Pilne pytanie nt. odpisu aktu urodzenia :-) pomożecie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-19, 12:37   #31
Leisla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa, Dublin
Wiadomości: 587
Dot.: Pilne pytanie nt. odpisu aktu urodzenia :-) pomożecie?

no tak musze zrobic bo chce w luty zarezerwowac termin na wrzesien
Leisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 09:01   #32
mimee
Raczkowanie
 
Avatar mimee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 443
Dot.: Pilne pytanie nt. odpisu aktu urodzenia :-) pomożecie?

hej. sory, że się podczepię pod wątek, ale w sumie to mam pytanie też odnośnie aktu urodzenia - tyle, że odpisu aktu urodzenia dziecka: czy ja jako ciotka mogę iść i wziąć odpis???nie mogę się dodzwonić, więc tu może szybciej ktoś mi odpowie

3 odpisy, które wydaje się przy zarejestrowaniu po narodzinach rozeszły się już po innych urzędach, a jest im potrzebny do czegoś tam...no i szybciej by było jak ja osobiście go wezmę i wyślę, niż to całe pocztowe załatwianie.

a co do ślubów - to akt urodzenia z uiszczoną opłatą skarbową 22zł jest bezterminowy!!!!!!i jeśli wysyła się pocztą prośbę o wydanie ( na wniosku urzedowym - do ściągnięcia z wielu stron www), to termin oczekiwania to około 2 tygodnie - przepisowo ( a nie jak ktoś pisał 3-4 dni). może być szybciej, jak mają np. mało roboty, ale nie dłużej niż 2 tygodnie.
__________________
start - 98
cel 1 - 83
cel 2 - 72
meta - 63
givenchy ange ou demon tendre
wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=513746

cel realizuje się poprzez działanie
machina ruszyła
mimee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:05   #33
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Pilne pytanie nt. odpisu aktu urodzenia :-) pomożecie?

Cytat:
Napisane przez mimee Pokaż wiadomość
hej. sory, że się podczepię pod wątek, ale w sumie to mam pytanie też odnośnie aktu urodzenia - tyle, że odpisu aktu urodzenia dziecka: czy ja jako ciotka mogę iść i wziąć odpis???nie mogę się dodzwonić, więc tu może szybciej ktoś mi odpowie

3 odpisy, które wydaje się przy zarejestrowaniu po narodzinach rozeszły się już po innych urzędach, a jest im potrzebny do czegoś tam...no i szybciej by było jak ja osobiście go wezmę i wyślę, niż to całe pocztowe załatwianie.

a co do ślubów - to akt urodzenia z uiszczoną opłatą skarbową 22zł jest bezterminowy!!!!!!i jeśli wysyła się pocztą prośbę o wydanie ( na wniosku urzedowym - do ściągnięcia z wielu stron www), to termin oczekiwania to około 2 tygodnie - przepisowo ( a nie jak ktoś pisał 3-4 dni). może być szybciej, jak mają np. mało roboty, ale nie dłużej niż 2 tygodnie.

Zgodnie z art. 83 Ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego jesli wykazesz interes prawny mozesz dostac odpis.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:13   #34
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pilne pytanie nt. odpisu aktu urodzenia :-) pomożecie?

musi być inny; też jestem z 1989 i wtedy jeszcze był PRL więc trzeba zmieniać ten akt urodzenia a o ważności nic nie słyszałam.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.