cera ,, wszystko w jednym'' - ogromny problem z pielęgnacją - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-08, 17:56   #1
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67

cera ,, wszystko w jednym'' - ogromny problem z pielęgnacją


Witajcie, często czytam to forum w nadziei, że znajdzie się ktoś z problemami podobnymi do moich, ale jakoś nie znalazłam...
Mam suchą i naczynkową cerę. Ponieważ jestem po 30tce i ostatnio jakoś skokowo pojawiło mi się trochę zmarszczek wokół oczu ( i tak dość póżno ), chcę o siebie porządnie zadbać.
Przejrzałam tematy na forach i zamówiłam diroseal i physiogel, a do peelingu bromelainę w proszku.
A teraz do rzeczy: moja skóra jest bardzo przesuszona i się łuszczy, jednak jeśli nałożę krem na noc, rano na dzień, w międzyczasie wklepię juvit i zrobię maseczkę regularnie, to nie tyle, że się świeci (to bym zniosła), ale to jest istna łojowa lawina, pory bardzo się rozszerzają na czole, nosie i brodzie, do tego wszystkiego nos mam trwale zaczerwieniony i widoczne naczynka na policzkach! Co robić? Nie mogę przecież nie nakładać kremów! A jeszcze chciałabym zacząć walczyć ze zmarszczkami.
Boję się, że wtedy to chyba utonę we własnym sebum. Poradżcie jak to ograniczyć przy suchej i naczynkowej skórze?
I czy dobrze zabieram się za te zmarszczki?

Edytowane przez adalya
Czas edycji: 2009-08-08 o 17:57
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 13:50   #2
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Cera

Mam cerę mieszaną i dość często pojawiają mi się wypryski. Postanowiłam zakupić jakiś specyfik, który zahamuje rozwój wychodzącego pryszcza. W aptece kupiłam pastę cynkową, ale po posmarowaniu wcale nie było lepiej. Wręcz odwrotnie. Przykład: kiedy na mojej skórze zauważyłam czerwoną plamkę ( powoli wychodzącego pryszcza ), posmarowałam to miejsce pastą cynkową. Niestety, rano obudziłam się z ' białą kulką ' na twarzy. Pryszcz był większy, dookoła bardziej zaczerwieniony ! W ogóle nie schodził. Takich miejsc było więcej. Teraz moja twarz wygląda koszmarnie. Nie wiem, co mam zrobić, aby zaognione przez pastę wypryski szybko zeszły. Ponadto, skoro pasta pogarsza mój stan, nie wiem, co mogłabym stosować punktowo na moją twarzy, żeby działało. Nie wiem co mam robić ! Co radzicie ?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 14:22   #3
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Cera

Wydaje mi się ,że pasta cynkowa powodowała ,że to co było w środku wychodziło na wierzch, tak aby później szybko się wszystko zagoiło. Zawsze są wysypy gdy się zacznie używać maści na trądzić czy tabletki ,więc się nie martw. Po miesiącu wszystko wróci do normy, a cera będzie gładka.
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 16:12   #4
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Cera

Tak maść cynkowa właśnie tak działa że "wyciąga" całą treść na wierzch. Zamiast pryszcza powstającego przez 3 dni masz pryszcza w 1 dzień
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 08:47   #5
ania128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 244
Dot.: Cera

A nie lepiej iść do dermatologa po jakieś tabletki na cerę? Z takimi maściami też nie można przesadzać, bo skóra się przyzwyczai. Poza tym gdzie tu logika? Pryszcze nadal się robią, tylko wychodzą szybciej i więcej. A skąd pewność że znikną?
ania128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 13:46   #6
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Cera

też mi ta pasta niezbyt pasuje a co do tabletek heh żadne nie pomogły a faszerowano mnie cudownościami w tym ROA od nastu lat więc co wtedy?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 05:45   #7
ania128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 244
Dot.: Cera

a diane 35? są typowo na cerę.
ania128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 15:49   #8
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Cera

naczytałam się o tych tabletkach wiele ale większość to złe opinie jest ok dopóki się bierze a ja nie chcę ich brać wiecznie hormony w końcu nie są obojętne dla organizmu już sama pomysłu nie mam ...
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 18:20   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera

Nie tylko hormony sa na trądzik, równie dobrze możesz brać antybiotyki albo retinoidy - zależy jakie masz zmiany. No i tego nie bierzesz cały czas tylko max kilka miesięcy, a uwierz mi, że warto jesli chce się mieć ładną buźkę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 18:43   #10
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Cera

od 11 roku życia do 23 faszerowano mnie antybiotykami w tym ROA nic nie pomogło dobrze że choć mi wątroby nie uszkodziło ... dlatego już nie wiem co robić ...
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:50   #11
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Witam. Mam (Jak dla mnie) przynajmniej, poważny problem z cera. Zawsze była wrażliwa, skłonna do zaczerwienień, z każdym rokiem coraz bardziej, na stres, emocje, ostre potrawy, słońce, wiatr itp. Lat mi 27 tak przy okazji.

