marchewka-mozna bez ograniczen? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-16, 21:51   #31
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: marchewka-mozna bez ograniczen?

Ja ostatnio miałam jakieś marchewkowe napady . Odkryłam, że ostatnio marchewki są takie pyszne, chrupiące i soczyste . Niestety teraz zrobiły się mniej smaczne, pewnie pora nie sprzyja, ale nawyk pozostał. Po prostu muszę chrupać marchewki. Niestety bywa, że jem po 6 dziennie. Mam problemy z przewodem pokarmowym i nie powinnam z niczym przesadzać, ale to jest trudne. Na szczęście znowu pojawiły się na placu moje ukochane jabłka i rekompensują mi całkowicie marchew (2 dziennie wystarczą ). Czyli mówicie, że wątroba może siąść? Jeśli chodzi o skórę, to nie widzę żadnych przykrych skutków, a jelita - nawet korzyści.
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 12:59   #32
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: marchewka-mozna bez ograniczen?

Ja od ponad roku jem praktycznie codziennie marchew, jedną większą lub odpowiednio kilka mniejszych. Problemów z czymkolwiek nie zauważyłam, niestety ciemniejszej karnacji też nie
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 18:44   #33
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: marchewka-mozna bez ograniczen?

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Ja ostatnio miałam jakieś marchewkowe napady . Odkryłam, że ostatnio marchewki są takie pyszne, chrupiące i soczyste . Niestety teraz zrobiły się mniej smaczne, pewnie pora nie sprzyja, ale nawyk pozostał. Po prostu muszę chrupać marchewki. Niestety bywa, że jem po 6 dziennie. Mam problemy z przewodem pokarmowym i nie powinnam z niczym przesadzać, ale to jest trudne. Na szczęście znowu pojawiły się na placu moje ukochane jabłka i rekompensują mi całkowicie marchew (2 dziennie wystarczą ). Czyli mówicie, że wątroba może siąść? Jeśli chodzi o skórę, to nie widzę żadnych przykrych skutków, a jelita - nawet korzyści.
Wątroba może "siąść" od witaminy A w nadmiarze.
Marchew zawiera prowitaminę, czyli komponent z którego organizm buduje sobie tę witaminę w ilościach takich jakich akurat potrzebuje i nie większych.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 13:17   #34
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: marchewka-mozna bez ograniczen?

Napewno w dużych ilościach marchewka może zaszkodzić, zrobią Ci się żółte plamy na twarzy i można sobie wątrobę nieźle uszkodzic...więc trzeba ją jeść z umiarem
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.