Panny Młode 2021 - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-20, 10:45   #2221
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
przyjaciółka też tak myślała... 'zaczniemy starania, bo to nie wiadomo ile nam zejdzie zanim się uda'. udało się za pierwszym podejściem
cieszyli się, oczywiście, chociaż ślub i wesele w 3 miesiącu ciąży były dość uciązliwe

Nie no, pewnie sama starania zaczniemy w kwietniu, ale ja lubię mieć wszystko ogarnięte wcześniej, mam manię planowania teraz też z lekarzami jest różnie, więc co mogłam to sprawdziłam, a poza tym cytologię i tak musiałam zrobić.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 11:04   #2222
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Nie no, pewnie sama starania zaczniemy w kwietniu, ale ja lubię mieć wszystko ogarnięte wcześniej, mam manię planowania teraz też z lekarzami jest różnie, więc co mogłam to sprawdziłam, a poza tym cytologię i tak musiałam zrobić.
aaa ok... zrozumiałam, że już chcecie zaczynać
z tym się niestety zgodzę, że lepiej skorzystać z lekarzy póki działają. nie wiadomo jakie kolejne pomysły rzuci nam rząd.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 12:25   #2223
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Malinka witaj

Ja też byłam u Gina. Porobiłam u niego badania i poszłam na USG piersi.
Mówiłam mu, że prawdopodobnie po ślubie w kwietniu będziemy zaczynać starania. Powiedział, że mam już zacząć brać kwas foliowy, a 3 miesiące przed przyjść po dodatkowe suplementy.

Jak o tym wszystkim pisze, to mam wrażenie że to nie moje plany tylko pisze o kimś innym
Nie chodzi oczywiście, że tego nie chce, po prostu to już takie dorosłe decyzję. Kiedy to zleciało ? 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 12:35   #2224
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Malinka witaj

Ja też byłam u Gina. Porobiłam u niego badania i poszłam na USG piersi.
Mówiłam mu, że prawdopodobnie po ślubie w kwietniu będziemy zaczynać starania. Powiedział, że mam już zacząć brać kwas foliowy, a 3 miesiące przed przyjść po dodatkowe suplementy.

Jak o tym wszystkim pisze, to mam wrażenie że to nie moje plany tylko pisze o kimś innym
Nie chodzi oczywiście, że tego nie chce, po prostu to już takie dorosłe decyzję. Kiedy to zleciało ? 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, ale mnie to trochę przeraża bo zawsze byłam trochę takim wolnym duchem, w sensie ogarniałam mocno naukę i pracę, ale średnio mnie ciągnęło do zakładania rodziny, męża i dzieci a jak pojawił się Tż, to mi całe życie nagle poukładał i już płynnie przeszliśmy do dzieci mam nadzieję, że jakoś to się ogarnie i dobrze ułoży.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 12:40   #2225
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Fajnie, że macie takie plany powodzenia żeby udało się po Waszej myśli My też rozmawiamy o dzieciach oczywiście ale po ślubie bedizmey mieć na głowie urządzanie mieszkania i przeprowadzkę. Jak to ogarniemy na spokojnie to będziemy myśleć o powiększeniu rodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 13:27   #2226
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ślub jest w w kwietniu, więc to raptem pół roku. Ja teraz szukam pracy, więc akurat te kilka miesięcy zleci na znalezieniu czegoś nowego, popracuję kilka miesięcy i jak wszystko będzie dobrze, to nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żebym za rok o tej porze była w ciąży.
Jakie badania robiłaś?

Ja po ślubie przyjaciółki, który jest po moim, zamierzam odstawić tabletki. Kwestie mieszkania będziemy ogarniać po ślubie, nie będziemy czekać z dzieckiem, bo juz czuje że jest trochę późno.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2020-10-20 o 13:29
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 14:32   #2227
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

A ja wam powiem, że w sumie to się cieszę, że trafiłam na faceta który nie planuje dzieci i sama nie czuje jeszcze żadnego instynktu. Prawdopodobnie miałabym problemy z zajściem/utrzymaniem ciąży (lekarze nie potrafią albo nie chcą dojść do tego dlaczego mam cykle po 70 dni...). A tak to się tym nie przejmuje :"D gorzej jak to się zmieni z czasem... :/ (mam na myśli podejście).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 15:09   #2228
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Pitrasiaa, najważniejsze że się tak dobraliście
A czy się wam zmieni to tego nikt nie wie. Ja np nie wyobrażam sobie nie mieć dzieci, choć wiem, że życie może potoczyć się inaczej.
__________________

Edytowane przez Kolorowymaj
Czas edycji: 2020-10-20 o 15:13
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:09   #2229
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
Super wynik , gratulacje

Lottie69 nie będę się z Tobą kłócić, ale skoro się tak upierasz...policz sobie od Tyłu: maj to 1 miesiąc, kwiecień-2 itd itd. Pani w Urzędzie, Pani na sali- w grudniu dokładnie 6.12 jest 6 mc przed ślubem (5.06) i wtedy mogę zatwierdzić termin na 100%
Jeju, faktycznie a ja byłam przekonana, że możemy się dopiero po nowym roku zgłosić. Dzięki serdeczne
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:52   #2230
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jakie badania robiłaś?

