Problem z cerą - przez grzywkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 21:33   #1
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432

Problem z cerą - przez grzywkę


Sprawa wygląda następująco - moja cera na policzkach, nosie jest w całkiem dobrym stanie. Z czołem jest już dużo gorzej... przez grzywkę mam czoło w okropnym stanie . Kiedy wracam ze szkoły mam dodatkowe pryszcze na czole... Kiedy mam wolne i siedzę w domu ze spiętą grzywką, czoło wraca do dobrego stanu, ale kiedy mam tą grzywkę to czoło jest okropnie tłuste Nie wiem co z tym fantem zrobić... Najprostsze rozwiązanie odpada - bez grzywki wyglądam tragicznie. Więc co mogę zrobić? Przecierać czoło jakimiś chusteczkami? A może kosmetyki ktorych używam za słabo działają? Z góry dziękuję za rady
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 22:38   #2
chocolatto
Raczkowanie
 
Avatar chocolatto
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

A próbowałaś mieć grzywkę na bok ? Myślę , że to zawsze coś
Uważam , że dobrze działające kosmetyki do pielęgnacji twarzy są niezbędne. Niestety by znaleźć odpowiedni dla danej skóry nie jest łatwo , ale warto. Nie wiem czy się malujesz do szkoły czy nie , ale może antybakteryjny puder ? Sama używam , a mam tłustą skórę , świeci się i od czasu do czasu coś mi się na tej twarzy pojawi , jednak puder którego używam , jest naprawdę trwały , po nim nie pojawiają mi się żadne niespodzianki na twarzy , skóra się nie świeci a efekt mam przez cały dzień. Możesz też spróbować bibułek matujących
chocolatto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 11:19   #3
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda następująco - moja cera na policzkach, nosie jest w całkiem dobrym stanie. Z czołem jest już dużo gorzej... przez grzywkę mam czoło w okropnym stanie . Kiedy wracam ze szkoły mam dodatkowe pryszcze na czole... Kiedy mam wolne i siedzę w domu ze spiętą grzywką, czoło wraca do dobrego stanu, ale kiedy mam tą grzywkę to czoło jest okropnie tłuste Nie wiem co z tym fantem zrobić... Najprostsze rozwiązanie odpada - bez grzywki wyglądam tragicznie. Więc co mogę zrobić? Przecierać czoło jakimiś chusteczkami? A może kosmetyki ktorych używam za słabo działają? Z góry dziękuję za rady
ja też mam ten problem zawsze jak mam grzywkę to mam masakryczne czoło . jak miałam grzywkę na bok to na jednej stronie miałam masakre i nic nie pomagało, wydaje mi się że musiała bym non stop bibułki matujące przykładać żeby ściągnąć sebum ale to nie mozliwe kiedy jestem w pracy bo co siedze na kasie z bibułką?to ludzie pomyslą ze coś ze mną nie tak
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 15:01   #4
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Ja już mam grzywkę na bok, i własnie tam pod włosami jest masakra, a tam gdzie wlosy nie zasłaniają jest ok.

Sprobuję z pudrem i bibułkami, nie mam innego wyjścia...
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 20:01   #5
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Spróbuj używać mleka zamiast toniku (wiem, wiem jak to brzmi ), ponoć ma działanie silnie matujące, więc może akurat coś zadziała.
http://brunettesheart.blogspot.com/2...m-dla-was.html - tutaj poczytasz sobie wszystko o tej metodzie.
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:11   #6
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

poczytam
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 12:52   #7
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Też miałam taki problem, ale zrobiłam sobie grzywkę na bok. teraz już moje czoło jest w o wiele lepszej kondycji, oczywiście pojawiają się dalej jakieś pryszcze i wypryski, ale na to już nic nie poradzę. Używam różnych peelingów i toników-to mi pomaga. Naprawdę zrób sobie grzywkę na bok i używaj sprawdzonych i bardzo dobrych kosmetyków, tylko! : )
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 16:45   #8
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Jak napisałam kilka postów wczesniej, ja już od dawna mam grzywkę na bok.
Nie chcę być nie miła, ale myślisz że jakich kosmetyków używam? Każdy się stara używać dobrych kosmetyków.
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 17:00   #9
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Cytat:
Napisane przez MadzikSmile Pokaż wiadomość
Też miałam taki problem, ale zrobiłam sobie grzywkę na bok. teraz już moje czoło jest w o wiele lepszej kondycji, oczywiście pojawiają się dalej jakieś pryszcze i wypryski, ale na to już nic nie poradzę. Używam różnych peelingów i toników-to mi pomaga. Naprawdę zrób sobie grzywkę na bok i używaj sprawdzonych i bardzo dobrych kosmetyków, tylko! : )

