Pierwsza depilacja plastrami woskowymi - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 20:38   #61
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Cytat:
Napisane przez Midi
Maripossa, przyjrzałam się tym woskom, o których piszesz (z Allegro). Czy używasz ich też do depilacji bikini? Jeśli tak, to jak się sprawdzają?
A miałaś może mleczko po depilacji z tej firmy? Szukam też czegoś, co by łagodziło podrażnienia - po depilacji bikini (używam pasty cukrowej) mam niestety ciemnoczerwone plamo-krostki w miejscu mieszków - nie ropieją, są raczej takimi jakby siniakami. Pierwsza tura tych siniaków jest od razu po, a następna ok. 1-1,5 tygodnia po - kiedy włosy zaczynają odrastać i próbują się przebić przez skórę. Nogi robię depilatorem i żadnych problemów nie mam, ale z tym bikini to jest mega-problem
Wiec tak: ja osobiscie nie robilam sobie depilacji w okolicach bikini. Robily to natomiast moje kolezanki i nie wspominaja tego dobrze tzb. poprostu duzy bol i duze zaczerwienienie, ktore schodzilo po ok.2 dniach. To normalne, bo skora tam jest niezwykle wrazliwa, dlatego trzeba uzywac najdelikatniejszych woskow. Niby pasta cukrowa uchodzi za taka, ktora najmniej narusza strukture skory, ale to jest jednak bikini...Co do sincow, to może być to oznaką wylewów podczas depilacji (poprostu wyrywanie wloskow bylo tak mocne ze doszlo do wylewu). Radzilabym w tej sprawie skontaktować się z kosmetyczką, co ona w takim wypadku by poradzila na twoj problem: czy zaprzestac depilacji depilatorem/woskiem i zaczac depilowac ta okolice kremem rozpuszczajacym wloski, golarka lub poprostu maszynka (to chyba najgorsze wyjscie ). Nie musisz przeciez od razu decydowac sie na zabieg u niej, warto podejsc i poprostu zapytac
Co do innych produktow tej firmy (mleczek, olejkow itp...) to mialam z nimi do czynienia na pracowni sa bardzo fajne i pomagaja zalagodzic podraznienia.
Poza tym: wiadomo, ze jesli bedziesz robila tylko depilacje okolicy bikini, to z czasem bol zacznie malec a wloski beda slabsze i ciensze, tylko nalezy pamietac ze to nie są nogi czy rece i traktowac te okolice z naprawde duza ostroznoscia! Nie robic nic na sile przedewszystkim! Jesli skora daje jakies odczyny alergiczne czy tak jak u ciebi since radze sie skontaktowac z kims kto moglby to ocenic i wtedy doradzic
Pozdrawiam.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 08:25   #62
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Ja już prawie dwa lata robię bikini tą pasta cukrową - jest lepiej niż na początku, ale nie idealnie. Gdyby mi wszystko schodziło po dwóch dniach, to nie byłoby żadnego problemu, ale nie schodzi Maszynką spróbowałam raz i nigdy więcej nie powtórzę tego eksperymentu - to była masakra. Kremy mi się nie uśmiechają, bo nie chce mi się paprać co kilka dni, stąd pomysł na wosk.
Masz rację, przejdę się po prostu do kosmetyczki w najbliższym czasie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 12:13   #63
sandra667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 235
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Ja dzisiaj miałam swoją pierwszą przygodę z woskiem, nigdy wczesniej nie uzywałam ani depilatora ani wosku Kiedys próbowałam pensetką i nie było najgorzej, więc postanowiłam przetestowac wosk Poszłam w sumie na łatwizne, bo kupiłam plastry z woskiem i to firmy tanita [wybór chyba nienajlepszy ] Bo tymi 10 plastrami które tam były udało mi sie wydepilować pachy i to tez nie tak do końca [choc efekt po wyrwaniu jeszcze paru włosków pensetką SUPER ! ] Do plastrów była oliwka i w sumie ona była całkiem OK, bo zostały mi dwie saszetki :P Ja na ból az tak bardzo wytrzymała nie jestem,ale Nie bolało az tak bardzo, dało sie wytrzymac Tak czytam tu wasze posty i chyba się skusze na ten wosk z allegro, a jeszcze wczesniej kupie jakis dobry krem do depilacji i zobaczymy Bo poprzedni krem do depilacji spisywał się średnio Pozdrówki
sandra667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 17:01   #64
essselect
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

moja pierwsza depilacja plastrami z woskiem wygladala tak ze albo nie przykleilam wystarczajaco dokladnie by wszystkie wloski wyrwac albo przykleilam zbyt mocno ze wosk mi zostal na skorze udalo misie to usunac naklejajac jeszcze raz plaster na ot miejsce by wosk znow przyczepil sie plastra i pomoglo
essselect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:43   #65
ewik1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Cytat:
Napisane przez sandra667 Pokaż wiadomość
Bo tymi 10 plastrami które tam były udało mi sie wydepilować pachy i to tez nie tak do końca
Wloski pod pachami wyrastaja w specyficzny sposob, bo w dwoch kierunkach. I nie wydepilujesz ich dobrze, jezeli nie pozwolisz im troszke odrosnac i nie zaobserwujesz w jakie strony rosna, albo nie bedziesz odrywala plastrow od kazdej strony.