Ja po ślubie przyjaciółki, który jest po moim, zamierzam odstawić tabletki. Kwestie mieszkania będziemy ogarniać po ślubie, nie będziemy czekać z dzieckiem, bo juz czuje że jest trochę późno.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobiłam całą morfologie, żelazo, ferrytyna (ale to dlatego, że mam problemy z anemią i muszę to monitorować), tarczycę z przeciwciałami, prolaktynę, sód, potas, cukier - generalnie poprosiłam lekarza o badania pod kątem starania się o dziecko. Plus u ginekologa cytologię, USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 17:27   #2231
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

My po ślubie już zaczynamy starać się o 2 🥰 już nie możemy się doczekać, nasz mały zaraz kończy 2 latka i najchętniej już byśmy zaczęli ale już ślub zaplanowany więc wytrzymamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 18:36   #2232
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021

no to się pochwalę. że jestem właśnie po weekendzie zaręczynowym. pierścionek czeka jeszcze wizyta u jubilera na powiększenie, ale mam.
i tak się pakowałam, że zaręczyny miałam w dresie

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie na odwrót, jak miałam wstać i iść na siłownię to mi się kompletnie nie chciało i zwykle nic z tego nie wychodziło. W domu jakoś łatwiej mi się zebrać, bo godzinka i po treningu.

Ja Wam powiem że też mnie mega wkurzyło to zamknięcie siłek i basenów- mój facet ma urodziny za trzy tygodnie i w ramach prezentu zarezerwowałam weekend w wypasionym hotelu ze spa, basenem i sauną a nawet nie będziemy mogli z tego skorzystać
podobno baseny hotelowe dla gości, powyżej 1 noclegu są czynne.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Poli, polecam Chorwację, byliśmy w tym roku 2 tygodnie, ja ryczałam jak wyjeżdżaliśmy. Pomijając pogodę, widoki i jedzenie, ludzie tam są nie do opisania- tak sympatyczni i serdeczni że aż ciężko uwierzyć.
poznałam się ze swoim pod koniec czerwca, w sierpniu postanowiliśmy, ze jedziemy na wspólny wypad wakacyjny.
proponował chorwacje, a ja się cykałam, że może być mordercą i mnie zakatrupi, więc wybrałąm polskę
i teraz od 3 lat marzy mi się ta chorwacja.



Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
przyjaciółka też tak myślała... 'zaczniemy starania, bo to nie wiadomo ile nam zejdzie zanim się uda'. udało się za pierwszym podejściem
cieszyli się, oczywiście, chociaż ślub i wesele w 3 miesiącu ciąży były dość uciązliwe
też mamy takie rozkminy. i mowie, albo nie wyjdzie albo bede w 4 miesiącu i tak zwlekam jeszcze moment.
więc covid i te ograniczenie psuje mi moje plany

[QUOTE? 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jakie badania robiłaś?

Ja po ślubie przyjaciółki, który jest po moim, zamierzam odstawić tabletki. Kwestie mieszkania będziemy ogarniać po ślubie, nie będziemy czekać z dzieckiem, bo juz czuje że jest trochę późno.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja się czaje by ogarnać stomatologa, kolezanka mi radziła sprawdzić toksoplazmozę. i ogolną morfologie plus tarczyce.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 19:29   #2233
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
A ja wam powiem, że w sumie to się cieszę, że trafiłam na faceta który nie planuje dzieci i sama nie czuje jeszcze żadnego instynktu. Prawdopodobnie miałabym problemy z zajściem/utrzymaniem ciąży (lekarze nie potrafią albo nie chcą dojść do tego dlaczego mam cykle po 70 dni...). A tak to się tym nie przejmuje :"D gorzej jak to się zmieni z czasem... :/ (mam na myśli podejście).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze, to się dobrać, ale bałabym, że mi się odmieni, a jemu nie...

