Co bardziej zaszkodzi włosom? Proszę o fachową pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-01, 16:46   #1
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006

Co bardziej zaszkodzi włosom? Proszę o fachową pomoc.


Dziewczyny zwracam sie do Was z prośbą o pomoc:
byłam dzis u fryzjerki zapytac czy dałaby rade z mojego brazu na pozomie 5 przejść do 7, miedziano-złocistej. Dodam że mam zniszczone wlosy.
Powiedziala że są 2 opcje:
1.Dekoloryzator (podobno mają bardzo nowoczesny, super i wogóle) a potem farba z 3% wodą
2.Tylko farba w okreslonym kolorze z wodą 6% i nagrzewać glowe. Ponieważ mam zlociste refleksy fryzjerka powiedziala ze zmiana o 2 tony nie bylaby zbyt duza w moim przypadku
Nie wiem na co sie zdecydowac, co mniej zaszkodzi moim wlosom
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 20:12   #2
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: Co bardziej zaszkodzi włosom? Proszę o fachową pomoc.

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zwracam sie do Was z prośbą o pomoc:
byłam dzis u fryzjerki zapytac czy dałaby rade z mojego brazu na pozomie 5 przejść do 7, miedziano-złocistej. Dodam że mam zniszczone wlosy.
Powiedziala że są 2 opcje:
1.Dekoloryzator (podobno mają bardzo nowoczesny, super i wogóle) a potem farba z 3% wodą
2.Tylko farba w okreslonym kolorze z wodą 6% i nagrzewać glowe. Ponieważ mam zlociste refleksy fryzjerka powiedziala ze zmiana o 2 tony nie bylaby zbyt duza w moim przypadku
Nie wiem na co sie zdecydowac, co mniej zaszkodzi moim wlosom

nagrzanie glowy ma sens nakladajac farbe rozjasniajaca lub rozjasniacz ale powiedz mi jaki kolor farby fryzjerka ci proponowala?

ja mysle ze dekoloryzator jest niepotrzebny. z brazu zejdziesz rozjasniaczem do rudosci. + odpowiednia farba miedziany czy tam zlocisty blond. zabieg tez przeprowadz u fryzjera zeby rozjasnianie wyszlo w miare rowno. to chyba najlepszy pomysl.

bo wiesz dekoloryzator sciagne caly kolor a to jest niepotrzebne w twoim przypadku. w ogole uwazam, ze powinno sie to robic tylko w przypadku czarnych wlosow gdy chce sie zmienic na blond. a druga opcja z farbą, wątpie w skutecznosc ze sama farba cos zdziala.

edit: aha , wlasciwie nie odpowiedzialam na twoje pytanie. opcja 1 zniszczy ci bardziej wlosy ale z tych dwoch jesli mialabys osiagnac oczekiwany efekt to wlasnie wybralabym ta 1. ale rozwaz tez to co wczesniej pisalam
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...

Edytowane przez untouchable
Czas edycji: 2010-04-01 o 20:13
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 15:27   #3
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: Co bardziej zaszkodzi włosom? Proszę o fachową pomoc.

ja bym sie zdecydowalam na 1. dekoloryzacja i 3%, podgrzewanie przspiesza reakcje ale z doswiadczenia wiem ze ma zle dzialanie...ale to tylo moje zdanie
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:12   #4
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Co bardziej zaszkodzi włosom? Proszę o fachową pomoc.

Dziekuje za odpowiedzi. Ja mam teraz taki braz złocisty a bede malowala 7,43 blond miedziano - złocisty. I tak jak pisalam proponowala albo dekolor i potem farba 3% albo farba 7,43 i woda do tego mocniejsza z nadzieją ze rozjasni ten moj braz.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 11:08   #5
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Co bardziej zaszkodzi włosom? Proszę o fachową pomoc.

a pytałas fryzjerkę dlaczego farba z 6% wodą? Nagrzewanie jest bardziej szkodliwe niz użycie wody 9%.
Po dekoloryzatorze nie będzie zbyt dobrze trzymac farba. To jest główny minus. No i przy takiej zmianie 2 tony, tak jak juz gdzies Ci pisałam, farba rozjaśniająca jest najbezpiecnziejszym rozwiązaniem a juz pod okiem fryzjerki powinno byc naprawde ładnie.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.