O ile można ograniczyć kalorie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-18, 17:06   #1
Katarzynek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Question

O ile można ograniczyć kalorie?


Kochane moje, mam problem. Ale może dla porządku od początku
Moje wcześniejsze przygody z odchudzaniem były jednym wielkim niewypałem. Postanowienia przejścia na dietę były bardzo spontanicze, nieprzemyślane i krótkotrwałe.
Od jakiegoś czasu jestem częstym gościem na forum Dietetyka i wiele się od Was nauczyłam Właśnie jestem na etapie przygotowywania się do diety, a zaczęłam od obliczenia dziennego zapotrzebowania na kalorie i tu właśnie pojawił się mój dylemat. Obliczenia przepowadzałam na podstawie wzoru zamieszczonego w wątku Zapotrzebowanie, BMI, BF, Tabele, IG itp. i wyszło mi, że moje dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi 1036,8 Jest ono niskie ze względu ma mój mikry wzrost: 154cm Chcę schudnąć, ale jeżeli ujemny bilans zapotrzebowania będzie mniejszy o 20%, to będzie wynosił jedynie 829.44
Dlatego nie wiem, czy mogę sobie na to pozwolić i proszę weteranki o poradę
Katarzynek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:31   #2
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: O ile można ograniczyć kalorie?

Moja rada-nie licz kalorii,tylko tak orientacyjnie jedz zdrowo chyba lepiej zjeść 1500 kcal z samych warzyw niż 600 ze słodyczy proponuję nie skupiać się tak na kaloriach tylko na wartościach odżywczych
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:42   #3
Katarzynek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: O ile można ograniczyć kalorie?

Zdaję sobie z tego sprawę i zgadzam się z Tobą Tylko że bardzo uważam, żeby moja dieta była zdrowa, nie jem tzw. pustych kalorii, ćwiczę, a mimo to nie potrafię się pozbyć tego upartego tłuszczyku i zauważam z przerażeniem, że jest go coraz więcej Dlatego postanowiłam ograniczyć kalorie. Tylko boję się, czy sobie sama nie zaszkodzę... Bo jednak 800 kcal brzmi jak dla mnie dość drastycznie
Katarzynek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:46   #4
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: O ile można ograniczyć kalorie?

A moze sprobuj po prostu jesc normalnie,spozywajac te 1000kcal minimum tylko dolacz do tego jakies cwiczenia,postaraj sie wiecej ruszac no i tak jak Pappilon powiedzial(a) pojdz na jakosc a nie na ilosc spozytych kcal.Powdzenia
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:46   #5
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: O ile można ograniczyć kalorie?

Już Ci mówię 1000 ileś kcal to na pewno tylko podstawowa przemiana materii... do tego należy dodać to ile spalasz na codziennych czynnościach+ termogeneza poposiłkowa, poćwiczeniowa. Dodałabym tu 500-700 w zależności od trybu życia i od tego obcięła 20% najlepiej węglowodanów prostych
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:54   #6
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: O ile można ograniczyć kalorie?

Cytat:
Napisane przez Katarzynek89 Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę i zgadzam się z Tobą Tylko że bardzo uważam, żeby moja dieta była zdrowa, nie jem tzw. pustych kalorii, ćwiczę, a mimo to nie potrafię się pozbyć tego upartego tłuszczyku i zauważam z przerażeniem, że jest go coraz więcej Dlatego postanowiłam ograniczyć kalorie. Tylko boję się, czy sobie sama nie zaszkodzę... Bo jednak 800 kcal brzmi jak dla mnie dość drastycznie
mozna cwiczyc i cwiczyc
wazne jest by trening byl dobrany indywidualnie i wykonany prawidlowo
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 14:34   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: O ile można ograniczyć kalorie?

Cytat:
Napisane przez Katarzynek89 Pokaż wiadomość
Obliczenia przepowadzałam na podstawie wzoru zamieszczonego w wątku Zapotrzebowanie, BMI, BF, Tabele, IG itp. i wyszło mi, że moje dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi 1036,8 Jest ono niskie ze względu ma mój mikry wzrost: 154cm Chcę schudnąć, ale jeżeli ujemny bilans zapotrzebowania będzie mniejszy o 20%, to będzie wynosił jedynie 829.44
Dlatego nie wiem, czy mogę sobie na to pozwolić i proszę weteranki o poradę
Ile ważysz? To strasznie dziwne żeby zapotrzebowanie wyszło takie niskie. Na pewno dobrze podliczyłaś?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 16:51   #8
Katarzynek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: O ile można ograniczyć kalorie?

Ważę 48 kg. Wiem, że dla Was może wydać się, że to mało ale zaczynam obrastać tłuszczem. Przy moim wzroście wygląda to co najmniej komicznie- niedługo będę szersza niż wyższa i toczyć się jak kuleczka
Katarzynek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.