Pot na czole - czyli przykre lata oznaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 09:26   #1
reggae woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Unhappy

Pot na czole - czyli przykre lata oznaki


Witam Was dziewczyny i jednocześnie proszę o skuteczne rady.

Mam taki problem z którym pewnie nie raz się spotkałyście. Strasznie poci mi się czoło mam grzywkę więc jak pot niczym struga deszczu leci mi po czole to wszystkie włosy z grzywki mam mokre Nie mogę spiąć grzywki bo wyglądam wtedy okropnie...
Jeżdżąc samochodem w takie upalne dni to już jest w ogóle tragedia bo zamiast super wyglądać to ze mnie leje się jak z kaczki.
Dziewczyny błagam pomóżcie mi... co mam zrobić żeby pozbyć się tego okropnego potu w tym miejscu??? Może znacie jakieś kosmetyki lub domowe sposoby? Nie chcę ciągle wycierać się chusteczką

Aaaa i jeszcze jedno jak mi gorąco to od razu robię się czerwona na twarzy. I to też jest dla mnie krępujące bo wyglądam jakbym się wstydziła i robiła czerwona a to od gorąca. Błagam wymyślcie coś
W Was ostatnia moja nadzieja...

pozdrawiam ... savin...
__________________
61,5_| 61__60__59_| 58__57__56_| 55__54__53_|

Edytowane przez reggae woman
Czas edycji: 2010-07-04 o 09:28
reggae woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 11:24   #2
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Pot na czole - czyli przykre lata oznaki

Cytat:
Napisane przez reggae woman Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny i jednocześnie proszę o skuteczne rady.

Mam taki problem z którym pewnie nie raz się spotkałyście. Strasznie poci mi się czoło mam grzywkę więc jak pot niczym struga deszczu leci mi po czole to wszystkie włosy z grzywki mam mokre Nie mogę spiąć grzywki bo wyglądam wtedy okropnie...
Jeżdżąc samochodem w takie upalne dni to już jest w ogóle tragedia bo zamiast super wyglądać to ze mnie leje się jak z kaczki.
Dziewczyny błagam pomóżcie mi... co mam zrobić żeby pozbyć się tego okropnego potu w tym miejscu??? Może znacie jakieś kosmetyki lub domowe sposoby? Nie chcę ciągle wycierać się chusteczką

Aaaa i jeszcze jedno jak mi gorąco to od razu robię się czerwona na twarzy. I to też jest dla mnie krępujące bo wyglądam jakbym się wstydziła i robiła czerwona a to od gorąca. Błagam wymyślcie coś
W Was ostatnia moja nadzieja...

pozdrawiam ... savin...
Powinnaś iść do dermatologa.
Wiem, że na potliwość poszczególnych partii ciała i twarzy najskuteczniejsze są ostrzykiwania botoxem.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 11:27   #3
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Pot na czole - czyli przykre lata oznaki

Witam

Czy poci Ci się tylko czoło, czy też całe ciało? Czy dzieje się tak tylko w upały, czy też cały rok? Nie ma dobrego domowego, czy też aptecznego sposobu na nadmierną potliwości na czole Może stosujesz złą dietę. Jeżeli jesz dużo ostrych, ciężkostrawnych potraw to może mieć to wpływ na potliwość.

Gdzieś czytałam, że u dzieci nadpotliwość jest wynikiem niedoboru witaminy D. Ale mogła to być jakaś gazetowa bzdura

Pamiętaj, że nadmierne pocenie ma najczęściej charakter emocjonalny i zazwyczaj dotyczy pach, dłoni, stóp i pachwin. Przyczyną nadmiernego pocenia mogą być tez choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca, nadczynność tarczycy, gruźlica i choroby nerek, malaria. W tej sytuacji leczenie nadpotliwości polega na usunięciu choroby głównej.
Jeżeli jest to dla Ciebie aż tak bardzo uciążliwe, to najlepiej jak skontaktujesz się z lekarzem pierwszego kontaktu, który najprawdopodobniej skieruje Cię do dermatologa. Istnieją apteczne środki, ale stosuje je się miejscowo, np. antidral, etiaxil. Są świetne na pocenie się pod pachami, na rękach, ale aplikować je na czoło zdecydowanie nie radzę.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-07-04 o 11:29
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 11:33   #4
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Pot na czole - czyli przykre lata oznaki

Tez słyszałam o botoksie, obiektywnie nie jest to az tak duzy wydatek w perspektywie czasu. Moze jednak rozważyłabyś zmiane fryzury , na taka bez grzywki? Czy naprawdę żadne upięcie nie pasuje Ci, a opaska?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2010-07-04 o 11:34
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 06:56   #5
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Pot na czole - czyli przykre lata oznaki

tez slyszalam o ostrzykiwaniu czola - jest ono obecnie polecane panom ktorzy na ten problem cierpia nagminnie... ja bym mojego calego ostrzyknela bo nie dosc ze na dworze 30 to on jak piec chodzi i sie do mnie lepi
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:41   #6
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Pot na czole - czyli przykre lata oznaki

Jezeli szukasz natychmiastowego rozwiazania to nie wiem czy slyszalas o specyfiku dostepnym w aptece o nazwie Antidral. Jest to cos w rodzaju antyperspirantu, ale duzo mocniejszego. Konsystencja jest plynna. Naklada sie to zwykle na noc, rano natomiast zmywa, aczkolwiek jest to bardzo mocny preparat, ktory moze podraznic skore. Nie powinien byc stosowany czesciej niz 2-3 razy w tygodniu. gwarantuje ze kropla potu nie pojawi sie przez 24 a nawet wiecej godzin, jezeli Antidral zostal wczesniej uzyty.
Moze jest to dobre rozwiazanie, ale pod warunkiem ze bedziesz rzadko po nie siegac, jedynie w naprawde upalne dni.
__________________

pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 21:36   #7
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Pot na czole - czyli przykre lata oznaki

A ja mam dla Ciebie rozwiazanie. nazywa sie Pro Face no sweat.
Jest to taki plyn w niewielkiej buteleczce, ktorym smarujesz twarz pod makijaz i Ci sie w ogole nie poci.
Nie pamietam, gdzie go kupilam, ale gdzies w internecie, na jakiejs polskiej stronie. I nie pamietam, ile kosztowal, ale kolo 50 zl.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.