Wegetarianizm - choroba psychiczna? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-04, 09:56   #421
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wegetarianizm - choroba psychiczna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Glupoty jak zwykle. Sa tezy np. ile ziemii jest pod wypas i ile paszy zwierzeta jedza. Zupelnie pomijajac fakt, ze ogrom gruntow, na ktorych jest wypas, nie nadaje sie pod uprawe, i ze pasze sa niejadalne dla ludzi, choc czesc jest wrecz produktem ubocznym produkcji np. zboza.

No i uroczy jest kawalek o zatruwaniu wody przez nawozy, jakby to dotyczylo tylko miesa. Suma sumarum - sensu to to nie ma.
Mniejsza z tym wszystkim.
Wegetarianin zdrowo się odzywiający jest w tsanie normalnie żyć bez krzywdzenia i przyczyniania się do krzywdy zwierząt.
Znam wielu, którzy wyniki badań maj,a wzorowe. Da się? Da.
Z mięsożercami tak samo.

Kwestia wyboru moralnego i wygody.
Oczywiście, nie każdy darzy zwierzeta sympatią, niektórzy na widok świnki komponują menu na obiad. ok.
Kwestia wrażliwości.
Tylko niech się Ci potem nie dziwią,ze dla innych zarodek,płód to nie człowiek lub,że ludzi też się krzywdzi właśnie z powodu egoizmu,wygody.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2012-06-04 o 10:02
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:06   #422
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegetarianizm - choroba psychiczna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Coz, wziawszy pod uwage, ze krajach, gdzie religie rugowano, np. u Sowietow, z moralnoscia bylo bardzo kulawo, nie widze nic bzdurnego, ze ktosby mogl tak sadzic (nie znaczy to zebym poglad podzielal).
Było kulawo, ale to zbyt złożony problemy, żeby to zwalać tylko na "niedobory" religii.
Czytałam kiedyś badania, w których policzono, że odsetek ludzi religijnych w więzieniach (USA) jest wyższy niż ateistów. Teraz nie jestem w stanie znaleźć linka, bo artykuł o tym czytałam w gazecie, gdzie podano nazwę instytucji prowadzącej te badania, a tę nazwę już zapomniałam.
Cytat:
Natomiast stawianie ludzi na rowni ze zwierzetami wg mnie taka bzdura jest.
Nawet w niektórych przypadkach stawianie ludzi na równi między sobą jest bzdurą albo jest niemożliwe.
W temacie wegetarianizmu rozchodzi się o odczuwanie przez zwierzęta cierpienia, strachu i zabijania ich, a tu jest z nimi tak samo jak u ludzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:09   #423
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - choroba psychiczna?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34494734]Było kulawo, ale to zbyt złożony problemy, żeby to zwalać tylko na "niedobory" religii.
Czytałam kiedyś badania, w których policzono, że odsetek ludzi religijnych w więzieniach (USA) jest wyższy niż ateistów. Teraz nie jestem w stanie znaleźć linka, bo artykuł o tym czytałam w gazecie, gdzie podano nazwę instytucji prowadzącej te badania, a tę nazwę już zapomniałam.
Nawet w niektórych przypadkach stawianie ludzi na równi między sobą jest bzdurą albo jest niemożliwe.
W temacie wegetarianizmu rozchodzi się o odczuwanie przez zwierzęta cierpienia, strachu i zabijania ich, a tu jest z nimi tak samo jak u ludzi.[/QUOTE]

No ale... to tak jakby mowic: hetero stanowia 51% zakazen HIV, homo 49%, wiec hetero sa bardziej narazeni na zakazenie, pomijajac fakt, ze hetero bedzie z 99%, a homo z 1%

Niemal 80% Amerykanow deklaruje sie jako chrzescijanie, blisko 90% jako osoby religijne, logiczne, ze ten odsetek bedzie wieszky, ciekawe jak proporcjonalnie

A, jeszcze jedno: jak sie mial stosunek do wiary danych wiezniow przed odbywaniem wyroku. Bo np. to, ze ktos sie za kratkami nawroci/straci wiare, nie bardzo swiadczy o jego pociagu do popelnienia przestepstw.

Jesli chodzi o Zwiazek Sowiecki, to akurat rugowanie religii odegralo wg mnie znaczaca role. To troche inna dyskusja - na ile ogolnie akceptowana moralnosc wplywa na zachowanie osob niekoniecznie ja podzielajaca na poziomie osobistym.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2012-06-04 o 13:13
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:52   #424
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegetarianizm - choroba psychiczna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ale... to tak jakby mowic: hetero stanowia 51% zakazen HIV, homo 49%, wiec hetero sa bardziej narazeni na zakazenie, pomijajac fakt, ze hetero bedzie z 99%, a homo z 1%

Niemal 80% Amerykanow deklaruje sie jako chrzescijanie, blisko 90% jako osoby religijne, logiczne, ze ten odsetek bedzie wieszky, ciekawe jak proporcjonalnie

A, jeszcze jedno: jak sie mial stosunek do wiary danych wiezniow przed odbywaniem wyroku. Bo np. to, ze ktos sie za kratkami nawroci/straci wiare, nie bardzo swiadczy o jego pociagu do popelnienia przestepstw.
Eee, rzeczywiście bez sensu to napisałam i można niejednoznacznie zrozumieć. Chodziło o to, że powiedzmy 3% ateistów siedzi w więzieniu, a wierzących 11% (Wartości przykładowe ). Z tego, co pamiętam, to brano też pod uwagę nawrócenie/utratę wiary i kierowano się postawą w chwili popełniania przestępstwa.
Nie offtopujmy już.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 16:15   #425
tomiomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wegetarianizm - choroba psychiczna?

jestem zszokowany
tomiomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-04 17:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.