Panny Młode 2021 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-18, 12:27   #1621
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Jak masz dylemat, to co jest w kolumnie przeciwko? Jeśli nie jesteś w grupie ryzyka zakrzepicy, nie masz trudnej historii nowotworowo-ginekologicznej w rodzinie, to myślę, że na spokojnie


Dla mnie tabletki to jest jedna z tych niesamowicie dobrych decyzji życiowych, do których zalicza się jeszcze poznanie tża i zmiana pracy Ale też dostawałam na głowę, bo całe życie musiałam ustawiać pod cykl - przy owulacji bóle, 3-4 dni przed okresem już obolała, potem pierwsze dwa, trzy dni cierpiące zombie i czekaj na powtórkę...
Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Ja brałam tabletki przez jakieś 2 lata ale jak przestałam była masakra Włosy, paznokcie, cera - wszystko ucierpiało. A tak jak okres miałam idealnie regularnie tak strasznie się rozregulował.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlasnie dlatego moja siostra miala dokladnie takie same objawy po odstawieniu


_______
dzis pobawie sie w canvie i zrobie zawieszki na wodke
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 12:50   #1622
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Na regulację po tabletkach potrzeba co najmniej 3 miesiące. A cera, włosy nie popsuły się jak przestałas brać? Więc nie z tego względu że przestałas, tylko to raczej tabletki sprawiały że były w dobrym stanie, a z organizmem tzn jego działaniem samym z siebie jest coś nie tak, że włosy lecą, pryszcze się robia itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 13:31   #1623
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Na regulację po tabletkach potrzeba co najmniej 3 miesiące. A cera, włosy nie popsuły się jak przestałas brać? Więc nie z tego względu że przestałas, tylko to raczej tabletki sprawiały że były w dobrym stanie, a z organizmem tzn jego działaniem samym z siebie jest coś nie tak, że włosy lecą, pryszcze się robia itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie! Tabletki bardzo dobrze maskują problem, ale nie widzę zbyt dużej szansy, żeby ich odstawienie miało coś powodować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 17:05   #1624
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Panny Młode 2021

Ja przez pierwszy miesiąc/dwa brania tabletek czułam się tragicznie, wahania nastroju okropne szczególnie szybkie wpadanie w złość, jakies uderzenia ciepła... Ale nie mogę brać bo mam problemy zakrzepowe.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 17:30   #1625
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Ja tak nigdy nie miałam, w ogóle przed i w czasie brania tabletek nie odczuwam żadnej różnicy w samopoczuciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-18, 18:56   #1626
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Panny Młode 2021

Ja nie zamierzam brać tabletek i liczę na fart. Tyle co mi się okres wyrównuje na metforminie, liczę że się utrzyma, a po ślubie rozpoczniemy starania o ciążę
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 12:42   #1627
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Byłam dzisiaj na swoich pierwszych przymiarkach. Oczywiście moja wizja koronkowej góry i muślinowego dołu odeszła w niepamięć
Mam swojego faworyta, ale umowie się jeszcze do 2-3 salonów.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-19, 13:26   #1628
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na swoich pierwszych przymiarkach. Oczywiście moja wizja koronkowej góry i muślinowego dołu odeszła w niepamięć
Mam swojego faworyta, ale umowie się jeszcze do 2-3 salonów.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jakiego typu jest faworyt?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 13:49   #1629
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na swoich pierwszych przymiarkach. Oczywiście moja wizja koronkowej góry i muślinowego dołu odeszła w niepamięć
Mam swojego faworyta, ale umowie się jeszcze do 2-3 salonów.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekamy na jakieś foty 🤩🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 15:18   #1630
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Chciałam dodać zdjęcie, ale z telefonu chyba nie potrafię później jeszcze spróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 16:47   #1631
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

To i ja się przywitam

Cześć! Kilka dni temu okazało się, że zostanę mężatką w 2021. Jak? Po weselu kuzynki, na którym tylko ja i tż byliśmy "wolni" i nie było komu łapać welonu wysłałam mojemu przykładowe menu weselne z cenami z dopiskiem "weź już przestań się z tym pi#$&olic "

