Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 16:24   #1
device
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11

Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy


Jestem nastolatką i mam dosyć problematyczną cerę. Po umyciu oczyszczająco-nawilżającym żelem do twarzy jest strasznie wysuszona, więc przecieram ją później tonikiem nawilżającym z Biodermy i nakładam krem nawilżający dla młodej cery z Olay. I tak dwa razy dziennie. Niestety obojętnie jakich kosmetyków nawilżających używam (bo te są naprawdę lekkie), świeci mi się strasznie po nich skóra i się zapycha. A tak to wygląda...
Przy nosie:
http://oi44.tinypic.com/2ccozfp.jpg
I na policzkach:
http://oi40.tinypic.com/66krdd.jpg
Z wągrami walczyłam już wiele razy. Najpierw myłam twarz żelem, później używałam peelingu z Avonu oczyszczającego pory, następnie robiłam parówkę z szałwii, po tym nakładałam maseczkkę (tzn. jakby plastry) z mleka i żelatyny, bo miała wyciągać zaskórniki, na koniec jeszcze szorowałam zaskórniki szczoteczką do zębów (oczywiście kupioną specjalnie do twarzy :P przed każdym użyciem sparzam ją wrzątkiem) i żelem. I zero rezultatów, po prostu nic. Moja cera jest okropna a już nie mam pomysłów, co z nią zrobić Muszę jeszcze używać pudru codziennie, bo się świecę po kremie...A jak nie użyję kremu, to robi mi się skorupa na twarzy...
device jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:01   #2
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Chciałabym mieć taką cerę mogę powiedzieć tylko tyle: po pierwsze nie wyciskać, a po drugie na takie problemy polecam maseczki z glinki zielonej np argiletz, cattier, po trzecie unikać silnie wysuszających kosmetyków z serii typu "for teens" (żele z SLS, toniki z alkoholem), po czwarte- jeśli makijaż to najlepiej minarałami: np. lumiere, lily lolo, everyday minerals- tutaj wybór jest spory

Edytowane przez n123
Czas edycji: 2012-04-10 o 20:07
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:57   #3
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Chciałabym mieć taką cerę mogę powiedzieć tylko tyle: po pierwsze nie wyciskać, a po drugie na takie problemy polecam maseczki z glinki zielonej np argiletz, cattier, po trzecie unikać silnie wysuszających kosmetyków z serii typu "for teens" (żele z SLS, toniki z alkoholem), po czwarte- jeśli makijaż to najlepiej minarałami: np. lumiere, lily lolo, everyday minerals- tutaj wybór jest spory
Też mam problem z zaskórnikami. Używam maseczek oczyszczających, aczkolwiek nie jest to wystarczające wyjście.
Co do kosmetyków to mam podkład mineralny z Lumiere Wiem, że z reguły są zdrowe, ale niestety po każdym użyciu budzę się z czymś nowym na twarzy Nie wiem czym to jest spowodowane.
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 21:03   #4
OrzechowaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wieruszów.
Wiadomości: 6
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Polecam lekkie kosmetyki do pielęgnacji. Do mycia twarzy Physiogel. Do nawilżania twarzy polecam Cetaphil MD balsam. Skóra dobrze nawilżona nie przetłuszcza się im bardziej przesuszona, tym bardziej się świeci. Od lat walczę z trądzikiem zaskórnikowo - grudkowym.

Na ''czarne kropeczki'' na nosie nie mam cudownego lekarstwa.

Aczkolwiek, mój mąż oczyścił pięknie nosek z wągrów systematycznym myciem buźki złuszczającym peelingiem w kremie GARNIERA (winogrona na opakowaniu). Efekty były widoczne po około 2 miesiącach.
OrzechowaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:09   #5
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Naprawdę masz śliczną cerę! Rzadko kto może poszczycić się skórą z niewidocznymi porami czy bez wągrów i zaskórników.

Ja bym na Twoim miejscu spróbowała metody OCM, jest obszernie opisana na forum. Poza tym myślę, że tonik z kwasami BHA/AHA też może pomóc.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 09:06   #6
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Mam ten sam problem co Ty- rozszerzone pory na nosie, teraz już atakują policzki Do tej pory( a walcze z tym już dobre 3,4 lata) nie znalazłam żadnego kosmetyku,który by mi faktycznie pomógł. Ze swojej strony polecić mogę krem z olay (krem do c. mieszanej i tłustej) ja stosuje tylko na nos- trochę pory rozjaśnia. Na całą twarz stosuje krem Sanoflore- przeciwniedoskonałością- ale używam go krótko i wypowiedzieć się jeszcze nie mogę
Mam problem też z tym,aby podkład mi się utrzymał na nosie i nie zlazł Polecam stosować baze ( ja stosuje BENEFIT -zwężająca pory) - przedluża trwałość podkładu i ciut te pory zmniejsza. Zastanawiam się nad zakupem toniku z kwasami AHA/BHA