Po ostatniej zimie – praca przez 8 godzin w temperaturze (–2 do +5 stopni ) po powrocie do domu była masakryczna czerwona bomba na twarzy i pieczenie. Po jakimś czasie pojawiały się nawet czerwone krostki zaognione, Zimą podczas tej pracy smarowałem twarz kremem ochronnym cały czas. Teraz mamy już lato, temperatura w pracy 16-19 na plusie, po wyjściu i tak przez godzine różowe policzki. Nic nie pomaga, stosowąłem już dziesiątki kremów na zaczerwienieniea, wzmacniające nacyznka bo to pewnie przez ich osłabienia całe te reakcje na twarzy, leczące rtrądzik różowaty itp. Kremy (ziaja, ruboril, dermedic, bielenda kastzanowa, soraya ) Mam wrażenie że pomagają one nie wiele.

Jak wyjde teraz na słońce od tej zimy mam na policzkach jakby ślady czerownych blizn po tych zaognionych krostkach, a skóra łatwo się czerwienia i grzeje, po czym ciepło i zaczerwienienie bardzo wolno znika.

Jak sobie z tym radzić, jest jakaś skuteczna metoda? Da się to w ogóle powstrzymać, żebym w końcu po wyjściu z pracy nie czerwonych polików przez 2 godizny? I tych śladów po zimie..

Dodam ze byłem u 2 dermatologów – jeden zdiagnozował jeszcze zimą sucha skóre i tyle, przepisał coś na nawilżanie, jakieś tabletki mające związek z zatrzymaniem mocznika czy jakoś tak.. i to tyle, oczywiście na nic się zdała kuracja, bo ja nawilżam twarz cały rok ile się da.

Drugi powiedział że to trądzik, przepisał cynk, i cos antyalergicznego – miesiące 2 mineły i nic.


Proszę o jakieś rady, bo jestem czasami już zdesperowany i bez nadzieji na poprawę.

Dodam ze byłem u 2 dermatologów – jeden zdiagnozował jeszcze zimą sucha skóre i tyle, przepisał coś na nawilżanie, jakieś tabletki mające związek z zatrzymaniem mocznika czy jakoś tak.. i to tyle, oczywiście na nic się zdała kuracja, bo ja nawilżam twarz cały rok ile się da.

Drugi powiedział że to trądzik, przepisał cynk, i cos antyalergicznego – miesiące 2 mineły i nic.
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 17:34   #12
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Halo.. nikt nie pomoże, doradzi cos??
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 17:52   #13
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Cytat:
Napisane przez taki_jeden_82 Pokaż wiadomość
Halo.. nikt nie pomoże, doradzi cos??
A wychodząc na słońce stosujesz kremy z wysokim filtrem?
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:07   #14
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Tak stosuje, z filtrem spf 30, dokladnie nivea.
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:14   #15
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Cytat:
Napisane przez taki_jeden_82 Pokaż wiadomość
Tak stosuje, z filtrem spf 30, dokladnie nivea.
Moim zdaniem przy tendencji do pękających naczynek powinieneś stosować jak najwyższy filtr, nie przebywać na słońcu w godzinach największego nasilenia, unikać gwałtownych zmian temperatury. Łykaj witaminę C, K i PP. Jeżeli lekarz zdiagnozował u Ciebie trądzik to nie spodziewaj się zadziwiających rezultatów po 2miesiacach jeżeli przepisał Ci jedynie coś antybakteryjnego. Nie używaj kosmetyków na bazie alkoholu bo to szkodzi naczynkom.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 06:24   #16
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przy tendencji do pękających naczynek powinieneś stosować jak najwyższy filtr, nie przebywać na słońcu w godzinach największego nasilenia, unikać gwałtownych zmian temperatury. Łykaj witaminę C, K i PP. Jeżeli lekarz zdiagnozował u Ciebie trądzik to nie spodziewaj się zadziwiających rezultatów po 2miesiacach jeżeli przepisał Ci jedynie coś antybakteryjnego. Nie używaj kosmetyków na bazie alkoholu bo to szkodzi naczynkom.

Co do filtru - masz racje, zmienie na fps50 dokladnie mam zamiaru kupic roboril expert, co do reszty Twoich zalecen, wiec tak:

rutonoscorbin biore od paru lat non stop w duzych dawkach, na sloncu nie przybywam, jedynie jesli musze gdzies isc. Najlepsze sa zawsze porady typu "unikaj zmian temperatur, stresu..", nie do zeby byly one nie dobre, ale to sa 2 glowne i jedyne czynniki wplywajace na to co sie dzieje z moja twarza i uwierz mi ze robie "co moge" aby tego uniknac, a to czego nie zrobi - to wlasnie pojawia sie na mojej twarzy.

kremy na nacyznka stosuje juz od roku - moze 2 nawet, z tym ze teraz bardziej intensywnie.

