Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-13, 06:57   #1621
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć.
Kornelek ma od wczoraj ponad 39 stopni temperatury, aż parzy, noc nieprzespana, jest nieodkładalny, po ibumie spada mu na trochę do 38,5... Ja zestresowana, bo dla mnie to pierwszy raz taka temperatura u dziecka. Właśnie próbuję dodzwonić się do lekarza. W nocy chciałam dzwonić po pogotowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 08:02   #1622
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
Kornelek ma od wczoraj ponad 39 stopni temperatury, aż parzy, noc nieprzespana, jest nieodkładalny, po ibumie spada mu na trochę do 38,5... Ja zestresowana, bo dla mnie to pierwszy raz taka temperatura u dziecka. Właśnie próbuję dodzwonić się do lekarza. W nocy chciałam dzwonić po pogotowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde oby nic poważnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 08:33   #1623
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ojejku biedny Kornelek ! A moze to tzw trzydniowka ? Daj znac co lekarz powiedzial.
A my dzis jedzjemy na kontrole do chirurga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 08:50   #1624
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
Kornelek ma od wczoraj ponad 39 stopni temperatury, aż parzy, noc nieprzespana, jest nieodkładalny, po ibumie spada mu na trochę do 38,5... Ja zestresowana, bo dla mnie to pierwszy raz taka temperatura u dziecka. Właśnie próbuję dodzwonić się do lekarza. W nocy chciałam dzwonić po pogotowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ojej wspolczuje pracetamol na zmiane z ibuprofenem, zimne oklady tyle moge polecic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 09:01   #1625
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ojejku biedny Kornelek ! A moze to tzw trzydniowka ? Daj znac co lekarz powiedzial.
A my dzis jedzjemy na kontrole do chirurga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pojechałam z maluchami w niedzielę do teściowej a tam była bratowa zaziębiona. Niby tłumaczyła, że nic jej nie jest, że tylko czasami coś drapie w gardle. A wczoraj wieczorem teściowa przyznała się, że bratowa ledwo chodzi od tygodnia, bo taka chora. Mam stresa, bo bratowa w sklepie pracuje, więc ma dużą styczność z zarazkami i Covidem a nam nie na rękę iść na izolację/kwarantannę.
Lekarka powiedziała żeby podać podwójną dawkę przeciwgorączkowych skoro zwykła nie zbija i jutro zrobić morfologię i crp. Kornelek męczy się bardzo, ma dreszcze, malutki bidulek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 10:15   #1626
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Pojechałam z maluchami w niedzielę do teściowej a tam była bratowa zaziębiona. Niby tłumaczyła, że nic jej nie jest, że tylko czasami coś drapie w gardle. A wczoraj wieczorem teściowa przyznała się, że bratowa ledwo chodzi od tygodnia, bo taka chora. Mam stresa, bo bratowa w sklepie pracuje, więc ma dużą styczność z zarazkami i Covidem a nam nie na rękę iść na izolację/kwarantannę.
Lekarka powiedziała żeby podać podwójną dawkę przeciwgorączkowych skoro zwykła nie zbija i jutro zrobić morfologię i crp. Kornelek męczy się bardzo, ma dreszcze, malutki bidulek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedactwo. Oby to tylko nie był covid, tylko jakieś "zwykłe" przeziębienie. Trzymam kciuki za Kornelka.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 18:45   #1627
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Pojechałam z maluchami w niedzielę do teściowej a tam była bratowa zaziębiona. Niby tłumaczyła, że nic jej nie jest, że tylko czasami coś drapie w gardle. A wczoraj wieczorem teściowa przyznała się, że bratowa ledwo chodzi od tygodnia, bo taka chora. Mam stresa, bo bratowa w sklepie pracuje, więc ma dużą styczność z zarazkami i Covidem a nam nie na rękę iść na izolację/kwarantannę.
Lekarka powiedziała żeby podać podwójną dawkę przeciwgorączkowych skoro zwykła nie zbija i jutro zrobić morfologię i crp. Kornelek męczy się bardzo, ma dreszcze, malutki bidulek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej Jak tam Kornelek ? Udusiałabym taką bratową nie ważne czy COVID czy grypa... biedny maluszek :-(
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 19:28   #1628
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Biedny Maluszek a bratową bym chyba utłukła... Dla takiego maluszka przecież zwykły katar to męczarnia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 19:33   #1629
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala co u Was? Jak Kornel się ma?

