sens uzywania kremu z filtrem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-12, 17:25   #1
zainteresowana 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Smile

sens uzywania kremu z filtrem


Ostatnio zaczelam uzywac kwasy wiec pewnie madrze byloby uzywac rowniez filtry ochronne na wszelki wypadek i stad moje pytanie. Jesli wychodze do pracy wczesnie rano-nakladanie filtra nic nie da gdyz do godziny 14 kiedy koncze prace z pewnoscia juz nie bedzie dzialal. Jako ze mam juz na sobie makijaz nie jest mozliwe zaaplikowanie go po wyjsciu z pracy wiec........nie za bardzo wiem jak sie zabezpieczyc
Jak dlugie jest dzialanie filtrow i jaki jest najlepszy krem z filtrem?
Pomijajac juz kwestie kwasow dobrze jest sie chronic przed promieniowaniem rowniez w te dni kiedy slonca brakuje-pozostaje pytanie jak to robic by bylo to skuteczne?
pomocyyyyy

Pozdrawiam cieplutko
zainteresowana 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 10:14   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

apteczny krem z filtrem 50 najlepiej!
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 19:34   #3
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

filtr PA+++
rozncia między filtrem SPF 30 a 50 jest taka, że 30 blokuje ok. 96% promieniowania UVB, a filtr 50 ~98%. Czyli róznica naprawdę niewielka. Kosmetyki, na których pisze że mają jakiejś wyższe filtry- typu 80, 60 działają na takiej samej zasadzie, nei mają wyższej mocy, nei chronią lepiej. I mają tylko filtr przeciw promieniowaniu UVB. Jednak czesto nei blokują promieniowania UVA które jest w/g mnie gorsze. Bo to ono jest gł. odpowiedzialne za starzenie sie skóry. Promieniowanie UVA przedostaje się przez szyby- więc jeśli pracujesz blisko okna, albo w domu przebywasz blisko niego, podrózujesz samochodem, autobusem itp. to filtr chroniący przed UVA jest potrzebny. Ważne tez aby filtry były fotostabilne, czyli nie robiły nam "placków". O ile teraz nie jest to takie wazne, i w sumie w Polsce niezauważalne, latem może się okazać, że po dniu spędzonych na plazy wyglądamy jak krowa łaciata
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:18   #4
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

Nie wiem czy coś to pomoże, ale ja kupiłam sobie z Shiseido puder w kompakcie z SPF 30 - może to byłoby dla Ciebie dobre rozwiązanie? Po wyjściu z pracy, machniesz trochę pudru na twarz i jesteś chroniona a rano krem
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:30   #5
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

Właśnie, teraz jest dużo podkładów z filtrem ale ciekawe czy one długo działają. Mam ten sam problem, na razie mam tylko krem z filtrem 30
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:33   #6
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Właśnie, teraz jest dużo podkładów z filtrem ale ciekawe czy one długo działają. Mam ten sam problem, na razie mam tylko krem z filtrem 30
Ja tego pudru używałam całe lato (bo głównie po to był) i moja buzia po pierwsze miała się bardzo dobrze (nic nie zapchało itd.) i nie opaliła się specjalnie wiec chyba filtr w tym pudrze działa ;]
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 17:15   #7
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

patrz na sklady filtrów, czy zawierają składniki które blokują częściowo długofalowe promieniowanie UVA. Bo promieniowanie UVA jest prawie cały rok identyczne- niezależnie czy to zima, a za oknem szaro, ponuro, czy tez czerwiec i błękitne niebo. A za plamy, przebarwienia skórne, zmarszczki odpowiada UVA. Moim zdaniem filt azjatyckiej firmy Missha jest ciekawy.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 19:29   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

Cytat:
Napisane przez zainteresowana 21 Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczelam uzywac kwasy wiec pewnie madrze byloby uzywac rowniez filtry ochronne na wszelki wypadek i stad moje pytanie. Jesli wychodze do pracy wczesnie rano-nakladanie filtra nic nie da gdyz do godziny 14 kiedy koncze prace z pewnoscia juz nie bedzie dzialal. Jako ze mam juz na sobie makijaz nie jest mozliwe zaaplikowanie go po wyjsciu z pracy wiec........nie za bardzo wiem jak sie zabezpieczyc
Jak dlugie jest dzialanie filtrow i jaki jest najlepszy krem z filtrem?
Pomijajac juz kwestie kwasow dobrze jest sie chronic przed promieniowaniem rowniez w te dni kiedy slonca brakuje-pozostaje pytanie jak to robic by bylo to skuteczne?
pomocyyyyy

Pozdrawiam cieplutko
Też zimą się kwaszę, ale filtrować się nie będę, bo miałam podobne dylematy co Ty - rano ciemno, w pracy światła tyle, co kot napłakał, na dodatek makijażu na filtr nie jestem w stanie nałożyć a zimę cenię dlatego, że skóra mniej mi się przetłuszcza a filtry nie pozwalają mi się cieszyć tym stanem. Dlatego odpuściłam. Ale nie twierdzę, że to prawidłowe, po prostu nie chcę się tak męczyć. Niby moje minerały mają filtr 15, ale wątpię w jego skuteczność.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 13:12   #9
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

Ja po takich zabiegach używałam fluidów z filtrem Tylko niestety w moich największy był 30-ka. A dobrze by było zabezpieczać się 50-ką. Też miałam tą samą rozkminkę ;p
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 17:13   #10
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Ja tego pudru używałam całe lato (bo głównie po to był) i moja buzia po pierwsze miała się bardzo dobrze (nic nie zapchało itd.) i nie opaliła się specjalnie wiec chyba filtr w tym pudrze działa ;]
Pewnie jeszcze zależy ile przebywałaś na słońcu. Filtry w kremach nie działają bez przerwy, po pewnym czasie trzeba powtarzać aplikację w podkładach tak nie jest? Pewnie i tak znalezienie podkładu dobrze matującego, z filtrem i niezapychającego graniczyłoby z cudem
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 18:24   #11
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: sens uzywania kremu z filtrem

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Pewnie jeszcze zależy ile przebywałaś na słońcu. Filtry w kremach nie działają bez przerwy, po pewnym czasie trzeba powtarzać aplikację w podkładach tak nie jest? Pewnie i tak znalezienie podkładu dobrze matującego, z filtrem i niezapychającego graniczyłoby z cudem
przetestowałam jego skuteczność będąc 2 tygodnie w Hiszpanii
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.