Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-20, 07:04   #3751
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej
Dziewczyny a czy któraś z was używała jakieś kosmetyki z Apis ? Ciekawa jestem waszych opinii.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:21   #3752
Dagma_Borkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Wiecie może jak bardzo są skuteczne maseczki węglowe oczyszczające do twarzy? myślę czy ba na nie nie przejść ale ponoć nie można ich za często stosować bo są intensywne strasznie.
Dagma_Borkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:46   #3753
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Dagma_Borkowska Pokaż wiadomość
Wiecie może jak bardzo są skuteczne maseczki węglowe oczyszczające do twarzy? myślę czy ba na nie nie przejść ale ponoć nie można ich za często stosować bo są intensywne strasznie.

Wszystko zalezy od maseczki.
Ja miałam jedna węglowa i była super. Używałam jej 2 razy w tygodniu nie miałam problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 18:43   #3754
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Dagma_Borkowska Pokaż wiadomość
Wiecie może jak bardzo są skuteczne maseczki węglowe oczyszczające do twarzy? myślę czy ba na nie nie przejść ale ponoć nie można ich za często stosować bo są intensywne strasznie.

Zależy jaka firma, jaka jakość. Mi odechciało się po wypróbowaniu Bielendy skin shot. Nie mogłam jej domyć, bo ziarenka tego węgla powchodziły mi w każdą porę na twarzy, moja twarz była dosłownie obsiana drobinkami tej maseczki. Zdecydowanie wolę glinki.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 07:32   #3755
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Zależy jaka firma, jaka jakość. Mi odechciało się po wypróbowaniu Bielendy skin shot. Nie mogłam jej domyć, bo ziarenka tego węgla powchodziły mi w każdą porę na twarzy, moja twarz była dosłownie obsiana drobinkami tej maseczki. Zdecydowanie wolę glinki.
Czy glinkę zieloną można w jakiś sposób wykorzystać jako peeling? Mam jej sporo i nie wiem co z nią już robić
Albo czy macie jakieś sposoby na delikatne ścieranie naskórka

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 08:49   #3756
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Czy glinkę zieloną można w jakiś sposób wykorzystać jako peeling? Mam jej sporo i nie wiem co z nią już robić
Albo czy macie jakieś sposoby na delikatne ścieranie naskórka

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Możesz wymieszać ze zmielonymi płatkami owsianymi albo dodawać do szamponu, jeśli masz przetluszczającą się skórę głowy.
Też tak się kiedyś meczylam z glinkami, sporo ich swego czasu przerobiłam. Teraz już nie używam, w moim przypadku nie robią żadnej różnicy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 09:50   #3757
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Możesz wymieszać ze zmielonymi płatkami owsianymi albo dodawać do szamponu, jeśli masz przetluszczającą się skórę głowy.

Też tak się kiedyś meczylam z glinkami, sporo ich swego czasu przerobiłam. Teraz już nie używam, w moim przypadku nie robią żadnej różnicy.
Ze zmielonymi płatkami to mam zastosować jako peeling?

A jeśli chodzi o peeling skóry głowy to właśnie mieszam glinkę z szamponem. Świetna sprawa

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 10:16   #3758
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Ze zmielonymi płatkami to mam zastosować jako peeling?

A jeśli chodzi o peeling skóry głowy to właśnie mieszam glinkę z szamponem. Świetna sprawa

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Tak, można też z innymi zmielonymi zbożami czy kaszami. Pamiętam, że niektóre dziewczyny tu robiły takie peelingi, ale nie pamiętam już dokładnie z czego. Możesz spytać na sąsiednim wątku kosmetykach naturalnych

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-07-04 o 10:22
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 08:47   #3759
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Witam
Dziewczyny jestem akurat na zakupach i muszę na szybko kupić jakiś płyn micelarny bądź tonik. Możecie mi coś polecić w miarę delikatnego do cery wrażliwej? Coś co złapie w Hebe albo Rossmanie.. ewentualnie w aptece. Potrzebuję coś czym rano na szybko bede mogła przecierać twarz ( później trzeba to spłukać wodą , prawda?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 08:51   #3760
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny jestem akurat na zakupach i muszę na szybko kupić jakiś płyn micelarny bądź tonik. Możecie mi coś polecić w miarę delikatnego do cery wrażliwej? Coś co złapie w Hebe albo Rossmanie.. ewentualnie w aptece. Potrzebuję coś czym rano na szybko bede mogła przecierać twarz ( później trzeba to spłukać wodą , prawda?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego, co wiem to z drogeryjnych jest polecany różowy Garnier, ale ja używam tylko aptecznych.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 09:11   #3761
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem to z drogeryjnych jest polecany różowy Garnier, ale ja używam tylko aptecznych.
A jakie polecisz z apteki ?
Coś mi się obiło o uszy , że różowy Garnier ma w miarę skład. Muszę go jeszcze zmywać woda ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 09:41   #3762
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
A jakie polecisz z apteki ?
Coś mi się obiło o uszy , że różowy Garnier ma w miarę skład. Muszę go jeszcze zmywać woda ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, trzeba zmywać jak każdy płyn micelarny.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 09:53   #3763
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
A jakie polecisz z apteki ?
Coś mi się obiło o uszy , że różowy Garnier ma w miarę skład. Muszę go jeszcze zmywać woda ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biodermę, szczególnie różową.