__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 09:34   #7
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem co Ty- rozszerzone pory na nosie, teraz już atakują policzki Do tej pory( a walcze z tym już dobre 3,4 lata) nie znalazłam żadnego kosmetyku,który by mi faktycznie pomógł. Ze swojej strony polecić mogę krem z olay (krem do c. mieszanej i tłustej) ja stosuje tylko na nos- trochę pory rozjaśnia. Na całą twarz stosuje krem Sanoflore- przeciwniedoskonałością- ale używam go krótko i wypowiedzieć się jeszcze nie mogę
Mam problem też z tym,aby podkład mi się utrzymał na nosie i nie zlazł Polecam stosować baze ( ja stosuje BENEFIT -zwężająca pory) - przedluża trwałość podkładu i ciut te pory zmniejsza. Zastanawiam się nad zakupem toniku z kwasami AHA/BHA




Mam pytanie o tą bazę, czy ona nie zapycha porów ?
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 11:07   #8
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

u mnie nic takiego nie spowodowała. niestety minusem jest cena-145 zł w Sephorze. myślę, że jak skończe to opakowanie to kupie ją ponownie. Poczytaj sobie opinie o niej na KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...fessional.html
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 13:47   #9
device
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Tyle, że ja nie używam podkładu Mam 15 lat więc póki co wolę oszczędzać cerę a poza tym boję się, że ten podkład+jeszcze baza będą bardziej zapychały. Sam puder musi mi wystarczać.

Zastanawiam się nad tym OCM...Olejki stosowałam póki co tylko do włosów, spróbuję też z twarzą :P
device jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 23:36   #10
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Unikać alkocholu,bo za bardzo wysusza,stosować zamiast kremów emulsje,są płynnej konsystencji i zawsze się wchłaniają.Sprawdzać przed zakupem skład danego produktu,nie może zawierać Parafinum Liqidum,Castrol Oil,Petrolatum.Mineral oil(to są pochodne ropy naftowej)występujace w 90% kosmetyków drogeryjnych i czesto aptecznych.To ten składnik powoduje,że się krem nie wchłania i zapycha,że budzisz się rano z co rusz nowym wykwitem.Ktoś kto nie ma tendencji do zapychania to mu ta ropa nie przeszkadza,natomiast ,tam gdzie wystepują pory,zaskórniki unikać jak ognia.Jeśli używasz pudru,wyeliminuj talc,on dławi skórę i też nie wskazany.Raz na tydzień używać kremu z kwasem ,ale tylko tam gdzie jest problem,nie na całą twarz....tyle co pamiętam.Dla mnie zło w produktach to własnie alkochol,ta ropa,silikon,talc(wszecho becny)caprilic,trojglicer ydy(też jakieś tłuszcze roslinne,ale mi nie służą).Życze powodzenia.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 07:01   #11
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Właśnie. Trójglicerydy to dla mnie zabójstwo. Po paru godzinach wychodzą mi bolące gule.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 13:34   #12
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

hej dziewczyny czy macie jakieś sprawdzone srodki by zmniejszyć pory? kiedyś reklamowali taki krem z garniera lub loreal nie pamiętam.. a teraz juz go w tv nie widać, zastanawiam się czy warto kupić bo kosztuje ponad 50 zł
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 13:39   #13
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

też bym chciała poznać jakiś specyfik który zmniejszy pory... chyba tylko można polecić stosowanie systematycznie maseczek....
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:17   #14
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Mogę polecić krem Vichy Normaderm, u mnie się bardzo sprawdził, mam o wieeele mniej zaskórników itp niespodzianek, jedynie niestety pory zbytnio się nie zwężyły. Do mycia twarzy i do demakijażu używam płynu micelarnego Vichy Purete Thermale. Dla mnie pielegnącja skóry tymi dwoma kosmetykami daje naprawdę świetne efekty. Nie zgodzę się z tym unikaniem alkoholu - tu jest akurat bardzo różnie, mam skórę mieszaną, miałam też problemy z odstającymi przesuszonymi skórkami, Normaderm jest na alkoholu i wogóle nie przesusza mi skóry, także nie ma reguły, najlepiej przejść się do apteki po próbki.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:51   #15
Look At Me
Przyczajenie
 
Avatar Look At Me
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 13
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Na rozszerzone pory próbowałam już wiele "specyfików". Bazy silikonowe się u mnie nie sprawdzają. Testowałam ostatnio bazę Benefit POREfessional, ale bez rewelacji . Przez parę lat używałam bazy MAC'a Prep and Prime i z niej bylam bardzo zadowolona. W moim mieście niestety nie ma MAC'a więc chciałam poszukac jakis jej zamiennik. Kupiłam w Sephorze na promocji -20% bazę ze Smashboxa Anti Shine, która na moje nieszczęście jest już bodajże wycofana ze sprzedaży (nie ma już nawet testerów w Sephorach tej bazy). U mnie świetnie się sprawdziła, bo nie dość że minimalizowała pory to na dodatek była matująca i zapobiegała świeceniu się twarzy
Look At Me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 22:28   #16
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Rozszerzone pory i zaskórniki - pomocy

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość
też bym chciała poznać jakiś specyfik który zmniejszy pory... chyba tylko można polecić stosowanie systematycznie maseczek....
Oprócz tego regularne złuszczanie i będzie dużo lepiej.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.