Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 15:40   #1
Giduch2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2

Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?


Witam.

Od kilku lat (nie wiem skąd taka przypadłość, po przejrzeniu zdjęć mam pewność że jest to zjawisko występujące od jakiegoś czasu) moje włosy stały się strasznie sztywne, twarde i powyginane w różne strony. Stosowanie różnego rodzaju odżywek nie pomogło. W wątku o tym adresie,

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=171203

użytkowniczka Sara1 napisała:

"Ja miałam tez taki problem szorstkie matowe włosy blee. I przyszedł dzien ze je zafarbowałam , po farbowaniu struktura włosa diametralnie sie zmieniła są miekie i miłe w dotyku aż chce sie je teraz zapuszczac."

Taki pogląd wyraziło jeszcze kilka innych osób w różnych tematach (niekoniecznie na tym forum)

Czy więc faktycznie farbowanie wpływa na strukturę włosów zmiękczając je i powodując je bardziej chętnymi do współpracy, czy jest to zjawisko regularne czy raczej zależące od danej osoby, i czy też jeżeli farbowanie wpływa tak na włosy dotyczy to tylko zafarbowanych włosów, czy nowo rosnące będą zachowywały się podobnie.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Giduch2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 16:29   #2
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

farbuje wlosy juz chyba z 15 lat i nie zauwazylam zeby to je zmiekczalo mialam i ciemne teraz mam blond i wszystkim farbowalam szamponami farbami szamponetkami
niewiem jak dziala henna tylko
dlatego wydaje mi sie to jakas bzdura bo wlos farbowany jest sztywniejszy raczej

a "zmiekczaczy" jest pelno wystarczy dobrze poszukac na forum sa to maski odzywki oleje specjalnie dobrane pod wzgledem skladnikow bo oczywiscie nie mowie tu o pantene
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:58   #3
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

ja mam zawsze po nałożeniu farby włosy miękkie tak bardzo, że nie mogę się powstrzymać przed dotykaniem ich

swoją drogą kiedyś rozjaśniałam włosy (nie polskim) rozjaśniaczem i włosy po nim miałam takie miękkie, że myślałam, że mam delikatną piankę na głowie a nie włosy! to był kompletny szok, trudno jest to opisać... były idealne po prostu, wiem, że trudno jest sobie to wyobrazić, ale za każdym razem jak je zmoczyłam były takie właśnie jakby się dotykało piankę do włosów a jak wyschły jakby się głaskało atłas
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:11   #4
Giduch2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
ja mam zawsze po nałożeniu farby włosy miękkie tak bardzo, że nie mogę się powstrzymać przed dotykaniem ich
Jakiej farby używasz ?
Giduch2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 22:12   #5
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

teraz już nie farbuję włosów, szczególnie po tym jak przeczytałam o rakotwórczości farb

ale zawsze była to palette granatowa czerń (w fioletowym pudełku, jak w załączniku)

farb innej firmy nie używałam (jedynie 2-3 razy do sprawdzenia efektu) bo nie trzymają koloru
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1296075120,1417,i,product_details_,picc-c1.jpg (25,0 KB, 9 załadowań)
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 16:29   #6
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 812
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

"Aby włosy stały się bardziej sztywne w przypadku, gdy nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów, można poddać je zabiegowi koloryzacji. Nie musi oznaczać to, znaczącej zmiany koloru. Może to być koloryzacja ton w ton co oznacza, że nie zmieniamy koloru włosów, a jedynie nadajemy im ładnego refleksu. Farbowanie włosów sprawia, że pojedynczy włos jest troszeczkę grubszy gdyż otula go środek koloryzujący. W efekcie włosy stają się troszeczkę sztywniejsze."

znalazłam taki wpis na TEJ stronie : ) moze cos w tym jest..
pati0111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 09:31   #7
Anulka89_kr
Raczkowanie
 
Avatar Anulka89_kr
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

Ja zawsze miałam blond pasemka,które robione były u fryzjera i włosy wtedy miałam bardzo przesuszone, żadne odżywki nie pomagały,do tego bardzo się puszyły i zawsze musiałam traktować je prostownicą

odkąd zaczęłam farbować sama włosy farbą
Schwarzkopf - Perfect Mousse od razu zauważyłam ich poprawę
włosy nabrały ładnego połysku, przestały się puszyć, super się układają i są miękkie w dotyku
nawet nie mam już rozdwojonych końcówek

Tu jest wątek na temat tych farb: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463193

Więc ja uważam,ze niektóry farbowanie włosów może naprawdę pomóc
__________________

'Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca.'

Razem od 09.10.2008
Narzeczona od 07.01.2011

Anulka89_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 13:59   #8
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

Palette wg. mnie raczej usztywnia włosy a nie je zmiękcza. Garnier np. juz pozostawia bardziej miękkie włosy ale ja zafarbowałam włosy po to żeby stały się bardziej posłuszne i tak też było. Farbowane włosy sa bardziej posłuszne ale sa też raczej sztywniejsze. Mi "zmiękły" dopiero wtedy kiedy przestałam uzywać prostownicy i zaczełam je olejować a farbowane mam nadal
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 15:59   #9
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Palette wg. mnie raczej usztywnia włosy a nie je zmiękcza. Garnier np. juz pozostawia bardziej miękkie włosy
ja uważam na odwrót i na dodatek nie lubię garniera bo badziewnie słabo łapie kolor

kwestia włosów kto jakie ma
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 11:45   #10
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Czy farbowanie włosów faktycznie je zmiękcza?

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
ja uważam na odwrót i na dodatek nie lubię garniera bo badziewnie słabo łapie kolor

kwestia włosów kto jakie ma
Ja Garniera niezawidzę i zawsze jeśli farbuje to tylko Palette bo to jedyna farba która utrzymuje kolor taki jaki ma być. Po garnierze, po 3 myciach, mam już rude włosy mimo iż na rudo się nie farbowałam jednak mi patelle (poza color&gloss) raczej usztywniała włosy, ale przez kilka pierwszych myć.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.