Gojenie się rany - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-09, 11:57   #1
Wiolsom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 5

Gojenie się rany


Hej. Dwa dni temu zrobiłam sobie ranę na kolanie, przykleiło się do niej dość sporo paprochów np. z ubran i nie mogę ich z tamtąd wydostać. Czy rana z paprochami się zagoi? Stosuje kilka rany dziennie octanisept żeby tą ranę odkażać i czy coś złego się dzieje jeżeli trochę ropy wypływa z tej rany?
Wiolsom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 08:29   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Gojenie się rany

Cześć.
Rana najlepiej będzie się goić gdy będzie czysta. Dlatego najlepiej zgłosić się do lekarza chirurga żeby dokładnie oczyścił ranę, pokazał ci jak poprawnie wykonywać opatrunek.
Nie wiem co masz na myśli pisząc o ropie. Jesli z rany po prostu wycieka w miarę czysty płyn to raczej jest to wydzielona surowicza i świadczy to o uszkodzeniach głębszych warstw skóry, więc tym bardziej powinien zobaczyć to lekarz i dokładnie oczyścić. Ropa z kolei jest oznaką zakażenia rany i towarzyszą jej takie objawy jak wzmożona bolesność, zaczerwienienie, miejscowy wzrost ucieplenia skóry, obrzęk. Jeśli występują u Ciebie te objawy (a jeśli zaczęłaś gorączkować to jest to już objaw mocno alarmujący) to powinnaś koniecznie natychmiast zgłosić się do lekarza, bo jest konieczność zastosowania antybiotyku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-10 09:29:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.