Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-10, 20:12   #1
malacieplutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4

Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów


jaka odzywka b/s ma dużo silikonów
oczywiście będę ja stosowala świadomie, moje zniszczone włosy potrzebują takiego zabezpieczenia.
wymiencie jak najwiecej tych bomb silikonowych
malacieplutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 00:40   #2
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Jakikolwiek jedwab, spróbuj z Joanny
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:03   #3
weronka19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 630
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Ostatnio u współlokatorki widziałam taką maskę avon, która w składzie miała prawie same silikony przed zapachem myślę, że odżywki drogeryjne są takimi silikonowymi bombami (typu dove, pantene). A nie lepiej używać jakiejś lepszej składowo maski/odżywki, a po myciu stosować jedwab jako zabezpieczenie??
__________________
Dbam o włosy od: 25 I 2012
Olejowanie od: 27 II 2012
Drożdże (III) od: 8 maja 2013
Zapuszczam naturalne, zdrowe włosy
weronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:25   #4
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

http://www.perfumy-perfumeria.pl/pro...do-włosów.html


Polecam
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 10:46   #5
sztukakamuflazu
Raczkowanie
 
Avatar sztukakamuflazu
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Dove wcale nie jest nawalona silikonami. Sprawdzaj sobie składy, silikony końcą się nazwą :methicone, silanol, siloxane, silicone.
Unikaj złych : cyclomethicone, cyclopentasiloxane
sztukakamuflazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:19   #6
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez sztukakamuflazu Pokaż wiadomość
Unikaj złych : cyclomethicone, cyclopentasiloxane
Ale te dwa akurat same odparowują, czemu są złe?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 20:35   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez sztukakamuflazu Pokaż wiadomość
Unikaj złych : cyclomethicone, cyclopentasiloxane
To są lotne silikony, odparowują po aplikacji.
Poza tym nie ma złych silikonów, a teoria o ich nadbudowywaniu się dotyczy osób, które stosują bardzo łagodne detergenty, a większość jednak używa SLES i jemu podobnych, więc nie ma szans na oblepienie włosa trudną do zmycia warstwą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 12:25   #8
sztukakamuflazu
Raczkowanie
 
Avatar sztukakamuflazu
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 224
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Jest kilka teorii na to. Cyclomethicone nie zmywa się wodą, często ludzie piszą, że jest lotny jednak dr na studiach wyraźnie mówiła o niezmywalności,

Dziewczyny też na blogach o tym piszą :

"Silikony gorsze to między innymi te, których za pomocą wody zmyć się nie da. W składach czają się pod takimi nazwami jak cyclomethicone, cyclopentasiloxane, trimethylsilylamodimethic one, trimethylsiloxysilicates.
Należy ich bezwzględnie unikać, bo mogą one zostać zmyte tylko i wyłącznie szamponami z silnym detergentem jakim jest SLS"
sztukakamuflazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 14:25   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez sztukakamuflazu Pokaż wiadomość
Jest kilka teorii na to. Cyclomethicone nie zmywa się wodą, często ludzie piszą, że jest lotny jednak dr na studiach wyraźnie mówiła o niezmywalności,

Dziewczyny też na blogach o tym piszą :

"Silikony gorsze to między innymi te, których za pomocą wody zmyć się nie da. W składach czają się pod takimi nazwami jak cyclomethicone, cyclopentasiloxane, trimethylsilylamodimethic one, trimethylsiloxysilicates.
Należy ich bezwzględnie unikać, bo mogą one zostać zmyte tylko i wyłącznie szamponami z silnym detergentem jakim jest SLS"
Teorii na ten temat jest sporo. Google Scholar wyrzuca artykuły, w których cyclomethicone i cyclopentasiloxane są opisywane jako cykliczne i lotne np takie zdanie:

"Cyclic silicones (or cyclomethicones), for example, evaporate quickly at body temperature".
Reszta tu:
http://www.google.pl/patents?hl=pl&l...20USES&f=false

Poza tym nagonka na silikony wiąże się z nagonką na SLES/SLS i modą na łagodniejsze detergenty. Które, jak wiele osób przekonało się po testowaniu, wcale nie są dla włosów i skóry głowy takim wybawieniem, jak początkowo zakładano.