Rozmowy o ślubie się przewijaly, ale ciągle wchodziły na dalszy plan. Tak też zostało postanowione. Wy mierzy cię suknie i obrączki, a my na początku października szukamy sali i ustalamy termin w kościele wariactwo! Ale u nas to standard

Narazie wiemy, że chcielibyśmy coś zaklepac w kwietniu/maju/czerwcu. Co wyjdzie to zobaczymy

Ps. Może do ślubu zdąży się oświadczyć

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-19, 19:33   #1632
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Ja w tym tygodniu zaliczyłam koło 12 salonów i wpadły mi w oko 2 suknie. Jedną trzeba zamawiać z Włoch, druga szyta w PL. Chyba patrząc na ten cały covid lepiej by było nie bawić się w sprowadzanie Nie wchodzi mi foto:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pollinaa
Czas edycji: 2020-09-19 o 19:35
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 20:23   #1633
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Ja w tym tygodniu zaliczyłam koło 12 salonów i wpadły mi w oko 2 suknie. Jedną trzeba zamawiać z Włoch, druga szyta w PL. Chyba patrząc na ten cały covid lepiej by było nie bawić się w sprowadzanie Nie wchodzi mi foto:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja się szyła we Włoszech w czasach największych ograniczeń i bez problemu było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 20:29   #1634
littaju
Przyczajenie
 
Avatar littaju
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 3
Dot.: Panny Młode 2021

a jak u was z kapelami weselnymi nie ma problemów? Kuzyn dorabia sobie grając na weselach i mówi że sie boi brać tyle wesel, bo jakby zachorował to nie wie jak z jego podstawową pracą
littaju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 20:58   #1635
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Ja widzę że "mój" zespół ciągle gdzieś gra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 21:27   #1636
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Moja się szyła we Włoszech w czasach największych ograniczeń i bez problemu było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! zastanawiam się też nad miarą. Zdjęliby ją w tym tygodniu i wysłali zamówienie. Ja chcę zrzucić 10kg i zastanawiam się czy suknia fasonu po korekcie nie straci :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 07:06   #1637
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

My mamy DJ który jest ogólnie menagerem naszej sali, co chwilę widzę gdzieś na insta jak dodaje skróty z wesel no i dużo ludzi go poleca ma bardzo dobre opinie .. co do wagi mi udało się zrzucić na razie 3 kg więcej zgubiłam w cm widać gołym okiem że schudłam ale nie mogę się jakoś znowu wziąć motywacja mi uciekła codzien powtarzam sobie że pociwcze, liczę kalorie a potem przychodzi weekend i o 🤦☠♀️ najgorzej w pracy się powstrzymać bo pracuje w piekarni - cukierni 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 07:18   #1638
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Super! zastanawiam się też nad miarą. Zdjęliby ją w tym tygodniu i wysłali zamówienie. Ja chcę zrzucić 10kg i zastanawiam się czy suknia fasonu po korekcie nie straci :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pytaj w salonie
Ja specjalnie nie robiłam żadnych korekt i spokojnie będziemy poprawki robić w może marcu, a mogę nawet w maju. Jak powiesz, że będziesz zrzucać, to coś doradzą, to nie jest nic dziwnego
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 07:57   #1639
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Lady isss, na spokojnie ze wszystkim zdążycie. W pierwszej kolejności sala, a reszta to już mniejszy problem

Pollinaa, szalejesz z ilością salonów

Littaju, mój zespół w każdym tygodniu wstawia na IG filmiki z wesel, więc chyba mają się dobrze.

