Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 19:19   #1
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212

Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?


Mam do Was pytanie jak w tytule: ile powinien Waszym zdaniem kosztować porządny, apteczny i skuteczny krem do skóry trądzikowej?

Ile Wy jesteście w stanie przeznaczyć pieniędzy na taki krem?


Czy 50-60 złotych to dla Was dużo jak na taki specyfik?
__________________
"Diab☠le, ty głup☠ku, jeżeli się powieszę, to ko☠go będziesz dręczył? " - Barbara Rosiek
_____________
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 07:53   #2
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

zależy czego oczekujesz od kremu, ja na trądzikowe specyfiki w sumie to wydałam chyba z fortunę, a na trądzik i tak nic nie pomogło, teraz używam jedynie kremu nawilżająco-matującego bielendy, który kosztuje niewiele, a sprawdza się dużo lepiej niż te apteczne, im mniej kosmetyków, tym cera zaczęła wyglądać lepiej, biorąc pod uwagę rodzaj skóry i trądzik to musisz próbować znaleźć coś dla siebie, nie patrząc na cenę
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 22:07   #3
marjas1
Raczkowanie
 
Avatar marjas1
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 46
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

kosmetyki detaliczne działają na poziomie warstwy rogowej, nie są w stanie przejść przez nieprzepuszczalną błonę która oddziela naskórek od skóry właściwej. Najlepiej używać kosmetyków profesjonalnych dostępnych w gabinetach kosmetycznych lub już ewentualnie w aptekach i szukaj dermokosmetyków( kosmetyk i lek).Z ceną to temat rzeka...na rynku kosmetycznym panuje wyścig szczurów..każda firma mówi o sobie superlatywy...kosmetyczki nie wiedzą co wybrać a co dopiero osoba nie związana z branżą.Uważam, że nawilżanie skóry, to rozwiązanie wielu problemów. Przy cerze trądzikowej matowienie jej może wywołać efekt odwrotny...buzia może buntować się bo potrzebuje wody do ,,życia" a gdy ją matujemy następuje jej reakcja obronna.
__________________
Kosmetolog/ miłośniczka piękna i zdrowia
Prywatnie szczęśliwa mama dwóch synków.
marjas1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:27   #4
bossnenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 45
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Ostatnio kupowałam krem qcera i płaciłam około 25 zł, jeśli tobie krem za 50-60 zł pomaga to czemu nie, mi pomaga akurat ten i cieszę się, że nie kosztuje majątku
bossnenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:51   #5
ola_michalowska
Przyczajenie
 
Avatar ola_michalowska
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 9
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

mam cerę mieszaną, od czasu do czasu wyskakują mi mniejsze lub większe wypryski, no i zdarza się, że w strefie T buzia okropnie się świeci. jeśli chodzi o tańsze kremy to polecam właśnie wyżej wspomnianą Qcerę. nie wiedziałam czego oczekiwać od kremu z tej półki cenowej ale jest naprawdę dobrze. prawda jest taka, ze wiele zależy od predyspozycji Twojej cery. na niektórych działa drogi dermokosmetyk, a na niektórych najtańszy krem za 5 zł. grunt to znaleźć coś, co się sprawdzi i nie patrzeć na cenę!
ola_michalowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 13:13   #6
Sylviette91
Przyczajenie
 
Avatar Sylviette91
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 16
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Cytat:
Napisane przez ola_michalowska Pokaż wiadomość
mam cerę mieszaną, od czasu do czasu wyskakują mi mniejsze lub większe wypryski, no i zdarza się, że w strefie T buzia okropnie się świeci. jeśli chodzi o tańsze kremy to polecam właśnie wyżej wspomnianą Qcerę. nie wiedziałam czego oczekiwać od kremu z tej półki cenowej ale jest naprawdę dobrze. prawda jest taka, ze wiele zależy od predyspozycji Twojej cery. na niektórych działa drogi dermokosmetyk, a na niektórych najtańszy krem za 5 zł. grunt to znaleźć coś, co się sprawdzi i nie patrzeć na cenę!

Zgadzam się z Tobą zupełnie! Też przetestowałam i kremy po 5 zł i te po 80 zł, a najlepiej pasuje do mojej cery krem-żel z Yves Rocher z serii Sebo coś tam matujący, lekki, fajny. Przykładowo moja przyjaciółka używa tylko i wyłącznie Vichy Vitalia za 100 zł i tylko ten na nią działa. Często to kwestie indywidualne. Trzeba próbować lub iść do dermatologa, może akurat dobrze doradzi. Pozdrawiam!
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie!

