Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-16, 11:57   #1
sorahxllow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2

Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?


Witam w wielkim skrócie jestem 20 letnim facetem pragnącym zadbać dokładniej o swoją skórę/twarz żeby przestać polegać stereotypowo "tylko na mydle" jak to u mężczyzn bywa.
Typ mojej skóry to tłusta trądzikowa.
Chciałbym do swojej codziennej pielęgnacji włączyć takie produkty jak:
żel do oczyszczania twarzy, tonik , krem oraz produkt do peelingu raz w tygodniu.
Pomimo wielu artykułów w internecie chce również zasięgnąć porady u zwykłych osób. Jakich firm unikać ? Jakie produkty sprawdzają się u was najlepiej ? Pragnę poznać wasze zdanie żeby nie tracić pieniędzy i czasu na produktach z noname'owych firm ponieważ nie znam się na branży kosmetycznej. Z góry dziękuje za jakiekolwiek opinie i polecenia
sorahxllow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 11:08   #2
ankaanka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 21
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

Co prawda mam mieszaną, nie typowo tłustą, ale niektóre moje partie mocno się przetłuszczają, więc mogę zaproponować:

ŻELE:
Organic Surge żel do mycia twarzy
lub
Babo żel do mycia twarzy

Obydwa delikatnie, ale skutecznie myją i nie ściągają, nie wysuszają, nie zostawiają też żadnych tłustych warstw. Wydaje mi się, że będziesz zadowolony.

Nie używałam, ale słyszałam, że skóry mieszane/tłuste lubią z Gelem od Jana Barby.


Toniki:
Babo tonik przeciwzmarszczkowy (fajnie łagodzi zmiany zapalne)
Organique tonik z oczarem wirginijskim (mam wrażenie, że zmniejsza pory)

Peelingi:
Skoro masz trądzikową skórę to enzymatyczne. Zrezygnuj z mechanicznych, bo możesz roznieść trądzik po twarzy. Polecam peeling enzymatyczny do rozrobienia samemu w domu z Biocosmetics. Powinien Ci się spodobać, oczyszcza i wygładza.
Z gotowych miałam kiedyś saszetkę z Resibo, dla mnie zbyt mocny, ale może właśnie Tobie się sprawdzi! Norel też ma fajny enzymatyczny, ale z kolei nie wiem czy nie za słaby dla skór mocno tłustych. Celowałabym w RESIBO.

Krem:
Tutaj największy problem. Czasem długo trzeba szukać kremów, które nam służą i pasują. Spróbowałabym na Twoim miejscu zamiast kremu esencję z Resibo. Ma postać mleczka/emulsji. Jest bardziej jak leciutki krem niż jak esencja, więc powinien się sprawdzić. Bardzo ładnie nawilża, przy tym jest lekkim kremem.
ankaanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 14:18   #3
wojciechowa
Raczkowanie
 
Avatar wojciechowa
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 32
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

u mnie żelowe kremy z drożdżami, nagietkiem, fiołkiem i lukrecją sie dość fajnie sprawdziły. Właśnie na lato jest to o tyle spoko że nic ci też nie spływa ;p
__________________
Kiedy stoję na poczcie (Aha)
Niby żołnierz na froncie (Aha)
Czuwa Jan Paweł II i nikt się nie boi w narodzie (Nikt)
Jak ryby pana Jezusa, każdy się dwoi i troi na co dzień (Hej)
wojciechowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 09:51   #4
ankakocanka
Raczkowanie
 
Avatar ankakocanka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 94
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

A co dokładnie robi nagietek czy ta lukrecja? Pierwsze słyszę żeby coś takiego dodawać do kosmetyków na trądzik o.O
ankakocanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:24   #5
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

a niedawno gdzieś to w sumie pisałam o.O jeżeli chodzi o lukrecję to ona ma takie zadanie żeby zmniejszyć wydzielanie się sebum, a co do nagietka to jest on antybakteryjny + przeciwzapalny. poza tym z tego co widzę przyspiesza regenerację. Lukrecję bym chciała spróbować u siebie a co do nagietka to sama sobie robilam z niego napary i później używałam świeżych naparów a la hydrolat i ładnie działa
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 10:56   #6
czarny_motyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

