Ratunek dla ust? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 15:22   #1
landrynka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Question

Ratunek dla ust?


Witam,
Od pewnego czasu biorę dość silne leki, których efektem ubocznym są bardzo suche i spierzchnięte usta. Staram się regularnie nawilżaczć je pomadką, a rano bardzo delikatnie szczoteczka ścieram odstające skórki. Niestety to nie wiele działa i po niedługim czasie usta są całe białe i niestety idzie to do tego, że całe są pozrywane i spuchnięte.
Już nie mam pomysłu co z nimi robić!
landrynka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 18:56   #2
helienka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 40
Dot.: Ratunek dla ust?

ja czasami nawilzam usta po prostu miodem czsami nawet olejkiem arganowym
helienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:01   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Ratunek dla ust?

Myślę, że nie pomadkę, a coś bardziej nawilżającego powinnaś stosować. Był kiedyś w Avonie (pewnie i jeszcze jest) taki mały kremik- on super nawilża usta. Ja go stosuję cały czas, jest baaardzo wydajny. O ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...h-beeswax.html

Na Twoim miejscu stosowałabym kilka razy dziennie, w zasadzie po każdym jedzeniu i od razu w momencie uczucia suchości.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:15   #4
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Ratunek dla ust?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Myślę, że nie pomadkę, a coś bardziej nawilżającego powinnaś stosować. Był kiedyś w Avonie (pewnie i jeszcze jest) taki mały kremik- on super nawilża usta. Ja go stosuję cały czas, jest baaardzo wydajny. O ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...h-beeswax.html

Na Twoim miejscu stosowałabym kilka razy dziennie, w zasadzie po każdym jedzeniu i od razu w momencie uczucia suchości.
Akurat ten balsam to typowa natłuszczające mazidło.

landrynko, spróbuj z masłem shea. Nakładaj nawet co chwilę, ale nie przesadnie grubą warstwę - cienka jest w stanie więcej zdziałać Masło shea powinno sobie poradzić z łuszczeniem, leczyłam nim zdartą po katarze skórę na nosie. Kilka dni i nos był jak nowy Używam go też na zmiany atopowe. Do tego możesz smarować usta miodem, nałożyć warstwę i ile się da potrzymać. Potem wytrzeć / zlizać i posmarować znów masłem shea.
Wiele osób chwali sobie pomadkę Alterra, możesz spróbować. Jest wersja rumiankowa z woskiem pszczelim i wersja SOS z granatem, ma silniejsze działanie.

Prawdopodobnie silne przesuszenie ust minie dopiero jak skończysz brać leki, musisz to przetrzymać.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2015-05-19 o 08:16
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:19   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Ratunek dla ust?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Akurat ten balsam to typowa natłuszczające mazidło.
Ja go stosuję codziennie wieczorem i nie mam suchych ust. W ciągu dnia z kolei balsamy do ust, szminki, błyszczyki. Generalnie muszę mieć cały czas c oś na ustach i nie mam wtedy suchych.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:23   #6
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Ratunek dla ust?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja go stosuję codziennie wieczorem i nie mam suchych ust. W ciągu dnia z kolei balsamy do ust, szminki, błyszczyki. Generalnie muszę mieć cały czas c oś na ustach i nie mam wtedy suchych.
W porządku, przecież nie umniejszam jego natłuszczającego działania To konserwowana BHT wazelina z silikonem i odrobinką wosku pszczelego.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 10:16   #7
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Ratunek dla ust?

Nie mam problemów z białymi ustami od skórek co chwile, ale są bardzo suche i spierzchnięte nie raz... mi pomaga najlepiej i najszybciej zwykły Lip Smacker, nawet w Biedronce je można było niedawno kupić. Smaruj ile razy potrzebujesz, a po jednym dniu już zobaczysz różnicę. Poza tym po sobie zauważyłam też, że im więcej wody mineralnej/źródlanej piję tym mnie suche mam usta. Może to ci też pomoże.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 10:20   #8
SaraOrzech
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: Ratunek dla ust?

Peelingi też poprawiają wygląd ust. Są dużo gładsze
SaraOrzech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 12:14   #9
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Ratunek dla ust?

Peeling to podstawa Wystarczy delikatnie wymasować usta miękką szczoteczką.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 11:08   #10
anka_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ratunek dla ust?

Ja też często mam problem z wyschniętymi ustami, może nie aż tak poważny.. ale moim sposobem jest pomadka Bebe. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Bardzo dobrze nawilża.
anka_76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 20:51   #11
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Ratunek dla ust?

Carmex w tubce (nie w sztyfcie, bo jest słabiej działający), maść z witaminą A, Oriflame krem uniwersalny Tender Care.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 23:25   #12
landrynka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Ratunek dla ust?

Dzięki dziewczyny! Na pewno postaram się wypróbować każdą z waszyvh rad
landrynka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 23:50   #13
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Ratunek dla ust?

Ja mam do ust super rzecz- błyszczyk żelowy z Yves Rocher. Tylko w sklepie on line go teraz nie ma.
To ten z tej serii, teraz mam właśnie taki:
http://www.yves-rocher.pl/owocowy_bl...do_ust_wanilia
Może uda Ci się go dostać w sklepie stacjonarnym albo z katalogu wysyłkowego, papierowego?
Inny dobry tej firmy to błyszczyk Sexy Pulp. Mam masakrycznie suche usta a te produkty są z dodatkiem kolagenu i naprawdę super pielęgnują.
Inny patent- po przemyciu ciepłą wodą balsam Nivea na usta, ten granatowy, to chyba wersja woda w oleju. Tak ratuję usta zimą. Ale błyszczyk poręczniejszy, bardziej przenośny. Dlatego zawsze któryś z tych błyszczyków przy sobie mam. A patent z balsamem to raczej na noc. Zimą muszę się tak ratować. No i masło shea- też mam teraz z YR, ale można kupić inne. Też ładnie goi rany. Ja w tym tygodniu goiłam nim wyprysk atopowy na łokciu. Można kupić inne i też używać na usta. Ale nie nawilży tylko natłuści. Podgoi np. pęknięte do krwi wargi, ale nie nawilży. A te błyszczyki mi usta nawilżają. No i dużo pij. Najlepiej wody mineralnej.

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Szczoteczka może być za ostra do ust. Ja polecam peelingi cukrowe. Nawet sama możesz z miodu zrobić. Ja się wycwaniłam i teraz do peelingu ust używam tego:
http://www.yves-rocher.pl/peelingujacy_olejek_do_dloni
W zimie robię nim peeling dłoni a jak mi po sezonie zostanie to wykańczam do peelngu ust właśnie. Co do pomadek ochronnych to mnie wiele marek nie służy. Np. Nivea mi przesusza. Polubiłam za to Balea. W sklepach internetowych można dostać.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2015-05-22 o 23:45
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 12:16   #14
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Ratunek dla ust?

Myślę, że problem może być głębszy, tzn. wdało się jakieś zakażenie.

Miałam wiele lat temu taki problem - wiecznie suche, spierzchnięte, pękające usta. Zaleczone jako tako pomadkami pękały znowu.
Wylądowałam u dermatologa i okazało się, że jest jakieś zakażenie i bez konkretniejszego leczenia problem nie zniknie. Po prostu ciągłe spierzchnięcie stanowiło idealne warunki dla drobnoustrojów do wnikania w naskórek. Dostałam wtedy do smarowania ust chlorchinaldin h (maść na receptę) i w krótkim czasie było po kłopocie
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 13:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.