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Zrobiłam całą morfologie, żelazo, ferrytyna (ale to dlatego, że mam problemy z anemią i muszę to monitorować), tarczycę z przeciwciałami, prolaktynę, sód, potas, cukier - generalnie poprosiłam lekarza o badania pod kątem starania się o dziecko. Plus u ginekologa cytologię, USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli w sumie takie podstawy. Ja miałam z rok temu to robione, to było ok, tylko przeciwciał nie zrobiłam.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
no to się pochwalę. że jestem właśnie po weekendzie zaręczynowym. pierścionek czeka jeszcze wizyta u jubilera na powiększenie, ale mam.
i tak się pakowałam, że zaręczyny miałam w dresie

.
Gratuluję, kojarzę Cię z forum
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 19:38   #2234
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

[/COLOR]
Gratuluję, kojarzę Cię z forum
dziękuje.
też Cię kojarzę, jako jedyną tutaj
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 19:42   #2235
rosa18
Przyczajenie
 
Avatar rosa18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: Panny Młode 2021

plywok, gratulacje! Cudowny czas przed Wami ☺

Dziewczyny, ja wczoraj zamówiłam trzy książki przygotowujące do macierzyństwa, wchodzę tu na forum i proszę, jaki temat to mnie już prześladuje. Oczywiście wiem, że najwięcej nauczymy się jak już zostaniemy rodzicami, ale chcę sobie wszystko poukładać w głowie, nie zapomnieć o badaniach itd. I wstyd się przyznać, ale u gin. nie byłam już trzy lata. Planuję zapisać się do jednej pani doktor z Wrocławia, dzięki której moja przyjaciółka zaszła w ciążę (w Poznaniu nie dawali jej za dużych szans).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
My po ślubie już zaczynamy starać się o 2 🥰 już nie możemy się doczekać, nasz mały zaraz kończy 2 latka i najchętniej już byśmy zaczęli ale już ślub zaplanowany więc wytrzymamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale cudnieee 🥰 owocnych starań 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
engagement 05.01.2020
wedding 25.09.2021
rosa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 19:54   #2236
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Ja, póki co, jestem lambadziara-karierowiczka i nie chcę tego zmieniać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 20:03   #2237
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ja, póki co, jestem lambadziara-karierowiczka i nie chcę tego zmieniać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piona
na razie tylko kariera mi w głowie, zamiast planowania kto mi szklankę wody na starość poda


ale w przyszłości rozważam adopcję. własnych dzieci raczej mieć nie będę. a że w Polsce w większości przypadków określa się minimalny staż małżeństwa na 5 lat, to mam jeszcze 3,5 roku robienia kariery

ale powiem wam, że nieźle się z mężem gimnastykujemy, nad pytaniami czemu wzięliśmy nagle ślub cywilny i zaraz potem zaczęliśmy planować kościelny, zamiast po ludzku poczekać na ten kościelny i wziąć za jednym zamachem
(postanowiliśmy nie mówić rodzinie i znajomym o planach adopcyjnych)

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-10-20 o 20:04
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 20:34   #2238
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale powiem wam, że nieźle się z mężem gimnastykujemy, nad pytaniami czemu wzięliśmy nagle ślub cywilny i zaraz potem zaczęliśmy planować kościelny, zamiast po ludzku poczekać na ten kościelny i wziąć za jednym zamachem
(postanowiliśmy nie mówić rodzinie i znajomym o planach adopcyjnych)
To super, że chcecie jakiemuś dziecku/jakimś dzieciom dać kochający dom a mogę wiedzieć dlaczego nie chcecie mieć ,,swoich''/biologicznych dzieci? (jeśli to zbyt osobiste pytanie to uznaj, że go nie było)


My po ślubie nie planujemy się starać o dziecko. Myślę, że jeszcze jest czas. Będziemy mieli po 25 lat i jeszcze trochę spraw ,,do ogarnięcia.''
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 20:41   #2239
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Plywok, gratuluję


Rosa, jakie książki kupiłaś ?
Kilka moich dzieciatych koleżanek mówi, że jest kilka wartościowych pozycji, które faktycznie warto przeczytać. Jednak ja poczekam do momentu aż zajde w ciążę, żeby mi się za bardzo instynkt
nie rozbudził przed





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 20:50   #2240
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczyny nie jestem sama jako że w przyszłym roku stuknie mi 30, a tż 36, zaczynamy starania zaraz po ślubie. Chcemy wyrobić się z dwójką. Mam czas nieokreślony, myślę że to już czas i pora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 20:54   #2241
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
To super, że chcecie jakiemuś dziecku/jakimś dzieciom dać kochający dom a mogę wiedzieć dlaczego nie chcecie mieć ,,swoich''/biologicznych dzieci? (jeśli to zbyt osobiste pytanie to uznaj, że go nie było)