Polecam najpierw sprawdzić skład każdego kosmetyku przed zakupem aby się nie rozczarować jeszcze gorszym stanem cery.
czarny_motyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 23:08   #7
4effa29c3c8ee55b4afd967de466aaf2e1ad6a8e_5e6c1e825988f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

Zalecam minimalizm, bo cera trądzikowa ma tendencje do zapychania się, tak więc im więcej kosmetyków się stosuje tym trudniej później stwierdzić, który zaszkodził oraz bardziej naturalną pielęgnację, z mojego doświadczenia wynika, że większość kosmetyków z typowych sklepów poza ładnymi opakowaniami nie jest zbyt wartościowymi produktami.
Mam cerę mieszaną, z tendencję do trądziku, który kontroluję. Jeśli chodzi o toniki to używam w roli toników hydrolatów ze stron z półproduktami (strony typu beautyever, enaturalne, zróbsobiekrem, naturalissa i inne) - sprawdzają mi się. Moim faworytem jest z kocanki - działa antybakteryjnie oraz zabliźniająco, jest też sporo hydrolatów dla typowo cery tłustej (np. lawendowy, miętowy, oczarowy, z zielonej herbaty), choć myślę, że ten z kocanki dla cery tłustej też mógłby się sprawdzić.
W przypadku mycia twarzy, to ja myję twarz samorobioną pianką do mycia, wodą demineralizowaną albo właśnie hydrolatem, jednak okazyjnie używałam żelu z Tołpy i nie zrobił mi krzywdy - tj. nie podrażnił, nie zapchał.
Nie używam kremu do twarzy poza kremem pod oczy, robię sobie sera do twarzy bo mnie każdy krem zapychał, więc nie będę w stanie nic polecić.
Odradzam typowe peelingi dla cery trądzikowej, jest to zbędne drażnienie cery - lepszy jak już jest peeling enzymatyczny.
Najlepiej byłoby jakbyś zaopatrzył się w jakiś retinoid zewnętrzny (są na receptę) - differin, zorac, atrederm, bo one najlepiej regulują stan cery, nie sądzę by jakikolwiek krem czy tonik na trądzik z drogerii dorównał retinoidom zewnętrznym.

Edytowane przez 4effa29c3c8ee55b4afd967de466aaf2e1ad6a8e_5e6c1e825988f
Czas edycji: 2019-09-28 o 23:11
4effa29c3c8ee55b4afd967de466aaf2e1ad6a8e_5e6c1e825988f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-29, 10:30   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

[1=4effa29c3c8ee55b4afd967 de466aaf2e1ad6a8e_5e6c1e8 25988f;87209039]Zalecam minimalizm, bo cera trądzikowa ma tendencje do zapychania się, tak więc im więcej kosmetyków się stosuje tym trudniej później stwierdzić, który zaszkodził oraz bardziej naturalną pielęgnację, z mojego doświadczenia wynika, że większość kosmetyków z typowych sklepów poza ładnymi opakowaniami nie jest zbyt wartościowymi produktami.
Mam cerę mieszaną, z tendencję do trądziku, który kontroluję. Jeśli chodzi o toniki to używam w roli toników hydrolatów ze stron z półproduktami (strony typu beautyever, enaturalne, zróbsobiekrem, naturalissa i inne) - sprawdzają mi się. Moim faworytem jest z kocanki - działa antybakteryjnie oraz zabliźniająco, jest też sporo hydrolatów dla typowo cery tłustej (np. lawendowy, miętowy, oczarowy, z zielonej herbaty), choć myślę, że ten z kocanki dla cery tłustej też mógłby się sprawdzić.
W przypadku mycia twarzy, to ja myję twarz samorobioną pianką do mycia, wodą demineralizowaną albo właśnie hydrolatem, jednak okazyjnie używałam żelu z Tołpy i nie zrobił mi krzywdy - tj. nie podrażnił, nie zapchał.
Nie używam kremu do twarzy poza kremem pod oczy, robię sobie sera do twarzy bo mnie każdy krem zapychał, więc nie będę w stanie nic polecić.
Odradzam typowe peelingi dla cery trądzikowej, jest to zbędne drażnienie cery - lepszy jak już jest peeling enzymatyczny.
Najlepiej byłoby jakbyś zaopatrzył się w jakiś retinoid zewnętrzny (są na receptę) - differin, zorac, atrederm, bo one najlepiej regulują stan cery, nie sądzę by jakikolwiek krem czy tonik na trądzik z drogerii dorównał retinoidom zewnętrznym.[/QUOTE]