Brawa dla wszystkich maluszków za postępy w rozwoju coś tylko te zęby za bardzo nie chcą wychodzić. My też od grudnia tylko dwa...

Nie odzywałam się z tydzień, bo nie mam siły-moje dziecko chyba testuje kiedy w końcu matka padnie. Ale widzę, że u większości nocki podobne tez pobudki co 1-2h, a w dzień turbodrzemki. Ida jutro kończy 9 miesięcy. Szok!

Dzis byłam z nia u fizjo, bo przy czworakowaniu i wstawaniu dziwnie układa prawa nóżkę, no i niestety to pozostałość po dysplazji. Ma prawa stronę silniejsza i dostaliśmy ćwiczenia na uaktywnienie większe lewej strony i na stopki ćwiczenia. Także dojdzie trochę obowiązków nam, ale trzeba to dopilnować.

Widzialam, że na tapecie zmiana fotelików. Ja w tym tygodniu podjęłam decyzję, że zmieniamy, bo nie da się jechać z nią, jest coraz gorzej. W łupinie pręzy sie, wykręca, krzyczy, ewidentnie jest jej niewygodnie, a jak zaśnie jakimś cudem to we śnie kilka razy zadławiła się slina i mialam mikrozawał. Na majówkę chcemy odwiedzić rodzinę 300km od nas, więc koniecznie zmieniamy fotelik. Chyba weźmiemy Lionelo Bastiaan Rwf obrotowy i na początku spróbuję jeszcze ją wozić tyłem do kierunku jazdy, zobaczymy czy przejdzie to w nowym foteliku. Spacerówkę tez kupilam Lionelo Emma i w sumie jestem zadowolona, taka do samochodu, trochę miejsca zajmuje w bagażniku, ale szybko się składa i rozkłada, na miasto wyskoczyć ok. Tu na swoje wiejskie tereny zostawiam tą Bebetto z zestawu. Latem pewnie jeszcze rowerek taki pchany kupimy, albo na roczek w prezencie zapragniemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 20:54   #1630
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

A więc tak: po porannej podwójnej dawce ibumu temperatura spadła do 37 i Kornelek od razu odżył, bawił się uśmiechał, zjadł trochę kaszki. Po około 2h znów ponad 39 stopni. O 16:00 byłam w przychodni. Osłuchowo czysto, w uszach ok, gardło zaczerwienione, trochę kataru, temperatura nadal wysoka. Pediatra zaleciła pedicetamol i Ibum co 4h w dawkach większych niż na opakowaniach jeśli temp nie będzie spadać. Dostał leki o 17:30, spadło z 39,4 na około 37,6-38,3. I tak do wieczora, trochę się bawił, ale też marudził, zjadł owoce. Poza tym średnio co 2h cyc i woda żeby się nie odwodnił. Niedawno zasnął, zmierzony 37,8. Jutro z rana morfologia, crp i mocz mamy zrobić. Pediatra po wynikach zobaczy czy to zwykły wirus, trzydniówka czy covid. W każdym razie dla niej to covid, bo podobno od świąt non stop do szpitala maluchy z takimi objawami trafiają z covidem. Jutro zdecyduje czy mamy zrobić wymaz. Oby już mu nie rosło. Wiecie, ja to z tych panikujących i przejmujących się bardzo😭 Sorry za dokładny opis
A bratowa obrażona... i mamy jej w sanepidzie nie zgłaszać, gdyby co, bo stwierdziła, że do pracy musi chodzić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 21:21   #1631
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość

Brawa dla wszystkich maluszków za postępy w rozwoju coś tylko te zęby za bardzo nie chcą wychodzić. My też od grudnia tylko dwa...

Nie odzywałam się z tydzień, bo nie mam siły-moje dziecko chyba testuje kiedy w końcu matka padnie. Ale widzę, że u większości nocki podobne tez pobudki co 1-2h, a w dzień turbodrzemki. Ida jutro kończy 9 miesięcy. Szok!