Teza ostatniego cytatu, który przytoczyłaś jest taka, że silikony są złe, bo wymagają silnego detergentu do usunięcia. Ale jednak większość osób właśnie takich detergentów używa, podobnie jak - śmiem twierdzić - większość po romansie z łagodnymi dziecięcymi szamponami i innymi myjadłami z np cocamidopropyl betaine, wraca jednak do szamponów z SLES albo jakimś jego odpowiednikiem. Jeśli ktoś używa SLESowego szamponu to dlaczego miałby unikać silikonów?

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

A co do pytania autorki, to ja bym nie szukała jednego kosmetyku z jak największą ilością silikonów, bo zniszczonym włosom poza silikonami potrzebne są też inne składniki, tylko raczej używała kilku różnych kosmetyków z dodatkiem silikonów np maska/odżywka z silikonami i potem jeszcze jedwab/serum.
W czasach, kiedy miałam zjechaną owieczkę po trwałej, używałam po masce/odżywce złotego sprayu Gliss Kura Oil Nutritive, który ma bodajże trzy czy cztery silikony (i do tego sporo olejów) a czasem po tym jeszcze serum silikonowego. Chętnie stosowałabym ten spray cały czas (pięknie pachniał), ale mam już zdrowe włosy i teraz to byłby o wiele za ciężki kaliber.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-03-12 o 14:26
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 19:43   #10
malacieplutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

piszcie dalej, ale prosze wymieniać odzywki bez splukiwania, nie jedwab, o jedwabiu wiem
malacieplutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 10:09   #11
rezolutnajojo
Raczkowanie
 
Avatar rezolutnajojo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 63
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez malacieplutka Pokaż wiadomość
jaka odzywka b/s ma dużo silikonów
oczywiście będę ja stosowala świadomie, moje zniszczone włosy potrzebują takiego zabezpieczenia.
wymiencie jak najwiecej tych bomb silikonowych
U mnie sprawdze się odżywka z biedronki fioletowa elisse nie wiem jaki ma skład ale genialnie wygładza! używam jej od dwóch lat i zawsze poprawia wyglad włosów zostawiam ją czasem nawet na noc i myją włosy przed pracą...bajka i ładnie pachnie.kosztuje ok 5zł wiec cena jak dla mnie rewelacja
rezolutnajojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 12:04   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez rezolutnajojo Pokaż wiadomość
U mnie sprawdze się odżywka z biedronki fioletowa elisse nie wiem jaki ma skład ale genialnie wygładza! używam jej od dwóch lat i zawsze poprawia wyglad włosów zostawiam ją czasem nawet na noc i myją włosy przed pracą...bajka i ładnie pachnie.kosztuje ok 5zł wiec cena jak dla mnie rewelacja
Ta odżywka ma tylko jeden silikon, dimethicone na piątym miejscu. Ale skład ogólnie całkiem ok, bogatszy od różowej do włosów farbowanych, która u mnie działa głównie zmiękczająco.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:14   #13
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Wydaje mi się, że Dove ma w większości składów silikony, a prawdziwa bomba silikonowa jakich mało to Aussie 3 minute miracle:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...cle-moist.html
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:52   #14
rezolutnajojo
Raczkowanie
 
Avatar rezolutnajojo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 63
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ta odżywka ma tylko jeden silikon, dimethicone na piątym miejscu. Ale skład ogólnie całkiem ok, bogatszy od różowej do włosów farbowanych, która u mnie działa głównie zmiękczająco.
Ta różowa jest jakby słabsza po fioletowej mam zdecydowanie lepsze efekty.
rezolutnajojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 13:28   #15
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Spróbuj po umyciu nałożyć maskę/odżywkę bogatą w proteiny, oleje, nawilżacze itp, a po zmyciu nałożyć na minutkę czy dwie typową silikonówkę np. Wella Repair https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html

Później jakiś psikacz np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html i ew coś na końcówki, dziewczyny już poleciły.