Stosuję z grubsza podobny schemat pielęgnacji. Tylko oczyszczanie wieczorem robię dwuetapowo olejkiem myjacym i pianką. Używam także olejków eterycznych jako dodatków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 16:23   #9
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

Cytat:
Napisane przez czarny_motyl Pokaż wiadomość
Polecam najpierw sprawdzić skład każdego kosmetyku przed zakupem aby się nie rozczarować jeszcze gorszym stanem cery.
Ale do sprawdzania składów trzeba mieć pewną wiedzę, to jest niemało czytania. Tak naprawdę nie trzeba z góry wykluczać SLES, parabenów, oleju mineralnego, a tylko na tym pewnie polega czytanie składów u większości ludzi
Cytat:
Napisane przez sorahxllow Pokaż wiadomość
Witam w wielkim skrócie jestem 20 letnim facetem pragnącym zadbać dokładniej o swoją skórę/twarz żeby przestać polegać stereotypowo "tylko na mydle" jak to u mężczyzn bywa.
Typ mojej skóry to tłusta trądzikowa.
Chciałbym do swojej codziennej pielęgnacji włączyć takie produkty jak:
żel do oczyszczania twarzy, tonik , krem oraz produkt do peelingu raz w tygodniu.
Pomimo wielu artykułów w internecie chce również zasięgnąć porady u zwykłych osób. Jakich firm unikać ? Jakie produkty sprawdzają się u was najlepiej ? Pragnę poznać wasze zdanie żeby nie tracić pieniędzy i czasu na produktach z noname'owych firm ponieważ nie znam się na branży kosmetycznej. Z góry dziękuje za jakiekolwiek opinie i polecenia
Tu się podpisuję pod którąś z powyższych wypowiedzi, że przy cerze trądzikowej warto rozważyć pomoc dermatologa. I to dobrego dermatologa, bo na różne kwiatki można trafić. Retinoidy zdziałają więcej niż wszystkie kosmetyki z drogerii razem wzięte (bardziej opłacają się finansowo i czasowo niż przerzucanie kolejnych nieskutecznych kosmetyków), ale są tylko na receptę.

A w jaki budżet uderzasz? Będzie łatwiej coś doradzić.

IMHO toniki nie są potrzebne. W przypadku cer problematycznych, wrażliwych, trądzikowych nawet lepiej zacząć od minimalizmu - wtedy łatwiej zrozumieć potrzeby swojej skóry i jak nie ma za dużo kosmetyków to w razie czego łatwiej wykluczyć te potencjalnie szkodliwe.

Szał na peelingi mechaniczne, te z drobinkami, już trochę podupada. Nadal mają dużo zwolenników, ale jednak zbierają coraz więcej przeciwników. Nie wiem jak bardzo trądzikowa jest twoja cera, ale przy większych problemach lepiej unikać tych drobinkowych peelingów i postawić na złuszczanie chemiczne, np. kwasami AHA.
I dobrze zacząć od małych stężeń niż od razu rzucać się na grubą artylerię
Dla brata (taki pryszczaty 22-latek) dałam kilka tygodni temu butlę toniku z 7% kwasem glikolowym z The Ordinary i muszę powiedzieć, że po tych kilku tygodniach (6-7, coś takiego) cera praktycznie całkiem mu się oczyściła. Jak się porówna cenę tego toniku z innymi preparatami kwasowymi, to cena per pojemność wychodzi mega korzystnie.
Jeszcze korzystniej jak się aplikuje rękoma a nie wacikiem, taki pro tip. Wacik chłonie dużo toniku, nie da się go całkowicie wykorzystać, dużo toniku wyrzuca się razem z wacikiem.
Brat akurat był ciekawy, czy da się coś zdziałać z jego skórą bez dermatologa - taka studencka cebula

