Jaki płyn do płukania ust dla bardzo wrażliwych dziąseł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-01, 11:20   #1
Martyna_Dwrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1

Jaki płyn do płukania ust dla bardzo wrażliwych dziąseł?


Po ostatniej wizycie u dentysty, mój dentysta zalecił mi regularne stosowanie płynu do płukania jamy ustnej oraz nitkowanie zębów. Tak jak z nitkowaniem nie mam problemów i udało mi się wyrobić pewną systematyczność, tak nie mogę znaleźć odpowiedniego płynu do płukania ust. Spróbowałam już kilku i wszystkie są zbyt intensywne i niemalże "wypalaja" mi usta. Nie wiem czy jest to normalna reakcja na taki płyn, czy też jest on zbyt mocny i drażniący. Czy możecie polecić jakieś łagodniejsze produkty? czego używacie przy nadwrażliwych dziąsłach? czy polecacie produkty ziołowe?
Martyna_Dwrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 08:29   #2
Basia_Wi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki płyn do płukania ust dla bardzo wrażliwych dziąseł?

Mnie dentysta polecił ostatnio takie tabletki z polskiej firmy Arkona do rozpuszczania w wodzie i sporządzania płynu do płukania, których on używa w gabinecie i jestem bardzo zadowolona. Są super łagodne, no i chyba działają, skoro mój dentysta też ich używa...nie widziałam ich nigdy w sklepie, może można je dostać w aptece? ja zamówiłam swoje przez internet, ta firma ma swój sklep internetowy.
Basia_Wi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 12:36   #3
KasiaaB27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki płyn do płukania ust dla bardzo wrażliwych dziąseł?

Cześć dziewczyny, ostatnio jak byłam na wizycie higienizacyjnej dostałam do kubeczka tabletkę do płukania. Zapytałam co to higienistka powiedziała, że to coś co pomoże zredukować krwawienie dziąseł po czyszczeniu i uczucie podrażnienia. Po wyjściu z gabinetu dostałam blister do domu z rekomendacją płukania w domu na wieczór po szczotkowaniu zębów. Jak się okazało to Muson! Tak jak u Basi. I polecam Wam z całego serca bo jak się okazało po płukaniu mam efekt super czystych zębów i zero podrażnień.
Po tygodniu kuracji zadzwoniłam do tego gabinetu z pytaniem gdzie mogę kupić te tabletki. Dostałam info, że w każdym sklepie stomatologicznym albo na stronie producenta. Jak chcecie skorzystać i wypróbować to podsyłam stronę www.arkonadent.com . Dajcie znać jak Wasze wrażenia bo ciekawa jestem czy tylko u mnie tak fajnie zadziałały ))
KasiaaB27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-02 12:36:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.