Głebokie oczyszczanie twarzy kwasami u dermatologa(problem-blizny) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-20, 18:52   #1
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*

Głebokie oczyszczanie twarzy kwasami u dermatologa(problem-blizny)


Hi dziewczyny!

Czy ktoras z Was przeszla kiedys przez owy zabieg u dermatologa?Pozostaly mi male blizny po wypryskach,nie sa to zadne dziury,tylko czerwone kropki.Ponoc oczyszczanie kwasami potrafi je usunac,jeden zabieg kosztuje 100zl.Ciekawi mnie czy to dziala,czy nie ma skutkow ubocznych,czy jest bolesne?Boje sie,poniewaz mam bardzo wrazliwa cere,naczynkowa.Kupilam Glyco-A,ale on wyzera skore,wysusza w sposob nie do opisania,nie moge go stosowacdziekuje z gory za Wasze odpowiedzi.Pozdrawiam!
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-20, 21:18   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Głebokie oczyszczanie twarzy kwasami u dermatologa(problem-blizny)

Nie piszesz jakimi kwasami było wykonywane to 'głębokie' oczyszczanie, więc trudno Ci będzie uzyskać konkretną odpowiedź.
Czy to dermatolog zalecił Ci stosowanie Glyco-A ? o tej porze roku ??? Dziwne, bo reakcja skóry, którą opisujesz, z całą pewnością nie jest typowa na zdrowej skórze. Chyba że jesteś niedługo po peelingu dermatologicznym wykonanym kwasami (ale jakimi ?? ) Jeśli tak, i jeśli stosujesz Glyco-A z polecenia lekarza, zapytaj go co robić. Jeśli stosujesz Glyco-A na własną rękę, odstaw to natychmiast.
I nawet nie myśl o kolejnych zabiegach teraz. "Czerwone kropki" to zapewne normalny wygląd nie w pełni wyleczonej skóry. Stosuj się do zaleceń lekarza, a jeśli nic Ci nie zalecił (też bym się nie zdziwiła .. ) to możesz kupić krem Epitheliale A-Dermy (nakładaj na "kropki" minimum 2 razy dziennie, można częściej) oraz dowolny delikatny krem nawilżający. Jeśli masz więcej niż 25 lat, może to być krem z witaminami (szczególnie E, A, C)

Za 2 tygodnie powinno być zdecydowanie lepiej. Aha: mam nadzieję że chronisz twarz kremem z wysokim fitrem?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 10:31   #3
Patrycja104
Raczkowanie
 
Avatar Patrycja104
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 120
GG do Patrycja104
Re: Głebokie oczyszczanie twarzy kwasami u dermatologa(problem-blizny)

Cześć! Niestety nie miałam okazji wypróbować na własnej twarzy kwasów, ale miałam okazje być na zabiegach głębokiego złuszczania naskórka peelingiem. Podobno polski patent!
Zabieg polega na ścieraniu naskórka papką z ziół, troszkę szczypie, ale da się wytrzymać. Nastepnie kosmetyczka nakłada tę papke na całą twarz aby składniki mogły wniknąć głębiej. Na twarzy czuć mrowienie, też do wytrzymania. Po zabiegu skóra jest naciągnięta a po kilku dniach zaczyna złuszczać sie naskórek.
Efekt: skóra oczyszczona, bardziej świeża i mniej się przetłuszcza. W moim przypadku spłyciły się znacznie blizny po trądziku.
Zabiegu jednak nie wykonuje się gdy na twarzy są wykwity ropne. Terapia to minimum trzy zabiegi.
Szczerze polecam!
__________________
Dyplomata potrafi powiedzieć "idź do diabła" w taki sposób, że właściwie cieszysz się na tę wyprawę.
Patrycja104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 12:29   #4
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: Głebokie oczyszczanie twarzy kwasami u dermatologa(problem-blizny)

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1087893233

w tym watku sa wypowiedzi na temat zluszczania kwasami
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 13:32   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Głebokie oczyszczanie twarzy kwasami u dermatologa(problem-blizny)

Maga, dzięki za zwrócenie uwagi na Epitheliale spojrzałam na KW i już wiem, na co wydam kasę za dobre świadectwo dołożę do tego Dermalibour i mam nadzieję, że po wakacjach nie będę miała już tylu blizn po wypryskach
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 16:57   #6
naturalnataly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Re: Głebokie oczyszczanie twarzy kwasami u dermatologa(problem-blizny)

Cytat:
Napisane przez Patrycja104 Pokaż wiadomość
Cześć! Niestety nie miałam okazji wypróbować na własnej twarzy kwasów, ale miałam okazje być na zabiegach głębokiego złuszczania naskórka peelingiem. Podobno polski patent!
Zabieg polega na ścieraniu naskórka papką z ziół, troszkę szczypie, ale da się wytrzymać. Nastepnie kosmetyczka nakłada tę papke na całą twarz aby składniki mogły wniknąć głębiej. Na twarzy czuć mrowienie, też do wytrzymania. Po zabiegu skóra jest naciągnięta a po kilku dniach zaczyna złuszczać sie naskórek.
Efekt: skóra oczyszczona, bardziej świeża i mniej się przetłuszcza. W moim przypadku spłyciły się znacznie blizny po trądziku.
Zabiegu jednak nie wykonuje się gdy na twarzy są wykwity ropne. Terapia to minimum trzy zabiegi.
Szczerze polecam!
Cześć własnie wróciłam od kosmetyczki robila mi oczyszczanie i potraktowala skóre 3 kwasami kazdy po 3 min myslalam ze nie wysiedze łzy lecialy mi ciurkiem oddech ciezko zlapac bo wdychasz odur kwasu ale mam nadzieje ze warto bylo cierpiec bo naprawde boli czekam na efekty ale na razie wygladam jak wampir ponoc skora bedzie sie luszczyc i wyskakiwac benda ropniaki
naturalnataly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.