Dzis byłam z nia u fizjo, bo przy czworakowaniu i wstawaniu dziwnie układa prawa nóżkę, no i niestety to pozostałość po dysplazji. Ma prawa stronę silniejsza i dostaliśmy ćwiczenia na uaktywnienie większe lewej strony i na stopki ćwiczenia. Także dojdzie trochę obowiązków nam, ale trzeba to dopilnować.

Widzialam, że na tapecie zmiana fotelików. Ja w tym tygodniu podjęłam decyzję, że zmieniamy, bo nie da się jechać z nią, jest coraz gorzej. W łupinie pręzy sie, wykręca, krzyczy, ewidentnie jest jej niewygodnie, a jak zaśnie jakimś cudem to we śnie kilka razy zadławiła się slina i mialam mikrozawał. Na majówkę chcemy odwiedzić rodzinę 300km od nas, więc koniecznie zmieniamy fotelik. Chyba weźmiemy Lionelo Bastiaan Rwf obrotowy i na początku spróbuję jeszcze ją wozić tyłem do kierunku jazdy, zobaczymy czy przejdzie to w nowym foteliku. Spacerówkę tez kupilam Lionelo Emma i w sumie jestem zadowolona, taka do samochodu, trochę miejsca zajmuje w bagażniku, ale szybko się składa i rozkłada, na miasto wyskoczyć ok. Tu na swoje wiejskie tereny zostawiam tą Bebetto z zestawu. Latem pewnie jeszcze rowerek taki pchany kupimy, albo na roczek w prezencie zapragniemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myślałam, że to my mamy długą przerwę 2M w zębach ;-)
Dobrze, że się skonsultowałaś z fizjo, u nas bardzo powolne postępy więc chce naszą fizjo po 18 jak wróci z Wawy zaprosić bo w tym tempie to zacznie chodzić na święta Bożego Narodzenia ;-) a tak serio chciałabym żeby chodziła jak pójdzie we wrześniu do żłobka żeby mi jej nie zdeptali ;-)
A ten lionelo ma pozycje do spania, może to by pomogło ? Ja bym chciała żeby Oli jeździła tyłem jak Agata minimum do 3 r.z, mam nadzieje, że nie będzie buntować, że siostra może przodem ;-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
A więc tak: po porannej podwójnej dawce ibumu temperatura spadła do 37 i Kornelek od razu odżył, bawił się uśmiechał, zjadł trochę kaszki. Po około 2h znów ponad 39 stopni. O 16:00 byłam w przychodni. Osłuchowo czysto, w uszach ok, gardło zaczerwienione, trochę kataru, temperatura nadal wysoka. Pediatra zaleciła pedicetamol i Ibum co 4h w dawkach większych niż na opakowaniach jeśli temp nie będzie spadać. Dostał leki o 17:30, spadło z 39,4 na około 37,6-38,3. I tak do wieczora, trochę się bawił, ale też marudził, zjadł owoce. Poza tym średnio co 2h cyc i woda żeby się nie odwodnił. Niedawno zasnął, zmierzony 37,8. Jutro z rana morfologia, crp i mocz mamy zrobić. Pediatra po wynikach zobaczy czy to zwykły wirus, trzydniówka czy covid. W każdym razie dla niej to covid, bo podobno od świąt non stop do szpitala maluchy z takimi objawami trafiają z covidem. Jutro zdecyduje czy mamy zrobić wymaz. Oby już mu nie rosło. Wiecie, ja to z tych panikujących i przejmujących się bardzo😭 Sorry za dokładny opis
A bratowa obrażona... i mamy jej w sanepidzie nie zgłaszać, gdyby co, bo stwierdziła, że do pracy musi chodzić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, ja też zawsze panikuje przy tak wysokiej temperaturze. Ten wymaz chyba nie przyjemny a wynik conajmniej dyskusyjny
A bratowa na co obrażona ? Nie czuje się winna, że zaraziła bo ja miałam kiedyś wyrzuty jak się spotkaliśmy z rodziną w sobotę a w niedziele zaczęliśmy się gorzej czuć ... gdybym miała najmniejsze podejrzenie choroby byśmy nie przyszli... a ona chce być ofiarą grypy czy covida najgorsze taka przechodzona grypa, mój chrzestny tak właśnie kilka lat temu umarł na powikłania pogrypowe bo chodził do pracy zamiast z tydzień wyleżeć :-(