Ja zawsze spłukuje albo zmywam czymś- tonikiem, wodą termalną, zwykłą wodą.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 10:22   #3764
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny jestem akurat na zakupach i muszę na szybko kupić jakiś płyn micelarny bądź tonik. Możecie mi coś polecić w miarę delikatnego do cery wrażliwej? Coś co złapie w Hebe albo Rossmanie.. ewentualnie w aptece. Potrzebuję coś czym rano na szybko bede mogła przecierać twarz ( później trzeba to spłukać wodą , prawda?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bardzo delikatny i działający jest w hebe płyn micelarny z Marilou


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 10:53   #3765
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87985476]Bardzo delikatny i działający jest w hebe płyn micelarny z Marilou


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Ja bym go delikatnym nie nazwala, wyburaczyl mnie okropnie po pierwszym uzyciu, piekl tez w oczy.
Mnie generalnie milosc do mieli przeszla odkad odkrylam olejki do demakijazu i mleczka (ale nie te z naszego rynku).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 11:03   #3766
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym go delikatnym nie nazwala, wyburaczyl mnie okropnie po pierwszym uzyciu, piekl tez w oczy.
Mnie generalnie milosc do mieli przeszla odkad odkrylam olejki do demakijazu i mleczka (ale nie te z naszego rynku).

A u mnie miałam wrażenie, ze zmywalam makijaż woda


Ja uzywam olejów i balsamów do demakijażu.
Micel mam bo lubię takie mocniejsze zmycie czasami.
Nie uzywam ich do demakijażu
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 11:14   #3767
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Uzywalam miceli do zmywania makijazu i mycia w jednym, czyli rano i wieczorem.
Wtedy nie bylo za bardzo wyboru wsrod lagodnych produktow do mycia warzy, wszystko bylo na siarczanach, wyjatkowo rzadko na Cocamidopropyl Betaine i to bylo dla mojej skory zbyt agresywne.
Poza tym mialam wtedy problemy z kregoslupem i chcialam uniknac pochylania sie nad zlewem, dlatego przecieralam twarz micelem (glownie Bioderma) i zostawialam tak. Wlasciwie nic mi sie zlego nie dzialo z cera tzn nie podraznialo jej to zostawianie micela, ale z czasem nabawilam sie nadwrazliwosci od kwasow i postanowilam wyeliminowac ten potencjalny dodatkowy czynnik drazniacy. Zaczelam uzywac koreanskich i japonskich prodoktow oczyszczajacych i odstawilam micele.
Obecnie nie uzywalabym ich tez z racji produkowania smieci przez uzywanie platkow kosmetycznych (tak, wiem ze sa wielorazowe, ale ich nie lubie). O wiele wygodniej mi stosowac olejki i mleczka, przy okazji robie tez masaz twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 13:05   #3768
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Uzywalam miceli do zmywania makijazu i mycia w jednym, czyli rano i wieczorem.
Wtedy nie bylo za bardzo wyboru wsrod lagodnych produktow do mycia warzy, wszystko bylo na siarczanach, wyjatkowo rzadko na Cocamidopropyl Betaine i to bylo dla mojej skory zbyt agresywne.
Poza tym mialam wtedy problemy z kregoslupem i chcialam uniknac pochylania sie nad zlewem, dlatego przecieralam twarz micelem (glownie Bioderma) i zostawialam tak. Wlasciwie nic mi sie zlego nie dzialo z cera tzn nie podraznialo jej to zostawianie micela, ale z czasem nabawilam sie nadwrazliwosci od kwasow i postanowilam wyeliminowac ten potencjalny dodatkowy czynnik drazniacy. Zaczelam uzywac koreanskich i japonskich prodoktow oczyszczajacych i odstawilam micele.
Obecnie nie uzywalabym ich tez z racji produkowania smieci przez uzywanie platkow kosmetycznych (tak, wiem ze sa wielorazowe, ale ich nie lubie). O wiele wygodniej mi stosowac olejki i mleczka, przy okazji robie tez masaz twarzy.
Przez x lat była opinia, że miceli nie trzeba zmywać Ja i tak zmywałam, bo mam wrażliwą cerę. Teraz nikt już o tym nie pamięta, że jak jeden mąż wszyscy twierdzili, że micel to chyba jak tonik
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 13:20   #3769
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Przez x lat była opinia, że miceli nie trzeba zmywać Ja i tak zmywałam, bo mam wrażliwą cerę. Teraz nikt już o tym nie pamięta, że jak jeden mąż wszyscy twierdzili, że micel to chyba jak tonik
To prawda, to o czym piszę to jakieś 7 lat wstecz i wtedy nie było mowy, że micel jest do demakijażu i należy potem umyć twarz żelem albo go przynajmniej zmyć wodą.
No i jak używałam Sebium Biodermy, to on rzeczywiście matowił cerę na jakieś pół godziny dłużej, ale tylko pozostawiony na skórze. Jak go zmyłam, efektu nie było.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 13:47   #3770
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To prawda, to o czym piszę to jakieś 7 lat wstecz i wtedy nie było mowy, że micel jest do demakijażu i należy potem umyć twarz żelem albo go przynajmniej zmyć wodą.
No i jak używałam Sebium Biodermy, to on rzeczywiście matowił cerę na jakieś pół godziny dłużej, ale tylko pozostawiony na skórze. Jak go zmyłam, efektu nie było.
Może nawet więcej, ale zgadzam się- kompletnie się o tym nie mówiło, a nawet jak ja gdzieś wspomniałam, że pasuje to zmyć to zostałam zakrzyczana

