Czerwone placki na twarzy po zastosowaniu kremu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 19:56   #1
szczesliwa25
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa25
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 672

Czerwone placki na twarzy po zastosowaniu kremu?


Szukałam na forum, ale nie znalazłam - jeśli przeoczyłam przepraszam i proszę o link, nie chcę zaśmiecać.
Niecałe 3 miesiące temu urodziłam synka, do tej pory nic z moją skórą się nie działo - zawsze była wrażliwa i przesuszona, ale nie reagowała na nic tak jak zareagowała dziś rano - od kilku tygodni używałam kremów avene, bo ponoć delikatne, hypoalergiczne i prawdę mówiąc szałowe nie były ale nic na twarzy się nie działo - a rano po nałożeniu poszłam zmywać i czuję jak mnie skóra ciągnie i piecze - szybko do lusterka a tam na twarzy duże, czerwone placki.
Zmyłam krem, po jakimś czasie skóra się uspokoiła.

Więc w ciągu dnia będąc w rossmanie pomyślałam, że kupię jakikolwiek inny krem co by wieczorem się posmarować - patrzę jakaś promocja/reklama kremów mixa - tani tak, że nie szkoda wyrzucić i niby do skóry wrażliwej - kupiłam, posmarowałam i znów to samo.

Może któraś z Was wie co to za cholerstwo się do mnie przyczepiło? I co z tym zrobić?
Z góry dziękuję
szczesliwa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:19   #2
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czerwone placki na twarzy po zastosowaniu kremu?

a jakie te czerwone placki?
Mi to wyglada na alergie.
Moze sprawdz sklad kosmetykow, porównaj te składy, moze maja cos wspolnego, co Cie uczula?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 14:02   #3
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Czerwone placki na twarzy po zastosowaniu kremu?

być może uczulił ten krem. Albo po prostu podrażnił, moze się przeterminował albo zepsuł? to mogła być wina nieodpowiedniego przechowywania.
Niestety u mnie też tak jest, że jak już mnie coś uczuli/podrażni, to każdy krem, który położę na skórę, jedynie pogarsza sprawę, nawet jeśli wcześniej nie robił mi krzywdy. Na twoim miejscu ograniczyłabym na razie kosmetyki do minimum, aż podrażnienie zejdzie, możesz np. krem zastąpić jakimś olejkiem czy nawet oliwą z oliwek (kłaść na zwilżoną skórę).
I na wszelki wypadek warto wypić wapno, jeśli to rzeczywiscie uczulenie, wapno powinno pomóc
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 13:10   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czerwone placki na twarzy po zastosowaniu kremu?

A czego używałaś poza kremami? w sensie tonik, preparat do mycia skóry, serum? W jakiś sposób zmieniłaś coś w swojej codziennej rutynie?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.