Bolesne miesiączki oraz zabezpieczenie bez antykoncepcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-19, 08:28   #1
nilla
Raczkowanie
 
Avatar nilla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GW/ Wrocław
Wiadomości: 268
GG do nilla

Bolesne miesiączki oraz zabezpieczenie bez antykoncepcji


Witam!
Mam dwa pytania:

1) Od kilku lat mam bardzo bolesne miesiączki z nudnościami. Za poradą ginekologa próbowałam przyjmować Apo naproxen i Lutenyl , jednak nie przynoszą one rezultatu. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Czego to może być wynikiem?

2) Przyjmuję różne leki i obawiam się brania tabletek antykoncepcyjnych. Czy jeśli wybiera się odbywanie stosunku w pierwszych dniach bezpośrednio po ustępowaniu krwawienia miesięcznego, dodatkowo stosując zabezpieczenie typu globulki i prezerwatywy, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy można stosować coś dodatkowo?

Dziękuję z góry za odpowiedź.
nilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 08:41   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Bolesne miesiączki oraz zabezpieczenie bez antykoncepcji

prawdopodobieństwo jest, niestety. Zwłaszcza, gdy jest to cykl po tzw. cyklu pustym, czyli bez jajeczkowania, płodność jest wtedy liczona od początku kolejnego cyklu, a nie jak zwykle od środka. Mniej więcej.
Tabletki to nie jedyna metoda antykoncepcji. Chociaż może warto byłoby ją wziąć pod uwagę, jeśli masz bolesne miesiączki...w moim przypadku tabletki ustabilizowały cykle i zredukowały bóle miesiączkowe, także już się z bólu nie zwijam w pierwszych dwóch dniach krwawienia.
Ale piszesz, że bierzesz leki...cóż...watro porozmawiać z lekarzem, interakcje to za poważna sprawa.
Myślę, że można zaufać prezerwatywie i odpowiednio dobranym środkom plemnikobójczym, np. globulki, tylko takie, które nie uszkodzą struktury lateksu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.