Kciuki za nockę, oby to jakaś 3 dniówka Trzymajcie się
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 21:51   #1632
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
A więc tak: po porannej podwójnej dawce ibumu temperatura spadła do 37 i Kornelek od razu odżył, bawił się uśmiechał, zjadł trochę kaszki. Po około 2h znów ponad 39 stopni. O 16:00 byłam w przychodni. Osłuchowo czysto, w uszach ok, gardło zaczerwienione, trochę kataru, temperatura nadal wysoka. Pediatra zaleciła pedicetamol i Ibum co 4h w dawkach większych niż na opakowaniach jeśli temp nie będzie spadać. Dostał leki o 17:30, spadło z 39,4 na około 37,6-38,3. I tak do wieczora, trochę się bawił, ale też marudził, zjadł owoce. Poza tym średnio co 2h cyc i woda żeby się nie odwodnił. Niedawno zasnął, zmierzony 37,8. Jutro z rana morfologia, crp i mocz mamy zrobić. Pediatra po wynikach zobaczy czy to zwykły wirus, trzydniówka czy covid. W każdym razie dla niej to covid, bo podobno od świąt non stop do szpitala maluchy z takimi objawami trafiają z covidem. Jutro zdecyduje czy mamy zrobić wymaz. Oby już mu nie rosło. Wiecie, ja to z tych panikujących i przejmujących się bardzo Sorry za dokładny opis
A bratowa obrażona... i mamy jej w sanepidzie nie zgłaszać, gdyby co, bo stwierdziła, że do pracy musi chodzić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez z tych przejmujacych sie ,a zreszta chyba kazda z nas tutaj by sie w takiej sytuacji przejmowala.
Oby juz bylo lepiej 🤞 kurcze a niby dzieci latwo przechodza covida ...
A bratowa to przepraszam za co obrazona ?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 22:38   #1633
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Bratowa to chyba na głowę a nie na covid chora... Wk$#@ mnie coś takiego... Jak masz covid, grypę czy inną biegunkę to siedź w domu a nie w pracy zarazasz innych...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 01:25   #1634
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala biedny ten Twój maluszek nameczy się mega silna tą gorączka jak tak szybko wraca. Daj znać jak wyniki. Trzymam kciuki żeby to nie był covid. Zachowania bratowej nie skomentuje. Przez takich ludzi mamy wieczny lockdown i 700 zgonów bo sami o siebie nie dbają.

Akada tak kilka pozycji ustawienia ma ten fotelik, mam nadzieje że uda się jeszcze jazda tyłem chociaż do roku, ale z tą nasza gwiazda to ciekawe... Męża siostrzenica poszła do żłobka i nie chodziła, a lepiej tam się ogarniała jak chodzące dzieci może fizjo Wam pokaże jak usprawnić malutka, Twoja Oliwka wczesniaczek nasz malutki to trzeba też troszkę brać poprawkę i dać jej czasu

Godzina 2.25 u nas już milionowa pobudka. Jak zacznie dzień o 5 na dobre to strzele sobie w łeb chyba. Rozważam pójście do psychiatry z okazji skończonych 9 miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 05:40   #1635
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Nie poprawiło się 😭😭😭 o północy Kornel miał 38,8. Daliśmy lek, bo ciągle się budził. Od 04:30 leży na mnie, o 06:00 miał znów ponad 39. Panikuję i rozklejam się, bo śpi niespokojnie i trzęsie się co jakiś czas. Chcę mu pomóc a nie umiem 😭😭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 06:05   #1636
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nie poprawiło się o północy Kornel miał 38,8. Daliśmy lek, bo ciągle się budził. Od 04:30 leży na mnie, o 06:00 miał znów ponad 39. Panikuję i rozklejam się, bo śpi niespokojnie i trzęsie się co jakiś czas. Chcę mu pomóc a nie umiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedaczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 07:02   #1637
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A kiedy planujecie zmienić fotelik? Mój synuś już coraz częściej denerwuje się w łupinie i widzę, że robi się za mała... Muszę zgłębić temat i przejechać się do sklepów, popatrzeć czy są foteliki następne, które można pochylić, gdy dziecko zaśnie. Macie jakieś sprawdzone, godne polecenia?
My kupiliśmy axid minikid 2.0, ten sam co mamy dla starszej.
Ale jeszcze chwile wozimy Leo w lupinie, bo wciąż samodzielnie nie siada. Ale już naprawdę się nie mieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

