jak farbować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-09, 13:18   #1
SilverAngel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13

Jak farbować?


Mam problem i chciałabym zadać kilka pytań. Mam nadzieje że ktoś mi pomoże. Mam naturalne, ciemny blond włosy. Od roku robie sobie balejaż, jasny blond. Ostatnie dwa razy, byłam u fryzjera, bylam zadowolona z efektu. Za pierwszym razem balejaż był bardzo gęsty i wyglądało jakbym miała poprostu nałożnoną farbe, a za drugim pasemka były rzadko rozłożne. Mam już dość spore odrosty i chciałabym zafarobać całość wlosów. Myślałam o kupnie rozjaśniacza, firmy Joanna bo już kiedys go używałam i byłam zadowolona z efektu. Obawiam się tylko że włosy nie będą miały równomiernego koloru z powodu robionego wcześniej balejażu. Jak nakładać farbe? Czy dać jej więcej na odrosty a mniej na resztę włosów? Czy wystarczy jedno opakowanie na włosy długości do ramion (może około 3-4 cm za ramiona)?
SilverAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 13:45   #2
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak farbować?

O .. to moze byc trudne.. Kolorek z rozjasniacza rzadko wyglada ciekawie, moze lepiej jakas rozjasniajaca farbe ? Nie wiem, jak ciemne masz wlosy i jak duza jest roznica w kolorze. Moze lepiej na pierwszy raz isc do fryzjera, moze np. uzyc roznoprocentowej wody utlenionej albo wogole oszczedzic wczesniej rozjasniane wlosy (jesli chcesz taki kolor jaki maja pasemka). Chyba ze masz juz doswiadczenie z rozjasniaczem. Joanna rozjasnialam dwa razy (nie sobie ) - mysle ze na wlosy do ramion lepiej wziac dwa opakowania, chyba ze tylko odrosty. Jesli chcesz zaryzykowac to miej w pogotowiu jakas farbe dla ew wyrownania koloru.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 20:50   #3
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Jak farbować?

jesli juz sie zdecydujesz to nie rozjasniacz ale farbe rozjasniajaca np te z Nutriss co reklamuje sara jessica parker,ladnie wychodzi ten popielaty odcien, tyle ze na rozjasnianych juz wczesniej wloskach wyjdzie na pocztku szarawy! ale sie zmyje. a ta farba jest delikatna i skuteczna!!!najpierw odrosty a potem na calosc!!
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-24, 23:56   #4
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93
jak farbować?

Chciałabym zafarbować sobie włosy sama w domu, upatrzyłam sobie farbę Voila i teraz mam dylemat jaki utleniacz wybrać. Mam chyba trochę za ciemne włosy i do rozjaśnienia o 2-3 tony zalecany jest 9%-towy, a 4-6 tonów 12%. Jaki to ma wpływ na włosy?
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 09:17   #5
milwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 52
GG do milwa
Re: jak farbować?

Napisz coś więcej- jaki masz teraz odcień, (naturalne czy nie)I na jaki kolor chcesz zafarbowac, podaj naklepiej nr farby.
pozdro
milwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 21:46   #6
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93
Re: jak farbować?

Mój naturalny kolor to dość ciemny, lekko popielaty blond, teraz mam farbowane na mniej więcej średni brąz, natomiast upatrzyłam sobie kolor 5,1 medium (a może dark) ash blonde
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-26, 10:11   #7
milwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 52
GG do milwa
Re: jak farbować?

Z tego co pamiętam, to w farbach Voila odcienie z 5 na początku są rzeczywiście ciemne, chociaz nazywają się blond- to wyglądają raczej na brązy. Sprawa bylaby prosta, gdybys miala niefarbowane wlosy, wtedy na 100% wystarczylaby 6% woda utleniona. A tak podejrzewam ze Twoj obecny brąz ma cieply odcien- a ty chcesz zafarbowac na chłodny kolor (popiel). Ja bym wzięła 9%- tak dla pewności. Voila to bardzo dobre farby- nigdy nie zniszczyly mi wlosów, a farbowalam nawet 12%.
Zanim zafarbujesz , to moze poczekaj na opinię p. Grazyny- ona rozwieje wątpliwośći.
pozdrawiam
milwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-26, 10:31   #8
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: jak farbować?

FARBA NIE USUWA FARBY!!
nigdy z ciemniejszego koloru nie pzrejzdiesz na jasniejszy bez dekoloryzacji, tym bardziej woda utleniona o wiekzsej mocy, co innego wlosy naturalne, zajrzyj do watkow o dekoloryzacji, a jezeli chodzi o farby sklepowe nie doradze bo nie znam ich dzialania, a woda utleniona im wieksza ma moc tym bardziej dziala ostro na wlos
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 19:03   #9
Mrufciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Question Jak farbować?

poradzicie mi jak farbować włosy o długości "do pasa" ? parę miesięcy temu koleżanka z pracy zrobiła mi pasemka, było ich tak dużo że włosy na wierzchu były całe blond, i miałam takie fajne złociste refleksy. (kremem koloryzującym) teraz chciałabym pofarbować całe włosy na taki właśnie kolor, bo mam odrosty tam gdzie są pasemka. jak pofarbować całe tak długie włosy na odrostach i od spodu ?? POMOCY!
Mrufciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.