kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy :]) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 02:24   #1
mushu
Przyczajenie
 
Avatar mushu
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14

kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy, wypdanie :])


Zastsowoalam odzywke wax przed noca, umylam wloski, wszystko cudnie, fajne, miekkie, ale nast. dnia znowu suche (w sumie to maska, po jednym zastosowaniu efektow nie da, wydaje mi sie ze ewentualne naprawde widoczne efekty (czyt. wlosy miekkie nadrugi dzien po zast. odzywki)beda dopiero za tydzien - czy mam racje czy sie moze myle :P) Wynik sluchych wlsow to efekt bardzo duzej ilosci farb w krotkim czasie) i tak sie zastanawiam:
1) czy wam dziewczyny wlosy zaczely sie "suszyc" po farbowaniu dopiero po kilku tygodniach??Bo wydaje mi sie ze jeszcze niedawno byly one troche mniej suche (albo to juz moja paranoja).
2) ile czasu splukuje sie farba?? tzn, ile czasu kolor (nie chodzi o blask itd) bedzie sie splukiwac bo u mnie juz kazdym razem sa jasniejsze, a ja juz nie chce miec jasniejszych (wloski myje cozdiennie, farbowalam 2 tyg temu )
3 czy ktorejs z was po malowaniu wyszly zielone wlosy ??
4 ostatnio zauwazylam ze zaczely mi wypadac wlosy czy jest to efekt farbowania?? (b.mozliwe) czy mze miec to tez cos wspolnego z jesienia?? Czy w tym okresie tez wam wypadaja wlosy?? :/
mushu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 18:32   #2
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy :])

1. Myślę, ze to możliwe również, szczególnie jeśli farbuje się włosy, a potem zapomina o ich odżywianiu, nawilżaniu. Choć mi się to nie zdarzyło.
2. Może farba wypłucze się do pewnego 'poziomu'...Choć nie znam osobiscie takiego przypadku. Ale cała na pewno się nie zmyje...
3. Nigdy nie miałam zielonych włosów. Na szczęscie.
4. Być może farba osłabiła Twoje włosy. Choc co to za farba? Pora roku też może wpływać na osłabienie wlosów.

Dlatego moja rada- przez jakis czas nie farbuj włosów- daj im odpocząć.
Za to pielegnuj je-odżywiaj i nawilżaj, najlepiej nie susz suszarką,nie prostuj żelazkiem. Traktuj je czule,a dla wzmocnienia cebulek włosowych sięgnij po witaminy, preparaty ze skrzypem, inneov.
Pozdrawiam
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 18:42   #3
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy :])

Bardzo mozliwe, że włosy masz przesuszone od farb, jesli się farbuje włosy, trzeba szczególnie o nie dbać, używac mocno nawilżających i ochronnych odżywek i masek.
Włosy mogą wyjść zielone, jeśli chcesz przejsć z rudego, lub ciepłego brązu na platynowy blond i takiej farby użyjesz.
Prawdopodobnie wlosy wypadaja Ci z dwóch powodów, czeste farbowanie( nie ukrywajmy farbowanie nie sluży włosom, to chemia dość silna) oraz tzw sezon jesienny, w tym okresie(tak samo na wiosne) włosy wypadają bardziej.
Tak jak post wyżej radzę Ci sie poratowac suplementacją od wewnątrz oraz na tak przesuszone włosy jakieś fajne maski i odżywki, Wax polecam, doprowadza włosy do znośnego stanu, ewentualnie jakieś zabiegi nawilzająco-regenerujące u fryzjera.
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 19:16   #4
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy :])

mushu

Nie poddawaj sie z tym WAX-em

Moje doswiadczenie:
Na poczatku wlosy "zjadaly" Wax-a, ciezko sie rozczesywaly i ogolnie stan ich sie nie zmienial, a czesem mialam wrazenie ze wygladaja jeszcze gorzej.
Nestepnym etapem byla zdwojona sila wypadania wlosow (wtedy pomyslalam o peruce ) i juz mialam wyrzucic WAX-a (kosza nie mialam w lazience i tak zostal) puzniej przeczytalam na Wizaz ze to normalne dzialanie i nie przerwalam stosowania.

Po ok. 1-1,5 m-c zauwazylam roznice, wlosy staly sie mieciutkie, wygladaly jak zdrowe, blyszczaly, za to ja wygladalam jak przylizana uczennica szkoly podstawowej, poniewaz podczas kuracji nie uzywalam pianki, lakierow, suszarki itp
Od kuracji minelo 3 m-c, nadal uzywam Wax, pianki do wlosow, z suszarki zrezygnowalam (wciagala mi wlosy druga strona i musialam uzywac nozyczek aby oddzielic suszarke do od glowy, takie byly miekkie )

Wax to naprawde fajna odzywka

ps. zielonych wlosow nie mialam, ale mialam seledynowe po basenie.

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 14:50   #5
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy :])

Po kąpieli w basenach, gdzie w wodzie znajdują się związki miedzi, może wystąpić zabarwienie jasnych włosów na zielono. Spowodowane jest to zatrzymaniem metalu we włosie na skutek utlenienia cystyny w keratynie włosa.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 17:57   #6
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy, wypdanie :])

Wiesz, jesli chodzi o te zielone wlosy to ja raz mialam....zmienialam kolor z bardzo jasnego blondu na cimniejsze i kolor sie wplukal i zostala piekna zielen....to chyba zalezy od koloru wyjsciowego. No i im wlosy bardziej zniszczone tym szybciej kolor sie wyplukuje. Jesli chodzi o Wax to dla mnie jest to odzywka, ktora wspaniale dziala na skore glowy (ja mialam problem z wypadanie wlosow) jednak nie widze zeby poprawiala wyglad wlosow. Z moich obserwacji tez wynika ze wszyskie maski przeznaczone do wlosow zniszczonych powoduja szybsze wyplukiwanie sie koloru. Najlepiej uzywac odzywek do wlosow farbowanych.
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 20:31   #7
pestka1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: kilka pyt :D (suche wlosy, splukiwanie sie farby, zielone wlosy :])

hey! mam ogromną prośbę i nadzieję, że ktoś będzie mi w stanie pomóc.
moje naturalne włosy, to taka szara mysz bez połysku, dlatego od kilku lat farbuję włosy, zawsze to była czekolada albo ciemna czekolada ale jakiś czas temu zamarzył mi się kolor rudy, poszłam do fryzjerki, zrobiłyśmy dekoloryzację no i kolor się udał wyszedł super, ale strasznie denerwowały mnie odrosty. już po 2 tygodniach wyglądałam jakby ktoś mi delikatnie posypał popiołem na głowę. mam długie włosy (do połowy pleców) i to po prostu było strasznie drogie. Postanowiłam, że będę sama farbowała włosy w domu, chciałam żeby efekt był jasny brąz więc koleżanki doradziły mi, żebym farbowała włosy ciemnym blondem. i oczywiście pierwsze farbowanie efekt był taki jaki chciałam, włosy wyszły ciemniejsze niż na opakowaniu, ale po kilku myciach, gdy kolor zaczął się już spłukiwać przebijała się taka zgniła zieleń. nie stać mnie, żeby chodzić do fryzjera bo takie długie włosy, wymagają dużej ilości farby. co mam zrobić żeby pozbyć się tych zielonych refleksji?

http://l2.sphotos.l3.fbcdn.net/hphot..._1388657_n.jpg
tak włosy wyglądają zaraz po farbowaniu

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._2168127_n.jpg
a tak po kilku myciach, są po prostu zielone.
pestka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.