60 -> 59 -> 58 -> 57 -> 56 -> 55
Sylviette91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 08:30   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Cytat:
Napisane przez Sylviette91 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą zupełnie! Też przetestowałam i kremy po 5 zł i te po 80 zł, a najlepiej pasuje do mojej cery krem-żel z Yves Rocher z serii Sebo coś tam matujący, lekki, fajny. Przykładowo moja przyjaciółka używa tylko i wyłącznie Vichy Vitalia za 100 zł i tylko ten na nią działa. Często to kwestie indywidualne. Trzeba próbować lub iść do dermatologa, może akurat dobrze doradzi. Pozdrawiam!
Też go używam. W ogóle chwalę sobie kremy z YR, ale jest różnica między tymi tańszymi, a droższymi, bo np. Creme Riche, który kosztuje ponad 100 zł jest dla mnie świetny. Czuć różnicę między nim, a innymi tańszymi kremami. Teraz mam też Elixir 7.9 (też około 100 zł) i też jest super. Płacimy za składniki (za firmę też- owszem, ale jest różnica w składzie między kremem za 100 zł, a zwykłym Nivea, nie ma co się oszukiwać). Reasumując- wolę wydać więcej i mieć taki krem, który spełni moje oczekiwania, nie oszczędzam więc na nich.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-05, 14:59   #8
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Jeśli coś działałoby świetnie to zapłaciłabym i 150 zł, czemu nie. Teraz kupiłam wiosenny krem Trawiaste za 60 zł, słoiczek 30 ml wypełniony po brzegi naturalnymi składnikami - jest całkiem w porządku. Choć i tak wolę czyste oleje, kokosem czy jojobą się wysmarować
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 12:20   #9
Janis88
Przyczajenie
 
Avatar Janis88
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Nie zawsze cena jest adekwatna do jakości...
__________________
What's the use of having it all, if there's no one around to stop you?
Janis88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 17:16   #10
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Najtansze jakie zdarza mi sie kupowac to przedzial cenowy Vichy / La Roche / Avene. Nie wierze w tanie kremy
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 21:22   #11
madrasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 135
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Myślałam, że chodzi o nawilżanie cery, ale jeśli chodzi o trądzik to wg mnie nie warto kupować dermokosmetyków - chyba, że ktoś ma malutkie zmiany. Zawsze najbardziej pomagały mi preparaty od lekarza (rodzinny również przypisuje) i to były m.in. Epi Duo, Differin, Acne Derm. Wg mnie są to dużo lepsze, bo to po prostu leki. Poza tym mają cenę niższą lub porównywalną z dermokosmetykami, a działanie lepsze.
madrasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-09, 22:50   #12
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Jak dla mnie ważne żeby krem dobrze nawilżał, bo mam suchą skórę, kupuję takie w przedziale cenowym 20-30 zł, czasem oczywiście zdarza mi się kupić droższy, ale ciężko jest znaleźć coś dobrego dla siebie... Najlepiej po prostu próbować różnych specyfików
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 23:54   #13
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Ja ogólnie oceniam kremy,balsamy i odżywki po składzie a nie cenie, te które mam w domu to też tak graniczą 20-40 zł, kiedyś oglądałam program gdzie kosmetyczka radziła nie kupować kremów przekraczających nasze możliwości finansowe bo jak skóra się przyzwyczi do pewnych specyfików a pieniędzy na krem zabraknie to będzie przykry efekt.

Jeżeli komuś pomoże moja rada ja do mycia się używam mieszkanki (2 żele pod prysznic : jeden wydajny drugi silnie pieniący) oblewam je oliwką dla dzieci i dodaje łyżeczkę balsamu do ciała, szoruję całe ciało powstałą mazią na gąbce bardzo szorstkiej po czym stoję sobie w pianie 2-3 minuty i wszystko dokladnie płuczę ,od kiedy myje się w taki sposób mam idealnie nawilżoną i odżywioną skórę

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Do pielęgnacji twarzy zwłaszcza problematycznej sam krem nie wystarczy, tutaj trzeba systematycznie oczyszczać (peeling), myć (żel do mycia twarzy) nakładać maseczki (polecam lirenee i ziaje) najlepiej raz w miesiącu zrobić sobie zabieg od maseczki oczyszczającej ,nawilżającej po regenerującą i codziennie używać kremu, ja polecam : Eveline SOS alergic lub balsam Eveline Spa oliwkowy. Mój Tz zastosował się do tych rad i pozbył się krwawiących strupów oraz schodzących płatów skóry.
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 19:11   #14
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

ja miałam kremy i tanie i drogie i nie ma reguły, w tych drogich też można trafić na niezły bubel, tylko wtedy rezygnacja z niego bardziej boli, ostatnio kupiłam mamie krem bieledny forte nano cel extreme, który jest dość niedrogi, a bardzo sobie chwali
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 20:19   #15
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Mysle ze cena nie jest wyznacznikiem tego ze krem okaze sie dobry. Czasem krem z najwyzszej polki moze okazac sie bublem, a zwyklak za pare zlotych moze zdzialac cuda z nasza cera
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 21:15   #16
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
Mysle ze cena nie jest wyznacznikiem tego ze krem okaze sie dobry. Czasem krem z najwyzszej polki moze okazac sie bublem, a zwyklak za pare zlotych moze zdzialac cuda z nasza cera
Zgadzam się z tym i kate_jk dobrze napisała, że w przypadku drogiego niewypału, zawsze pozostaje jakiś żal. Najlepiej testować przed zakupem tylko szkoda, że nie wszędzie można dostać próbki kremów.
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 20:00   #17
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Ile wg Was powinien kosztować naprawdę dobry krem do twarzy?

no niestety, ja z tych droższych to jeszcze się czaiłam, próbowałam, no ale przecież nie położę na twarz i nie pójdę, choć czasem tak byłoby najlepiej, ponieważ kupiłam super drogi krem i dostałam po nim uczulenia i wtedy to żal, ale z tańszych po prostu kupuję, a nawet jak nie pasuje to nie żal oddać komuś mam teraz taki krem cc bielendy i jest dużo lepszy niż wiele jakie miałam
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-18 21:00:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.