Ja mam teraz Sebium Biodermy i jest w miarę ok, ale go też zmywam. Ogólnie szału po nim nie ma, wolę Sensibio, bo zmywam nim oczy. Mam wyjątkowo mały kran i jak nie biorę prysznica to czasem lubię użyć micela i go po prostu zmyć wodą. Nie twierdzę, że jest to najlepszy sposób oczyszczania twarzy, ale dla mnie po prostu wygodny.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 14:16   #3771
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Może nawet więcej, ale zgadzam się- kompletnie się o tym nie mówiło, a nawet jak ja gdzieś wspomniałam, że pasuje to zmyć to zostałam zakrzyczana

Ja mam teraz Sebium Biodermy i jest w miarę ok, ale go też zmywam. Ogólnie szału po nim nie ma, wolę Sensibio, bo zmywam nim oczy. Mam wyjątkowo mały kran i jak nie biorę prysznica to czasem lubię użyć micela i go po prostu zmyć wodą. Nie twierdzę, że jest to najlepszy sposób oczyszczania twarzy, ale dla mnie po prostu wygodny.

Ja mam właściwie takie samo zdanie o micelach jak o tonikach czyli niezmywanie nie musi szkodzić (mnie nie szkodziło), ale chyba jednak lepiej zmywać. Miałam toniki, które się pieniły nawet bardziej niż micele.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 15:21   #3772
Sami1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 13
Cool Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Wczoraj zrobiłam sobie dzień relaksu i spędziłam w łazience ponad 1,5h. Mam glinkę kupioną w jakimś sklepie zielarskim, którą należy zalać ciepłą wodą na ok 30 min. Cała się w niej obtoczyłamZna cie jakieś dobre kosmetyki na bazie naturalnych składników?
Sami1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 18:02   #3773
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sami1995 Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam sobie dzień relaksu i spędziłam w łazience ponad 1,5h. Mam glinkę kupioną w jakimś sklepie zielarskim, którą należy zalać ciepłą wodą na ok 30 min. Cała się w niej obtoczyłamZna cie jakieś dobre kosmetyki na bazie naturalnych składników?
Na tym podforum jest cały wątek na temat kosmetyków naturalnych. Ja nic nie polecę, bo nie przywiązuję wagi do rozróżnienia na kosmetyki naturalne i nienaturalne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 19:47   #3774
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sami1995 Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam sobie dzień relaksu i spędziłam w łazience ponad 1,5h. Mam glinkę kupioną w jakimś sklepie zielarskim, którą należy zalać ciepłą wodą na ok 30 min. Cała się w niej obtoczyłamZna cie jakieś dobre kosmetyki na bazie naturalnych składników?
Myślę, że jak będziesz tu często zaglądać, na bieżąco będziesz się dowiadywać o fajnych kosmetykach
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-25, 06:24   #3775
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dzień dobry dziewczyny
Co sądzicie o tym składzie ? Krem regenerujący. Użyłam go co prawda tylko raz a moja wrazliwa cera przyjęła go bez zaczerwienienia , pieczenia i porannego ściągnięcia.ale czy przy dłuższym stosowaniu nie zapcha mnie ?