A w temacie ząbków to u nas cztery na stanie, szybciej idą niż u siostry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nie poprawiło się o północy Kornel miał 38,8. Daliśmy lek, bo ciągle się budził. Od 04:30 leży na mnie, o 06:00 miał znów ponad 39. Panikuję i rozklejam się, bo śpi niespokojnie i trzęsie się co jakiś czas. Chcę mu pomóc a nie umiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo mi przykro, zdrowia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 07:05   #1638
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala, pewnie trzydniówka, jeśli nie ma innych objawów. Albo ZUM może... Daj znać, jak wyjdą wyniki, dużo zdrówka dla Kornelka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 07:57   #1639
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Damgala biedny ten Twój maluszek nameczy się mega silna tą gorączka jak tak szybko wraca. Daj znać jak wyniki. Trzymam kciuki żeby to nie był covid. Zachowania bratowej nie skomentuje. Przez takich ludzi mamy wieczny lockdown i 700 zgonów bo sami o siebie nie dbają.

Akada tak kilka pozycji ustawienia ma ten fotelik, mam nadzieje że uda się jeszcze jazda tyłem chociaż do roku, ale z tą nasza gwiazda to ciekawe... Męża siostrzenica poszła do żłobka i nie chodziła, a lepiej tam się ogarniała jak chodzące dzieci może fizjo Wam pokaże jak usprawnić malutka, Twoja Oliwka wczesniaczek nasz malutki to trzeba też troszkę brać poprawkę i dać jej czasu

Godzina 2.25 u nas już milionowa pobudka. Jak zacznie dzień o 5 na dobre to strzele sobie w łeb chyba. Rozważam pójście do psychiatry z okazji skończonych 9 miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm chyba zgonów dużo mniej niż 700 przez sam COVID a, że COVID tylko dokańcza życie nieuleczalnie chorych na raka to fakt, organizm nie ma już siły walczyć :-( Ale fakt ludzie zdrowi zachowują się bardziej odpowiedzialnie niż takie jednostki jak bratowa domgaly, staram się zrozumieć, że z pracą ciężko, ale trzeba znać granice cholerka

Z tym jeżdżeniem tyłem to dopóki się nie pokaże innej opcji to zazwyczaj jest ok, ale raz obrócisz i koniec ;-) ale fakt zdarzają się gwiazdy co ryczą tyłem a przodem jak ręką odjął, ja bym jednak walczyła żeby jak najdłużej dziecko jeździło jak najbezpieczniej, już wolałam na końcu się poddać i bajkę puścić ;-)

Biedna jesteś z tymi pobudkami, ja się dzisiaj właśnie ok 2 obudziłam mega nie wyspana. A mąż nie mógłby Cię jedną noc zmienić ?

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nie poprawiło się ������ o północy Kornel miał 38,8. Daliśmy lek, bo ciągle się budził. Od 04:30 leży na mnie, o 06:00 miał znów ponad 39. Panikuję i rozklejam się, bo śpi niespokojnie i trzęsie się co jakiś czas. Chcę mu pomóc a nie umiem ����

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na mamie najbezpieczniej, my też właśnie takie dreszcze mieliśmy przy dużo niższej temperaturze na początku marca. A reszta rodziny jak się czuje ?

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
My kupiliśmy axid minikid 2.0, ten sam co mamy dla starszej.
Ale jeszcze chwile wozimy Leo w lupinie, bo wciąż samodzielnie nie siada. Ale już naprawdę się nie mieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ukrywam, że pocieszasz, że Leo też jeszcze nie siedzi, ale to pewnie jeszcze chwilkę. A ten fotelik nie ma ewentualnie jakiejś wkładki ? Wiadomo, że lepiej żeby siedział, ale ja w spacerówce z Oliwią która ciagle siedzi podparta jedną ręką czasem chwile jadę jak siedzi i czekam aż zaśnie i opuszczam, ciężko z takim dzieckiem co coraz mniej śpi a jeszcze nie siedzi :-(

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-04-14 o 07:58
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-14, 07:59   #1640
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Damgala biedny ten Twój maluszek nameczy się mega silna tą gorączka jak tak szybko wraca. Daj znać jak wyniki. Trzymam kciuki żeby to nie był covid. Zachowania bratowej nie skomentuje. Przez takich ludzi mamy wieczny lockdown i 700 zgonów bo sami o siebie nie dbają.