Kat_wisz, u mnie na razie -2. Zostało jeszcze 5.
Weekendy są najgorsze. Wczoraj wypiłam 3 piwka z koleżanką, czyli pewnie z jakieś 800kcal
Na szczęście w prawie każdej sukni miałam wrażenie, że wyglądam szczupło maskują wszystkie niedoskonałości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-20, 08:17   #1640
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
To i ja się przywitam

Cześć! Kilka dni temu okazało się, że zostanę mężatką w 2021. Jak? Po weselu kuzynki, na którym tylko ja i tż byliśmy "wolni" i nie było komu łapać welonu wysłałam mojemu przykładowe menu weselne z cenami z dopiskiem "weź już przestań się z tym pi#$&olic "

Rozmowy o ślubie się przewijaly, ale ciągle wchodziły na dalszy plan. Tak też zostało postanowione. Wy mierzy cię suknie i obrączki, a my na początku października szukamy sali i ustalamy termin w kościele wariactwo! Ale u nas to standard

Narazie wiemy, że chcielibyśmy coś zaklepac w kwietniu/maju/czerwcu. Co wyjdzie to zobaczymy

Ps. Może do ślubu zdąży się oświadczyć

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Witamy Długo jesteście razem?
My się zaręczyliśmy w czerwcu, ślub w sierpniu i oprócz sali i mojej sukienki bo jestem nadgorliwa nie mamy nic Ani kościoła, ani dj, ani kamerzysty. Mam na to jakiś taki wielki luz, dopiero teraz zaczynamy wszystko ogarniać.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 08:51   #1641
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Razem jesteśmy 4 lata. Mamy synka prawie 2 letniego i córkę 12 letnia ( w sumie ja mam córkę z poprzedniego związku ) mignęło mi, że któraś z was też listopadowka 2018

A no i to ja będę najstarsza panna młoda, bo w kwietniu skończę 32 lata

Ogólnie mamy ogarnięta listę gości, wiemy jaka salę byśmy chcieli, dj, wiemy który kościół i do którego fotografa w pierwszej kolejnosci. Zostało tylko działać. Tz w pierwszej kolejnosci chce skontaktować się z dj i poprosić żeby podesłał wolne terminy i wtedy zobaczymy czy uda nam się to zgrać z sala. W kościele raczej problemu nie będzie, bo raz, że u nas 3 śluby w soboty są, a jak nie to po prostu wybierzemy inny kościół. Powiem wam, że się trochę cykam, że bedzie straszna nerwowa wiec chce wszystko co się da ogarnąć jak najszybciej żeby mieć spokojna głowę.

Jak padła decyzja o ślubie to tz zwariował i powiedział, że jeszcze w tym roku wziąć go powinnyśmy trochę go na ziemię sprowadzilam, że z tym latania trochę, a że oj pracuje jako kierowca i wyjeżdża w niedzielę, a wraca w piątek wieczorem to troche wydaje mi się to bardziej skomplikowane. Mieszkamy 30 km od Gdańska.

Powiedzcie mi na początek jak teraz podchodzi się do noclegu dla gości? Jest obowiązkowy? Generalnie musimy chcąc niechcący wziąć pod uwagę możliwość noclegu. Jeśli uda nam się z pierwszą sala to pół biedy, bo zawsze się coś ogarnie dla przyjezdnych, ale jeśli w grę wchodzi 2 sala to kombinujemy nocleg ogarnąć sobie, rodzicom, świadkom, a reszcie zaproponować możliwość noclegu na ich koszt. Może wesele nie jest jakieś duże bo 60-70 osób, no ale w drugiej sali dochodzi jeszcze moja cała rodzina, w zasadzie większość gości i boje sie że poplyniemy z kasa. Nie żebyśmy byli sknerami, ale z drugiej strony no mimo wszystko warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku chyba? Dajcie znać co o tym myślicie... Tak tylko dodam, że w pierwszej sali nocleg dotyczyłby ok 20 osób więc no tu możemy ten nocleg zapewnić. Od biedy nawet 4-6 osób możemy ulokować u nas w mieszkaniu, bo mieszkamy niecałe 10 min pieszo od sali.