Tylko przy kwasach jest jedno ale, trzeba korzystać z filtrów UV. I to wysokich filtrów, minimum SPF 30. Kwasy sprawiają, że skóra staje się wrażliwa na słońce jak nigdy wcześniej, można dostać jakichś paskudnych oparzeń słonecznych, trwałych zmarszczek - no ogólnie lepiej sobie tego nie fundować. W ogóle każdemu przydałoby się stosowanie wysokich filtrów UV przez okrągły rok, warto - nawet na tle cery trądzikowej można wiele tym zdziałać, słońce szkodzi.
Ciężko mi polecić jakiś jeden preparat jednak. Tu kwestia cenowa gra sporą rolę. Można kupić krem przeciwsłoneczny z Ziaji za ~12 zł, to chyba najtańszy typ, ale nie jest zbyt elegancki kosmetycznie, nawet wersja matowa nie jest matowa. Ogólnie to jest problem filtrów UV, że się świecą, błyszczą. Kobiety jeszcze mogą sobie przypudrować czy ukryć makijażem, tak że pod tym względem mamy trochę łatwiej
Z takich lepiej wyglądających na skórze przyzwoity jest filtr Photoderm Max z Biodermy (35-50 zł), płynny Anthelios z La Roche Posay (50-65 zł).

Ogólnie do matu nie ma co dążyć, zdrowa skóra to nawilżona skóra a nie matowa skóra. Tak że lepiej wybrać sobie jakiś krem nawilżający a nie matujący czy wysuszający. Tym bardziej, że nawilżona skóra lepiej sobie radzi z leczeniem niespodzianek, ranek, również lepiej chłonie nakładane kosmetyki, są bardziej skuteczne na nawilżonej skórze.
Próbując wysuszyć skórę tak naprawdę skórę się podrażnia, wywołuje stany zapalne (czytaj: pryszcze). To taki naturalny mechanizm obronny skóry - skóra sama próbuje naprawić tę suchość zwiększając produkcję sebum, czyli efekt zupełnie przeciwny od zamierzonego. Nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna potrafią ograniczyć przetłuszczanie, u mnie i u brata kwasy AHA też są tutaj bardzo pomocne.

Uważam, że solidną i wystarczającą trójcą jest żel do mycia + krem nawilżający + filtr UV. Nie wymieniłabym żadnego elementu tej trójcy na toniki czy inne produkty


A w kwesti żelów do mycia twarzy: wielu dermatologów poleca włączyć kwas salicylowy do pielęgnacji, nawet w tak szybkiej formie jak w żelu do mycia twarzy. Samodzielnie taki żel nie zdziała raczej cudów, nie będzie spektakularnych efektów po tygodniu stosowania, ale jest dobrym pomocnikiem
Sylveco ma w swojej ofercie żel rumiankowy z 2% kwasem salicylowym (przyzwoite stężenie ). W marketach czy rossmannach, hebe można też znaleźć taki pomarańczowy żel z Neutrogeny - ten chyba nie ma podanego stężenia kwasu salicylowego, ale jest nawet polecany w internetach (np. u dermatolog z YouTube Dr Dray) i trochę łatwiej dostępny stacjonarnie niż ten z Sylveco. Neutrogeny nie próbowałam, ale mój brat stosuje i nie narzeka. Ja stosuję właśnie ten z Sylveco i jest przyzwoity, dobrze czyści, nie za drastycznie, nie podrażnia mnie nawet jak mam wrażliwszą skórę po tretinoinie.
Ważne jest po prostu, żeby nie używać standardowego mydła do mycia twarzy, bo jest ono zbyt drastyczne, ma zbyt wysokie/zasadowe pH - podczas gdy skóra lubi lekko kwaśny odczyn pH. Traktując skórę cały czas "rypaczami", jakimś zasadowym mydłem osłabia się na jej naturalną barierę ochronną, ta bariera jest wtedy za słaba aby dobrze chronić przed czynnikami zewnętrznymi - brudem, bakteriami, etc.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 13:10   #10
Grajmi
Raczkowanie
 
Avatar Grajmi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 94
Dot.: Polecane kosmetyki do cery tłustej trądzikowej ?

Z żeli do mycia twarzy polubilam Ziaję z serii Manuka
Grajmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-23 13:10:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.