Akada tak kilka pozycji ustawienia ma ten fotelik, mam nadzieje że uda się jeszcze jazda tyłem chociaż do roku, ale z tą nasza gwiazda to ciekawe... Męża siostrzenica poszła do żłobka i nie chodziła, a lepiej tam się ogarniała jak chodzące dzieci może fizjo Wam pokaże jak usprawnić malutka, Twoja Oliwka wczesniaczek nasz malutki to trzeba też troszkę brać poprawkę i dać jej czasu

Godzina 2.25 u nas już milionowa pobudka. Jak zacznie dzień o 5 na dobre to strzele sobie w łeb chyba. Rozważam pójście do psychiatry z okazji skończonych 9 miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajny ten fotelik! Popatrzę na niego.
Tylko mam dylemat, bo niedługo będziemy zmieniać auto i chyba wstrzymamy się z zakupem fotelika do czasu, aż nie kupimy samochodu.

U was aż tak źle, że wysiadasz psychicznie? Może ktoś mógłby się zająć się chociaż kilka godzin maluszkiem, a Ty wyszłabyś gdzieś sama?

U nas też bez zmian, pobudki w nocy co 1.5-2 godziny. Chodzę na rzęsach i jak rano mamy pobudki o 5-6, to też mam ochotę nakryć się kołdrą na głowę i błagam syna, żeby jeszcze chwilę pospał albo pobawił się sam w łóżeczku. Oczywiście nie słucha moich próśb, jest ciągle "mamamama".
W ogóle ostatnio strasznie mu się nasilił lęk separacyjny. Nie mogę wyjść na chwilę sama do drugiego pokoju czy do łazienki, bo jest płacz.


Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nie poprawiło się o północy Kornel miał 38,8. Daliśmy lek, bo ciągle się budził. Od 04:30 leży na mnie, o 06:00 miał znów ponad 39. Panikuję i rozklejam się, bo śpi niespokojnie i trzęsie się co jakiś czas. Chcę mu pomóc a nie umiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jej, szkoda maluszka, męczy się biedactwo. Trzymam kciuki za szybką poprawę stanu zdrowia.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 09:22   #1641
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala wspolczuje Wam bardzo, przy takiej gorączce człowiek bezsilny. Ciekawe jak wyniki wyjdą u Kornelka. Biedulka mała

Akada niestety mąż na poligonie, a i tak w tygodniu nie mam serca go budzić po nocy jak musi do pracy iść. Zwykle w piątek i w sobotę on ma dyżur nocny, jeśli oczywiście jest w domu. Ale pójdę na kanape spać i, i tak słyszę jak ona płacze, jak się kręcą za ścianą musze chyba kupić zatyczki do uszu. Mieszkamy z moimi rodzicami, ale oni też są czynni zawodowo, wyjeżdżają kolo 6.30 i wracają po 16.00. Popołudniami jak coś musze załatwic, a męża nie ma, to zostaną bez problemu z dziecmi, ale wiadomo nie nadużywam tego. Dzis np. mam do dentysty, bo chyba mi się plomba wypłukała, ale nocą brak szans, sama musze dać radę.

Panna Felicjanna ja z natury jestem cholerykiem a jeszcze jak się nie wyspie, co trwa już 9 miesięcy to masakra. W dodatku starsza na tym zdalnym tez daje mi popalić. Pogoda do kitu to nawet dzieci wybiegać, wywietrzyć nie można. Wszystkie moje koleżanki dzieciate i w kółko jeden temat wałkowany mi już chyba zaczyna siadać na łeb. U nas też lek separacyjny, zejdę z oczu to jest mega dramat...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 16:21   #1642
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas też straszny lęk separacyjny :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 19:22   #1643
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas odpukac nie (obym nie wykrakala ;p) Dzis mala zostala u babci ,skad odebral ja maz i zabral do domu. Wiec lacznie mnie z 3 h nie widziala i bylo super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 20:24   #1644
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas odpukac nie (obym nie wykrakala ;p) Dzis mala zostala u babci ,skad odebral ja maz i zabral do domu. Wiec lacznie mnie z 3 h nie widziala i bylo super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest dobrze, jak Młody zajmie się zabawą z kimś innym i nie widzi kiedy ja wychodzę. Wtedy mu nie przeszkadza, że mamy nie ma. Najgorzej jak widzi, to wtedy jest lament i mamaaa!
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 07:30   #1645
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U mnie jest dobrze, jak Młody zajmie się zabawą z kimś innym i nie widzi kiedy ja wychodzę. Wtedy mu nie przeszkadza, że mamy nie ma. Najgorzej jak widzi, to wtedy jest lament i mamaaa!
U nas dokładnie to samo. Jak ktoś ją zajmie zabawą, to nawet może widzieć że wychodzę... Gorzej jak jesteśmy same w domu... Nie ma opcji żeby została sama na macie nawet na chwilę.