Termin dopiero na początku października, bo tz narazie wolnego wziąć nie może :/ najchętniej ogarnęła bym to sama żeby już coś zaklepac i mieć spokojna głowę...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 08:59   #1642
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Według mnie zapewnianie noclegu nie jest obowiązkiem mlodych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 09:11   #1643
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

A nie będzie głupio wyglądało jeśli w zaproszeniu damy informacje, że jest możliwy nocleg tyle że na koszt wlasnie gościa, z tym że my byśmy dokonali rezerwacji? Oczywiście bierzemy pod uwagę, że nocleg nawet na koszt gościa nie może być jakoś super drogi dlatego też na 2 miejscu mamy tylko jedna sale choć wybór jest wiekszy, bo nocleg jest wedlug mnie w "normalnej" cenię i nie da zbyt mocno po kieszeni nawet bez zniżek dla weselnikow a i sala i pokoje na spoko poziomie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 09:49   #1644
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi na początek jak teraz podchodzi się do noclegu dla gości? Jest obowiązkowy? Generalnie musimy chcąc niechcący wziąć pod uwagę możliwość noclegu. Jeśli uda nam się z pierwszą sala to pół biedy, bo zawsze się coś ogarnie dla przyjezdnych, ale jeśli w grę wchodzi 2 sala to kombinujemy nocleg ogarnąć sobie, rodzicom, świadkom, a reszcie zaproponować możliwość noclegu na ich koszt. Może wesele nie jest jakieś duże bo 60-70 osób, no ale w drugiej sali dochodzi jeszcze moja cała rodzina, w zasadzie większość gości i boje sie że poplyniemy z kasa. Nie żebyśmy byli sknerami, ale z drugiej strony no mimo wszystko warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku chyba? Dajcie znać co o tym myślicie... Tak tylko dodam, że w pierwszej sali nocleg dotyczyłby ok 20 osób więc no tu możemy ten nocleg zapewnić. Od biedy nawet 4-6 osób możemy ulokować u nas w mieszkaniu, bo mieszkamy niecałe 10 min pieszo od sali.

Termin dopiero na początku października, bo tz narazie wolnego wziąć nie może :/ najchętniej ogarnęła bym to sama żeby już coś zaklepac i mieć spokojna głowę...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
obowiązkowy to może nie... ale w miłym tonie. jeśli nie chcecie płacić dużo za noclegi to priorytetem zróbcie tą pierwszą salę i wszystko ułóżcie pod nią (termin w sensie) i problem się w zasadzie rozwiązuje sam
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 10:26   #1645
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021