Jeżeli masz bardzo zniszczone włosy, to za dużo zrobić się nie da. Zawsze można spróbować Joico K-pak, ale to trochę droższa impreza
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:47   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że Dove ma w większości składów silikony, a prawdziwa bomba silikonowa jakich mało to Aussie 3 minute miracle:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...cle-moist.html
Aussie ma "tylko" dwa silikony, jeden lotny (Cyclopentasiloxane) i niezmywalny wodą (Dimethicone), więc to raczej standard wśród silikonowych odżywek.

Z ciekawości pogrzebałam dzisiaj w Rossmanie i nie znalazłam ani jednej maski/odżywki, która by miała więcej niż 2 silikony i to zazwyczaj ten drugi jest właśnie lotny. Nawet maski Pantene nie mają więcej. Większość tych i innych masek drogeryjnych to głównie silikon, jakiś inny filmformer (np Stearamidopropyl Dimethylamine) i emolient plus jakiś zmiękacz i emulgator. Czasem ekstra wciapnięta gliceryna a potem już Parfum.
Z tych wszystkich kosmetyków najbardziej silikoniastym pozostaje odżywka w sprayu Oil Nutritive Gliss Kura, którą już wymieniałam:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html

Ewentualnie jeszcze przypomniała mi się H-Nutrigin Pharmaceris, która co prawda nie ma silikonów, ale jest najbardziej treściwym i bogatym kosmetykiem, jaki miałam. Na KWC skarżą się, że obciąża, ale dla moich zniszczonych trwałą i farbowaniem na blond, kruszących się włosów była świetna. Dla tych, którzy mają tylko przesuszone włosy może być za ciężka.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...w-suchych.html
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:12   #17
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Teraz sporo firm ma "eliksiry" do włosów, które mają właśnie na początku składu kilka silikonów, a dopiero potem olejki i inne rzeczy.

Na przykład:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-olejkami.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-wlosow.html
widziałam skład tego loreala, najpierw dużo silikonów (ok. 4?), potem olejki
Fram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:17   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
Teraz sporo firm ma "eliksiry" do włosów, które mają właśnie na początku składu kilka silikonów, a dopiero potem olejki i inne rzeczy.

Na przykład:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-olejkami.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-wlosow.html
widziałam skład tego loreala, najpierw dużo silikonów (ok. 4?), potem olejki
Według mnie to po prostu to samo, co serum i jedwab, tylko inna nazwa, bo moda na oleje zatacza coraz szersze kręgi, więc jakoś trzeba ją zaadaptować na potrzeby przemysłu kosmetycznego. Z tym że jedwab jako dodatek miewa proteiny jedwabiu (ale nie zawsze), serum obojętne co, byle ładnie brzmiało, a eliksiry kapkę oleju po silikonach. Ale wszystko to dla mnie nadaje się głównie na końcówki. Chociaż na zniszczone włosy można tego nałożyć w większej ilości niż na zdrowe, trudniej będzie uzyskać przyklap.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 09:39   #19
Kasiak20
Przyczajenie
 
Avatar Kasiak20
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

hej jak zrobić takie oleje albo wcierki do włosów domowymi sposobami? pozdrawiam
Kasiak20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 12:16   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez Kasiak20 Pokaż wiadomość
hej jak zrobić takie oleje albo wcierki do włosów domowymi sposobami? pozdrawiam
Zrobić olej domowym sposobem można, ale trzeba mieć trochę samozaparcia i przede wszystkim prasę do tłoczenia oleju. Na allegro chodzą po 500 zeta
Jeśli nie chcesz aż tak bardzo się angażować, to kupujesz olej w sklepie. Zazwyczaj o przeznaczeniu spożywczym. Możesz go mieszać z innymi olejami albo używać solo, tu właściwie nic Cię nie ogranicza poza reakcją włosów na olej i ewentualnie(przy blondzie) niepożądanym zażółceniem po niektórych olejach.
Chyba nie ma wątku o samorobnych wcierkach, ale tu powinnaś coś znaleźć:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=680742&page=16
Plus na blogach dziewczyny sporo takich wcierek opisują.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 13:08   #21
Kasiak20
Przyczajenie
 