może u Ciebie grzywka na bok wyeliminowała problem ale np. u mnie nie. co masz na myśli pisząc używaj sprawdzonych i bardzo dobrych kosmetyków? sprawdzonych przez kogo? i co znaczy bardzo dobrych kosmetyków bo nie kumam
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 09:59   #10
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

A jak często myjesz włosy? Grzywka zbiera sebum z czoła i następne dnia znów je rozprowadza po skórze, wraz z różnymi zanieczyszczeniami. Jeśli nie chcesz myć całych włosów codziennie, to zawsze można umyć samą grzywkę. Też mam ochotę sobie zrobić znów grzywkę, ale jak sobie przypomnę to pobojowisko na czole, to mi ochota przechodzi .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 10:45   #11
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Grzywka przenosi bakterie i to wszystko dlatego. Po powrocie do domu zmyj makijaż, podepnij grzywkęz zastosuj jakiś preparat na pryszcze i nie maluj się. Polecam Brevoxyl (maść) lub serum punktowe Siarkowa Moc.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 16:22   #12
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda następująco - moja cera na policzkach, nosie jest w całkiem dobrym stanie. Z czołem jest już dużo gorzej... przez grzywkę mam czoło w okropnym stanie . Kiedy wracam ze szkoły mam dodatkowe pryszcze na czole... Kiedy mam wolne i siedzę w domu ze spiętą grzywką, czoło wraca do dobrego stanu, ale kiedy mam tą grzywkę to czoło jest okropnie tłuste Nie wiem co z tym fantem zrobić... Najprostsze rozwiązanie odpada - bez grzywki wyglądam tragicznie. Więc co mogę zrobić? Przecierać czoło jakimiś chusteczkami? A może kosmetyki ktorych używam za słabo działają? Z góry dziękuję za rady
A jakich kosmetyków używasz? Może to mieć duży wpływ na powstające na skórze zmiany. W przypadku skłonności do powstawania zaskórników i krostek, wybieraj kosmetyki zawierające w składzi esubstancje takie jak kwas salicylowy czy też kwas glikolowy. Możesz np. wypróbować http://www.aptekavolfarm.pl/2159,lie...-bha-30ml.html.

Przede wszystkim unikaj kosmetyków o "bogatej" konsystencji, bo składniki w nich zawarte sprzyjają czopowaniu ujść mieszków włosowych (porów). Dwa razy dziennie warto też przetrzeć skóre tonikiem oczyszczającym.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:08   #13
21martaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z cerą - przez grzywkę

Cytat:
Napisane przez sergeevna Pokaż wiadomość
A jakich kosmetyków używasz? Może to mieć duży wpływ na powstające na skórze zmiany. W przypadku skłonności do powstawania zaskórników i krostek, wybieraj kosmetyki zawierające w składzi esubstancje takie jak kwas salicylowy czy też kwas glikolowy. Możesz np. wypróbować http://www.aptekavolfarm.pl/2159,lie...-bha-30ml.html.

Przede wszystkim unikaj kosmetyków o "bogatej" konsystencji, bo składniki w nich zawarte sprzyjają czopowaniu ujść mieszków włosowych (porów). Dwa razy dziennie warto też przetrzeć skóre tonikiem oczyszczającym.
Myślę, że grzywka może tu być jedną z przyczyn problemu, bo włosy bardzo przyciągają kurz i zanieczyszczenia, ale to nie powód, żeby z niej rezygnować Wystarczy tylko zadbać o cerę. Przede wszystkim używaj kosmetyków niekomedogennych, czyli niezatykających porów, tak jak mówiła sergeevna. Liberac High Peel to bardzo dobre rozwiązanie - przede wszystkim zwęża pory i likwiduje niedoskonałosci, i to bardzo szybko. Polecam i pozdrawiam
21martaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.