My mieszkamy w Poznaniu i wesele też robimy w Poznaniu więc dla większości gości ten problem nam odpada. Dla znajomych spoza Poznania też nie zapewniamy, rodzinę z daleka (ja mam rodzinę która mieszka ponad 600 km od nas) rozkładamy po rodzinie miejscowej, a tym którzy już się nie zmieszczą (8 osób) zapewniamy nocleg w hotelu w którym jest wesele. Jeśli byśmy mieli wszystkich nocować to koszty imprezy by wzrosły o 200%
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 11:20   #1646
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
My mieszkamy w Poznaniu i wesele też robimy w Poznaniu więc dla większości gości ten problem nam odpada. Dla znajomych spoza Poznania też nie zapewniamy, rodzinę z daleka (ja mam rodzinę która mieszka ponad 600 km od nas) rozkładamy po rodzinie miejscowej, a tym którzy już się nie zmieszczą (8 osób) zapewniamy nocleg w hotelu w którym jest wesele. Jeśli byśmy mieli wszystkich nocować to koszty imprezy by wzrosły o 200%
No właśnie u nas podobnie dlatego w pierwszej kolejnosci zależy nam na tej pierwszej sali, bo jest na miejscu. Minus taki, że są 2 salę więc i może być tam nocleg już zajęty (tylko 27 miejsc noclegowych mają, my potrzebujemy ok 20, bo w zasadzie rodzina tz mieszka w odległości 50-150 km). O ile uda się chociaż dla nas na miejscu mocleg ogarnąć to najwyżej byśmy ulokowali gości w innym miejscu (dojazd taxi najwyżej) i u nas w mieszkaniu. Tylko właśnie coraz częściej spotykam się z zapewnieniem noclegu na koszt młodych dlatego zastanawiam się czy to już obowiązek jest. Tak jak mówisz - koszta wzrastają przynajmniej o jeszcze raz tyle. Generalnie mamy w razie co jeszcze jeden zajazd na "w razie co", ale tam właściciel średni, dużo ogranicza. Do tego ani sala nie jest jakaś ładna (wręcz trochę prl'em zajeżdża) ani pokoje. Tyle, że tam termin zapewne będzie bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 11:32   #1647
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
No właśnie u nas podobnie dlatego w pierwszej kolejnosci zależy nam na tej pierwszej sali, bo jest na miejscu. Minus taki, że są 2 salę więc i może być tam nocleg już zajęty (tylko 27 miejsc noclegowych mają, my potrzebujemy ok 20, bo w zasadzie rodzina tz mieszka w odległości 50-150 km). O ile uda się chociaż dla nas na miejscu mocleg ogarnąć to najwyżej byśmy ulokowali gości w innym miejscu (dojazd taxi najwyżej) i u nas w mieszkaniu. Tylko właśnie coraz częściej spotykam się z zapewnieniem noclegu na koszt młodych dlatego zastanawiam się czy to już obowiązek jest. Tak jak mówisz - koszta wzrastają przynajmniej o jeszcze raz tyle. Generalnie mamy w razie co jeszcze jeden zajazd na "w razie co", ale tam właściciel średni, dużo ogranicza. Do tego ani sala nie jest jakaś ładna (wręcz trochę prl'em zajeżdża) ani pokoje. Tyle, że tam termin zapewne będzie bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
a ta cała rodzina to w jednym kierunku od sali mieszka?
byłam w tym roku na weselu, gdzie nie zapewniano noclegów, ale byl autobus. i po weselu, gdzieś o 3 zabierał ludzi i odwoził. tyle że większość ludzi była z jednego rejonu, ok 100 km od sali.

nie było to idealne rozwiązanie, ale zawsze coś. kto chciał to sobie kupował nocleg na miejscu, kto nie ten wracał autobusem. my wracaliśmy tym autobusem i było do przezycia
(tylko ten autobus też oczywiście wcześniej przywoził ludzi, żeby nie było problemu, jak w ogóle na to wesele dojechać)

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-09-20 o 11:34
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 11:44   #1648
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a ta cała rodzina to w jednym kierunku od sali mieszka?
byłam w tym roku na weselu, gdzie nie zapewniano noclegów, ale byl autobus. i po weselu, gdzieś o 3 zabierał ludzi i odwoził. tyle że większość ludzi była z jednego rejonu, ok 100 km od sali.

nie było to idealne rozwiązanie, ale zawsze coś. kto chciał to sobie kupował nocleg na miejscu, kto nie ten wracał autobusem. my wracaliśmy tym autobusem i było do przezycia
(tylko ten autobus też oczywiście wcześniej przywoził ludzi, żeby nie było problemu, jak w ogóle na to wesele dojechać)
W zasadzie jeden kierunek. Jedynie chrzestni tz mieszkają w takim totalnym lesie (polna droga i te sprawy).

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 11:45   #1649
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
W zasadzie jeden kierunek. Jedynie chrzestni tz mieszkają w takim totalnym lesie (polna droga i te sprawy).

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
to może warto rozważyć. wyjdzie was to znacznie taniej niż noclegi
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 11:48   #1650
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

W tej pierwszej restauracji nocleg fakt faktem drogo nie wychodzi (młodzi za darmo, a dla gości znizka). Ale jakby nie udało się załatwić noc rozsądnego to faktycznie pomysł jak najbardziej świetny i będziemy brali pod uwagę. Sama bym szczerze o tym nie pomyślała. Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.