My po ślubie nie planujemy się starać o dziecko. Myślę, że jeszcze jest czas. Będziemy mieli po 25 lat i jeszcze trochę spraw ,,do ogarnięcia.''
mam dużo nakładających się 'czynników' m.in. pocs, które jak na razie daje się kontrolować tylko antykoncepcją. gdyby to było samo pocs to jeszcze... ale jest jeszcze kilka innych utrudniaczy.

można by się starać, leczyć, próbować różnych rzeczy no ale wszystko co do tej pory usłyszałam i przeczytałam brzmi jak droga przez mękę pełna rozczarowań. pewnością spróbujemy naturalnie i co ma być to będzie, ale nie nastawiam się że się uda.

jest mnóstwo dzieci, które już sie urodziły i potrzebują rodziców
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 20:58   #2242
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021

ale prawda jest też taka, że czasem jak w niedziele z rana wsiadamy w auto i jedziemy gdzieś w ☠☠☠☠u, to mowię, z dzieckiem nie zawsze nam się to uda. i to jest fajna wygoda.
ale instykt już się budzi coraz mocniej. no i 30 na karku, to ile ja tych dzieci narodze
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 21:14   #2243
rosa18
Przyczajenie
 
Avatar rosa18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Plywok, gratuluję


Rosa, jakie książki kupiłaś ?
Kilka moich dzieciatych koleżanek mówi, że jest kilka wartościowych pozycji, które faktycznie warto przeczytać. Jednak ja poczekam do momentu aż zajde w ciążę, żeby mi się za bardzo instynkt
nie rozbudził przed





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"W oczekiwaniu na dziecko"
"Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny"
"Co na to lekarz?"

Pozycji jest o wiele więcej, kierowałam się poleceniami Mam z różnych blogów. Kupiłam te książki na OLX, używane, za niewielkie pieniądze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie jestem sama jako że w przyszłym roku stuknie mi 30, a tż 36, zaczynamy starania zaraz po ślubie. Chcemy wyrobić się z dwójką. Mam czas nieokreślony, myślę że to już czas i pora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że tak czujecie owocnych starań 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mam dużo nakładających się 'czynników' m.in. pocs, które jak na razie daje się kontrolować tylko antykoncepcją. gdyby to było samo pocs to jeszcze... ale jest jeszcze kilka innych utrudniaczy.

można by się starać, leczyć, próbować różnych rzeczy no ale wszystko co do tej pory usłyszałam i przeczytałam brzmi jak droga przez mękę pełna rozczarowań. pewnością spróbujemy naturalnie i co ma być to będzie, ale nie nastawiam się że się uda.

jest mnóstwo dzieci, które już sie urodziły i potrzebują rodziców
To piękne, że chcecie dać obcemu Dziecku ciepły dom. Co do Twoich dolegliwości to brałaś porady od dobrego lekarza? Wiem, że na takiego może ciężko trafić, ale nie rezygnowałabym na Twoim miejscu już na początku Mam kilka znajomych, które dzięki temu, że trafiły w dobre ręce są teraz szczęśliwymi mamami zdrowych dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
engagement 05.01.2020
wedding 25.09.2021
rosa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 21:16   #2244
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ja, póki co, jestem lambadziara-karierowiczka i nie chcę tego zmieniać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
E tam, ja nie lubię takich określeń. To brzmi negatywnie, a w sumie chęć robienia kariery i dziecko to niekoniecznie sprzeczność, zresztą można nie chcieć mieć dzieci bez żadnego powodu... Mam nadzieję że rozumiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Znam co 2 kobiety z pcos, z 2 dzieci
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2020-10-20 o 21:19
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 21:23   #2245
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
E tam, ja nie lubię takich określeń. To brzmi negatywnie, a w sumie chęć robienia kariery i dziecko to niekoniecznie sprzeczność, zresztą można nie chcieć mieć dzieci bez żadnego powodu... Mam nadzieję że rozumiecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam do tego dystans, po prostu. Tak się nazywamy z koleżankami. Pewnie "powinnam" już myśleć o dziecku, ale póki co moja kariera jest dla mnie ważniejsza. Uwielbiam siedzieć w pracy. I mojemu ewentualnemu dziecku chcę zapewnić dobry start, a nie średnią pensję jednego rodzica i drugiego najniższą. Patrząc obiektywnie - już byśmy się mogli starać (pomijając wesele), ale chcę wskoczyć na jeszcze wyższy pułap.
A jak nie poczuję instynktu na tyle dużego, żeby zdecydować się na dziecko, to przewalę wszystko na podróże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 21:28   #2246
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez rosa18 Pokaż wiadomość
To piękne, że chcecie dać obcemu Dziecku ciepły dom. Co do Twoich dolegliwości to brałaś porady od dobrego lekarza? Wiem, że na takiego może ciężko trafić, ale nie rezygnowałabym na Twoim miejscu już na początku Mam kilka znajomych, które dzięki temu, że trafiły w dobre ręce są teraz szczęśliwymi mamami zdrowych dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
można zajść w ciążę mając pocs, jasne ale wszystko zależy od stopnia zaawansowania. no i innych czynników jak np. tyłozgięcie macicy, które samo w sobie utrudnia zapłodnienie.
ja mam i stopień zaawansowany i tyłozgiecie i jeszcze inne kwestie
tak jak pisałam zawsze można próbować i walczyć, ale da się procentowo oszacować szanse. czasem nie warto ze względów psychicznych. to ogromne obciążenie dla psychiki