Ale plastry Tanita to faktycznie nieporozumienie. Sa tandetne!

Ja przezylam wiele eksperymentow, od maszynki, przez kremy do depilacji, depilator, plastry i wszystkie drogi prowadzily do maszynki, do momentu kiedy kolezanka wpadla do mnie na weekend z plastrami, ale dobrej marki Veet. Kosztuja 9, 10pln, (6 w opakowaniu).

Moje uwagi:

Maszynka - co drugi dzien w uzyciu, zapomnisz ogolic nogi, nei wyjdziesz na plaze
Kremy - jedyny efekt to paskudny zapach
Depilator - Ała!! Nigdy wiecej
Plastry tanita, sensual, joanna - tylko czesc woskow wychodzi.
Plastry Veet - na poczatku bez rewelacji, po przyuczeniu NAJLEPSZA BRON W WLANCE Z WLOSKAMI!!

A teraz kilka przykazan plastrow z woskiem:
1) Wczesniej dokladnie umyj i osusz miejsca, ktore chcesz depilowac
2) Przypatrz sie dokladnie w jakim kierunku rosna Twoje wloski, musisz przyklejac plastry zgodnie z ich wzrostem, wyrywac pod wlos
3) Umyj nogi oliwka/olejem, nastepnie woda, a pozniej ekstremalna dawka balsami i zero kropek.


Moze inne plastry dobrze stwosowane tez daja rezultaty, ale wole doplacic 2pln i cieszyc sie wygoda.
Paczka wystarcza mi na trzy miesiace, wiec dla mnie to tania i skuteczna metoda.

Tylko... DEPILACJI PLASTRAMI TRZEBA SIE NAUCZYC
Tylko wtedy efekty beda zadowalajace
ewik1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:31   #66
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

A po jakim czasie po depilacji plastrami Veet można się opalać?

P.S. Te plastry w ogóle nie wzięły mi pach. ;/ Nie wiem czy włosy są zbyt mocne,czy to ze względu na to,że nie miałam jak przytrzymać skóry przy odrywaniu wosku czy jeszcze z jakiegoś innego powodu. Długość włosów raczej odpowiednia. ;P Może za którymś razem się uda. Póki co z pachami pójdę za kilka dni do kosmetyczki. Może później faktycznie będą słabsze i uda mi się z nimi samej w domu poradzić.

Edytowane przez Melissa86
Czas edycji: 2009-07-08 o 11:32
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:27   #67
Duffy_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie.
Wiadomości: 2
GG do Duffy_
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Jak narazie jestem w fazie zapuszczania włosków zobaczymy jak to będzie ;D

Edytowane przez Duffy_
Czas edycji: 2010-07-22 o 18:43
Duffy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 17:26   #68
bambiii699
Raczkowanie
 
Avatar bambiii699
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Chrzanów/k.Krakowa
Wiadomości: 142
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Pasta cukrowa jest niezawodna
tylko nie mogę sie przełamać aby wydepilować nią bikini, bo ból w tak delikatnym miejscu musi być straszny
bambiii699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:27   #69
Girl1507
Przyczajenie
 
Avatar Girl1507
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: południe polski.
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Ey dziewczyny powiedzcie mi czy np. po opalaniu na plaży wieczorem można wydepilować nogi pastą cukrową.?
Czy boli depilacja okolic bikini pastą cukrową.? ; ))
Girl1507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 13:56   #70
jadzia1111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Ja jestem najbardziej zadowolona z plastrów Joanny, bo muszę wyrywać często wąsik, a chodząc do kosmetyczki marnowałabym dużo czasu... dlatego nauczyłam się obslugiwać plastry sensual i jestem mega zadowolona. Efekt tak na prawdę zalezy od wprawy.
jadzia1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 14:46   #71
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

Mam pytanie, mam z reguły jasne włosy (na dłoniach ich np. nie widać prawie w ogóle) ale kilka razy ogoliłam je z dwa lata temu maszynką do golenia i zrobiły się ciemniejsze i mocniejsze, czy jeżeli zrobię sobie depilację woskiem u kosmetyczki np. z 5 razy to czy te włoski zrobią się słabsze i jaśniejsze do takiego stopnia że nie będę musiała ich tak często depilować (czy nawet w ogóle) mam 16 lat i to trochę męczące a raczej jeżeli chodzi o takie sprawy jestem osoba leniwą ale przez te moja włoski mam problemy na wf a w długich spodenkach grzać się nie będę :C


Jeżeli w złym wątku to przepraszam nie wiedzialam gdzie umieścić to pytanie
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 21:30   #72
Cekiny
Zadomowienie
 
Avatar Cekiny
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 288
Dot.: Pierwsza depilacja plastrami woskowymi

tak automatycznie słabsze będą rosły, ale nie wiem czy na 5 razach sie skończy
__________________

Cel... ??



W moim portfeliku widnieje od dziś prawo jazdy.


Kocham
Cekiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.