Mam zamiar sie wybrac do komsetyczki w profesjonalnym gabinecie, niech ona fachowo to oceni, co da sie zrobic, moze lasery, jakies zabiegi kwasami itp idp.. nie wierze w kremy, zapobieganie, mijanie tego swinstwa z czasem.
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 12:47   #17
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Rozszerzonych naczynek nie zlikwidujesz kremami, one tylko wzmacniają te, które nie są popękane. Ratunkiem jest laserowe zamykanie no i kremy wzmacniające będziesz musiał stosować non stop.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:26   #18
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

No właśnie, kontaktowałem się już z komsetyczką, po wakacjach bede działał laserami, jakimiś kwasami owocowymi itp .mam nadzieje że to pomoże, to co sie dzieje z moja twarza jest dla mnie straszne, nigdy tak nie mialem.. szlak by to trafił wszystko
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:28   #19
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

a może to trądzik różowaty? Ciężko stwierdzić po samym opisie.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 15:54   #20
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Też to brałem pod uwage, sugerowałem lekarzowi nawet, ale stwierdził że to nie to.. to i tak nadal mam wątpliwości w jego odpowiedź. Postaram się zrobić zdjęcie i wrzucić jak będę w sporym stopniu zaczerwieniony.
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 00:29   #21
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

ipl najczęsciej pomaga jednak nie wybrałabym się na niego do kosmetyczki
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 08:59   #22
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Dlaczego nie u kosmetyczki?

Coraz bardziej mi sie wydaje że mam jednak trądizk różowaty.. bo skąd te czerwone małe krostki czasem sie pojawiające, wrażliwośc na wszystko i zaczerwienienie tylko po bokach nosa pod oczami...
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:55   #23
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

a puchnie Ci czasem nos i jest czerwony?
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:19   #24
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Nie, nos wogole mi sie nie czerwieni, jest antyreagujacy nacokolowiek. mam po prostu taki trojkatne plamu pod oczami i praktycznie tylko te miejsca szaleja od wszystkiego, pojawiaja sie krostki i plamy i rozowieja bardzo
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 20:37   #25
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Ja Ci radzę znaleźć dobrego dermatologa. Bo tamtych dwóch, po tym co Ci przepisywali nie można zakwalifikować do takich
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 08:53   #26
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Tak chyba bede musial zrobic tak sobie dzis spojrzalem na moje kremy na nacyznka, mam ich wiecej niz moja mama i bratowa mieszkajace ze mna razem wziete, masakra chyba je oddam w dobre rece , bo zaden nie dziala, chce jakas pani? zrobie zdjecie co posiadam w swoim skromnym zestawie moze komus się ktoryś przyda

Edytowane przez taki_jeden_82
Czas edycji: 2010-06-20 o 09:05
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:12   #27
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

http://www.dobryrap.republika.pl/11.jpg

Http://www.dobryrap.republika.pl/22.jpg


Http://www.dobryrap.republika.pl/33.jpg


Jakos zdjec slaba, dlatego pisze co mam po kolei i zawartoscia procentowa opakowania, jesli ktoras Pani chcialaby jakis krem, oddam hurtowo bądz w detalu za darmo za ladny usmiech

La Roche Posay Effaclar K - 90%

Bielenda kasztan - 30%

2 Probki Synchroline fast Synchrose 100%

Ruboril 2 X 5ml 100%

Lirene cera nacyznkowa na noc 80%

Soraya cera naczynkowa na dzień 80%

Soraya krem na noc wzmacniajcy nbaczynka 50%

Perfecta - cera naczynkowa dla cery suchej i normalnej 80%

Garnier krem nawilzajacy dla cery suchej i wrazliwej 80%

Jak coś to pisać
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 15:23   #28
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Ja, ja jestem chętna!
Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie czy Twoja buzia jest łojotokowa, często się świeci? Ja jestem zapisana do dermatologa na 6 lipca są duże kolejki i też myślę, że mogę miec trądzik różowaty Czytalam, że dermalotog Ci powiedział, że masz suchą skórę, ale ja mając łojotok często się wysusza przez złe kremy, a kiedy cera która ma problemy z naczynkami nie jest dobrze nawilżona to buntuje się, przynajmiej u mnie.

Edytowane przez karolasek
Czas edycji: 2010-06-20 o 15:29
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 16:42   #29
taki_jeden_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Nie nie jest łojotokowa, tak mi sie przynajmniej wydaje bo nie swieci sie.. a nawilzam ja codziennie dodatkowo delikatnym kremem.

Wiec jak cos to pisz na PRIV ew na gg co bys chciala i czy Ci to wyslac czy jak

Edytowane przez taki_jeden_82
Czas edycji: 2014-02-17 o 15:48
taki_jeden_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 17:54   #30
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Cera - naczynka, trądzik, jak z tego wyjść?

Cytat:
Napisane przez taki_jeden_82 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie u kosmetyczki
nie umniejszam im wiedzy, doświadczenia itp. itd. ale jakoś na zabiegi typu ipl peelingi medyczne wole zaufanego dr wg mnie są pewne granice, które zabiegi są dla kosmetyczek a które nie to nie jest takie łatwe i proste jak się wydaje ale to tylko moje zdanie
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.