...kurcze nie mogę zdjęć wrzucić
Czy u was też nie wyświetlają się ikonki załączenia zdjęć??

Aqua, helianthus annuus ( sunflower), seed pół, cetearyl alkohol & ceteareth 20, glyceryn, carbomer, phenoxyethanol, caprylyl glycol, triethanolamine, royal jelly power, Peg 8 , tocopherol, ascorbyl palmitate , ascorbic acid , cotric acid , honey( mel) extract, parfum.

🤦☠♀️ Przepisałam .krem z mleczkiem pszczelim ....które jest na końcu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Aura_
Czas edycji: 2020-07-25 o 06:31
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 12:15   #3776
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny
Co sądzicie o tym składzie ? Krem regenerujący. Użyłam go co prawda tylko raz a moja wrazliwa cera przyjęła go bez zaczerwienienia , pieczenia i porannego ściągnięcia.ale czy przy dłuższym stosowaniu nie zapcha mnie ?




...kurcze nie mogę zdjęć wrzucić
Czy u was też nie wyświetlają się ikonki załączenia zdjęć??

Aqua, helianthus annuus ( sunflower), seed pół, cetearyl alkohol & ceteareth 20, glyceryn, carbomer, phenoxyethanol, caprylyl glycol, triethanolamine, royal jelly power, Peg 8 , tocopherol, ascorbyl palmitate , ascorbic acid , cotric acid , honey( mel) extract, parfum.

🤦☠♀️ Przepisałam .krem z mleczkiem pszczelim ....które jest na końcu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego to Ci nikt tutaj nie powie, bo to jak wróżenie ze szklanej kuli. Po samym składzie nie da się określić czy na konkretną cerę krem będzie działał komedogennie czy może aknegennie, a może wszystko będzie ok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 14:04   #3777
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Wcześniej była tu rozmowa o składach kremów a konkretnie o składnikach , które mogą zapychać skórę ( skłonną do zapychania ) , dlatego pozwoliłam sobie zapytać. Trudno , będę próbować i z czasem się okaże. Póki co stosuje go na noc . Jest to dość treściwy krem z Apis . Zazwyczaj rano mam bardzo suchą skórę a po tym kremie jest wyjątkowo miękka ..
Zobaczymy jak długo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 15:12   #3778
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Wcześniej była tu rozmowa o składach kremów a konkretnie o składnikach , które mogą zapychać skórę ( skłonną do zapychania ) , dlatego pozwoliłam sobie zapytać. Trudno , będę próbować i z czasem się okaże. Póki co stosuje go na noc . Jest to dość treściwy krem z Apis . Zazwyczaj rano mam bardzo suchą skórę a po tym kremie jest wyjątkowo miękka ..
Zobaczymy jak długo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można na ten temat prowadzić niekończące się rozmowy, ale to kwestia bardzo indywidualna. Mnie na przykład wszystkie kremy zapychają przez samą obecność tej emolientowej bazy. Widzę to na przejściu między skórą pod oczami a policzkami, bo używam kremów tylko pod oczy i czasem wjadę już na ten obszar policzka, gdzie są pory. No i one są wyraźnie zapchane w porównaniu z resztą twarzy, gdzie nie używam kremów i mam tylko fizjologicznie występujące włókna łojowe a nie zaskórniki.

Plusem tego kremu jest krótki skład, więc nawet jak coś się zacznie dziać, to nie masz wiele do analizowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 17:02   #3779
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Nie tylko same składniki, ale też ich stężenie może mieć znaczenie dla komedogenności. Inaczej będzie się zachowywać produkt mający woskową bazę (ponad 50%), a inaczej wosk na 10 miejscu w INCI. Podobnie z olejami - po INCI ciężko powiedzieć jakich ilości użył producent, jakich ilości emulgatora, etc. Ludzie chyba za mocno chcą, żeby dało się z listą sprawdzać składy na prostej zasadzie złe/dobre składniki, taki kult składologii dla zielonych mamy
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 20:09   #3780
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny i jednak ten krem nie jest dla mnie któregoś ranka na całej twarzy miałam dużo czerwonych plamek myślę , że to od kremu. Odstawiłam go i po dwóch dniach nałożyłam i znów to samo . Twarz nie jest podrażniona ale zaczerwieniona w czerwone kropki. Krem może się sprawdzi do rąk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.