ale dziękuję za miłe słowa już się z tym pogodziłam. w zasadzie to nie czuję presji urodzenia dziecka samemu. w sumie to słuchając o mega ciężkich porodach koleżanek to się czasem można nawet cieszyć, że tak wyszło

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-10-20 o 21:31
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 21:47   #2247
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczynki od razu wam powiem schowajcie książki do szafek

A tak serio, to lepiej dobra szkoła rodzenia niż sterta "oklepanych" teorii, nie mówię że wszystkie ale niektóre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mam dużo nakładających się 'czynników' m.in. pocs, które jak na razie daje się kontrolować tylko antykoncepcją. gdyby to było samo pocs to jeszcze... ale jest jeszcze kilka innych utrudniaczy.

można by się starać, leczyć, próbować różnych rzeczy no ale wszystko co do tej pory usłyszałam i przeczytałam brzmi jak droga przez mękę pełna rozczarowań. pewnością spróbujemy naturalnie i co ma być to będzie, ale nie nastawiam się że się uda.

jest mnóstwo dzieci, które już sie urodziły i potrzebują rodziców
Często tak jest że pary które mają pod górkę zachodzą naturalnie, i to jest cud na który warto czekać trzymam za was mimo wszytko kciuki żeby się udało i nie nastawiaj się od razu na niepowodzenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 22:24   #2248
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mam dużo nakładających się 'czynników' m.in. pocs, które jak na razie daje się kontrolować tylko antykoncepcją. gdyby to było samo pocs to jeszcze... ale jest jeszcze kilka innych utrudniaczy.

można by się starać, leczyć, próbować różnych rzeczy no ale wszystko co do tej pory usłyszałam i przeczytałam brzmi jak droga przez mękę pełna rozczarowań. pewnością spróbujemy naturalnie i co ma być to będzie, ale nie nastawiam się że się uda.

jest mnóstwo dzieci, które już sie urodziły i potrzebują rodziców
Rozumiem. Uważam, że warto spróbować, bo czemu nie? ale danie domu dzieciom, które już się urodziły to piękne, cudowni z Was ludzie muszą być

Ja to mam wrażenie, że jak kiedyś zajdę w ciążę to nie urodzę.. albo wydam kasę na poród w prywatnym szpitalu ze znieczuleniem. Mam taki niski próg bólu, serio..


--
Wrócę jeszcze do tego nieprzyjemnego tematu. Nie wiecie czy test na przeciwciała przeciwko SARS-Cov 2 można sobie zrobić z marszu? widziałam, że laboratoria oferują badania w granicach 90-120 zł, ale to normalnie dla każdego czy trzeba spełniać jakieś wymogi? szczerze? bardzo bym chciała wiedzieć czy mój organizm wytworzył sobie tych ,,małych pomocników.'' No i równoznacznie czy miałam styczność bądź przeszłam już Covid-19.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 04:59   #2249
Karola_0704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 19
Dot.: Panny Młode 2021

Witam, pozwolę sobie dołączyć
Ślub 22.05 - zaklapana wczoraj sala i w sumie to by było na tyle ale liczymy że jakoś to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karola_0704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 05:42   #2250
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Karola_0704 Pokaż wiadomość
Witam, pozwolę sobie dołączyć
Ślub 22.05 - zaklapana wczoraj sala i w sumie to by było na tyle ale liczymy że jakoś to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że coraz nas więcej z maja. Przenosilas termin czy to wasz pierwszy wybór?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.