Damgala jak Kornelek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 07:54   #1646
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Hmm chyba zgonów dużo mniej niż 700 przez sam COVID a, że COVID tylko dokańcza życie nieuleczalnie chorych na raka to fakt, organizm nie ma już siły walczyć :-( Ale fakt ludzie zdrowi zachowują się bardziej odpowiedzialnie niż takie jednostki jak bratowa domgaly, staram się zrozumieć, że z pracą ciężko, ale trzeba znać granice cholerka

Z tym jeżdżeniem tyłem to dopóki się nie pokaże innej opcji to zazwyczaj jest ok, ale raz obrócisz i koniec ;-) ale fakt zdarzają się gwiazdy co ryczą tyłem a przodem jak ręką odjął, ja bym jednak walczyła żeby jak najdłużej dziecko jeździło jak najbezpieczniej, już wolałam na końcu się poddać i bajkę puścić ;-)

Biedna jesteś z tymi pobudkami, ja się dzisiaj właśnie ok 2 obudziłam mega nie wyspana. A mąż nie mógłby Cię jedną noc zmienić ?



Na mamie najbezpieczniej, my też właśnie takie dreszcze mieliśmy przy dużo niższej temperaturze na początku marca. A reszta rodziny jak się czuje ?



Nie ukrywam, że pocieszasz, że Leo też jeszcze nie siedzi, ale to pewnie jeszcze chwilkę. A ten fotelik nie ma ewentualnie jakiejś wkładki ? Wiadomo, że lepiej żeby siedział, ale ja w spacerówce z Oliwią która ciagle siedzi podparta jedną ręką czasem chwile jadę jak siedzi i czekam aż zaśnie i opuszczam, ciężko z takim dzieckiem co coraz mniej śpi a jeszcze nie siedzi :-(
Ma wkładkę ale Leo jest na nią za duży
Ale spokojnie, my już też jeździmy w spacerówce od kilku dni (ponad 9 miesięcy w gondoli to chyba rekord!) i sadzam go w niej.
Z fotelikiem bardziej chodzi mi o to, że gdy jeżdżę gdzieś sama z dziećmi typu zawożę starsza do żłobka to w lupinie mogę go w szatni położyć i rozbierać Tosie, a wyjmując go z kolejnego fotelika nie wiem co bym miała zrobić.
Aczkolwiek on już mega mega dużo z łupiną waży więc i tak źle i tak niedobrze.

A co do siadania to za dwa dni mamy drugą wizytę fizjo bo jednak naprawdę opornie idzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 08:09   #1647
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Emi tez nie siedzi nawet nie widze jakis postepow od dawna w tym kierunku. Ale okienko na siad jest do 10 miesiaca , wiec spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 08:16   #1648
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Emi tez nie siedzi nawet nie widze jakis postepow od dawna w tym kierunku. Ale okienko na siad jest do 10 miesiaca , wiec spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tak samo
Chyba na korzyść rozwoju mowy. I kombinowania jak coś otworzyć, odpiąć, wyjąć itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 09:18   #1649
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Emi tez nie siedzi nawet nie widze jakis postepow od dawna w tym kierunku. Ale okienko na siad jest do 10 miesiaca , wiec spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roselyn, nawet do 11, kiedyś mi fizjo mówiła (młoda fizjo, po szkoleniach, na bieżąco).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 09:22   #1650
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Roselyn, nawet do 11, kiedyś mi fizjo mówiła (młoda fizjo, po szkoleniach, na bieżąco).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo noo to jeszcze lepiej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.