od tego smrodu. Wierze w skutek tej modlitwy bo widze co teraz sie dzieje- ile otrzymalam łask to szok, az trudno mnie samej uwierzyc.

MP 43, napisz jak sobie radzisz z dieta, sa jakies postepy ?

Drumla , Ty moglabys byc prezesem takiej organizacji cos jak Ta Maria serio pisze! Pomysl o tym.

Ja zauwazylam, ze jak jem np czosnek nawet w niewielkich ilosciach to smierdze tam na dole. Teraz w te upaly tj koszmar. Kupilam sb 4 pary takich jakby rybaczek z modalu i kilka par majtow tez z tej tkaniany i zastanawiam sie czy on nie powoduja takiego zapaszku.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 13:12   #2400
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Olu, uwazam ze prezes takiej organizacji powinien byc osobą inteligentną, zorientowaną w temacie, bardzo dobrze znajacą język angielski i obytą, z klasą, bo powinien pelnic funkcje glownie reprezentacyjne i podejmowac te kluczowe decyzje
Najlepiej by bylo, zeby to był kochający, przejety problemem malzonek osoby chorej, nie ona sama. Chodzi o emocjonalną wolnosc od tego okropnego poczucia wstydu i upokorzenia.
Ewentualnie moglaby to byc osoba chora o wyzej wymienionych cechach, ale naprawdę silna psychicznie.

Zeby nie zdarzyło się tak, jak to czesto z Polakami bywa, czyli zeby cala robota nie spadla na prezesa, potrzebny bylby energiczny wiceprezes, ktory bardziej szczegolowo organizowalby dzialania i w ogole aktywny zarząd. Zwykli czlonkowie powinni tez miec prxydzielane konkretne zadania, np.kampanię edukacyjną (kolportaz ulotek i materialow na temat TMAu -bo to oficjalnie uznana choroba), raczej nie w swojej najblizszej okolicy, bo to mogloby byc zbyt stygmatyzujace, ale powiedzmy w swoim rejonie pojętym szerzej...

Leczenie moze zawiesc, dieta scd moze pomoc tylko nielicznym (bo mam nadzieję, ze komus jednak pomoze...co na pewno i tak nie bedzie widoczne zbyt szybko), nie mozemy pozistac w tym samym miejscu do konca zycia... Trzeba cos zrobic, zeby ludzie nie przechodzili przez to pieklo osamotnieni...

PS. Mowiąc juz calkiem bez ogrodek, ja się nie nadaję na prezesa

Ale mam pomysly na rozne dzialania i mogę je bardziej szczegolowo organizowac tudzież wykonywac i wspołwykonywac

Myslę, ze najbardziej rozsadne byloby po prostu powolanie do zycia polskiej sekcji MEBO. Przede wszystkim potrzebowalibysmy osoby z bardzo dobra znajomoscia angielskiego, ktora rozejrzy się wirtualnie w tym, jak oni tam działają i moze nawet zostanie czlonkiem, a potem pociagnie za sobą jeszcze parę osob od nas - i jesli bedą musialy placic skladki, to poeinnismy się tez tymi kosztami z nimi podzielic
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.