Avatar Kasiak20
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zrobić olej domowym sposobem można, ale trzeba mieć trochę samozaparcia i przede wszystkim prasę do tłoczenia oleju. Na allegro chodzą po 500 zeta
Jeśli nie chcesz aż tak bardzo się angażować, to kupujesz olej w sklepie. Zazwyczaj o przeznaczeniu spożywczym. Możesz go mieszać z innymi olejami albo używać solo, tu właściwie nic Cię nie ogranicza poza reakcją włosów na olej i ewentualnie(przy blondzie) niepożądanym zażółceniem po niektórych olejach.
Chyba nie ma wątku o samorobnych wcierkach, ale tu powinnaś coś znaleźć:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=680742&page=16
Plus na blogach dziewczyny sporo takich wcierek opisują.
dziękuję bardzo za odpowiedz poczytam sobie jeszcze, bo ja akurat mam blond włosy więc poszukam czegoś, żeby mi ten żółty kolor się nie pojawił..
__________________
19.03.2013 zaczynam intensywne zapuszczanie włosów.. zaczynając od "maski" z siemienia lnianego
22.03.2013 delikatne podcięcie końcówek, sauna + zakup nowych szamponów itp.
Kasiak20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 13:52   #22
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

uhm to w koncu Cyclopentasiloxane Dimethicone sa bardzo zle? i zmywaja sie czy nie? ;/

bo staram sie nie uzywac NIC z silikonami do wlosow, i dobrze mi to wychodzi ale mam dosc puszace sie wlosy i zakupilam JEDWAB Marion, bardzo zachwalany przez wiele osob.. wiem, ze ma silikony, ale slyszalam, ze sa one zmywalne i nie niszcza wlosow.. nie zalezy mi oczywiscie na tym, zeby mi ten jedwab wlosy regenerowal (od tego mam maski, oleje itp) jedynie o to, zeby je ujarzmil i po prostu im nie szkodzil.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 14:52   #23
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mam dosc puszace sie wlosy i zakupilam JEDWAB Marion, bardzo zachwalany przez wiele osob.. wiem, ze ma silikony, ale slyszalam, ze sa one zmywalne i nie niszcza wlosow.. nie zalezy mi oczywiscie na tym, zeby mi ten jedwab wlosy regenerowal (od tego mam maski, oleje itp) jedynie o to, zeby je ujarzmil i po prostu im nie szkodzil.
Każdy silikon jest zmywalny, tyle, że niektóre łatwiej a do niektórych trzeba mocniejszego detergentu. Dyć silikon we włos nie wrasta, prawda?

Po drugie- silikony włosa nie niszczą. Wyszuszać może etanol, który pod nazwą alcohol denat siedzi w niektórych specyfikach tego typu (sztandarowy przykład- jedwab Biosilk).

Edytowane przez Scarrabeo
Czas edycji: 2013-03-28 o 14:55
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 15:34   #24
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Każdy silikon jest zmywalny, tyle, że niektóre łatwiej a do niektórych trzeba mocniejszego detergentu. Dyć silikon we włos nie wrasta, prawda?


Cytat:
Po drugie- silikony włosa nie niszczą. Wyszuszać może etanol, który pod nazwą alcohol denat siedzi w niektórych specyfikach tego typu (sztandarowy przykład- jedwab Biosilk).

A no właśnie. SILIKONY NIE NISZCZĄ WŁOSÓW! Wręcz przeciwnie, chronią je przed niszczeniem.
Jedyne co mogą zrobić niepożądanego to obciążyć włosy, powodować strączkowanie. Albo nadbudować się, ale tylko na włosach, które są myte bardzo łagodnymi szamponami lub odżywką. Jeśli myjemy szamponem z Sodium Lauryl/Laureth Sulfate, Sodium Coco Sulfate, Ammonium Lauryl/Laureth Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate i podobnymi, to silikony się nie nadbudują.
Chociaż są też szampony z bardzo małą ilością tych detergentów, które po prostu nie domywają włosów i głowy i wtedy mogą nie zmyć w wystarczającym stopniu substancji filmotwórczych, nie tylko silikonów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:29   #25
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

ok dziekuje bardzo za odpowiedz


w takim razie musze chyba zaopatrzyc sie w jakis szampon z silikonem i uzywac go np raz w tygodniu.. bo jak na razie myje je albo babydream albo facelle, ewnetualnie altera. a to raczej silikonow nie zmyje?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:38   #26
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ok dziekuje bardzo za odpowiedz


w takim razie musze chyba zaopatrzyc sie w jakis szampon z silikonem i uzywac go np raz w tygodniu.. bo jak na razie myje je albo babydream albo facelle, ewnetualnie altera. a to raczej silikonow nie zmyje?
Alterra może zmyć, zależy która. Bo np jojoba i migdał moim zdaniem jest bardzo łagodna i obciążała mi włosy, być może nie domywała. Inne Alterry nie.
Babydream i Facelle nie zmyją silikonów wymagających siarczanów.
Nie musisz stosować szamponu z silikonem. Możesz używać jedwabiu Marion.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:46   #27
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ok dziekuje bardzo za odpowiedz


w takim razie musze chyba zaopatrzyc sie w jakis szampon z silikonem i uzywac go np raz w tygodniu.. bo jak na razie myje je albo babydream albo facelle, ewnetualnie altera. a to raczej silikonow nie zmyje?

Ekhem, mam nadzieję, że ten szampon z silikonem, ktory ma rzekomo zmywać silikony to jakaś dziwna pomyłka i wiesz czym się różnią silikony od detergentów. A jeżeli nie to się dowiedz czym prędzej. Na każdym kosmetycznym blogu ten temat był wałkowany- podział silikonów i czym się zmywają..
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:57   #28
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
Ekhem, mam nadzieję, że ten szampon z silikonem, ktory ma rzekomo zmywać silikony to jakaś dziwna pomyłka i wiesz czym się różnią silikony od detergentów. A jeżeli nie to się dowiedz czym prędzej. Na każdym kosmetycznym blogu ten temat był wałkowany- podział silikonów i czym się zmywają..

tak tak pomylka! zadnych szamponow z silikonami!

Ja sie po prostu w tym gubie

Przed chwila umylam altera - z granatem

i bede nim myc raz na tydzien, pozostale dni babdyream albo facelle.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:18   #29
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

dziewczyny czy dobrze zrozumialam ? czy mozna robic tak ? najpierw nalozyc odzywcza dobra odzywke na dluzej , potem ja splukac i nalozyc mocno silikonowa- i odrazu ja splukac? nawet sama ostatnio nad tym myslalam - a tu prosze ktos wspomnial o tym. czy przy takiej czynnosci odzywmiamy a zarazem zabezpeczamy wlosy? czy nienarobi nam to szkod?
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:43   #30
arashii
Raczkowanie
 
Avatar arashii
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 304
Dot.: Odżywka do włosów z duża iloscia silikonów

Ja polecam Wella Pro Series repair odżywka , po niej włosy są oblepione silikonami i jakoś daje sobie radę z mocno zniszczonymi włosami w dodatku jest wydajna ; )

__________________
"In a second you'll be wrapped around my finger
'Cause I can, 'cause I can do it better
There's no other, so when's it gonna sink in
She's so stupid, what the hell with your thinking?! ; d..."



Odrost 11 ...12...13 ...23! zapuszczam naturalne włoski ^^
arashii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.